Şimdi Ara

Google & Asus Nexus 7 Tablet [ Ana Konu ] (587. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.947
Cevap
97
Favori
456.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 585586587588589
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sağol
  • Arkadaşlar yurt dışından dokunmatik ekran getirteceğim yalnız bende ki modele uyarmı sizce. ikiside Asus nexus 1 modeli yalnız bazı kodları değişik sizce sıkıntı çıkartır mı
    resimlerde soldaki yurt dışı sağdaki benim
     Google & Asus Nexus 7 Tablet [ Ana Konu ] Google & Asus Nexus 7 Tablet [ Ana Konu ]

• mehmetyilmazefe M kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı çıkmaz. Yalnız böyle çerçeveli felan satılanlar neredeyse tablet fiyatına geliyor. Siz ne kadara buldunuz?
  • öncelikle teşekkürler ort. 45 dolar civarı kargo dahil
  • 45 dolarya işin ilginç yanı bizim türkiye kar marjı düşüp gider dünya da böyle olmuş adamla pazarlık yapayım dedim 40 dolar olsun diye adam bana kar marjım çok düşük veremem diye mesaj gönderdi
  • mehmetyilmazefe M kullanıcısına yanıt
    Ya Çinliler aralarında anlaşıyorlar, ya da doğruyu söylüyorlar. O kadar rekabet var ama fiyatlar hiç ucuz değil.
    Üreticiler de bunun bir parçası. Eskiden lcd ile digitizer ayrık olurdu istediğimiz kısmı değiştirirdik, şimdi bilerek birleştirdiler belki parça fiyatından yeni mallara yönelirler diye. LCD ile digitizer arasına öyle bir yapıştırıcı koyuyarlar ki anlamak mümkün değil. Nexus 5'imin digitizeri altından çok ufak çatladı, eğer ucuzsa değiştireyim dedim ama bir baktım lcd+digitizer $40, tek digitizer ise $2. Bu hâliyle kullanmaya devam edeceğim.
    Zaten dolar uçunca doğru düzgün birşey alamaz olduk. 45 x 1.5 oldu 45 x 2.8
  • Merhaba herkese 2012 nexus tabletim var.Şuanda cihazda son durum lollipop yüklü.İİk yukledigimde hızlıydı, ama şimdi tablet hayatında hiç kassmadigi kadar kasıyor, oyun bazen oymanmayacak şekilde kasıyor, bazen aniden oyundan atıyor filan açıkçasi hiç memnun değilim.Tableti aldığım günden beridir cok severek kullanıyorum bu tarz kasmalari hiç yasamamistim.Artık tabletin donanimi mi yetersiz yoksa sorun lollipop sisteminde mi anlamadım.
    Tableti daha önceki KitKat veya JB sürümlerine döndürmek istiyorum.
    Nexus 7 2012 için en stabil ve en hızlı sürüm hangisiydi hatirlayaniniz var mi yada şuan kullanann varsa çok memnun olurum.Tabletimden soğumaya başlayacağım yoksa : (

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NedStark2 -- 21 Ağustos 2015; 4:43:51 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NedStark2

Merhaba herkese 2012 nexus tabletim var.Şuanda cihazda son durum lollipop yüklü.İİk yukledigimde hızlıydı, ama şimdi tablet hayatında hiç kassmadigi kadar kasıyor, oyun bazen oymanmayacak şekilde kasıyor, bazen aniden oyundan atıyor filan açıkçasi hiç memnun değilim.Tableti aldığım günden beridir cok severek kullanıyorum bu tarz kasmalari hiç yasamamistim.Artık tabletin donanimi mi yetersiz yoksa sorun lollipop sisteminde mi anlamadım.
    Nexus 7 2012 için en stabil ve en hızlı sürüm hangisiydi hatirlayaniniz var mi yada şuan kullanann varsa çok memnun olurum.Tabletimden soğumaya başlayacağım yoksa : (

Sorun büyük oranda lolipop da ben slimkat 4.4.4 e döndüm tablet kendine geldi hala kasmalar var tabi ama lolipop dan çok daha iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Merhaba herkese 2012 nexus tabletim var.Şuanda cihazda son durum lollipop yüklü.İİk yukledigimde hızlıydı, ama şimdi tablet hayatında hiç kassmadigi kadar kasıyor, oyun bazen oymanmayacak şekilde kasıyor, bazen aniden oyundan atıyor filan açıkçasi hiç memnun değilim.Tableti aldığım günden beridir cok severek kullanıyorum bu tarz kasmalari hiç yasamamistim.Artık tabletin donanimi mi yetersiz yoksa sorun lollipop sisteminde mi anlamadım.

Önce bir yedeklerinizi alıp tableti sıfırlayın. Android cihazlar çok şişiyorlar. Mesela şu anda G2 telefonum zaman zaman o kadar kasıyor ki, fırlatıp atasım geliyor. Çünkü 200Mb boş yeri kalmış. Bakıyorum tüm dahili hafızayı (bilgisayara bağladığımda gördüğüm herşeyi) bilgisayara yedeklediğimde 4-5 GB oluyor. Eee kullanıcıya verilen alan 11 GB. Peki bu 6-7 GB nereye gitti? Gibi manasız düşüncelere kapılmadan basıyorum formatı, cihaz kendine geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

Önce bir yedeklerinizi alıp tableti sıfırlayın. Android cihazlar çok şişiyorlar. Mesela şu anda G2 telefonum zaman zaman o kadar kasıyor ki, fırlatıp atasım geliyor. Çünkü 200Mb boş yeri kalmış. Bakıyorum tüm dahili hafızayı (bilgisayara bağladığımda gördüğüm herşeyi) bilgisayara yedeklediğimde 4-5 GB oluyor. Eee kullanıcıya verilen alan 11 GB. Peki bu 6-7 GB nereye gitti? Gibi manasız düşüncelere kapılmadan basıyorum formatı, cihaz kendine geliyor.

