Şimdi Ara

Google Drive ve Dropbox'a erişim engeli getirildi: Güncelleme: OneDrive'a da engel (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
0
Favori
4.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şuan giriyor, her hangi bir sıkıntı yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her şeyi anlarım da Github Kullanıyordum ben Github'ı ya
  • Herhalde indirmemizi istiyorlar böyle yaparak.

• Yine ne pislikler ortaya çıktı acaba, tabi bunun montaj, dublaj vs olduğuna inanacak bi %50 var bu ülkede kendileri henüz konuya teşkil etmemişler herhalde nasıl bi savunma yapsak diye düşünüyorlar, şuan her zamanki gibi yine değişen hiçbirşey olmayacaktır ama insan merak ediyor yinede söylenecek çok şey var ama neyse...

Google Drive ve Dropbox'a erişim engeli getirildi: Güncelleme: OneDrive'a da engel

• quote:

Orijinalden alıntı: 2K

Öncelikle hacker adama VPN kullanarak erişebilecek bir şekilde engel koymak şahane bir fikirmiş, bu fikri bulanı tebrik ediyor ve hayatta başarılarını devamını diliyorum. Devletin bilgilerini bu platformlara yüklüyorlar o yüzden bizde kapatıyoruz demek nasıl bir mantıktır iyi o zaman Gmail kullanmadılar. Vatandaşı zor durumda bırakmak yerine kendi güvenlik tedbirlerini al adamlar adı üstünde hacker bir de sanki şu an 'nereye yükleyecez' diye panik içindiler. Dropbox üniversite zamanı bir çok sunum ve ödevimi hatta tezimi bile yükleyerek mobil olarak yazdım ve çalıştım. Büyük kolaylık sağlıyor iş hayatında da aynı şekilde böyle yaptırımlar ile bizi VPN ile uğraştıran VPN'i hayatımızın bir parçası yapan yaptırımlara teşekkürler.

bunlar o saf büyük kesimi kandırsınlar onlara yeter. yoksa senin benim gibi böyle küçük şeylere kanmayan azınlıkta olanlar, onlar için risk teşkil etmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dynaturk -- 9 Ekim 2016; 15:13:17 >

• tutmayın küçük enişteyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: acbold

quote:

Orijinalden alıntı: bankai

Engel i niçin bıraktıkları belli değil bilmeden hemen yazıyorsunuz ülke ile alakalı belge olsun yada farklı bir şey olsun engel bırakır,Sadece Google ve Microsoft a engel bırakması normal değil Abd Avrupa ülkelerinin bu konularda daha sert H.clinton belgeri açıklandı adam akıllı kimse bir şey söylemedi bi drive engel bırakmışlar hemen varsayim üzerinden yazıyorsunuz yukleniyorsunuz

quote:

Orijinalden alıntı: sevket861

Ulan ne çok bilmişsiniz be.Bu ülkenin Enerji bakanı o adam.Ne demek nolmuş maiileri çalınmışsa demek ?

Erişime kapatıp dosyaların silinmesini isteyecekler ne var bunda?

Hoş geldiniz. Bütün forum sizleri bekliyordu. Biraz geciktiniz. Merak ettirdiniz bizi. Bir şeyiniz yok değil mi ? Çok meraklandık. Sizin için endişelendik.

Kimse sizin yerinizi tutmuyor. Siz çok başkasınız.

Engin bilgileriniz ve destekleriniz ile hükümetimiz ayakta ve geleceğe aydınlık gençleri ile bakmaktan gurur duyuyor...!

Bir şey bildiğini zannedip hiçbirşey bilmeyen ukala tip...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Onedrive ve github da engellenmiş. Sırada iCloud ve Yandex var sanırım.
  • yıl 2016 ve bu aptallar halen milletin bu sistemlere giremeyeceğini mi sanıyor? bir sıkıntı varsa firmayla iletişime geçersin o hesabı durdurursun, pire için yorgan yakmaya ne gerek var

• quote:

Orijinalden alıntı: cangunner

Acaba kimin kirli çarşafları döküldü de akılları sıra önlem(!) alıyorlar :)

Bunlar yasaklanınca ortaya cıkmayacak sanki
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Birinin bunlara İnternetin kontrol edilemeyeceğini söylemesi lazım

Sakin haaaa.
    Su an bu engellemelerle sorunu cozduklerini saniyorlar.
    Eger sen UYANDIRIRSAN interneti tamanen keser, milleti dimdizlak ortada birakirlar'.
    Birak bu sekilde sorunu cozduk sanip daha da ileriye gitmesinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kasatka -- 9 Ekim 2016; 16:01:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alex59

Şirketle ilgili hazırladığım sunumlara erişemiyorum ! Yeni Türkiyeniz yasaklarınızla birlikte sizin olsun bana eski Türkiyemi verin yeter.

Eski türkiyede internet bile yoktu be. Sağolsun reis geldi de internet gördünüz.
  • bankai B kullanıcısına yanıt
    Yazdığın yazıdan ne kadar bilgili olduğun ortada. Cloud servislerin kontrol edilmesi imkansız. Kişilere ya da şahıslara karşı tehtid/telif oluşturacak durumlarda dava açarsın fakat bilmelisin ki sildirdiğin profilden sonra dünya da bir çok cloud servisi var ve tekrar yer alabilir. Cloud servislerine karşı "yasaklama" tarzı bir girişimde bulunmak 3. değil bilmem kaçıncı dünya devletlerinin yapacağı bir yaptırım.

Ayrıca işin en ilginç boyutu bu cloud servisleri dünyaca ünlü ve bütün vatandaşlarımızın kullandığı büyük öneme sahip iş veya bireysel kullanım alanlarıdır. Yani küçük ölçekli yasa dışı bir cloud platformu kapatılmıyor bura da dünyayı kapsayan global bir kurumdan ve kullanıcıların mağdur edilmesinden bahsediyoruz.

Kapatılan servisler üzerinden işlerini gerçekleştiren veya bireysel olarak hayatının bütün alanlarında kullanan kişilerin zararını karşılayabilecek olmanız gerekir.

Kimse sizin kirli çamaşırlarınız ortaya çıktı diye özgür internet kullanımından vazgeçmek zorunda değil.

Sizin gibi yasakçı zihniyete tapan insanların bunu anlamasını beklemek imkansız. Ama yine de insan çabalıyor bir şeyler anlatmaya.

• Mail hackleyen adam, vpn mi kullanamayacak?
  • https://drive.google.com a bi ben mi girebiliyorum?

• Ağlanacak haldeyiz be bu ne biçim bir ülkedir.

Vpn hizmetini artık elektrik, su ve diğer zorunlu ihtiyaçlar arasına aldım. Ama bu kafa vpn sağlayıcılarına bile block koyacak yobazlıktalar.
  • Bu engelleme olmasa o mail sızıntısından haberim bile olmayacaktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

yıl 2016 ve bu aptallar halen milletin bu sistemlere giremeyeceğini mi sanıyor? bir sıkıntı varsa firmayla iletişime geçersin o hesabı durdurursun, pire için yorgan yakmaya ne gerek var

Yasal olarak böyle bir hak talep edemeyecekleri için kişisel hesabi kapattıramazlar. Kurumlar zaten yurtdışı. Ortada devlet adamlarına hakaret gibi spesifik bir durum da yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birazdan icloud da gidecek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.