Şimdi Ara

Golf 6 dizel kullanıcısı olarak, Golf 7 dizel test ettim. Fotoğraflar ve izlenimlerim + video (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
4
Favori
34.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: electrostatic

quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

En kısa zamanda bir test ayarlamaya çalışırım Furkan-san.

''san'' ekini kaldıralım çünkü aklıma görkem geliyor

Ekipten olanlara -san derim genelde.

• quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Ekipten olanlara -san derim genelde.

o zaman beni istisna kabul et
  • quote:

Orijinalden alıntı: electrostatic

o zaman beni istisna kabul et

Ben senin ricanı kırmayacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lady GarGara

Bu arada merak edenler için Otokur'dan 1.2 TSI Comfortline manuel + Bixenon için 46.300 gibi bir fiyat aldım.

Güzel fiyat ama 2013'e kadar gelmeyecek demişsin ? Bu fiyatı o zamana kadar tutacaklar mı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beamer

quote:

Orijinalden alıntı: ilhan032

quote:

Golf 1.2 TSI Comfortline 45.000TL civarı fiyatı gayet iyi bence. Yakıt tüketimi de teoride düşük ama pratikte ne olur bilemiyoruz henüz, jetta'da çok yakıyor deniyordu.

Comfortline donanım neleri kapsıyor bilen var mı ?

http://binekarac.vw.com.tr/yeni-golf-donanim.aspx

Sağ ol hocam Comfortline donanımı gayet yeterli bence:)

Yakıt tüketimi de 5.9 gözüküyor, 6.5 yakar diye düşünüyorum pratikte, vergi olarak da en düşük seviyede. Alınası bir araç..

Park sensörü yok işte.Yoksa highlineın yüzüne bakılmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: akifsari

volvonun ilk hb modeli v40 diyerek cehaletini bütün foruma ilan ettin

yaptığın koltuk muhabbetiyle seviyeni de belli ettin.

daha ne konuşuyorsun.golfün kalite ve fiyat olarak rakibi focustur
    a3 ün ise v40 .

<a3 varken golfü v40a rakip göstermek ancak bir alamancının yapacağı iştir.
    <bunların vermek istediği mesaj alaman çöp yapsa o alınır olduğu için normal karşılıyorum.
    quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Neden şaşırdın ki?
    Volkswagen düşmanı olmadığım için çarptığı yerden paramparça çıkan passat çakması dsg si mayınlı tipsiz ccyi bile s60a rakip gösterdim.
    Senin gibi fanatik olmadığım için mi eleştiriyorsun şimdi de beni
    quote:

Orijinalden alıntı: akorkmaz11

V40ı eleştirecek laf bulamayanlar alt sınıftaki otomobile rakip göstererek rezillemeye çalışıyorlar akıllarınca.
    v40ı buraya sokan biz değiliz,alamancı takımı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 19 Kasım 2012; 1:20:22 >

• quote:

Forumda 30 tane mercedes a serisi konusu var. Farkli farkli surus deneyimleri. Neden vw ile ilgili olan insanlarin gozune bu kadar batiyor anlamiyorum.

Takmayin siz bunlari isleri gucleri bos konusmak burda ortada bir emek var emeginize saglik guzel ve fikir verici bir inceleme olmus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Forumda 30 tane mercedes a serisi konusu var. Farkli farkli surus deneyimleri. Neden vw ile ilgili olan insanlarin gozune bu kadar batiyor anlamiyorum.

anlamayacak bir şey yok,siz ve birkaç arkadaş kullandığınız cümlelerle insanlarda vw markasına karşı önyargı yaratıyorsunuz.
    Golf tanıtımlarına bakın,illa ki volvoya alfaya bir laf atış vardır.
    Ama kimse diline 1 serisini a3ü A serisini dolamaz.
    Çünkü alaman olmadıkları için V40la giuletta golfün rakibidir,ama alamanlar değildir.
    Siz de konunuzda zaten forumda kıyamet koparan golf vs v40 muhabbeti değilmiş gibi golf v40tan ucuz diye muhabbet açarak direkt v40a rakip göstermiş gibi konuşmuşsunuz.
    Sonraki mesajlar da cabası.
    Emeğinizi ben de takdir ediyorum,ama art niyetiniz de kabak gibi ortaya çıkıyor.
    Eğer golf konusu açacaksanız araya v40ı şunu bunu iliştirmeden direkt golfle ilgili yazın,ses çıkarana da biz tepki gösteririz.
    hatta haftada 10 tane konu açın.Golf bence de birkaç olumsuzluk dışında konuşulmayı hak ediyor.
    Ve emin olun daha az tepki görürsünüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 19 Kasım 2012; 2:35:45 >

• Derayli paylasim icin tesekkur ederim.

