Şimdi Ara

Goldmaster sat-3030 HD'den sonra...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
3.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Öncelikle şunu belirteyim ki uydu olaylarından çok anlamam. Yıllarca Kablo TV kullandım. 4 yıl önce taşındım ve bu bölgede kablo olmadığı için mecburen apartmanın uydusuna geçtim.

Birkaç yıldır Goldmaster sat-3030 HD kullanıyordum. Benim tüm beklentilerimi karşılıyordu. Sonunda cihaz bozuldu. Yeni cihaz bakıyorum ama bu minilere ısınamadım gitti. Her yer mini dolmuş ve çok şikayet okuyorum.

Dediğim gibi çok bir beklentim yok.

-Kumandasının algılaması güçlü. (Goldmaster'da ters tutsam bile işliyordu)
    -Takılıp kilitlenmeyen
    -Kanal geçiş hızı kabul edilebilir düzeyde olan

HD bir cihaz arıyorum. Öyle wifi, iptv falan filan beklentilerim yok. Açıp tv izleyip kapatacağım ama bizde TV yaklaşık 16 saat açık kalır, buna göre ısınma problemi de göz önüne alınmalı.

Fiyatı çok çok uçuk hale getirmedikçe beklentimin dışındaki özellikler olsa da olur olmasa da. Tek isteğim sorunlu olarak bilinen bir model olmasın ve takılıp kilitlenmesin yeter. 300 - 350 TL civarlarına kadar çıkabilirim, mümkünse mini olmayan bir cihaz daha mutlu eder beni.

2 gündür okumadığım yazı kalmadı ama resmen batağa saplantım, çoğu kavrama bile yabancıyım. Kafam iyice karıştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: vozer

Arkadaşlar,

Öncelikle şunu belirteyim ki uydu olaylarından çok anlamam. Yıllarca Kablo TV kullandım. 4 yıl önce taşındım ve bu bölgede kablo olmadığı için mecburen apartmanın uydusuna geçtim.

Birkaç yıldır Goldmaster sat-3030 HD kullanıyordum. Benim tüm beklentilerimi karşılıyordu. Sonunda cihaz bozuldu. Yeni cihaz bakıyorum ama bu minilere ısınamadım gitti. Her yer mini dolmuş ve çok şikayet okuyorum.

Dediğim gibi çok bir beklentim yok.

-Kumandasının algılaması güçlü. (Goldmaster'da ters tutsam bile işliyordu)
    -Takılıp kilitlenmeyen
    -Kanal geçiş hızı kabul edilebilir düzeyde olan

HD bir cihaz arıyorum. Öyle wifi, iptv falan filan beklentilerim yok. Açıp tv izleyip kapatacağım ama bizde TV yaklaşık 16 saat açık kalır, buna göre ısınma problemi de göz önüne alınmalı.

Fiyatı çok çok uçuk hale getirmedikçe beklentimin dışındaki özellikler olsa da olur olmasa da. Tek isteğim sorunlu olarak bilinen bir model olmasın ve takılıp kilitlenmesin yeter. 300 - 350 TL civarlarına kadar çıkabilirim, mümkünse mini olmayan bir cihaz daha mutlu eder beni.

2 gündür okumadığım yazı kalmadı ama resmen batağa saplantım, çoğu kavrama bile yabancıyım. Kafam iyice karıştı.

Hocam karar verebildiniz mi ? Bende de Digimaster HD5000 vardı. Modülüm bozulunca dsmart yeni modül gönderdi. Cİhaz da yeni modülü çalıştırmıyor. Yeni cihaz arıyorum

• Mr.Loney kullanıcısına yanıt
    Maalesef henüz bulamadım. Tam buldum diyorum bakıyorum yorumlara forumda tonla şikayet, sorun. Yok anlamıyorum da özelliklerinden. Ram ne olmalı, işlemci çipi ne olmalı? Bu yüzden kaldım orta yerde.

İşin kötüsü mini olmayan cihazlarda çok seçenek de yok. Olanların da bir kısmı satılmıyor, stokta yok diyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hızlı kanal geçişi, yüksek görüntü kalitesi (sti işlemci), basit kullanım deyince akla hemen Neta 6400 geliyor.
  • Neta 6400 cihazın kumanda algılaması arkadaşların kriterlerine uymuyor. Ancak ben Grundig DSR-8200 modelini 2 arkadaşın da kriterlerini dikkate alarak rahatlikla tavsiye edebilirim. 100 lira civarına temin edebilirsiniz. Modül çalışması da sorunsuzdur. Isınma sorunu falan da yok. Dertsiz tasasız her bütçeye uygun bir cihaz. Görüntü kalitesi de bir çoğunun işini görür. Ama ben çok detaycı olduğum için iş yerinde 32 inç TV için aldım. Daha büyük ekranda görüşüm farklı.

