Şimdi Ara

Golf MK6 vs DS4

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1 yıllık Golf 5 sürecim sona erdi ve çok mutlu şekilde ayrıldık kendisiyle. Eski Golf haterlığımı 2006 modelken bile alabildi :)

Yeni bir araç arefesindeyiz ve sanıyorum ki 1 ay içinde 75-80 kadar bir bütçem olacak. C sınıfı Hatchback model düşünüyorum ve otomatik olması şart.

Yaptığım kilometre çok yüksek. Gerçekten çok yüksek zira Golf 5 ile tam 1 yıl 1 hafta beraberdik ve 39 bin km yapmışım...... Araba açlığımı yendiğim için bu kez o kadar çok olmasa da yine de 20-25 binleri görmem söz konusu. Dolayısıyla dizel seçenek ön planda...

Golf 6 tdi ve DS 4 ehdi genel hatlarıyla öne çıkardığım iki araç.

DS4 daha güzel gözüken ve daha az trafikte olan (bana göre daha özel hisettiren), daha dolu donanıma sahip (buzdolabından özel ses sistemine kadar) bir araç. Azcık da olsa yüksek oluşu da hoş. Benim için tek dezavantajı ise vitesi. MCP6 şanzımanı hiç test edemedim ama gördüğüm kadarıyla 1-2 arası aşırı kötü diyorlar?

Golf için aslında çok konuşacak bişi yok. LPG'li 1.6 golf 5'imden sonra ufak tefek fiziksel değişim, daha yeni araba olması dışında çok bişi değişmeyecek aslında. Hiçbir şeyi ne çok iyi ne çok kötü oluşuyla hoş bir standardı var. Vitesleri günümüz içinde bile birinci sınıf denilir ama aynı zamanda çok da narin.

Bu iki model dışında Kia Ceed (Aşırı verimsiz motor-şanzıman uyumu) ve Opel Astra 1.4t lpg (bana aşırı kötü gelen iç tasarım) elediğim son araçlar oldu.

Siz ne yoru yaparsınız bu iki araç arasında kalsaydınız? Veya başka önereceğiniz olur muydu? Sevgiler..

• Golf 6 yı 2 yıla yakın kullandım dizel manuel 105 HP idi. Vw yaptığı en güzel araçlardan birisi bence. Bildiğim kadarıyla Ds4 ün arka camları açılmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 308 düşünülebilir o fiyatlara.
  • ulsylmz005 U kullanıcısına yanıt
    Evet ds4'ün arka camları tasarım sebebi ile açılmıyor fakat bu bende bir farklılık yaratmıyor. Tek kişiyim belki bazen iki kişi oluyoruz. 1 yıl boyunca Golf 5'e arka koltuğa 1-2 kere oturulmuştur.

Uzun yola gittiğim ve birazcık da olsa rahat sürüşe baktığım için de bu segmente bakıyorum yoksa tek kapılı veya b segment arabalara bakardım.

Golf 6 ile alakalı gerçek kullanıcı olarak 1-yakıt tüketimi 2-sürüş konforu (güvenli hissettirmesi, uzun yoldaki konforu şehir içi tümseklerde geçişleri vs.) kısaca yorumunuz ne olurdu?
  • Hocam ben de düşündüm fakat doğal olarak dolu değil de daha düşük active paketi geliyor bütçeme. Çevremden de ikisi arasında aşırı fark olduğundan söz edildi ama net bilgim yok sizin bilginiz var mıdır? tabi ihtiyaçtan ihtiyaca değişir opsiyonlar...
  • Golf7 de bulunabilir

• SHIHAD kullanıcısına yanıt
    Golf 7 biraz yüksek km'de bulabiliyorum. 100-150 Km'de dizel bir araçta dikkat etmem gereken şeyler nedir
  • 40 bin km yi gerçekten keyfi mi yaptınız yoksa iş icabı çok gezmeniz mi gerekiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: blacklotus01

40 bin km yi gerçekten keyfi mi yaptınız yoksa iş icabı çok gezmeniz mi gerekiyor
    Sormayın hocam. Araba bendeyken 4 periyodik bakım gördü ustalar artık dalga geçiyordu taksiye mi çıkıyorsun diye.

Sorunuzun cevabı ikisi de aslında. İstanbul'da yaşıyorum. Haftada 6 gün göztepe-maslak arası git gel tem üzerinden 70 km yapıyroum. Bu sadace ev iş arası mesafe. Ayda 1750 km, yılda 20.000 km ortalama sadece bu. Yani daha sahile inmedim, arkadaşlarımla görüşmedim, annemi doktora götürmedim :)

Ayrıca tek seferlik uzun bir Karadeniz turu yaptım. Burdan artvine kadar detaylı git gel. O da 5000 km.

4-5 kere ankara git gel oldu. 1000'er km'den 5000 de o.

Sonuç olarak tam 39bin kmde sattım:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Provocateur

Golf 7 biraz yüksek km'de bulabiliyorum. 100-150 Km'de dizel bir araçta dikkat etmem gereken şeyler nedir
    100 150 bin bence çok km değil. Bakımları yapılmış olsun, sahibinden bak. Filo çıkması çok fazla olabiliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Provocateur

Golf 7 tsi? Bence 25-30bin km için tsi yeterli. Oldukça tasarruflu bir motor. 3 sene 1.4’ünü hem de istanbulda kullandım. Golf 6 fazla demode.

• Provocateur kullanıcısına yanıt
    Yakıt olarak İstanbul’da 6,5 civarıydı. Sürüş ve konfor olarak ise sınıfındaki çoğu araçtan öndeydi. Bence alınabilirliği yüksek bir araç ama Highline donanımlısı mümkünse sanrooflu olsun

• Merhaba, golf 5’in durumu neydi ve kaça sattınız özel değilse?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.