Şimdi Ara

go-kart yapalım (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.131
Cevap
134
Favori
3.331.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: okmen sumer

şase 250
    motor 650$ 3Kw
    dc kart 120$
    batarya 1200$ 1.5v 10amp li ion pil grubu
    redüktör 200$
    alt takım 150
    koltuk direksiyon ve aksesuar 200
    yaklaşık 3500 gibi bir fiyat cıkıyor
    yanlız sunu hemen söyliyeyim 100km hızda giden ve bu hıza 5saniye gibi bi rakamdan daha hızlı ulaşan bir araçtan bahsediyorum.
    bu akselerasyon ferrari den iyi porsche careraya GT ye yakındır belirteyim.

hersey ıyı guzelde arkadasım onda ıstedıgın sabıt bı hızda gıtmek gıbı bı ımkanın varmı mesala sokak arasında gezerken 20 km hızla gıtmek ısıtıom onu ıstedıgımız hızda sabıtleyebılme ımkanımız var mı ? sımdıden tesekkurler
  • quote:

sizinde gönderdiğiniz linkteki bilgiler zaten aşıkca gösteriyor. yani akselaryonundan fiyat performansa kadar herşeyin avantajları net bir şekilde belirtilmiş. ama burada kulanılan motor 8.5kw ve inanılmaz bir akselarasonu var gördüğünüz gibi ve max hızıda 100 mil gibi inanılmaz rakamlar. ama motor ağırlıkları cok hafif onun için fiyat olarak bir araştırma yapacağım çünki bu anlamdaki motorları türkiyede üreten firma yok 4kw ye kadar var
    cok yararlı oldu teşekkürler.

Motor için bir alternatif de golf arabası motoru.Golf arabalarının illa ki servisi falan vardır.Bir de oraları araştırmanızı tavsiye ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: androit_kardeşler

hersey ıyı guzelde arkadasım onda ıstedıgın sabıt bı hızda gıtmek gıbı bı ımkanın varmı mesala sokak arasında gezerken 20 km hızla gıtmek ısıtıom onu ıstedıgımız hızda sabıtleyebılme ımkanımız var mı ? sımdıden tesekkurler

Elbette var.DC kart(kontrol ünitesi) hız ayarlamaya yarıyor zaten.Geri vites problemine yok.Kontrol ünitesi
    ile motor geri de dönebiliyor.
  • quote:

şase 250
    motor 650$ 3Kw
    dc kart 120$
    batarya 1200$ 1.5v 10amp li ion pil grubu
    redüktör 200$
    alt takım 150
    koltuk direksiyon ve aksesuar 200
    yaklaşık 3500 gibi bir fiyat cıkıyor
    yanlız sunu hemen söyliyeyim 100km hızda giden ve bu hıza 5saniye gibi bi rakamdan daha hızlı ulaşan bir araçtan bahsediyorum.
    bu akselerasyon ferrari den iyi porsche careraya GT ye yakındır belirteyim.

Redüktör gerekmez.O işi motora ve aksa taktığınız dişlilerin oranlarıyla ayarlayabiliyorsunuz zaten.
  • Elektrikli araçlarla ilgili bende bir yorum katmak isterim.
    Elektrikli sistemlerin teorik verimleri böyle çıkmasına yorumum yok, ancak elektrikli motorlarında kalkışlarda demeraj denilen bir aşirı akım var,Bu nominal akımın 5 katına kadar çıkabilen ve istenilen torka ulasılana kadar devam eden bir akım. Dolayısıyla yapılan tüm bu hesaplamalar realiteye dönüştüğünde 5 kalkış yapmak,belki düz yolda 5 km gidecek enerjinizin deşarj olmasına sebep verecek.
    En iyi uygulamalardan biri elektrikli forkliftler. örneğin otomasyon ve enerji tasarrufuna en fazla hassasiyet göstermiş firmalardan biri, japon TCM. 500-700 kg yükle hiç durmadan üretim bandında 12 saat fili çalışabiliyor.(2 duruş 2 kalkış ve 400mt düz sürüş şartlarında)
    Depoda 15 metrelik sahada dur kalklarla çalışan aynı model ise 7 -8 saat sonra batarya değiştirmek zorunda kalıyor.Motor soğutma fanı vb. devamlı çalışan bölümlere ise invertörler ile yüksek ac gerilimler gönderilip kayıplar azaltılmaya aşırı özen gösterilmiş, ayağınızı gazdan çekip frene bastığınızda veya inişlerde akülere jarj veren özel bir frenleme de kullanılmış. bunları nasıl yapmış?
    Kontrol kabinini açtığınızda karşılaştığınız görüntü bilgisayar kasanızın içindeki kartları kenarda bırakacak kalabalık ve karmaşıklıkta.
    Dolayısıyla, bugünün teknikleri ile elektriği taşımanın hiçte kolay ve ucuz olmadığı konusunda fikrim henüz değişmedi.
    Denizaltılarda ağırlık hiç sorun olmadığı, hatta ağırlığa gerek duyulduğu halde orada da durumfarklı değil. Yada şöyle diyeyim, uğraşmayı denemeyi severim ama, bu şartlarda şimdilik beni aşar.

