Şimdi Ara

Google Chrome OS yeni netbook'larla bu ay sahneye çıkıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
7.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 11 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 57
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 18 saat 40 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 192
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 57
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • OnTEC (3 mesaj) Confusion (2 mesaj) Father Torque (2 mesaj) AC@DC (2 mesaj) nightsoldier (2 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> GNU/Linux >> Google Chrome OS yeni netbook'larla bu ay sahneye çıkıyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    426 Mesaj
    Doğal exe desteği olmadığını şimdi öğrendim.. Tşk.
    |
    |
    Tutcağını pek sanmıyorum..
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

Linux'ta Wine ile elbette exe'ler çalıştırılabilir ancak Wine bir emülatördür, yani Linux'un doğal exe desteği yoktur.

WINE : Wine Is Not an Emulator :)
    |
    |
    aşırı şekilde google sempatizanıyım.Google virüs yapsa indirip kurarım.O derceç
    Merakla bekliyorum.Fakat google üzgünüm sırada arch linux var:) sadece test amaçlı denerim
    |
    |
    ontecde zaten "emulasyon kullanarak" diye belirtmis.Yani yanlis yazdigi bir sey yok arkadasin.
    Kenan evren forumu daha dikkatli okumani tavsiye ederim.
    |
    |

bu sayede daha fazla kullanıcıya ulaşarak çabuk gelişir
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: kenan evren

ontec sana sadece gülüyorum.

ne kadar bilgisizsiz :)

linux'te wine diye birşey var.

exe'leri açıyor. red alert 3 ü ubuntu'da bitirdim.

bol keseden sallama derim.

birşey anlamadıgın belli

Linuxda benzer topiklerde yazılarımı incelersen wine'dan bahsettiğimi görürsün ..

wine aslında isminin açılımı gibi bir emulasyon değildir emulasyon kelimesinin kullanım amacı aslen farklı işlmecilerin teklit edilmesi olayıdır aslına wine bunu yapmadığı için wine wine is a not amulator ismini almıştır zira gerçek bir emulatörden bahsedersek pc üzerindeki psx, mame yi yada eski maclarda pc emulatörleri için geçerli olurki bu programlarda işletim sisteminide kurmanız gerekir,

wine kendi başına oldukça yetersiz olup gerçekten iyi bir wine istiyorsanız play on linux ücretsizdir, yada ücretli wine sürümlerini denemenizi tavsiye ederim.

ben wine in tekniğine girmeden işi basitten alarak exe dosyalarının çalışması için emulasyon gerekir yazdım bu topicte ancak farklı topiclerde benzer kapsamlı mesajlarım mevcut.
    |
    |

• Yarbay
    5094 Mesaj
    Gugil abi Chrome gibi bir rakiple tarayici dunyasina girmisti, eger yine boyle bir calisma ile gelirse tutar bence ama windows 'u gecmesi zor ozellikle netbooklarda xp gayet guzel calisiyor.
    |
    |

Orijinalden alıntı: memanet

bence her firmanın bir alternatifi olmalı microsoftunda inşallah işletim sistemlerindede iki veya daha fazla firma olurda rekabet olur rekabet demek daha uygun fiyatlı ürün demek.

Zaten (fazla olmasa da) yaygın olan 2 tane var. Linux, Mac

Bu arada Safari ile GC neredeyse tamamiyle aynı. Bu durumda Apple ile Google'ın ipleri kopardığını sanmıyorum.
    Mac'e yakın bir işletim sistemi olursa, normal PClerde çalışabilirliği olursa indirip kullanırım
    |
    |

Orijinalden alıntı: tumra

quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

Linux'ta Wine ile elbette exe'ler çalıştırılabilir ancak Wine bir emülatördür, yani Linux'un doğal exe desteği yoktur.

WINE : Wine Is Not an Emulator :)

ITE =Iis that an espri? veya
    WTF = ...
    |
    |
    icerisinde ATATURK var mi, yok mu!
  • Yarbay
    3576 Mesaj
    arkadaşlar işletim sistemi beta versiyonu internete düştü.deneyip sslerle buraya eklerim.
    |
    |

Orijinalden alıntı: mehmetsary

arkadaşlar işletim sistemi beta versiyonu internete düştü.deneyip sslerle buraya eklerim.

nerede hocam ben göremedim de. Denemek isterim Ubuntu 9.10 dan önce
    |
    |
    |
    |
  • Yarbay
    13737 Mesaj
    Bizim arkadaşın dediği gibi; "Google virüs yapsın, indiririm".

Aynen devam.
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    Benim işim dolayısıyla microsoft kullanıcısıyım malesef. Ancak bana kalsa kesinlikle linux kullanırım. Şunu düşünün birde. Eğerki microsofta yazılan programlar linux'da yazılsaydı veya sadece linux'da kullanılsaydı eminimki microsoftu geçebilirdi. Üstelik adamlar her sürümünü ücretsiz veriyor. Driver alanı genişlese microsofta yazılan sahte yazılımlar linux'ada yazılsa milletin aklına girerdi linux. Pc hızlandırıcı, pc uçurucu, internet hızı, bilgisyarınız rokete bağlasın, bu hızla uzaya çıkın gibi bir çok yazılım var bu işe yeni başlayan herkezde deniyor bu sahte yazılımları. Linux'da olsaydı aynı şey emin olun ki bill gates batmıştı...
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: RevidaL

Apple-Google-Youtube. Bunların üçü arkadaş olarak biliyorum ben. OS'da olması da normal bir şey sanırım.

Arkadaştan öte google başlık parasını verip youtube'u nikahına aldı bile
    |
    |

www.youtube.com/watch?v=0QRO3gKj3qw

Ekran görüntüleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnuR -- 19 Kasım 2009; 23:44:06 >
    |
    |

• Teğmen
    178 Mesaj
    Bende bir Google ve Linux destekçisiyim(Googledam babam çıksa kullanırım) aslında chrome os bir linux dağıtımı ama Google gibi bir yazılım devinin os pazarına girmesi tabi ki de rekabeti arttıcak ve bu biz son kullanıcılar ve benim gibi geliştiriciler (adayları)nın işine gelecek ayrıca linux hakkında çoğu arkadaş pek bilgi sahibi değil Linux dünyada pazar payı %2.5 olan bir işletim sistemidir.Windows bence pek güzel bir os değil.Onu bu noktaya taşıyan donanım ve yazılım desteğidir:Win'in büyük yenilik diye getirdiği bir çok şey zaten linuxta olan ve oturmuş sistemlerdir.Başka bir oste .exe çalıştırılması normalde mümkün olmamakla beraber bazı programlarla sağlanabilmektedir.
    |
    |
Bitcoin
Sohbet
Canlı Tv izle
Radyo Dinle
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,610
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.