Şimdi Ara

Golf 8'in üretimine 2019'da başlanıyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
2
Favori
8.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    golf ile kıyasladığın araçların arasında uçurum var,heralde vw yöneticileride golfü öyle görüyorlar ki ''ikonik''bir tasarımı var zannediyorlar ve değiştirmiyorlar.
    vw adı üstünde halk arabası...bir klasik amerikan ,bir süperspor,veya bir mercedes değil,jeep ise ikonikleşen bir marka türkiyede suv diye söylesen çoğu kişi anlamaz jip desen anlar.

vw in böyle bir durumu yok,en büyük başarısı beetle modelidir ikonikleşen.
  • Ucurum var olabilir felsefeyi anla diye yazdim. Camaro ve mustang te ABD de siradan arabalar. 15 bin dolar sifirlari. Golfte ikonik kendi sinifinda. Her yil 1 milyon uretimi var. Beetle basarili bir model degil suan uretimi duracak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • haberelectro kullanıcısına yanıt
    demek istediğini anladım hocam ama golfun gelsefik bir yanı yok,büyütülecek bir araba değil.çok satmış olması ticari bir başarıdır golfun efsane bir model olmasından kaynaklı değil.
    bir araba efsane oluyorsa mustang gibi eski modellerinin de antika değeri olması lazım.böyle bir sıfatın yoksa ve 20 yıldır aynı tasarımı makyajlayıp durursan tarafsız kişiler eleştirir.tekrar ediyorum kendi sınıfının en iyisi olduğu su götürmez.
    abd fiyatları 15bin S
    golf almanya fiyatı sanırım 19bin €

arada çok fark yok mustang ile golfün hangisi daha ikonik tartışması yapılması bile saçma olur.bu mustangın başarısı mı golfün başarısızlığı mı ?hemen hemen aynı fiyat aralığında farklı segmentlerdeki iki araç...bu yüzden mustang tasarım değiştirmez ama golfün değişmesi gerekir.

beetle bildiğim kadarıyla vw tarihinin en fazla satan arabası.üretimi bu yıl durdu diye biliyorum bende.golf bir belgesele konu olmaz ama beedle olur.

golf hayranlarıyla bizlerin anlaşamadığımız nokta bu,golfü efsanevi araba gibi görüyorlar sanırım bu yüzden dsg nekadar sorunlu olsada tasarımı nekadar aynı kalsada kabullenme önemsememe durumu var.

nacizhane görüşüm bu

• Sun Wukong S kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle öyle hocam. Bilmemeleri daha iyi. Ama bilinçlenmek çok daha iyi olurdu.

180 liraya golf yahu. 3.20 parası bakın çok ciddiyim.

• spirituals kullanıcısına yanıt
    Dostum mantıklı konuşmuyorsun. Hem iç hacim deyip ceed ve pulsarı golfün önüne koyuyorsun hem de iç hacmi berbat olan bmw yi golfün önüne koyuyorsun. İc hacimse bmw de golften kötü o zaman

• tasarımı için yapılan eleştirilere katılmıyorum. milyonlarca satan aracın tasarımında neden radikal değişiklik yapsınlar ki?? ticari olarak zaten başarılı olanda aşırı değişime gitmek büyük risk almak demek. tüketici olarak tipini beğenmeyenler olabilir ancak üreticiye bu şekilde para kazandırıyorsa değişikliğe gitmemeleri normal.

örneğin reno d sınıfında bir türlü tutunamıyor bu sebepten hem tasarım hem isim değişikliğine gidiyor. başarılı olsalar onlar da değiştirmezler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hemen sıraya yazılıyorum ! bilgilendirme için teşekkürler! muhteşem değişimi kaçırmamak lazım!
  • Bu rezil vergiler ile 200 bin TL'e gelir. At fava bekle.

• iquique kullanıcısına yanıt
    Su yorumunu amerikada herhangi bir otomobil forum sitesine alintilasam,

Twitter da hot topic olursun.

