Şimdi Ara

go-kart yapalım (695. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.130
Cevap
134
Favori
3.331.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 693694695696697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • planet 5 350 cc sadece şarj dinamosunun bakımı yapılacak kömürleri yok birde konjektör bağlantıları yapılacak motor çalışır durumda 4 vites buGGy yapımı için uygun dişli ve flanşı ile birlikte egzoz beraber verilecektir isteyen 05413626988 numardan ulaşabilir FİYAT 450 TL  go-kart yapalım
     go-kart yapalım

• Test şürüşü aşamasına geldik çok şükür. go-kart yapalım
     go-kart yapalım

• erenclk E kullanıcısına yanıt
    araç güzelmiş elinize sağlık birde video atsanız :)
  • https://youtu.be/nPcbeWeHSjw
    https://youtu.be/V3D-Y7Aa0HY

https://youtu.be/CGSXfZzXE-k
     go-kart yapalım

bende bi yayınlıyım dedim 3 arkdaş olarak yaptık bizde ilk 2 video 1. trikenin videoları bitek koltuğu sabitlenmesi lazım birde marş sisteminin tesisatı çekilmesi lazım gerisi opsiyon aydınlatma :) 3.video 1. trikenin marş motoru denemesi içindi

resimdeki trikenin herşeyi (2.trike ) hazır arkaya disk fren yapılcak onu hallediyoruz

yapı olarak benziyolar 1.trikede ön takım motorsikletten alınma 2.trikede bisikletten
    daha sonrada ayrıntılı videolarını yayınlarım :)

1.trikenin videosundaki kişi sahibi arkadaşım 3.videodakide benimle diğer arkadaşım var onda sadece elimle gaz vermek için orda bulunuyorum yoksa direk marştan çalışıyor :)

edit:
    https://youtu.be/5o8suwAD8cQ 2.trikenin eski videosu 2 kere şase kırdık ne yazkki :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stuff2 -- 11 Ekim 2016; 23:59:46 >

• valla güzel olmuş ne kadar tuttu maliyeti
  • m.cemal57 M kullanıcısına yanıt
    bizimkileri soruyorsan
    motor yağlı kavrama 500
    şase 100
    ön takım çıkma 200
    arka lastik jant mil dişli 300
    koltuk 150
    tekerlek dışı poliamid 100
    torna kaynak demir bükme 250
    tel rulman vida ıvır zıvır 100
    toplam 1700
    bunun gibi bir paraya maal edebilirsiniz işin aslı biz daha önce 2 kere şase kırdığımız için bu arge sürecinde toplam 3000+ tl harcamışızdır.ama işin aslı arge süreci olmadan yapsak 1000+ tl yede maal ederdik.mesela şaseler inşaat şirketinden jant dışı ploliamid ve onun torna işçiliği yerine hdpe boru bulduk sokakta alt yapı döşüyodular rica ettik 1m verdiler aynı işi gördü kaynağı tanıdık bulduk falan sizinde çevrenize ve imkanlarınıza göre bu fiyat değişir ama üstteki genel manadaki fiyattır.
  • merve watches kullanıcısına yanıt
    MEB mafsallarla ilgileniyorum tel yazarmısınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bestgart B kullanıcısına yanıt
    Eğer ilgilenirsen elimde 500x12 lastik jant takımı var sıfır 500tl veririm 660 TL aldım

• sevkettan S kullanıcısına yanıt
    Elimde 500x12 lastik jant takımı var 500 TL veririm

• Teomaniaa T kullanıcısına yanıt
     go-kart yapalım

go-kart yapalım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• bu tarz birsey yaparim diyosan projelerin tamami mevcut

• karakulew K kullanıcısına yanıt
    resim koyarmisin

• Selamın aleykum herkese. Bende kuzenimle beraber utv yapmaya karar verdik. Motor olarak motosiklet motoru takmayı düşünüyorum ama aklıma ciddi şekilde takılan diferansiyel olayı. Bilgisi olan bana yardım etsin. Diferansiyel olmadan olurmu. Benzer bir parça varmi. Çünkü varyator diye bir şey duydum. Alçak ve geniş yaparsak devrilme ve savrulma riski azalır mı lütfen bilgisi olan biri yardım etsin.

• niyazi58 N kullanıcısına yanıt
    varyatör denılen sıstem kuru kavrama bır nevı otomotık vıtes onunla dıfransıyel arasıunda bı bağlantı yok bır nevı varyatör vıtestir dıfransıyele gelınce dıfransıyelsız araç oluyo bışey olmuyo benımde var yapmış oldugum araç bır çok kişide yaptı dıfransıyelsız bırsey olmaz ama butcenız varsa takın derım tabıkıde dıfransıyel olunca vırajlara gırıs falan daha sağlam olur
  • Öncelikle teşekkür ederim. dişli oranlarıyla ilgili bilginiz varsa yardımcı olur musunuz hız değil güç için . Birde rot ayarını nasıl yapacağım ve nasıl yaptırırım ?

rot ayarını rot kollarından yaparsın en kısa çözümü 2 lastik arasını önden ve arkadan ölçersin eşit olduğunda ikiside aynı yöne bakıyordur tabi bu ayarı tam karşıya bakarken yapıcaksın
    12 ye 56 kullanmıştım ben baya güç farkı var zaten 56 lıktan buyuk dişli yook diye biliyorum piyasada rot ayarınıda elınle göz kararı yaparsın
  • Teşekkür ederim. Elimde 150 lik belderia 5 vitesli motosiklet motoru var kullanacağım alanda baya yokuşlu bayırlı bi alan 2 kişide sıkıntı yaşar mıyım sizce ?

zaten 5 vites olduğu için çok sorun yaşamazsınız bide son dişlinizide biraz büyük yaparsanız max hızından kısar her türlü 2 kişi çok rahat gezersiniz.
    bence arkaya bi reno şanzımanı atın renoult 12 hem difransıyel özelliği gösterir hemde dilerseniz o motorla araba bıle çekersınız o kadar güçlü olur difransıyel olmasıda sıze avantaş sağlar yanı bır nevı şanzımanı ve aks kollarını arka mıl olarak dusunebılırsınız
  • 
Sayfa: önceki 693694695696697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.