Tableti aşırı kullanmıyorum sadece belirli sayıda uygulama yüklü.Arada internet ve fim için kullanıyorum.Şişmesi için bir sebep yok aslında.Tablette 8 küsür boş GB alanı mevcut.Eski sürümlerinde bu kadar kasmıyordu.Bu kasma başka bir şeyden sanki.

Heralde lollipop bizim nexuslara göre değil :(

Googleden orjinal image dosyaları mevcut sürüm olarak bir öneriniz var mı? Eski bir sürüm kurmak istiyorum bir de o şekilde deneme yapmak istiyorum.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 30 Ekim 2020; 10:49:49 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

Tableti aşırı kullanmıyorum sadece belirli sayıda uygulama yüklü.Arada internet ve fim için kullanıyorum.Şişmesi için bir sebep yok aslında.Tablette 8 küsür boş GB alanı mevcut.Eski sürümlerinde bu kadar kasmıyordu.Bu kasma başka bir şeyden sanki.

Heralde lollipop bizim nexuslara göre değil :(

Googleden orjinal image dosyaları mevcut sürüm olarak bir öneriniz var mı? Eski bir sürüm kurmak istiyorum bir de o şekilde deneme yapmak istiyorum.

Elbetteki sorun başka birşey de olabilir. Ama işin bir ucundan tutmanız gerekiyor. Yapacağınız en kolay işlem de tableti sıfırlamak. Rom yüklemek ise ondan sonra yapılacak işlem. Belki o da çare olmayacak bir çok rom denemek zorunda kalacaksınız. Bunlar adım adım yapaılacak şeyler.
    Ayrıca yukarda bir arkadaşımız uygulamalar önermiş. Kimbilir belki onların da faydası olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kotaless

1- Bu sayfaya girin ctrl+s yapın ve dosyayı indirin. Rardan çıkartın.
    2- Buradan 5.1.1 romunu indirin.
    3- İndirdiğiniz romu Winrar gibi arşiv programıyla açın içinden çıkanı da açın ve içindekileri ilk indirdiğiniz klasöre çıkartın.
    Son görüntü böyle olmalı(dosya isimleri farklı olabilir).
     Google & Asus Nexus 7 Tablet [ Ana Konu ]

4- Tableti bootloader da başlatın (ses kısma+açma kapama düğmesi) ve bilgisayara bağlayın.
    Driverların yüklü olduğundan emin olun. Eğer yüklü değilse buradan indirin ardından bir klasöre çıkartın.
    Aygıt yöneticisine girin. -Başlata aygıt yöneticisi yazın- nexus 7 bilgisayara bağlıyken yüklenmemiş donanım olarak gözükücek sağ tıklayın yazılımı güncelleştir yapın yazılımı bilgisayarda ara ya basın ve indirdiğiniz klasörü gösterin.
    5- Klasörün içindeki flash-all.bat dosyasını çalıştırın. Komut penceresinde press any key for exit yazısını görene kadar bağlantıyı kesmeyin. Yükleme bittiğinde tablet otomatik olarak yeniden başlayacaktır. - Yükleme yaparken 1 kez yeniden başlayacak, yükleme bittikten sonra tablet tekrar yeniden başlayacaktır. -

Teşekkürler işe yaradı !

• chatin_62 kullanıcısına yanıt
    Haklısınız, tableti şuanda sıfırladım.Lollipop sistemi için tekrar bi test aşaması yapicam kendimce.Eğer yine aynı durum olursa bu sefer downgrade yapmaktan başka çare kalmiyor galiba
  • quote:

Haklısınız, tableti şuanda sıfırladım.Lollipop sistemi için tekrar bi test aşaması yapicam kendimce.Eğer yine aynı durum olursa bu sefer downgrade yapmaktan başka çare kalmiyor galiba

Aynen öyle hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaRQuE

Trimmer uygulamasını kullanmanızı tavsiye ederim. Windows'da defrag neyse android'de trimm aynı işlemi yapıyor.

Öncelikle LagFix uygulamasını tavsiye ederim eğer kerneliniz desteklemiyorsa Trimmer uygulamasını kullanın.

LagFix https://play.google.com/store/apps/details?id=com.grilledmonkey.lagfix

Trimmer https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fifthelement.trimmer

Defrag Nedir?http://forum.donanimhaber.com/m_5095712/tm.htm

Lagfix hangi Kernel le çalışıyor acaba

• Trim işlemi Android sisteminde artık standart olarak var. Sizin müdahele etmenize gerek yok, cihazın rami webde dolanmak için yeterli değil. Nedense rom lar da rami dolduruyor ama gerektiğinde boşaltmaktan aciz. Dolayısı ile cihaz Page file yapıyor bir yerde ama o da yavaş bellek modülleri yüzünden işkenceye dönüyor.

• Grkwnxs G kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 30 Ekim 2020; 10:49:52 >
  • 2 tane nexus 7 2013 16gb satıyorum. biri sıfır diğeri 2. el. sahibinden de ilanımı bulabilirsiniz.

sıfır 450 tl
    2. el 350 tl + hediye çanta
  • kablo ile tv'ye hdmi girişinden bağlama imkanı var mı acaba.eski model lcd'yi eski model nexus 7 ile bir nevi smart tv yapabilir miyim yani.
  • 
Sayfa: önceki 585586587588589
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.