• Goldmaster hd1010/3030 sipariş ettim şimdi hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Loney -- 8 Eylül 2015; 22:34:33 >
    Hayırlı olsun hocam. Benim bozulan 3030'du. Aslında beni tatmin ediyordu yani memnundum ama madem değiştiriyoruz bari işlemcisi belleği daha iyi bir şey bakayım dedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: vozer

Hayırlı olsun hocam. Benim bozulan 3030'du. Aslında beni tatmin ediyordu yani memnundum ama madem değiştiriyoruz bari işlemcisi belleği daha iyi bir şey bakayım dedim.

Sağolun. Dsmaet'ın ci+ modülünü çalıştırsın yeterli benim için. Aradığım hiçbir ekstra özellik yok

KARDEŞ CİHAZIN GELDİMİ?
    KULLANIYORMUSUN NASIL MEMNUNMUSUN

5442375778 BENİ ARARMISIN KONUŞALIM
  • vozer kullanıcısına yanıt
    CİHAZ ALDINMI ?

BENDE CİHAZ ARIYORUM
    KAMAX RUMUZLU HAKAN ABİ GOLDMASTER 1010\3030 AYNI CİHAZ
    GÖRÜNTÜ KALİTESİ OLARAK ÇOK MET EDİYOR ÇOK ÖVÜYOR
    5442375778 BANİ ARA KONUŞALIM
  • Arkadaslar konuyu yeniden acmak istemedim cunku kriterlerim ayni. Goldmaster 3030hd cok uygun fiyatli gibi duruyor 140-150 lira civari. En onemli istegim goruntu kalitesi ve artik full hd televizyonu amacina uygun kullanmak..

Televizyonum sonny bravia 42" full hd. Su an kullandigim uydu alicim next ye2000 super hdmi modeli. Goruntu tatmin edici ama iyi degil hele birde sony lerin sd basarisizligi goz onune alinca bir de uydumun hd yayinlari alamamasi eklenince bir oneri de ben rica etsem.

300 liraya kadar cikabilirim. Server cccam vs istegim yok sd ve hd goruntu kalitesi basarili olsun yeter.

• wanted007 W kullanıcısına yanıt
    150tl civarı nerede buldunuz acaba? şöyle bir baktım 250-300tl ve üstü fiyatı var gibi... ayrıca görüntü kalitesine titiz iseniz broadcom,sti işlemcili cihazlara bakmanızı öneririm gerçi bence normal kullanıcılar için hd yayınlarda özellikle ve sd önemli kanal da pek kalmadığı için görüntü kalitesi açısından işlemcilerin pek bir farkı kalmadı diyebilirim haa ben farkları görebiliyorum o ayrı ama çoğu insan farkları anlamıyor bile gidiyor 50tl ye mini uydu receiverleri alıyorlar kimiside sırf bizim kriterlerimiz de olduğu için son derece sade özelliksiz receiverlere ciddi paralar veriyorlar bu konu tam size göre bencehttp://forum.donanimhaber.com/m_83863138/mpage_28/tm.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: yuxeses

150tl civarı nerede buldunuz acaba? şöyle bir baktım 250-300tl ve üstü fiyatı var gibi... ayrıca görüntü kalitesine titiz iseniz broadcom,sti işlemcili cihazlara bakmanızı öneririm gerçi bence normal kullanıcılar için hd yayınlarda özellikle ve sd önemli kanal da pek kalmadığı için görüntü kalitesi açısından işlemcilerin pek bir farkı kalmadı diyebilirim haa ben farkları görebiliyorum o ayrı ama çoğu insan farkları anlamıyor bile gidiyor 50tl ye mini uydu receiverleri alıyorlar kimiside sırf bizim kriterlerimiz de olduğu için son derece sade özelliksiz receiverlere ciddi paralar veriyorlar bu konu tam size göre bencehttp://forum.donanimhaber.com/m_83863138/mpage_28/tm.htm

Hepsidijitalde ciplak cihaz 149 lira filbox aboneligi ile 259 lira kampanyali. Titizlik olarak soyle soyleyim elimdeki televizyonun goruntu ayarlarini yapmadan once televizyondan da giciklaniyordum. Bir bilgisayar programi sayesinde goruntuye ince ayar cektim ve seyir zevki almaya basladim. Su anki uydum cok kotu denemez ama yakindan bakinca piksellesme bariz siritiyor. Yoksa renkler canlilik fena degil. Bunun yaninda en buyuk problem ise hd yayin izleyememem. Bu yuzden farkli zamanlarda 2 adet hd cihaz aldim ikisinide aldigim gun iade ettim fiyat olarak cokta ucuz sayilmazlardi... Ayarla bile kurtarilamayacak kadar berbatti. Bu paralara asiri birsey beklemiyorum ama bukadar kotu bir goruntu de olsun demiyorum :)

