Şimdi Ara

GOLDMASTER HD1050 TRT 1 HD TRT HD KANAL EKLEME

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
6.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Frekansları ekliyorum ama listede çıkmıyor yardım

• uydu için belirlenmiş tp sayısı aştığınız zaman eklemez ,eski kullanılmayan tp leri silip yeni tp ekleyip daha sonra aratınız.
  • 1-Uydu alıcımızdan Menü Tuşuna Basınız Kurulum Sekmesine Geliniz
    2-Kurulum Menüsüne Kumanda üzerinden OK tuşuna Basınız Kanal Arama Seçeneğine Geliniz
    3-Kanal Arama Modunu Menuel Yapınız Ve TRT HD Frekansını Giriniz
    4-Modülasyon Kısmını DVB-S Seçenegini DVB –S2/8PSK Yapınız Ve daha sonra FEC ¾ yapınız ve Pilot kısmında açık yapınız Aramayı Başlat seçeneğine gelip arama işlemini başlatınız
    ALINTIDIR.
    Yukarıdaki sıra ile denermisiniz?
  • cevap için teşekkürler sorun giderildi
  • up
  • quote:

Orijinalden alıntı: abtani

uydu için belirlenmiş tp sayısı aştığınız zaman eklemez ,eski kullanılmayan tp leri silip yeni tp ekleyip daha sonra aratınız.

Usta aynı cihazda 11012 frekanstaki baby tv bulamıyorum. Var mıdır bir çözümü?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: engunaydin

quote:

uydu için belirlenmiş tp sayısı aştığınız zaman eklemez ,eski kullanılmayan tp leri silip yeni tp ekleyip daha sonra aratınız.

Dediğiniz tp silip,yeniden ekleyip taratınız.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: engunaydin

quote:

Dediğiniz tp silip,yeniden ekleyip taratınız.

Teşekkürler. Tp silme hastalığı var bu cihazda onu anladım. Sinema tv epgleri için tp silip taratınca epg geldi.

Ama foxlife, fx ve fox crime kanallarında epg alamıyorum. Önceki next 2010 cihazda damartta bir kaç kanal gezince onların da epgsi yükleniyordu. Tp silip denedim ama olmadı.

Baby tv de sıkıntı hazır kanal listesinde başka kanal ismi ile göndermişler cihazı. Atıyorum kanal 4 gibi normal bir kanal ismi ile kaydetmişler. Yanlışlıkla buldum. Tekrar teşekkür ederim.

Fox Crime, Fx kanalları için bir çözüm var mı? Kanal network id değiştirmeyi denedim damart kanalları ile aynı yaptım olmadı. Şu an sanırım 90, tp silip taratmayı da denedikten sonra bir daha uğraşmadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• FOX CRIME HD
    12461 H - Yatay Doğu 20800 3/4 2955 3055 Türksat 4A
    FX HD
    12461 H - Yatay Doğu 20800 3/4 2957 3057 Türksat 4A

Hatırlatma:Otomatik güncelleme yapabilmek için, Türkiye ve Avrupa’dan TÜRKSAT TANITIM (12380 V SR:27500 FEC:3/4) Türkiye ve Orta Asya’danTURKSAT PAKET (12423 H SR:30000 FEC:3/4) yayınlarımızın parametreleri manuel olarak girilmeli ve şebeke arama (Network Search) açık seçilmelidir.

https://www.turksat.com.tr/UyduFrekans/list.php?f=tv&t=none
  • quote:

FOX CRIME HD
    12461 H - Yatay Doğu 20800 3/4 2955 3055 Türksat 4A
    FX HD
    12461 H - Yatay Doğu 20800 3/4 2957 3057 Türksat 4A

Hatırlatma:Otomatik güncelleme yapabilmek için, Türkiye ve Avrupa’dan TÜRKSAT TANITIM (12380 V SR:27500 FEC:3/4) Türkiye ve Orta Asya’danTURKSAT PAKET (12423 H SR:30000 FEC:3/4) yayınlarımızın parametreleri manuel olarak girilmeli ve şebeke arama (Network Search) açık seçilmelidir.

https://www.turksat.com.tr/UyduFrekans/list.php?f=tv&t=none

Anlamadım, bu değerleri ne yapacağım?

Loader 6.20, 2.12.18 yazılımı yüklü geldi cihaz.

Bu frekansı silip sıfırdan tarattım zaten.

2955 3055, 2957 3057 değerlerini anlamadım. Audio video pid ise kanallar var izleyebiliyorum ama epg yok.

Bütün kanal listesini ya da sadece bütün türksat kanallarını silip belirttiğiniz frekanslardan network tarama açık olarak taratırsam mı epg'ler gelecek yoksa sadece fox kanallarını silerek mi yapmalıyım epg gelmesi için?

• Kanal listeniz silmeye gerek yok.12380 V SR:27500 frekansı üzerinde network açık taratırsanız uydu cihazınızda olmayan kanallar gelir,kanal listenizin sonunda gözükür..Epgler için yapılacak bir şey yok.
  • quote:

Kanal listeniz silmeye gerek yok.12380 V SR:27500 frekansı üzerinde network açık taratırsanız uydu cihazınızda olmayan kanallar gelir,kanal listenizin sonunda gözükür..Epgler için yapılacak bir şey yok.

Anladım, çok uğraştım kanal liste editörü ile doğru ayarı bulup yapamadım. Verilen network id bile tutmuyor diğer forumlardaki.

Ama bu epg sorununun bir çözümü var muhakkak. Sadece bulamadık. Çünkü Next Tiger tek modüllü cihazımda Fx, Fox Crime ve Fox Life EPG alıyor D-Smart kanalları üzerinde durunca. Goldmaster'da almıyor.

Belki de next için kanal editörü bulup nextteki kanal listesini usb'ye indirip bilgisayarda inceleyerek değerleri alırsak düzelebilir. Haftaya denerim muhakkak. Olursa yazarım. Bir yolu olmalı illaki...

Teşekkürler cevaplar için...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engunaydin -- 8 Eylül 2017; 20:21:38 >

• Epg ilgili şirket ile ilgili bir durum.Cihaz ile uğraşma ile gelmeyecektir.Dediğiniz kanallar dsmart tarafından epgleri sağlanmıyor.O paket sağlayıcı veriyor.
  • quote:

Epg ilgili şirket ile ilgili bir durum.Cihaz ile uğraşma ile gelmeyecektir.Dediğiniz kanallar dsmart tarafından epgleri sağlanmıyor.O paket sağlayıcı veriyor.

Next cihazda aynı kanallarda epg var. Şirket değil D-Smart sağlıyor, şirket sağlasa zaten olacak. Sonradan eklendiği için sıkıntı. En çok izlediğim kanallar. Halledemezsem 1050 HD çöp olur. En çok izlediğim kanalın programına bakamıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.