Şimdi Ara

Goldmaster sat-3030 HD'den sonra... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
3.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rica ederim faydam dokunduysa ne mutlu.

Bu arada tvmin marka modelini yazmamisim. Tv sony bravia 40ex402 full hd modeli eski bir lcd tv.

Elimdeki uydu alicilar.
    Next ye2000 super hdmi plus
    Goldmaster 3030hd

Su an iki uydu aliciyida tvye bagladim. Sd yayinlarda next in goruntusu cok az daha karanlik ama daha derin goldmasterin goruntusu ise daha parlak ama daha flu. Sanki kamerayla cekerken tam odaklamazsin ya aynen oyle. Next standart 576i ile goruntu aktariyor. Goldmasterda 1080i secili birazdan goldmasteri da 576i ye dusurup ekleme yapacagim. Bu arada goldmasterin kumanda alicisina bayildim next beni tabiri caizse fitik etmisti tam dogrultunca bile almakta zorlaniyordu goldmasterin kumandaya yanlislikla bi yerin deyse aninda aliyor :D neyse tam incelemeden sonra konuyu uzun uzadiya toparlayacagim..

Su an goldmasterin ekran cozunurlugunu 576i/oto moduna aldim. Sd kanallar next kadar derin oldu. Parlaklikta nextten iyi. Yani buradan su sonuc cikiyor. Sd Goruntuyu goldmaster islerse 1080i ye cikarirsa goruntu biraz flu oluyor ama goruntuyu 576i ile gonderirse ve goruntuyu tv islerse daha canli bir goruntu olusuyor. Burada benim sorunum ise bu ayari kullanamamam. Nedeni ise onceki mesajimda belirttigim gibi televizyonumun bu ayarlarda beklemeyle gecis yapmasi :( yoksa cihaza laf yok aninda 576i ve 1080i arasi gecis yapiyor...

1080i de sd yayinlarin basarisiz oldugu akillara gelmesin yine basarili ama goruntuyu islemeden gonderse sd yayinlarda on numara oluyor..

Son olarak scart da da denedim 1080i ve 576i arasinda tvde bekleme suresi olmuyor. Amma goruntu hdmi in yanindan bile gecemez. Hd yayinlar bile sd gibi o derece :)

Buradan cikardigim sonuc ise 1080i de devam edip sd yayinlarda cok cok az da olsa goruntu kalitesinden feragat edecegim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wanted007 -- 3 Şubat 2016; 3:05:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: wanted007

Rica ederim faydam dokunduysa ne mutlu.

Bu arada tvmin marka modelini yazmamisim. Tv sony bravia 40ex402 full hd modeli eski bir lcd tv.

Elimdeki uydu alicilar.
    Goldmaster 3030hd

Su an iki uydu aliciyida tvye bagladim. Sd yayinlarda next in goruntusu cok az daha karanlik ama daha derin goldmasterin goruntusu ise daha parlak ama daha flu. Sanki kamerayla cekerken tam odaklamazsin ya aynen oyle. Next standart 576i ile goruntu aktariyor. Goldmasterda 1080i secili birazdan goldmasteri da 576i ye dusurup ekleme yapacagim. Bu arada goldmasterin kumanda alicisina bayildim next beni tabiri caizse fitik etmisti tam dogrultunca bile almakta zorlaniyordu goldmasterin kumandaya yanlislikla bi yerin deyse aninda aliyor :D neyse tam incelemeden sonra konuyu uzun uzadiya toparlayacagim..

Su an goldmasterin ekran cozunurlugunu 576i/oto moduna aldim. Sd kanallar next kadar derin oldu. Parlaklikta nextten iyi. Yani buradan su sonuc cikiyor. Sd Goruntuyu goldmaster islerse 1080i ye cikarirsa goruntu biraz flu oluyor ama goruntuyu 576i ile gonderirse ve goruntuyu tv islerse daha canli bir goruntu olusuyor. Burada benim sorunum ise bu ayari kullanamamam. Nedeni ise onceki mesajimda belirttigim gibi televizyonumun bu ayarlarda beklemeyle gecis yapmasi :( yoksa cihaza laf yok aninda 576i ve 1080i arasi gecis yapiyor...

1080i de sd yayinlarin basarisiz oldugu akillara gelmesin yine basarili ama goruntuyu islemeden gonderse sd yayinlarda on numara oluyor..