• quote:

Orjinalden alıntı: AKINCO

quote:

Orjinalden alıntı: jeandan Type-R

beyler selamlar. pistlerde kullanılan go-kart yapmak istiyorum.maliyeti ne olur nelere dikkat etmeliyim?

Pistlerde kullanılan gokartla ilgili bir dosya eklemiştim "mainkart" adında.önceki sayfalarda bulabilirsiniz.
    Pist gokartı ile ilgili, ön düzen geometrisi ve şase simetrisi dışında çok da dikat edilecek bir konu yok.
    Standart bir pist aracı istiyorsanız size tavsiyem 2.el bir gokart almanız.Tek tek alacağınız parçalar ile
    muhtemelen 1500-2000 ytl arası bir maliyete ulaşırsınız.Gürcan Tic.(Ersen Bey) ile bir görüşmenizi tavsiye ederim.Sıfır ve 2.el gokart satışları var.(Tel:0216 354 34 91)En azından parça fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.
    http://www.gurcanticaret.com/yedekparca.html

İlginiz için teşekkür ederim.Msnde bir kaç sorum olacak
    jeandan_type-r@hotmail.com

eklerseniz sevinirim

• İŞTE MOTOR FİYATLARI ARKADASLAR.

BU PALMERA MARKA. ÇİN MALI. ONUN İÇİN BİRAZ DAHA UCUZ AMA DÜŞÜNDÜĞÜM İKİ NOKTA VAR.

1- MOTOR ÇİN MALI OLDUĞU İÇİN (BAZI AKSAMLARI SERT PLASTİK) FAZLA YORMAMAK VE EKONOMİK ÖMRÜNÜ ARTTIRMAK İÇİN BİRAZ GÜÇLÜ MOTOR KULLANMAK LAZIM SANIRIM.

2-BURADA 5,5 HP 141 YTL, 6,5 HP 145 YTL. ARADA 1 HP FARKETMESİNE RAĞMEN FİYAT FARKI 4 YTL.

PEKİ 6,5 HP 145 LIRA IKEN 8 HP NEDEN 327 YTL. HADİ ONU DA GEÇTİM 13 HP 349 YTL.

8 HP İLE ARASINDAKİ FARK 22 LİRA VE 5HP. NE İŞ ANLAMADIM.

http://www.bahcedunyasi.com/index2.php?page=ergebnis&id=150103060001:150103060002:150103060003:150103060004:150103060005:150103060006:150103060007:150103060008:150103060009:150103060010:150103060011:150103060012:150103060013

• Çin malı motorlarda fiyat ucuz,ancak diğer markalar için de bazen yaşadığımız garip fiyat farkları söylediğin gibi anlamsız. Bence bu tammamen talepleri yönlendirmek için bir satıs politikası.
  • Bu pazar yaptığımız çalışmalarda şasenin ilk parçasını koyduk.

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

• arsipel araç güzel olacağa benziyo sana başarılar dilerim.bişey merak ettim tekerleklerin fiyatı nedir acaba ve motor olarak ne kullanıcaksın. şimdiden tşk
  • arkadaşlar öncelikle özür dilerim forumun son sayfalarını okuyamadım. bana 2 veya 3 adet go kart aracı lazım. sıfır ve aynı görünüşte olmaları gerekmekte. 6,5 hp yaglı kavrama hidrolik fren ortalama bi go kart aracını nerden temin edebilirim kısa sürede bana yardımcı olabilirseniz cok sevinirim şimdiden teşekkürler.
  • Motorun aynı sayfada yukarıda resmi var. Yamaha BVS 100 2 zamanlı 100cc. Scoter motoru.Lastikler Bulabildiğim tek alternatif Agromak tan.Cantlı olarak tanesi 100 ytl + KDV
    quote:

