Şimdi Ara

God of War III Spoiler Başlığı (Yardım, Tartışma Ortamı) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
290
Cevap
0
Favori
20.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    teşekürler akşam eve gidince diniyecem

@isk0rpit
    ben athenanın verdiği bladelerle dalıyordum ondan geçememiş olabilirim
  • 1000 vuruşluk komboyu da yaparak Platin trophy'i kaptım
     God of War III Spoiler Başlığı (Yardım, Tartışma Ortamı)
    Bir de merak ediyorum oyunda bosslardan topladığımız Hermes'in Parası, Hades'in Başlığı, Hephaistos'un Yüzüğü gibi tanrısal itemler nasıl kullanılıyor. Örneğin Hephaistos'un Yüzüğü oyundaki bütün QTE'leri kazanmamızı sağlıyor ama bir türlü bunları göremedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeyds -- 17 Mart 2010; 15:45:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kucuk

quote:

Orijinalden alıntı: Wassermann

Yahu yok öyle birşey, Zeus'tan sakındığı için neden demirci olsun. :D Bildiğin gibi GOW hikayesini yunan mitolojisinden temel alıyor. Yunan mitolojisine göre de Hephaestus blacksmith, craftmanship tanrısıdır. Pandora için herif demirci olmuyor. Oyunda zamanında tüm kötülükleri Zeus'un emri ile bir kutuya yerleştirdiğini bu kutunu anahtarının Pandora'nın kendisi olduğunu bunu Zeus'a söylemediğini, öğrenince bunu patakladığını söylüyor. Sonrasında da kutuyu açabilmek için Pandora'yı feda edeceğimizi öğrenince kendince bizi engellemye çalışıyor, biz de gaddarca katlediyoruz adamı. Sen duygusallaşıyorsun gerek yok. :)

Oyunda Öyle Hocam Ara Videolarda Öyle Söylüyor Ve Duygusallık İçinde.. Bu Hephaestus Hep Pandoranın Figürlerini Falan Yapıyor.. Dokunma Güzel Pandorama Falan Diyor..
    Oyunda Pandoranın Kutusunu Anahtarsız Olarak 1. Oyunda Açtık ..

anlamamışssın diyalogları sen..

konu aynen wassermann ın anlattığı gibi gelişiyor.o adam zaten zeus dan sakladığı için pandoranın anahtarının kendi kızı olduğunu zeus nasıl yalan söylersin nasıl saklarsın diye girişiyor buna.ayrıca kendisi zaten hep tanrıydı hades in kölesi olmadan öncede tanrıydı tanrılara o zırhları kim yaptı zannediyorsun ? biz pandorayı kullanıcaz diye bize girişmeye çalışıyo tabi bizde ulan bana yamukmu yaparsın diye gebertiyoruz.dediğin tek bir şey var oda pandorayı korumak için bize atlıyor ama öldürüyoruz ve zaten oda bir pislikti arkadan bizi vurmaya kalktı.yani kurtarma filan hayal.

• quote:

Orijinalden alıntı: ghostie

1000 vuruşluk komboyu da yaparak Platin trophy'i kaptım
    Bir de merak ediyorum oyunda bosslardan topladığımız Hermes'in Parası, Hades'in Başlığı, Hephaistos'un Yüzüğü gibi tanrısal itemler nasıl kullanılıyor. Örneğin Hephaistos'un Yüzüğü oyundaki bütün QTE'leri kazanmamızı sağlıyor ama bir türlü bunları göremedim.

Bahsettiğim tanrısal eşyaları kullanabilmek için, eşyaları hangi zorluk seviyesinde buldu ve bitirdi iseniz o seviyede yeni oyuna başlamak gerekiyor. Normal seviyede bitirip Titan veya God modunda maalesef kullanamıyorsunuz, trophy de vermiyorlar. Eşyaların listesi:

1) Zeus Eagle
    Sınırsız "Rage of Sparta"

2) Hades Helm
    Maksimum Health, Magic & Item barı

3) Helios Shield
    Kombo sayısı x3

4) Hermes Coin
    10 kat daha fazla Red Orbs kazanımı

5) Hercules Shoulder Guard
    Alınan hasarı 3'te 1 oranında azaltır. (Çeviri hatalı olabilir)

6) Poseidon Conch Shell
    Sınırsız Magic barı

7) Aphrodite Garter
    Blades of Exile yerine Blades of Athena

8) Hera Chalice
    Health barı yavaş yavaş tükenir.