Son olarak scart da da denedim 1080i ve 576i arasinda tvde bekleme suresi olmuyor. Amma goruntu hdmi in yanindan bile gecemez. Hd yayinlar bile sd gibi o derece :)

Buradan cikardigim sonuc ise 1080i de devam edip sd yayinlarda cok cok az da olsa goruntu kalitesinden feragat edecegim..

Hocam ben de bu modelden aldım sizin söylediğiniz hd yayınlarda anlık pikselleşme olayı bende de var acaba siz hallettiniz mi bu sorunu

• quote:

Orijinalden alıntı: hermogenes

quote:

Orijinalden alıntı: wanted007

Rica ederim faydam dokunduysa ne mutlu.

Elimdeki uydu alicilar.
    Goldmaster 3030hd

Hocam ben de bu modelden aldım sizin söylediğiniz hd yayınlarda anlık pikselleşme olayı bende de var acaba siz hallettiniz mi bu sorunu

Maalesef halledemedim. Ama alistim :))) yalniz sunu farkettim. Binaya yeni cati yapildi cati yapilirken canak ayarini bozdular yeniden ayarlattik bu defa piksellesmenin karakteri degisti. Yani piksellesme yok ama ara ara kisa donmalar var. Acaba sinyaldende mi kaynaklaniyor diye suphelenmeye basladim. Merkezi sistem diye kucucuk bir canak takip (galiba 60cm den daha kucuk) coklu lnb takmislar :D onun dezavantaji da olabilir...

Yazilim guncelleme olayinada isten gucten firsat bulabilirsem el atarim insallah
    .

• Cevap için teşekkürler hocam bu saate kadar kanal ayarlarıyla uğraştım kanal sıralaması filan yaptım daha sonra uyduyu kapatıp tekrar açtığımda uydu kendini resetledi ve ilk kurulum halini aldı dil ingilizce ve hiç kanal yoktu tekrar şu an ayar yaptım kanal listesini usb ye atayım dedim beceremedim galiba usb ye kanal yedeklemesi yapılmıyor veya biliyorsan anlatabilir misin yazılım konusunda da cihazda 2008 yazılımı var yeni yazılım çıkarmamışlar galiba forumda kamax hoca kendi bir yazılım çıkarmış fakat deneme zamanım olmadı pikselleşme bu yazılımla büyük çoğunlukla ortadan kalkmış yazmışlar ama denemek lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hermogenes -- 8 Mart 2016; 3:13:38 >
  • hermogenes H kullanıcısına yanıt
    [simage][/simage]

Maalesef usb den kanal listesi kaydetme yada geri yükleme yok galiba bu konuda hiçbir bilgi bulamadım.. Bu pikselleşme ara ara canımı sıkmıyor değil özellikle fener maçında trt hdyi bu yüzden izleyemedim maçı normal trt den izlemek zorunda kaldım .. şimdi yazılımları idirdim ama hemen yüklemem herhalde. çünkü kanal ayarı vs ıvız zıvır derken bir ton iş bakalım kısmet ne zamana.

Aslında kanalların ne alemde kalacağı konusunda hiçbir fikrim yok o yüzden yazılımı atmıyorum. Eğer kanallar gitmezse yeniden arama yapmayacaksam yazılım atarım kanal düzenlemek sorun olmaz ama kanallar gidecekse o biraz can sıkıcı...

Yazılımı senden önce atarsam mutlaka bilgilendiririm kardeş...
  • Hocam ben yazılımların ikisini de attım kamax hocanın verdiği yazılımları sırasıyla denedim ilk başta korkmuştum kanallar gidecek diye fakat kanallar gitmedi o konuda sıkıntı yok yani yalnız iki yazılımdan 2009 isimli yazılım daha stabil geldi bana mozaiklenme de azalmış durumda ara ara oluyor fakat eskiye nazaran mozaiklenme azaldı sen de deneyebilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: hermogenes

Hocam ben yazılımların ikisini de attım kamax hocanın verdiği yazılımları sırasıyla denedim ilk başta korkmuştum kanallar gidecek diye fakat kanallar gitmedi o konuda sıkıntı yok yani yalnız iki yazılımdan 2009 isimli yazılım daha stabil geldi bana mozaiklenme de azalmış durumda ara ara oluyor fakat eskiye nazaran mozaiklenme azaldı sen de deneyebilirsin

Bende su an yazilimi ne olursa atayim dedim. Sevindim kanallarin gitmemesine guncelleme yapayim bakalim nolacak insallah bende de kanallar gitmez :) Teşekkürler bilgilendirme için..