Konuya donersek link icin tesekkurler o konuyuda enine boyuna incelemistim. Derine derine indikce kafa allak bullak oluyor hah tam bunu alayim diyorum sonra hoooop birkac yorum geri donderiyor... :)

Neta 6400 aslinda kriterlerimi karsiliyor ama sanki gereksiz pahali gibi geldi. Ayrica okudugum yorumlarda sinyal kalitesinden cok cabuk etkilendigi yaziyordu. Bizim apartmanda da sagolsun minicik anten takmislar tek lnb (8cikisli) 6 daireye dagitim yapiyor. En ufak yagmurda bazi kanallar sizlere omur :) bu yuzden netayi kolay eledim...

Normalde modul cccam vs isim olmazdi ama goldmasteri cazip bulunca en azindan denemis olurum diyerek 1 yil filboxlu goldmaster 3030hd yi aldim gectim. Sd yayinlarda su anki elimdeki cihazdan hallice olursa ve hd yayinlarda yeteri tatmini verirse hic problem yok. Bakalim onumuzdeki hafta elime gecer herhalde :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wanted007 -- 24 Ocak 2016; 10:46:48 >

• wanted007 W kullanıcısına yanıt
    Neta 6400 kullanan birisi olarak kendi konu başlığında uzun uzun yazdım... şu an kısaca şukadarını söyleyim size bu cihaz o paralara asla değmez almamanız akılcı olmuş... sti işlemcili topfield tabanlı ve samsung tunlerli 3030 bence tüm ihtiyaçlarınızı optimum düzeyde karşılayacak ve memnun edektir diye düşünüyorum cihaz gelsin yorumlarınızı görmek isterim.... şimdiden hayırlı olsun diyelim

Ayrıca merak ettim o pc programı nedir?
  • quote:

Neta 6400 kullanan birisi olarak kendi konu başlığında uzun uzun yazdım... şu an kısaca şukadarını söyleyim size bu cihaz o paralara asla değmez almamanız akılcı olmuş... sti işlemcili topfield tabanlı ve samsung tunlerli 3030 bence tüm ihtiyaçlarınızı optimum düzeyde karşılayacak ve memnun edektir diye düşünüyorum cihaz gelsin yorumlarınızı görmek isterim.... şimdiden hayırlı olsun diyelim

teşekkür ederim bende aynı şekilde düşünüp karar vermiştim :) Ürün gelsin mutlaka izlenimlerimi paylaşacağım. Karşılaştırma yapabilecek üst düzey cihaz yok ama en azından gözlemlerimi aktarabilirim. (görüntü kalitesi olarak)

Tv renk ayarlarını yanılmıyorsam 3 sene evvel yapmıştım :D sadece hatırladığım 2-3 saat uğraştım tam randıman alamadım sıkılıp bıraktım ertesi gün yine uğraştım ertesi gün yine okadar uğraştım birkaç ayar çıkardım ve mükemmel görüntüyü yakaladım. Daha önce bildiğin yakın renkleri birbirine karışık şekilde izlermişim onu anladım. Hatta şu an cihazın otomatik ayarlarındaki öntanımlı renkleri kullanamıyorum çok kötü geliyor gözüme.. Konu yine forumdonanım konusu nasıl yapıldığını hayal meyal hatırlıyorum ama emek harcarsan kesinlikle sonuca ulaştırıyor... Ayrıca konuda bilgilendirme resimleri vardı onlar uçmuş resimler faydalıydı diye hatırlıyorum...

http://forum.donanimhaber.com/m_27540960/tm.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: wanted007

quote:

teşekkür ederim bende aynı şekilde düşünüp karar vermiştim :) Ürün gelsin mutlaka izlenimlerimi paylaşacağım. Karşılaştırma yapabilecek üst düzey cihaz yok ama en azından gözlemlerimi aktarabilirim. (görüntü kalitesi olarak)

Tv renk ayarlarını yanılmıyorsam 3 sene evvel yapmıştım :D sadece hatırladığım 2-3 saat uğraştım tam randıman alamadım sıkılıp bıraktım ertesi gün yine uğraştım ertesi gün yine okadar uğraştım birkaç ayar çıkardım ve mükemmel görüntüyü yakaladım. Daha önce bildiğin yakın renkleri birbirine karışık şekilde izlermişim onu anladım. Hatta şu an cihazın otomatik ayarlarındaki öntanımlı renkleri kullanamıyorum çok kötü geliyor gözüme.. Konu yine forumdonanım konusu nasıl yapıldığını hayal meyal hatırlıyorum ama emek harcarsan kesinlikle sonuca ulaştırıyor... Ayrıca konuda bilgilendirme resimleri vardı onlar uçmuş resimler faydalıydı diye hatırlıyorum...

hocam merhaba .urun geldı mı ? yorumlarnız nelerdır acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: micro77

quote:

Orijinalden alıntı: wanted007

quote:

hocam merhaba .urun geldı mı ? yorumlarnız nelerdır acaba ?

