Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

GOLF 5 GERİ GÖRÜŞ KAMERASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
7
Cevap
1
Favori
1.933
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      28 Mesaj
      24 Mart 2013 20:29:11 Konu Sahibi
      Merhaba,
      2008 model Volkswagen Golf 5 aracıma geri görüş kamerası taktım.
      Bir problemim var; Araç stop halde kontak açık geri vitese taktığımda görüntüde sıkıntı yok mükemmel, araç çalıştığında görüntü aşırı parazitleniyor, hatta gidiyor. Geri vites lambasından kamera gücünü almıştım sonra araya röle koydum, enerjiyi bagaj aydınlatmadan aldım yine olamadı. Bu konuda bilgisi olan varmı?
      Detaylı anlatım:
      http://www.vwtr.net/forum/golf-v/geri-vites-kamera-montaji-t34817.0.html
      Direk aküden enerji almayı düşünüyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

|
      |

FORD KUGA, FİAT PALİO

• Yüzbaşı
      490 Mesaj
      24 Mart 2013 20:37:06
      Görüntünün aşırı parazitlenmesi görüntü aktarım kablonuzda
      blendaj sorunu olabileceğini akla getiriyor
      Ek yeri varsa kontrol edin.. ;
      Veya söz konusu görüntü aktarım kablosunu bir yere sıkıştırdıysanız
      kabloya zarar vermiş olabilirsiniz..
      |
      |

• Onbaşı
      28 Mesaj
      27 Mart 2013 19:42:11 Konu Sahibi
      onur1971
      Teşekkürler,

Çok uğraştık, sorun röledeymiş, arızalıymış. Yeni röle aldım, bağladım çalıştı. Aşağıdaki adreste fotoğraflı anlatmaya çalıştım.
      http://www.vwtr.net/forum/golf-v/geri-vites-kamera-montaji-t34817.0.html;msg469227

Bir tanede devamlı kayıt cihazı bağladım. Detaylar aynı adreste.
      |
      |

FORD KUGA, FİAT PALİO
    • Yarbay
      18828 Mesaj
      27 Mart 2013 20:09:07
      Link verdiğiniz yerde ''kayıt cihazı'' diye bir olaydan bahsetmişsiniz. Yani geri görüş kamerası ile bağlayacağınız hafıza cihazı yardımıyla kayıt yapacaksınız, doğru mu anlamışım?

Copyright © 2011/2012/2013/2014/2015/2016/2017/2018/2019 Burada yazdıklarımın tamamı hayal ürünüdür ve gerçek değildir, zotacing sorumlu tutulamaz...Yazdıklarıma inanmayın ve üzerinize almayın/alınmayın.
    • Onbaşı
      28 Mesaj
      29 Mart 2013 22:05:32 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Link verdiğiniz yerde ''kayıt cihazı'' diye bir olaydan bahsetmişsiniz. Yani geri görüş kamerası ile bağlayacağınız hafıza cihazı yardımıyla kayıt yapacaksınız, doğru mu anlamışım?

Kayıt cihazı ayrı, geri görüş kamerasına bağlı değil. Bağlananı mevcut ama kayıt cihazının ekranı küçük olduğu için pek verimli olmaz.
      Kayıt cihazının kendi üzerinde iç ve dış ortamı kayıt edebilen iki kamera var, kameraların ikisinide aktif veya tekini aktif edebiliyorsunuz. Kayıt (inşallah kimsenin başına gelmez) kazada haklılığınızı kanıtlamak için delil olarak kullanılabilir.(Gizli kamera olmadığı için problem çıkartmaz) Detaylarını cihazı inceledikçe yazarım.

FORD KUGA, FİAT PALİO
    • Yarbay
      18828 Mesaj
      29 Mart 2013 22:06:53
      quote:

Orijinalden alıntı: makbulut43

quote:

Kayıt cihazı ayrı, geri görüş kamerasına bağlı değil. Bağlananı mevcut ama kayıt cihazının ekranı küçük olduğu için pek verimli olmaz.
      Kayıt cihazının kendi üzerinde iç ve dış ortamı kayıt edebilen iki kamera var, kameraların ikisinide aktif veya tekini aktif edebiliyorsunuz. Kayıt (inşallah kimsenin başına gelmez) kazada haklılığınızı kanıtlamak için delil olarak kullanılabilir.(Gizli kamera olmadığı için problem çıkartmaz) Detaylarını cihazı inceledikçe yazarım.

Hukuki olarak araştırmanızı tavsiye ederim. Yasak ve suç olacağını düşünüyorum.

Copyright © 2011/2012/2013/2014/2015/2016/2017/2018/2019 Burada yazdıklarımın tamamı hayal ürünüdür ve gerçek değildir, zotacing sorumlu tutulamaz...Yazdıklarıma inanmayın ve üzerinize almayın/alınmayın.

• Onbaşı
      28 Mesaj
      30 Mart 2013 15:19:01 Konu Sahibi
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: makbulut43

quote:

Hukuki olarak araştırmanızı tavsiye ederim. Yasak ve suç olacağını düşünüyorum.

Gerçekten araştırmak lazım, ama bu cihazı kötü amaçlı kullanmadığınız sürece sıkıntı olacağını sanmıyorum. Belki kıpır kıpır gençlerin olduğu araçta bu cihazdan olursa emniyet sıkıntı çıkarabilir (cam filmlerinde olduğu gibi), benim gibi ailesiyle birlikte gezenlere birşey denileceğini sanmıyorum. (Yıllardır koyu cam filmi var, defalarca uygulamaya girdim kimse ses çıkartmadı, kibar yaklaşımda çok önemli tabi, bi kolay gelsin demek falan)
      Benim cihazı kullanmada ki asıl amacım; aracı eşim kullanıyor, bayan sürücü olduğu için çok sıkıştırma, korkutma (Beraberken başımıza gelen olay: hızla sollayıp aracın önünde ani fren yapıldı, ucuz atlatıldı, gerekli işlemlerde yapıldı araç plakası için) vs. oluyor. Her defasında 155'e bilgi veriyor-uz, herhangi bir kazada kabalıkla baskın çıkmaları önlemek için, kayıtlarda sabit deyip polis geldiğinde görüntüyü izletmek.
      Binalardaki veya mağazalardaki kameralarla aynı görevi yapıyor, ve kamera görünür şekilde duruyor. Belki aracın üzerine "kapalı devre kamera sistemi vardır" yazılabilir o da şimdilik komik olur sanırım.
      Kanunlarımız Ruslarla farklı belki; onlarda bu kamera kayıt cihazı zorunlu diye biliyorum.
      Bu konuda hukuki bilgisi olan varsa lütfen bilgilendirsin, yasaksa her konunun bir açığı olduğu gibi bunun açığı nedir?
      |
      |

FORD KUGA, FİAT PALİO

• Onbaşı
      28 Mesaj
      11 Nisan 2013 16:53:05 Konu Sahibi
      http://forum.donanimhaber.com/m_73424595/mpage_1/f_/key_//tm.htm#73840427

Konu açtım, Kayıt sistemi hakkında, görüşü veya bilgisi olan varsa yazsın lütfen.
      |
      |

FORD KUGA, FİAT PALİO
Reklamlar
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
web tasarım
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.