Senede ortalama 10-15 bin km yapiyorum. Tdi dsg higline dusunuyordum ama bu konudaki yorumlardan sonra kararim biraz degisir gibi oldu ve tsi manuel higline a kaydi. Arada 16 bin gibi bir rakam var ki cok acik bir ara. 10 bin olsa ideal olurdu.

Suan turkiye 1.4 tsi higline var mi acaba ?

• Volvo V40 modelini Golf'e rakip olarak çıkarttı. Sahibi Çinli olduğu için, bu segmentte en çok satan HB olan ve 27.000.000 gibi muazzam bir tüm zamanlar satış rekoru olan HB Golf gibi satmak istiyor. Ancak sanıyorum Volvo'nun örümcek kafalı Avrupalı müdürleri, "Fiyatı şişirelim, Premium kandırmacası ile millete ittiririz nasılsa" diye düşündükleri için gerekenden 20.000 TL yukarda piyasaya sürdüler. Yakında 15-20000 TL indirim yapacaklar nasılsa. Çinli patron satmadığını görünce, "Gerçek fiyatına indirin de insanlar alsın" diyecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senersongur -- 19 Kasım 2012; 7:33:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Volvo V40 modelini Golf'e rakip olarak çıkarttı. Sahibi Çinli olduğu için, bu segmentte en çok satan HB olan ve 27.000.000 gibi muazzam bir tüm zamanlar satış rekoru olan HB Golf gibi satmak istiyor. Ancak sanıyorum Volvo'nun örümcek kafalı Avrupalı müdürleri, "Fiyatı şişirelim, Premium kandırmacası ile millete ittiririz nasılsa" diye düşündükleri için gerekenden 20.000 TL yukarda piyasaya sürdüler. Yakında 15-20000 TL indirim yapacaklar nasılsa. Çinli patron satmadığını görünce, "Gerçek fiyatına indirin de insanlar alsın" diyecektir.

Volvo nun replica si cikmis.

9.999 dolara 16 beygirlisi,
    15.999 dolara da 32 beygirlisi var.

Cinden getirt derim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Phantoka

Volvo nun replica si cikmis.

9.999 dolara 16 beygirlisi,
    15.999 dolara da 32 beygirlisi var.

Cinden getirt derim.

City'nin piyasasını düşürecek 40 binlik bir model de planlıyorlarmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: EPICA

quote:

Firma tarihinde ilk kez hatchback çıkarmış olan Volvo, nasıl oluyor da hatchback sınıfının yaratıcısı Golf'ten bu kadar üstün görüyorsunuz anlamıyorum.

Bianconera'nın dediğine aynen katılıyorum.

Motoru mu daha iyi? Volvo citroen berlingo'da kullanılan 1.6 dizelin aynısını en prestijli modeli S80'de bile kullanan bir firma değil mi?

Golf TDI'ın performansı, kendisinden 10 beygir fazla olan V40'dan daha iyi değil mi? Yakıt tüketimleri 0.2 litre/100km V40'ta daha az.

Konforu mu daha üstün? Daha mı sessiz? V40 ve Golf'ü bir kere kullandın mı? diye sorarlar adama.

Sen kabul etsen de etmesen de, Focus platformunu kullanan, motoru psa'dan alan, şanzımanı ford'tan alan(firma adını tam olarak bilmiyorum ama sonuçta ford'da aynı şanzımanı kullanıyor) bir araç sabah kadar Golf'ün rakibir. Sen istesen de istemesen de.

Volvo V40 bu fiyattayken neden alınır? Farklı olmak için ve de gelmiş geçmiş en güzel tasarımlı hatchback'lerden birisi olduğu için.

1.2 TSI gibi şuan bana hitap eden ve benim gereksinimlerimi karşılayan bir motor sunsa Volvo ve Golf ile aynı fiyat etiketine satsa, ben Volvo 40'ı tercih ederim. Şuan Volvo'nun fiyat politikası tam bir saçmalık. BMW 1 ve Mercedes A'dan daha pahalı yapmışlar bazı kombinasyonları.