Maalesef urun halen elime gecmedi. Birkac parca daha urun siparisi yapmistim ayni siteden birini tedarik edememisler o yuzden halen beklemedeyim. Bu hafta elime gecer diye umuyorum urun elime gecerse dilim dondugunce yorum yapmaya calisirim...

• pekı hocam sızden haber beklıyoruz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: micro77

pekı hocam sızden haber beklıyoruz...

Cok sukur cihaz elime gecti. Bugun aksamdan bu yana cihazi deniyorum. Kanallari ayarlari vs biraz kurcaladim.

Oncelikle ilk izlenimim hd yayinlar tartismasiz on numara. Cihazda bahsedilen hd kanallarda anlik piksellesmeler bir iki defa bende de oldu. Hatta tam bu yaziyi yazarken yine oldu bir iki saniye goruntu donup kaliyor ses gidip geliyor gibi.sonra duzeliyor. Cok ileri giderse yazilim guncelleme vs arastirmaya girerim.

Goruntu ayarlarinda 576p/otomatik 576i/otomatik 576p 720p 1080i ayarlari var. Bunu neden yazdim 576i/oto ayarinda sd yayinlar daha canli gorunuyor. Yani uydu alici 576i yayini 1080i ye cevirmeden gonderip goruntuyu televizyon isleyince sd yayinlar daha kaliteli daha canli bir hal aliyor. 1080i secince cihaz goruntuyu 1080i ye cevirdigi icin sd yayinlar biraz daha flu bir hal aliyor. Goruntu kotu olmuyor ama diger halinden bariz farkli oluyor. 576i/oto ayarini da tvmde kullanamadim maalesef. Cunku goruntu gecislerinde kaynak 1080i ve 576i arasi gecis yapinca tv de 3-4 saniye bekleyip yeni goruntu kaynagindan cikan yayina gore ayarliyor kendini... Tv den ayari varmi diye kurcaladim ama bulamadim tekrar goz atacagim :)

Usb sinde flv tc uzantili bikac video denedim gormedi bile :) galiba belli uzantilari destekliyor deneyip sonucu yazarim.

Kanal gecisleri iyi tatminkar. Next daha hizliydi ama o hd olmadigi icin kiyaslayacak bir cihaz olamaz. Yine dedigim gibi kanal gecisleri uzecek turden degil. Bundan once birkac hd uydu alici deneyip iade etmistim onlarla kiyas bile edilemeyecek derecede iyi..

Filbox la birlikte aldim kurulu aktif halde geldi. Filbox sorunsuz calisiyor sorun cikarirsa bilgilendiririm :)

Eski next cihazimla tek karsilayabilecegim nokta sd yayinlar olur. Goldmasterda goruntuyu 1080i secince Sd yayinlar nextin gerisinde kaliyor. Cok bariz fark yok ama ben algilayabiliyorum. Fark ise su sekilde: nextde daha canli, parlak ama piksellesme fazla; Goldmasterda ise az daha flu ama piksellesme yok denecek kadar az. Firsat bulabilirsem ikisini de cihaza baglayip ardarda test edecegim.. Bu arada goldmasterda goruntu cikisini 576i/oto secince sd yayinlar next le ayni duzeyde canlilikta oluyor piksellesme de next e gore daha az oluyor. Yani daha kaliteli bir sd yayin kalitesi aliyorum ama tvmin ozelligi yuzunden bu ayarda kullanamiyorum. Yine kurcalayacagim tv ayarlarini...

NOT: Sadece hdmi kabloyla deneme yaptim. Scart kabloyla da deneme yapip sonucu yazacagim cunku scart dan bagli durumda iken benim tv de otomatik bekleme suresi olmuyor. Sd yayinlari bir de o sekilde deneyip sonucu aktaririm. Elimde philipsin kaliteli scart kablosu var sonucu yazacagim...

Ayrica telefondan ancak bu sekilde yazabildim anlasilmayan yerler icin ozur dilerim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wanted007 -- 3 Şubat 2016; 3:07:02 >

• ayrıntılı acıklamalar ıcın cok tesekkurler. ıyı gunlerde kullanın.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.