Edit Düzenleme: Evet güncelleme de kanallar gitmedi kanal sırası bozulmadı 2009 un daha stabil olduğunu söylmişsin direk 2009 yazılımı kurdum. bir saati aşkın süredir trt hd de daha bir defa mozaikleşme donma olayını yapmadı bu sevindirici haber. Çünkü şimdiye en az üç beş defa yapması lazımdı. Şu da dikkatimi çekti sanki renk doygunluğunda da olumlu etkisi oldu. Renkler az daha iyi gibi!!!

Fabrika ayarlarına dönme olayını yapmadım. Cihaz bilgilerinde yeni yazılım bilgileri göründü. Sorun çıkarmazsa bu şekilde devam edeceğim.

Bu arada epg olayına gelelim. kullandığım bir özellikti :) Geçmiş zaman ekini kullanıyorum çünkü bu yazılımla epg özelliğinde değişik değişik karakterler çıkıyor. GUİDE tuşundaki kısım sorunsuz çalışıyor program akışı falan görünüyor ama kumandadaki "i" tuşundaki anlık bilgilendirme görevini yerine getirmiyor. Haa büyük bir sorun mu? Mozaikleşme sorunu yanında sorun bile sayılmaz :D

topfield 7700hsci yazılımları bu cihaza uyuyormuş dünya kadar yazılım var görünüyor. Eğer can sıkıcı bir durumla karşılaşırsan bilgin olsun üstad ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wanted007 -- 13 Mart 2016; 1:37:20 >

• Sorunun hallolmasına sevindim hocam umarım sorunsuz kullanırız çünkü eski bir model olmasına rağmen görüntü kalitesi hakikaten çok iyi hele ki bu fiyata ben 130 tl ye aldım forumda çok övülen technisat marka uydu alıcısını dahi deneme fırsatım oldu hemen hemen ona yakın görüntü kalitesi var ki techni nin fiyatı bunun 10 katı neredeyse :)

• Goldmaster 3030 HD biliyorsunuz aslında Dünya markası TOPFİELD üründür ST iişemcilidir ve çok hızlı kanal geçişi olan bir cihazdır. Stok fazlalığı ve kasasının büyük olmasından dolayı aşırı ucuz fiyata satılıyor. ( hepsidijital.com üyeliği 13 tl ekstra indirim sağlıyor) Anca şunu belirtelim cihaz için yer sıkıntınız yoksa gerçekten bu kalitedeki cihaz kaçırılmayacak bir üründür. Görüntü kalitesi, anal geçişi, çift modül girişi ve sorunsuz çift modül çalışması, cihaz ekranı flarasan display ve gayet şık bir kasa yapısı var. Bu gibi fırsatlar ancak stoklar sıfırlayıncaya kadar sürer tahminim 2-3 ay daha :) iyi seyirler. http://hepsidijital.com/goldmaster-sat-3030-high-definition-dijital-uydu-alicisi-1

Bu arada ürünlerde 2 yıl garantilidir. Elektronik cihazdır arıza vermesi durumunda endişe etmeyiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HDsatış -- 17 Mart 2016; 12:43:45 >

• bu cihazın büyüklüğü ne kadar? kaç cm. resim var mı?
    selamlar
  • Cihazın uzunluğu 43 cm ( eski dvd, vsd ler uzunluğunda ) yüksekliği normal 6 cm ve eni 14 cm dir.
  • sayın hd satış bu cihazı alsak son yazlım veya formda bahsedilen 2009 nolu yazılımı yüklermisiniz türsat ve hortbit kurulumu geliyor acaba
  • Cihazı merak edenler için akşam resim yükleyeceğim... elimde next ye2000 süper hdmi uydu var ufak sayılmaz onun yanında goldmaster dev :D Ama yeriniz varsa sıkıntı yok fiyatı çok çok iyi ;)

Bu arada bende cihazı hepsidijital den aldım gayet memnun kaldım reklam vs gibi birşey gelmesin aklınıza sadece içiniz rahat bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz güvenilir bir site. Ayrıca birçok site gibi telefonu süs diye oraya yazmamışlar bir defa bilgi almak için ikinci defa siparişin durumu için aradım ikisinde de hemen baktılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wanted007 -- 26 Mart 2016; 18:17:46 >
  • HDsatış H kullanıcısına yanıt
    Hocam cccam mevcut mu acaba bu cihazda nasıl bir yapısı var

Edit biraz bakınca eski olduğunu gördüm emu cccam falan yok galiba :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lestet -- 26 Mart 2016; 18:52:40 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. Konuyu ben başlatmıştım. Ben kararımı Neta 6400'den yana kullandım. 3030 alan arkadaşlara da hayırlı olsun güle güle kullansınlar. Gerçekten görünüşü çok şık bir cihaz 3030.