9) Daedalus Schematics
    Sınırsız item barı

10) Hephaestus Ring
    Bütün QTE savaşları kazan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeyds -- 17 Mart 2010; 22:44:31 >

• quote:

quote:

1000 vuruşluk komboyu da yaparak Platin trophy'i kaptım

Bahsettiğim tanrısal eşyaları kullanabilmek için, eşyaları hangi zorluk seviyesinde buldu ve bitirdi iseniz o seviyede yeni oyuna başlamak gerekiyor. Normal seviyede bitirip Titan veya God modunda maalesef kullanamıyorsunuz, trophy de vermiyorlar. Eşyaların listesi:

1) Zeus Eagle
    Sınırsız "Rage of Sparta"

2) Hades Helm
    Maksimum Health, Magic & Item barı

3) Helios Shield
    Kombo sayısı x3

4) Hermes Coin
    10 kat daha fazla Red Orbs kazanımı

5) Hercules Shoulder Guard
    Üçüncü düşmanlardan alınan zararı azaltır (Çeviri hatalı olabilir)

6) Poseidon Conch Shell
    Sınırsız Magic barı

7) Aphrodite Garter
    Blades of Exile yerine Blades of Athena

8) Hera Chalice
    Sınırsız Health barı

9) Daedalus Schematics
    Sınırsız item barı

10) Hephaestus Ring
    Bütün QTE savaşları kazan

Hera'nınki yanlış.

• quote:

Orijinalden alıntı: :Sephiroth:

quote:

Orijinalden alıntı: atakanfzl

ya arkadaslar ağaçlara sarılmış bi adam var onu kurtarmamız gerekıyo nasıl gectınız burayı kafesın ıcınden bı yaratık ates atıyo o mesale gıbı seyıde yakıyorum ama adamın yanına getıremedım merdıvenlerden gecmıyo takılıyor yardım edersenız cok sevınırım tesekkurler

Meşaleyi yaratığın kafesinin önüne kadar it yaratık onu yakacak sonra git yukarıdaki büyük avize üstüne atla yukarıdaki kol bulunduğu yerin açıldığını göreceksin. Meşalenin yanına koş ve double jump yap seni kolun üstüne kadar çıkmanı sağlayacak sonra kolu çevir ve yaratık serbest kalacak. Yaratığı kontrol ederek orayı geçeceksin

bende şu anda burada takıldım yaratığı serbest bıraktım adamı kurtarıyim derken adam yandı.şimdi yukarıda kız var onu nasıl kurtarıcam?yaratıkları vs hepsini öldürdüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

quote:

Orijinalden alıntı: :Sephiroth:

quote:

Orijinalden alıntı: atakanfzl

ya arkadaslar ağaçlara sarılmış bi adam var onu kurtarmamız gerekıyo nasıl gectınız burayı kafesın ıcınden bı yaratık ates atıyo o mesale gıbı seyıde yakıyorum ama adamın yanına getıremedım merdıvenlerden gecmıyo takılıyor yardım edersenız cok sevınırım tesekkurler

Meşaleyi yaratığın kafesinin önüne kadar it yaratık onu yakacak sonra git yukarıdaki büyük avize üstüne atla yukarıdaki kol bulunduğu yerin açıldığını göreceksin. Meşalenin yanına koş ve double jump yap seni kolun üstüne kadar çıkmanı sağlayacak sonra kolu çevir ve yaratık serbest kalacak. Yaratığı kontrol ederek orayı geçeceksin

bende şu anda burada takıldım yaratığı serbest bıraktım adamı kurtarıyim derken adam yandı.şimdi yukarıda kız var onu nasıl kurtarıcam?yaratıkları vs hepsini öldürdüm.

Açıkcası oynadığın oyun Tomb Raider değil God of War, dolayısıyla kurtarmaktan ziyade öldüreceksin. Hangi kızdan bahsettiğini bilmiyorum ama onu da öldür gitsin.

• quote:

quote:

8) Hera Chalice
    Sınırsız Health barı

Hera'nınki yanlış.

Doğrusunu yazar mısın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeyds -- 17 Mart 2010; 21:55:26 >
  • Yerde yatan adam var.Adını hatırlayamadım şimdi..Her taraf beyaz oluyo ışık saçılıyor ve ölüyorum ne yapmam gerekiyo bi yardım eli uzatın
  • Chronos ile olan kapışma dillere destandı fena gömdük Chronos'u. Oyun dünyasındaki şimdiye kadarki en büyük boss'du sanırım Chronos.
  • quote:

quote:

quote:

8) Hera Chalice
    Sınırsız Health barı

Hera'nınki yanlış.

