Şimdi Ara

Gold Teknoloji'den iPhone 6s sipariş ettim ama... (Sonunda kargoya verildi)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.746
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefon ihtiyacim oldugu icin iphone 6s almaya karar vermistim. Internette biraz bakinca da en ucuz fiyatin gold'da oldugunu gordum. Siparisi verdikten 3 gun sonra bile kargoya verilmedi. Ben de durum hakkinda sikayetvar'a bakayim dedim ve her gun 2-3 sikayet oldugunu gordum. Hepsi de urun temin edilme asamsinda kalmis. Bazilari 20-30 gunu bile gecmis. Ben siparis vereli 5 gun oldu. Bugun de kargoya verilmezse sizce ne yapmaliyim? Yakin zamanda alan varsa kac gunde kargoya verildi? Para iadesi istersem para kac gun icinde geri yatirilir?

Edit: Geçen hafta müşteri hizmetlerini aradığımda bu hafta denmişti. Bugün yeniden aradım. Benden önce verilen 6s siparişlerinin bugün kargoya verildiğini, benim telefonumun ise en geç cuma günü kargoya verileceğini söylediler. Cuma günü de kargoya verilmezse 14 günlük cayma hakkımı kullanarak para iadesi talep edeceğim.

Edit2: Cuma günü aradığımda haftaya ancak kargoya verileceği söylendi. Anladığım kadarıyla 14 günü geçirmeye çalışıyorlar. Bunun üzerine sitelerinde belirtilen mail adresine kargoya zamanında verilmediği için para iadesi talep ettiğimi yazdım. Henüz gelen bir cevap yok. Sanırım mail'leri kontrol etmiyorlar. Zaten önemli olan benim göndermiş olmam çünkü tüketici haklarına başvururken bir cevap alamadığımı söyleyeceğim. Gelişme oldukça burayı güncellerim.

Edit3: Arkadaşlar tüketici haklarıyla konuştum. Parayı geri almamız 6 ayı bile bulabilirmiş. Benim anlamadığım şey hala gold.com'dan bir şeyler satın almayı düşünen insanlar var. Ben bir hata yaptım, araştırmadan aldım. Forumda bu kadar konuyu gördükten sonra; ürünü gönderilmeyen, para iadesi alamayan bu kadar insan varken hala satın almayı düşünüyor olmanız bence gerçekten tuhaf. Daha fazla bilgi sahibi olmanız için: https://www.sikayetvar.com/gold-teknoloji

Edit4: Herkese merhaba. 2 gün önce gold'dan bir satış temsilcisi beni aradı. Ellerinde altın renk kalmadığını ama silver istersem hemen kargoya verileceğini, istemezsem para iadesinin yapılacağını söylediler. Aynı gün kargoya verilmesi şartıyla silver renk ürünü kabul ettim. Saat akşam 5 civarı gold.com'dan siparişime baktığımda rose gold'la değiştirildiğini gördüm. Hemen eposta attım ve silver ürün dışında herhangi bir ürün kabul etmeyeceğimi söyledim. Satış temsilcisi ürünün yanlışlıkla rose gold'la değiştirildiğini ve son anda kargodan geri alındığını ,durumdan dolayı üzgün olduklarını ve bir gün sonrasında kargoya verileceğini söyledi. Gerçekten de bugün ürün kargoya verildi. Yarın büyük ihtimalle elime ulaşacak. Yarın ürün hakkında bir sıkıntı olup olmadığını yazacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orkuncakan -- 29 Temmuz 2017; 3:39:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• gold şirketleri çok mağdur etti
  • Hocam batık şirkete para gönderilirip telefon beklenir mi?
    Forumda defalarca yazıldı çizildi, bu adamlara para kaptırmayın diye.
    Bol şanslar...
  • taytaylan kullanıcısına yanıt
    Hocam gold adini duydugumuz firma diye aldandim, hic arastirmadim acikcasi. Keske arastirsaymisim. Musteri hizmetlerine zar zor ulastim. 7 is gunu dolmamis, haftaya kargoya verilir, bi problem yok dendi. Acaba sorunsuz alisveris yapan yok mu yakin zamanda? Herkes sorun yasiyor mu?

• 30 gün temin süresi var yasal olarak.süre dolar dolmaz paranın hemen iadesini talep edin aksi takdirde thh'ye başvuracağınızı söyleyerek.Olumlu yanıt alamazsanız thh'ye başvurun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu kaçıncı ya. insanlar mağdur olup buraya kaç kere konu açtı omları da mı okumadınız. aylardır bir sürü başlık var gold ve hızlıal ın durumuyla ilgili bu kadar mı habersizsiniz
  • yedikeresekiz Y kullanıcısına yanıt
    hocam son sınıf öğrencisiydim, foruma sadece arada bir psn kardeşlik için giriyordum
  • http://www.gold.com.tr/xiaomi-mi-20000mah-tasinabilir-sarj-cihazi_u

Bunu almayı düşünyordum hatta konu açtım sizin bu olayınızı görünce .. Çok kararsız kaldım ..
  • onca yazılan olumsuzluklara rağmen kararsız kaldım diyorsunuz hala.almayın arkadaşım.gold hızlıal sanal pazar bu üç firma eurotech adı altında sadece internet üzerinden satış yapıyorlar.adamlar battı.siparişiniz gönderilirse şansınıza.gönderilmezse iptal etseniz dahi 2-3 ay paranız yatmaz.siz kararsız kalmaya devam edin
  • https://safebrowsing.google.com/safebrowsing/report_phish/?

Arkadaslar
    Siteye girerken uyarı çıkması için üstteki linken google 'ye ilgili site dolandırıcıdır diye ihbarda bulunalım.
  • Anca buradan saat maat çekilişi yapsınlar
  • Bana derin dondurucu ve saat ikilisi sorunsuzca ulasti gecen hafta
  • tnt-2 kullanıcısına yanıt
    Formu doldurdum tşkler.
  • jujuuu kullanıcısına yanıt
    Zaten ürün ellerindeyse sıkıntı olmuyor sanırım. Ellerinde olmayan ürünü satışta gösterip sonra temin edemiyorlar.

• orkuncakan kullanıcısına yanıt
    thh vs ile uğraşma kartla aldıysan harcama itirazı yap.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jujuuu

Bana derin dondurucu ve saat ikilisi sorunsuzca ulasti gecen hafta

Hocam derin dondurucu nasıl,
    Birde saati almazsam kargo beleş.
    Saat 50 tl edermi

• quote:

Orijinalden alıntı: MertMeteAlp

quote:

Saat 50 tl edermi

ikisinde de bir problem yok

saat guzel ,alinir , kargo bedava diye heba edilmez

dondurucu basic basit bir model , is gorur
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MertMeteAlp

quote:

Saat 50 tl edermi

ikisinde de bir problem yok

saat guzel ,alinir , kargo bedava diye heba edilmez

dondurucu basic basit bir model , is gorur

Teşekkür ediyorum.

• SPaCeLoRD kullanıcısına yanıt
    banka bizimle alakası yok tüketici haklarıyla konuşun dedi
  • Ben kardeşime laptop aldım geçen ay 15 günde geldi :D Bende konu açtım burda ama sonra araya araya goldun şirketini aradım satış pazarlamayı istedim bağladılar ondan sonra barış diye bir arkadaş vardı rica ettim. İlk gelen laptoplardan birini bana yolladı sağolsun :D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.