Şimdi Ara

Google Fuchsia OS platformu Android uygulamalarını yerleşik çalıştırabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Google Fuchsia OS platformu Android uygulamalarını yerleşik çalıştırabilir

Google’ın yıllar önce başladığı ve geçen yıl kullanıma sunulan Fuchsia işletim sistemi üzerindeki çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Google yerleşik olarak Android uygulamaları çalıştırmak istiyor.

Fuchsia OS platformunda sonraki aşama

Geçen yıl akıllı ekranlar için kullanıma sunulan Fuschia OS platformu tamamen açık kaynak ve geliştiriciler istedikleri değişikliği yapabiliyor. Google ise bu projenin geleceği ile ilgili net bilgiler vermiyor. Bu bakımdan dedikodular da aldı başını gidiyor.

Ayrıca Bkz.Google'ın yeni işletim sistemi Fuchsia OS, Android'in yerini alabilir mi?

Fuchsia OS normalde emülatör ile Android uygulamaları çalıştırabiliyordu ancak bu verim sorunları ortaya çıkardı. 2019 yılında AOSP üzerinde Android Runtime yapıları çalıştıracak Starnix adında bir proje başlamıştı ancak geçen yıl bu durduruldu. Geçtiğimiz hafta ise kaynak kodları tamamen kaldırıldı.

Kaynaklar Google’ın yerleşik bir şekilde Android ve Linux uygulamalarını çalıştırmak için yeni bir çözüm üzerinde çalıştığını belirtiyor. Böylece Android ve Chrome cihazlarının yanında Pixel telefonlarının da Fuchsia OS platformuna geçişinin önü açılacak. Hatta Samsung’un da projeye katkı sağladığı belirtiliyor. Yani uzun vadede Samsung cihazları ve akıllı televizyonları da geçiş yapabilir.

Kaynak:https://www.phonearena.com/news/google-fuchsia-android-apps-starnix_id141393

• Bir süredir Fuşya OS ile ilgili haber okumamıştım.Bu iyi oldu.

• Uygulamaları indirmeden, sadece simgesine dokunarak kullanmak. İşte yenilik budur, gelişim budur.

Adam gibi işletim sistemi yapsınlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Google' n yaptığı 2. bir İS ye prim vermek mi? Bir daha asla :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.