Şimdi Ara

Google Chrome OS yeni netbook'larla bu ay sahneye çıkıyor (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
7.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Ugurcan377

Bende bir Google ve Linux destekçisiyim(Googledam babam çıksa kullanırım) aslında chrome os bir linux dağıtımı ama Google gibi bir yazılım devinin os pazarına girmesi tabi ki de rekabeti arttıcak ve bu biz son kullanıcılar ve benim gibi geliştiriciler (adayları)nın işine gelecek ayrıca linux hakkında çoğu arkadaş pek bilgi sahibi değil Linux dünyada pazar payı %2.5 olan bir işletim sistemidir.Windows bence pek güzel bir os değil.Onu bu noktaya taşıyan donanım ve yazılım desteğidir:Win'in büyük yenilik diye getirdiği bir çok şey zaten linuxta olan ve oturmuş sistemlerdir.Başka bir oste .exe çalıştırılması normalde mümkün olmamakla beraber bazı programlarla sağlanabilmektedir.

377 ye katılıyorum. Linux (Google OS da linux dağıtımı) dururken windows gibi dandik bi işletim sistemini niye hala kullanıyoruz anlamış değilim Ah bi de exe leri adam akıllı çalıştırsa

• quote:

Orijinalden alıntı: CdrcX

quote:

Orijinalden alıntı: Ugurcan377

Bende bir Google ve Linux destekçisiyim(Googledam babam çıksa kullanırım) aslında chrome os bir linux dağıtımı ama Google gibi bir yazılım devinin os pazarına girmesi tabi ki de rekabeti arttıcak ve bu biz son kullanıcılar ve benim gibi geliştiriciler (adayları)nın işine gelecek ayrıca linux hakkında çoğu arkadaş pek bilgi sahibi değil Linux dünyada pazar payı %2.5 olan bir işletim sistemidir.Windows bence pek güzel bir os değil.Onu bu noktaya taşıyan donanım ve yazılım desteğidir:Win'in büyük yenilik diye getirdiği bir çok şey zaten linuxta olan ve oturmuş sistemlerdir.Başka bir oste .exe çalıştırılması normalde mümkün olmamakla beraber bazı programlarla sağlanabilmektedir.

377 ye katılıyorum. Linux (Google OS da linux dağıtımı) dururken windows gibi dandik bi işletim sistemini niye hala kullanıyoruz anlamış değilim Ah bi de exe leri adam akıllı çalıştırsa

işte soruya cvp verdin exe'leri adam akıllı çalıştıran linux yokta ondan..ve basit kullanıcılar için en ideali windows..linux'u niye bu kadar zor yaparlar anlamış değilim.halbuki bi windows gibi olsa ve oyun vs çalıştırsa kimse windows kullanmaz..senelerdir anlayamadılar mı bunu linux geliştiricileri???

• windows gibi dandik bir işletim sistemi lafını edeni Allah çarpar linux iyi hoş güzel de windows xp nin nasıl bir işletim sistemi olduğunu en profesyonel linux kullanıcıları bile kabul ederken fazla da coşmamak lazım, sonuç olarak chrome os in de pek bir farkı olmıycak diğer dağıtımlardan, en fazla google ın ekonomik gücüyle bazı yeni netbooklarda üstünlük sağlamaya çalışabilir ancak windows kadar netbook ekranını verimli kullanacak bir işletim sistemi ortaya çıkacağını sanmıyorum
  • Benim bu konudaki kisisel fikrim tamamen pazar politikasi yani hic ama hic ihtiyaci olmadigi halde microsoft google a rakip bir arama motoru kurma projesi yapiyor bill gates bi kac ulkeyi bizzat ziyaret ediyor.turkiyedede aydin dogan ile gorusuyor.sirf google a rakip cikarip pazar payindan kapip onun tekel olmasini birde cok guclenmesini engelliyor.hatta yeri geldigi zaman soz sahibi oluyor.ayni seyi google yapiyor zaten cok buyuk olan ve nerdeyse bi cok ulkede tekel olan (yahoo ve altavista da buyuk ama google kadar degiller)microsoft un tekel oldugu pazarda cok az bile olsa pazar payindan kapip bir baslangic yaparak ileride buyuyebilecek bir projeyi deniyor.bu konu uzun sureden beri aklimda cok mantikli geliyor bana microsoft ayni seyi ipod ada yapmak istedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhammedda -- 21 Kasım 2009; 13:24:55 >
  • microsoftun tekel kurmak istediği çok açık ve tekel asla kullanıcının yararı olmaz.Gayet güzel alternatifler var bunlarıda desteklemeliyiz.Windows genel yapı olarak diğer işletim sistemlerinden güçlü değil ve zayıf olduğu alanlar fazla.Windows bütün bilgisayarlarla gelmesi ve yazılım desteği nedeniyle şu anki yerinde ama değiştirebilirler mi evet ama güçlü alternatifler olmadığı sürece bunu yapmayacaklardır
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.