Bu yorumu yazma sebebim üstteki mesaj. Ben de cihazı hepsidijital üzerinden aldım ve bir sorun yaşamadım. Gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsiniz. İade, arıza, bozuk cihaz gibi durumlardaki tepkisini bilemiyorum ama en azından uydu cihazı aldığınızda paketten salatalık çıkmıyor. İstediğiniz cihaz geliyor. 😊

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vozer -- 26 Mart 2016; 19:00:28 >
  • Arkadaşlar cihazın resimleri.. Boyut olarak aklınızda bir şekil oluşur umarım. Büyük bir cihaz ama yeriniz varsa korkmayın çünkü çok şık :) Üstteki tv sony 40"... Eğer daha detaylı resim isterseniz çekebilirim..

Not: Receiverin arkasındaki anten sinyal yükselticinin işe yarayıp yaramadığını merak eden olabilir. Ben direk yazayım işe yarıyor. Ayarsız olsaydı işe yararmazdı ama ayarlı olduğu için bariz sinyal farkı var... Onu çıkardığımda yağmurlu havalarda televizyon izleyemiyorum...

Ayrıca konu sahibi vozer'e ve paylaşımda bulunanlara teşekkür ederim.. Bu konudan yeterince bilgi sahibi oldum..

Goldmaster sat-3030 HD'den sonra...

• wanted007 W kullanıcısına yanıt
    Resimler için teşekkür ederim. Görselliğini çok seviyorum bu cihazın gerçekten. Bence çok şık bir cihaz. Kanal isimlerini de göstermesi çok hoşuma gidiyordu.

Bir de televizyonu koyduğunuz yerin altında bu boyutlarda bir göz varsa yani cuk oturuyorsa gerçekten çok şık duruyor.

• resimler için teşekkür ederim.
    ben
    hiremco zapper hd aldım. sadece turksat seyredeceğim. otomatik kanal aramayı kapatacağım. böylece yazılım sorununu çözebileceğim. sadece 20-30 tv kanalını seyretmek için aldım. hepsiburada dan 85 tl ye.

şu cihazları inceledim:
    Hiremco zapper hd plus (iptv veya ccam ile ilgilenmiyorum bu sebeple almadım)
    NextStar YE-5000 HD CX Plus Full HD (başlangıç modeli ama 150 tl)
    neta 6400 (pahalı)
    next punto plus (sorunlu bir cihaz)

selamlar.
  • Resimler için çok teşekkürler. Gerçekten büyük bir uydu alıcıymış. Acaba TKGS özelliği var mı? Bu forumda bahsedilen mozaiklenme ve donma sorunu sizde var mı? Yazılım güncellemesi alma imkanı oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: linwin

Resimler için çok teşekkürler. Gerçekten büyük bir uydu alıcıymış. Acaba TKGS özelliği var mı? Bu forumda bahsedilen mozaiklenme ve donma sorunu sizde var mı? Yazılım güncellemesi alma imkanı oldu mu?

Rica ederim evet buyuk bir uydu alici ama yer varsa gorsel olarak cirkin degil :)

Tkgs ozelligi yok diye biliyorum. Bunun disinda guncelleme resmi olarak gelmedi sanirsam. Duzenlenmis birkac yazilim var atabileceginiz. Yukarida bir yazilim attigimizdan bahsetmistik onunla mozaiklesme sorunu baya azaldi. Tamamen gecti diyemiyorum cunku sorunun canaktan mi yoksa cihazdan mi oldugundan emin degilim. Binaya merkezi sistem diye 8 cikisli bir lnb takmislar ona da en kucuk canak boyutunu takmislar ruzgar esse yayin donuyor. Komsulara sordum onlarda durumun ayni oldugunu soyledi. Yani bu konuda net birsey soyleyip sizi yaniltmak istemem.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.