Doğrusunu yazar mısın?

Şirkette olduğum için yazamadım kusura bakma, sadece hatanı belirtebildim. Öyle yazıp geçtiğim için de sana karşı bir tavır almışım gibi gözükmüş fakat öyle birşey yok.

Oyunu arkadaşıma verdiğim açıklamasında yazan tam ingilizce cümleyi hatırlayamıyorum ama bu item'i aktif ettiğiniz zaman yavaş yavaş health bar'ınız azalıyor ve en dibe gelince orada duruyor. Yani sizi öldürmüyor fakat ölümün sınırına getiriyor, dolayısıyla diğer item'ler gibi size avantaj değil çok büyük bir dezavantaj sağlıyor. (herhalde kadehin içinde alkol olduğundan dolayı gönderme yapmışlar)

Ayrıca Herkül'ün item'inin açıklaması alınan hasarı 3 katı azaltma olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wassermann -- 17 Mart 2010; 22:31:48 >

• Hera'nın itemi bende farklı işliyor ya da ben öyle sandım. En az seviyeye düştüğünde arttığını gördüm, belki de hızla milleti kestiğim için aldım. Herkül'ü de düzelttim; onun çevirisinde emin değildim zaten Düzeltme için teşekkürler.
  • Yerde yatan bi adam var.Adını hatırlayamadım şimdi..Her taraf beyaz oluyo ışık saçılıyor ve ölüyorum ne yapmam gerekiyo bi yardım eli uzatın

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tituspullo10 -- 17 Mart 2010; 23:18:56 >
  • ya arkadaslar oyunda suları dolduruyoruz ya bi yerde bahçe labirent gibi bi yer ılk 2 kutuya suyu doldurdum 3 cusunu dolduramıyorum yerdede bı karı yatıyo onuda napıcaz anlamadım yuvarlakla alıyoruz ama napıcaz yardım edersenız sevınırım tesekurler şimdiden herkese
  • atakanfzl, senin sorunun cevabi onceki msjlarda var konunun tamamini okursan yeterli olur sanirim,bende ayni yerde kalmitm sagolsun MrStark detayli sekilde anlatti

tituspullo10,anladigim kadariyla heliosta kalmissin yapman gereken sag analog tusunu kullunarak isigi elinle perdelemen sag analog tusunu rasgele cevir saga sola isigi engelledikten sonra yavas yavas ilerle heliosa dogru.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sast -- 18 Mart 2010; 0:53:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet_sast

atakanfzl, senin sorunun cevabi onceki msjlarda var konunun tamamini okursan yeterli olur sanirim,bende ayni yerde kalmitm sagolsun MrStark detayli sekilde anlatti

tituspullo10,anladigim kadariyla heliosta kalmissin yapman gereken sag analog tusunu kullunarak isigi elinle perdelemen sag analog tusunu rasgele cevir saga sola isigi engelledikten sonra yavas yavas ilerle heliosa dogru.

Alakası yok o bölümle. Takıldığı yer Echochrome oyunundaki gibi olan perspektif bulmacası. Açıkcası buradan yazarak olmaz, ya biraz daha kafa yor ya da internet'ten bu bulmaca ilgili bir görsel araştır.
  • Wassermann, bende aksini soylemedim perspektif bulmacasi haklisin bende orada kalmistim MrStark anlatmisti neyse bende elimden geligince anlatmaya calisayim oncelikle merdiven yardimiyla ilk bardaga (yukarida olana) su doldurucaz o kolay zaten yapmissindir sonra diger bardak saga kayacak sonra merdiveni diger iki merdivenin arasindan gectikten sonra ince bir yol var merdivenin sigabilecegi kadar oraya cekecegiz yalniz dikkat etmen gereken nokta merdiven saga donuk olacak sonra ekrani yesil yapan butona basacagiz daha sonra herayi alip merdivenlerden cikacagiz herayi bardaga atacagiz bu kadar
  • arastırdım zaten ortaaam ama bu benı cok ayar ettı hatta oyundan soğuttu bulamadım cıldırdım
  • saol dostum denıycem
  • Oyunu az önce bitirdim. Zeus resmen acınası bir duruma düştü işte ben buna tokat manyağı olmak derim.

Bundan sonrası olursa ne yaparlar merak ediyorum. Tanrılar öldü ve Tanrıların ölmesiyle kurulan sistemde çöktü gitti. Dünya tam anlamıyla bir kaos içine girdi ve Kratos'un ölüp ölmediği tam olarak belli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The_Rahip -- 18 Mart 2010; 10:10:56 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.