Golf diyor. Avrupa kitasinin disina cikamamis Golf 😅

• quote:

Orijinalden alıntı: nanoona

Avusturalya Golf satış bölümü

http://www.volkswagen.com.au/en/models/golf.html

Brezilya Golf Satış Bölümü

http://www.vw.com.br/pt/carros/golf.html

Golf Kanada Satış Bölümü

http://www.vw.ca/en/models/golf.html

Golf Amerika Birleşik Devletleri Bölümü

http://www.vw.com/models/golf

DAkika 20'den itibaren izleyebilirsin.

http://www.youtube.com/watch?v=jkveCF0XgOg&t=681s

Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faldov -- 31 Ocak 2018; 1:22:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: faldov

quote:

Orijinalden alıntı: nanoona

Avusturalya Golf satış bölümü

http://www.volkswagen.com.au/en/models/golf.html

Brezilya Golf Satış Bölümü

http://www.vw.com.br/pt/carros/golf.html

Golf Kanada Satış Bölümü

http://www.vw.ca/en/models/golf.html

Golf Amerika Birleşik Devletleri Bölümü

http://www.vw.com/models/golf

DAkika 20'den itibaren izleyebilirsin.

http://www.youtube.com/watch?v=jkveCF0XgOg&t=681s

Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp

Sazan misin ?

Satis adetlerini koy da tum ahali izlesin rezilligi. Amerika da on camlari manuel golf leride yapistir buraya.

Tamami plastik aksamli passatlari da koy.

Koy da gorsub ahali.

5 sendir amerikadayim. 5 senedir nerede bu golf ler nerede passatlar nerede olum ?

• Nanoona bilader biz amerikada yaşamıyoruz. Türkiyedeki göçüklü civicleri duymadın sanırım. Uzaktan gazel okuma komik duruma düşüyorsun.

• 2015 yılında 95bin TL ye golf sipariş verdim. Aracımı 1 ay sonra teslim aldım ve teslim aldıktan sonra 2 ay demedi sağ ön havalandırma kanalı garantiden değiştirildi.
    Neredeyse 100bin TL ye C sınıfı araç aldık 1 ay demedi parça değişimi yapıldı. Sonra güneşlik tıkırtı sesi başladı. (kronik) burçlardan gelen gıcırtı sesleri var (kronik) xenon farlarda lekelenme var (kronik) , Farlar haddinden fazla uzağı aydınlatıyor, afl sisteminde problem var bence dedikçe üstünde durmadılar 1 yıl öyle kullandım, milletten selektör, flaşör, hakaretler yedim. ( en son önceki araçtan biri beline kadar sarkmıştı seyir halinde farlarım yüzünden. emanet olsa belki ben şuan yoktum) Problem lekelenme sebebiyle değişen farlarım ile birlikte çözüme kavuşmuş oldu.
    VW En kral aracı da çıkartsa artık 2 kere 3 kere düşünürüm almamak için. 2 donanım eksik alırım gider başka marka alırım.

• Bi volkswagen bi sony iğrenç tasarımdan vazgeçemeyen şirketler. Bi de c segmentinin nasıl lideri oluyor onu anlamadım, 116, a3, v40 falan varken.

• Golf.7 kullanıcısına yanıt
    Söylediğim şeyleri anlamamakta ısrar ediyorsun.

Kocaman harflerle yazıyorum ; "BMW PREMİUM BİR MARKADIR VE ARAÇLARI BU SAYDIĞIMIZ DİĞER ARAÇLARDAN DAHA KALİTELİ VE UZUN ÖMÜRLÜDÜR , BU SEBEPTEN İÇ HACİM KONUSUNDA 3 SERİSİ BİLE PULSAR DAN DAR OLMASINA KARŞIN DAHA İYİ BİR ARABADIR"

Buna karşın Ceed ile Golf arasında ki kalite farkını iki araca da bindikten sonra anlayabilirsin diye umuyorum. ("yoğurdum ekşi olamaz" demeyi bırakıp tarafsız olabilmeyi başarabilirsen tabi)

Keza ben iki aracı da kullandığımı 2. kez belirtiyorum.

Söylemek istediklerim çok basit. 180 bin TL ye Golf olamaz. 3 serisi fiyatı hemen hemen. Golf ü ne kadar büyütüyoruz böyle bizler. Ceed den özellikle örnek veriyorum çünkü Golf e isteseniz de eklettiremeyeceğiniz çok güzel opsiyonlarla geliyor. Keza iç ve dış kalitesi de çok iyi düzeyde. Hem golf hem ceed hem a3 kullanan (5.25 xdrive , 3.20d de kullandık babamızdan alarak) biri olarak bana çok garip geliyor konuşmalar. Senelerce kullandığım aracı sizler böyle konuşunca hiç kullanmamış gibi hissediyorum

Ek olarak ise ; Ne emisyon ne de diğer fiyat vs gibi durumlar hiç umurunuzda olmamış anlaşılan. Yukarıda yazdıklarım dışında bir cevap vermemeyi tercih ediyorum size bu yüzden.