Tekrar tekrar söylüyorum, yanlış anlaşılmak istemem, V40 acayip beğendiğim bir araba, Volvo ise güvenle kullanabileceğim bir firma. Fakat V40 ve Golf 7 sabaha kadar rakiptir.

Bir noktaya iyi değinmişsiniz.
    Sadece bu yüzden bile VW'yi kutlamak gerekiyor.
    Adamlar sağdan soldan motor almıyorlar.Kendileri geliştirip üretiyorlar.Artı olarak çoğu şeyin de öncüsüler.Mesela downsizing'i seri üretime geçirip halk seviyesine indirgeyen ilk marka VW.Diğer markaların düşük hacimli Turbo motorları daha sonra çıktı.
    Ayrıca şanzumanları da kendilerine ait.(Amarok'taki ZF hariç)
    Her ne kadar tartışılsa da çift kavramaya geçip onu yine halk seviyesine indirgeyen VW.Diğer markalar daha sonra çıkarmaya başladılar.Daha doğrusu satın aldılar(Getrag'dan)
    Sağdan soldan platform da almıyorlar..

Sonuç olarak platform olsun, motor olsun(TSI), şanzuman olsun(yağlı DSG'ler) VW takdiri hak ediyor.

Son olarak ekleyeyim,Doğuş ile VW'yi karıştımayalım.

çok komiksiniz. vw de dsg'yi ve tsi charger'ı borg warnerdan alıyor. (USA menşeili) 4*4 sistemini haldex(isveç) den ve torsenden(amerika) alıyor.
    vw de hiçbir şeyi kendi üretmiyor. tek farkı herşeyi başkalarından alıp diğer markalara nazaran daha erken kullanmasıydı. yeni golf güzel mi güzel. ama vwyi övmek için element uydurmayalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noktanınsâbiti -- 19 Kasım 2012; 9:47:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gralcan

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ilhan032

quote:

Golf 1.2 TSI Comfortline 45.000TL civarı fiyatı gayet iyi bence. Yakıt tüketimi de teoride düşük ama pratikte ne olur bilemiyoruz henüz, jetta'da çok yakıyor deniyordu.

Comfortline donanım neleri kapsıyor bilen var mı ?

http://binekarac.vw.com.tr/yeni-golf-donanim.aspx

Sağ ol hocam Comfortline donanımı gayet yeterli bence:)

Yakıt tüketimi de 5.9 gözüküyor, 6.5 yakar diye düşünüyorum pratikte, vergi olarak da en düşük seviyede. Alınası bir araç..

Park sensörü yok işte.Yoksa highlineın yüzüne bakılmaz

park sensoru hediye verirler. benim aracimda da yoktu alirken hediye istedim verdiler:)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Volvo V40 modelini Golf'e rakip olarak çıkarttı. Sahibi Çinli olduğu için, bu segmentte en çok satan HB olan ve 27.000.000 gibi muazzam bir tüm zamanlar satış rekoru olan HB Golf gibi satmak istiyor. Ancak sanıyorum Volvo'nun örümcek kafalı Avrupalı müdürleri, "Fiyatı şişirelim, Premium kandırmacası ile millete ittiririz nasılsa" diye düşündükleri için gerekenden 20.000 TL yukarda piyasaya sürdüler. Yakında 15-20000 TL indirim yapacaklar nasılsa. Çinli patron satmadığını görünce, "Gerçek fiyatına indirin de insanlar alsın" diyecektir.

senden iyi roman yazari olur.

harcaniyorsun buralarda.