Orjinalden alıntı: crazydriver

arsipel araç güzel olacağa benziyo sana başarılar dilerim.bişey merak ettim tekerleklerin fiyatı nedir acaba ve motor olarak ne kullanıcaksın. şimdiden tşk
  • Benim bildiklerim AGROMAK YUNUS TEZCAN 0212 5290629 0532766 9723 YERİ YEDİKULE DE ,Katana Go Kart motorlarını da Sezon tic.Muharrem Tarlak Karakoy 0212 2931694 de bulabilirsiniz.Birde Gürcan Ticaret Ersen Türkerwww.gurcanticaret.com 0216 3543491 Yeri Pendik'te.Herkese kolay gelsin.
    quote:

Orjinalden alıntı: kerem_ank

arkadaşlar öncelikle özür dilerim forumun son sayfalarını okuyamadım. bana 2 veya 3 adet go kart aracı lazım. sıfır ve aynı görünüşte olmaları gerekmekte. 6,5 hp yaglı kavrama hidrolik fren ortalama bi go kart aracını nerden temin edebilirim kısa sürede bana yardımcı olabilirseniz cok sevinirim şimdiden teşekkürler.

• arkadaşlar bende bir şey soracaktım:
    bende gocart tipi ama paletli bir araç yapmayı düşünüyorum paletli olduğu için dönüşeri tank gibi olacak
    dolayısıyla difransiyel kullanacağım ve sağ ve sol paletlere ayrı fren tertibatı kullanacağım
    ama difransiyel olunca engebeliarazide defransiyel kilitli olmadığı için düz gitmede sorun olurmu?
  • resim çıkarsa bunun küçük versiyonu olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ixir111 -- 11 Nisan 2007; 13:58:20 >
  • cok teşekkürler ama ben ankaradayım ve büyük ihtimalle ikinci el alacağım istanbulda veya başka bir ilde güzel bi fiyata bulabilirsem(taşıması vs.. ankarayı geçmesse) tabiki olur. ama ankarada, aries arena haricinde bulabileceğim başka bi yeri bilen varmı acaba.
  • Paletli araca patinaj yaptıramayacagın için sorun çıkmaz diye düşünüyorum.
    Paletli araç işini çok düşünmüştüm bir ara. Esas Amacım Suda da hareketedebilen bir araç yapmaktı çünki suda tekerlekler büyük engel çıkaryıyor.Ancak uygulanabilirlik için Malzeme bayağı sorun çıkardı, Palet için her türlü yüklere dayanabilecek,istediğin boyda tırtırlı konveyör bantları üreten firmalar var.Ama yinede araziden cok suda ve kar da başarılı olcağını düşündüğümden vaz geçmiştim.
    Şu anda imal ettiğim Bugy i bitirdikten sonra,amfibi hale getirmeyle ilgili ikinci bir projemiz var. Fikri olan lardan şimdiden destek bekliyorum.Birkaç örnek resim de ekleyeceğim.
  • 1

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

• quote:

Orjinalden alıntı: arsipel

Paletli araca patinaj yaptıramayacagın için sorun çıkmaz diye düşünüyorum.
    Paletli araç işini çok düşünmüştüm bir ara. Esas Amacım Suda da hareketedebilen bir araç yapmaktı çünki suda tekerlekler büyük engel çıkaryıyor.Ancak uygulanabilirlik için Malzeme bayağı sorun çıkardı, Palet için her türlü yüklere dayanabilecek,istediğin boyda tırtırlı konveyör bantları üreten firmalar var.Ama yinede araziden cok suda ve kar da başarılı olcağını düşündüğümden vaz geçmiştim.
    Şu anda imal ettiğim Bugy i bitirdikten sonra,amfibi hale getirmeyle ilgili ikinci bir projemiz var. Fikri olan lardan şimdiden destek bekliyorum.Birkaç örnek resim de ekleyeceğim.

çok teşekkürler abi tecrübelerinizi paylaştığınız için
    palet işi gerçekten zor oluyor
    kulaklı biçerdöverlerde kullanılan zincirlere paletin yere temas eden parçalarını eklemeyi düşünüyorum ama kauçukta çok pahalı oluyor
    alternatif bulamadım abi
    2 lik veya 3 lük saçı u şeklinde büktürüp yapsam çok ses yapar gibi geliyor

• ixir kardeşim sen paletten vazgeç şu 6 tekeri yap bence 4 tekerlede oluryor. Benim lastiklere yakın lastik bulursan İngersolrant firmasının bobcat iş makinası gibi olur. Acayip te zevkli kullanması oluyor. tekerleri içeriden cincirle birbirine ve defransiyele bağlıyacaksın. bağımsız frenler aynı zamanda manevra levyesi olarak çalışır.ikisini birden kendine çek dur, birini ileri birini geri nokta dönüşü. Sadece gaz ayakta.bob cat ın resmini bulursam ekliyeceğim. Ama o hidrolik ve ileri teknolojik kontrol sistemine sahip.
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.