Esenlikle kalın.

Tamam da ceed ile golfün aynı kalitede olduğuna karar verme yetkisini size hangi otorite veriyor? Cok kesin ve net konusuyorsunuz. Golf tek basina kia nin toplam satisiyla yarisir. Sizden baska pek kimse farkedememis sanirim bu kaliteyi.

• Golf.7 kullanıcısına yanıt
    İki aracı da bir fiil kullandığım için belki de karar vermiş olabilirim.

Birini 2 yıl (Golf 7) diğeri 1 yıl (Ceed Devam ediyor. Genelde A3 kullanıyorum ve Ceed ondan daha keyifli)

Bir aracın çok satılması "kaliteli olduğu" anlamına gelmez kesinlikle. Bu şekilde düşünmek vasat bir yargı. Bmw 1 serisi Golf den az satılıyor. Keza fiyatları da benzer hemde. O zaman Golf ondan da iyi

İnsanlar ne yazık ki kandırılmaya çok müsait. Emisyon Dsg nin narin yapısı vs hiç umurumuzda olmuyor mesela. Tek derdimiz "ceed daha iyi, golf daha iyi, focus daha iyi, civic daha iyi..." Kimde ne varsa diğerinde ki onunkine göre hep aşağı kalıyor. Ceed in VCT şanzumanı ile ilgili DSG kıvamında şikayet duydunuz mu hiç? Yada "Kia Emisyon skandalına karıştı ?" şeklinde bir yargı? Olay tamamen marka algısı üzerine kurulu. Farklı bir branştan örnek vereyim size ; ayakkabı üreticisi Kinetix ve Nike. Yer yer Kinetix daha sağlam ve daha ucuz. Malzeme kaliteleri de inanın benzer. Ama marka algısı sebebiyle her şey alt üst oluyor. Diğer bir örnek de cep telefonları için ; Oneplus 5T ve Galaxy S8 i yan yana koyun. Biri 3800 lira diğeri 2500 lira. Türkiye garantili 0 cihazlar hemde. Ekranın kavisli yapısı ve su geçirmezlik özelliği artısı hariç hiç bir konuda S8 OP5T den iyi değil. Ama daha çok satılıyor ve daha çok biliniyor.

Efenim bence çok gereksiz bir münakaşa döngüsü içinde konuşup duruyoruz. Anladığım kadarıyla Golf 7 sahibisiniz ve aracınızı gerçekten çok seviyorsunuz. Çok keyifli bir araçtır. Ben de çok severdim. Tabi sizin aksinize fanatiklik boyutunda değil kesinlikle. Bilirdim ne olup olmadığını. Şanzuman teklemeye başladığı vakit yaptırıp elden çıkarıvermiştik. Ki gerçekten iyi anlarım araçlardan ve özellikle motorlardan. Gemi motorları yapan bir firmadayım. İnanın büyük makinalarda layner yada kaverler ile uğraştığım kadar evde kendi araçlarımızın motorları ve aksamı ile uğraşıyorum. Bir nevi "eve iş taşıyorum"

Cevap yazmayacağım demiştim ama nedensizce cevap hakkı hissedip aktarmaya çalıştım sanırım bir kaç şey. Umuyorum açıklayıcı olmuştur.

İyi forumlar.

• nanoona N kullanıcısına yanıt
    Avrupada 450 bin civarı golf satıldı. Yıllık satışı 1 milyon civarı. Yani avrupa dışında yarım milyon satışı var bu arabanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haberelectro -- 31 Ocak 2018; 14:42:20 >
    Evet golf 7 sahibiyim ve aracımı seviyorum. Bunlar subjektif yargılar o yüzden uzatmanın manası yok hocam. Size göre iyi olan bana göre daha kötü olabilir. Satış rakamları da elbette kesin sonuç vermez. İyi forumlar

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.