• ekranın plastıgı parlak plastıge göre mat kaçmış sırıtıyor.bir de ekranın altındakı delık kötu gozukuyor.
    buyuk ekran herzaman daha guzel duruyor.
    mıdlıne da ekran varmı acaba?...
  • 17/11/2012 günü Golf 7 yi test etme şansı buldum, Golf 7 testinde anahtarı verdiler ve görevli olmadan aracı test edin dediler, çok hoş bir yaklaşım.
    Alışık olduğumuz el freniz sistemi yeni golf de olmadığı için İlk etaptda Golf 7 yi kaldırmakta çok zorlandık, araç iç tasarımı, koltukların rahatlığı yol tutuşu sürş keyfi vermesi güzel olmuş ancak ön camdaki rüzgar sesini duyuyorsunuz, bu sanırım Golf 7 de vw nin başını ağrıtan konulardan biri olacak.
    Sürdüğüm araç Comfortline idi ancak Highline jantlarını görüpte Comfortline alımı kararı vermek çok zor, Comfortline jantları hiç hoş olmamış.
    Jetta ya göz atalım dedik Golf 7 iç dizaynı yanında Jetta iç dizaynı çok basit ve itici kaldı.
    Vw deya Doğuşta anlamadığım bir konu var araç satın almak istediğinizde ortada araç yok Golf 6 almak istemiştim 3 ay sonrasına gün vermişlerdi bende alımımı ertelemiştim bu seferkinde umutluydum ancak gene araç yok !! araç almak istiyorsanız o an bayi deki en üst donanımlı, siyah veya kırmızı ve en pahalı 1 araçtan başkası yok !! bu çok garip bir olay, araç yok :-)
    Bu araç Türkiye'de çok satarmı bence satmaz diyorum.

• Herkese merhabalar. inşallah golf 7 tdi dsg highline modelini çarşamba günü teslim almış olucam. Tabi bu araca nasıl karar verdim bir bilseniz vertigo atağı gecirirsiniz ama sunu söyleyebilirim. Marka takıntısı başka bişey. Önemli olan aldığınız aracın ihtiyaçlarınızı ne kadar karşıladığı, kalitesi ve 5 yıl sonraki hali. Birsürü arac baktım, audi a3, bmw 1, volvo v40da mercedes A serisi de alabilirdim. Golf kalite ve işçilik konusunda kimseden geri kalmadığı gibi, arka diz mesafesi ve bagaj hacmi konusunda da şu an bu markalardan ilerde. Ve bos bir arac da almiyorsunuz. En azından benim gibi yeni bir baba için perde hava yastıkları, ikinci çarpışma freni gibi özellikler önemli. Golften bazı özellikleri daha iyi, bazı özellikleri daha kötü bir sürü araç, daha kaliteli- daha kalitesiz bir sürü marka sayabilirsiniz.. Ama gauss egrisinin en tepesinde golf olacağını düşünüyorum. Ben golfu mantıklı buldum ve aldım. Siz de sizin için hangi özellik önemliyse ona göre araç seçiniz. Bence golf premium, sizce varsın olmasın. .

• quote:

Orijinalden alıntı: leventkalyoncu

17/11/2012 günü Golf 7 yi test etme şansı buldum, Golf 7 testinde anahtarı verdiler ve görevli olmadan aracı test edin dediler, çok hoş bir yaklaşım.
    Alışık olduğumuz el freniz sistemi yeni golf de olmadığı için İlk etaptda Golf 7 yi kaldırmakta çok zorlandık, araç iç tasarımı, koltukların rahatlığı yol tutuşu sürş keyfi vermesi güzel olmuş ancak ön camdaki rüzgar sesini duyuyorsunuz, bu sanırım Golf 7 de vw nin başını ağrıtan konulardan biri olacak.
    Sürdüğüm araç Comfortline idi ancak Highline jantlarını görüpte Comfortline alımı kararı vermek çok zor, Comfortline jantları hiç hoş olmamış.
    Jetta ya göz atalım dedik Golf 7 iç dizaynı yanında Jetta iç dizaynı çok basit ve itici kaldı.
    Vw deya Doğuşta anlamadığım bir konu var araç satın almak istediğinizde ortada araç yok Golf 6 almak istemiştim 3 ay sonrasına gün vermişlerdi bende alımımı ertelemiştim bu seferkinde umutluydum ancak gene araç yok !! araç almak istiyorsanız o an bayi deki en üst donanımlı, siyah veya kırmızı ve en pahalı 1 araçtan başkası yok !! bu çok garip bir olay, araç yok :-)
    Bu araç Türkiye'de çok satarmı bence satmaz diyorum.

Geri goturmeseydin aslında :)
    İstedigim aracı getirin test aracınızı alın deseydin;)
    Ben her iki donanımında jantlarini beğenmedim. 16" lar 15 gibi 17" ler 16 gibi duruyor. Biraz daha sport modeller secilebilirdi.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.