Şimdi Ara

go-kart yapalım (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.131
Cevap
134
Favori
3.331.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bir tesadüf eseri sitenizdeki yazışmaları okudum ve çok şaşırdım sebebi Go-kart yapıyorsunuz ve bunun için motor temin edemiyorsunuz.

Bu çok üzücü bu konuda size yardım etmek isterim ben KATANA motor, moto pomp, jeneratör lerin sahibiyim ve bizim ürün yelpazemizde GO-KART için motorlar var.

Bizden 6,5HP, 9HP, 13HP manuel ve elektirik startlı motorlar temin edebilirsiniz bunların yedek parçalarınıda bizden aynızamanda temin edebilirsiniz sahibi olduğunuz başka marka go-kart motorları varsa bunlar içinde yedek parça temin edebilirsiniz ( sadece motor ve kavrama aksamı ) fiyatlarımız çok uygun ve mallarımız çok kalitelidir.

Saygılarımla
    Sabri Saç
    0216 5407433
    0533 7312869
    www.katana.com.tr
    katana@katana.com.tr
    sabrisac1969@hotmail.com

go-kart yapalım

• quote:

Orjinalden alıntı: katana_katana

Sayın dostlar merhaba

Bir tesadüf eseri sitenizdeki yazışmaları okudum ve çok şaşırdım sebebi Go-kart yapıyorsunuz ve bunun için motor temin edemiyorsunuz.

Bu çok üzücü bu konuda size yardım etmek isterim ben KATANA motor, moto pomp, jeneratör lerin sahibiyim ve bizim ürün yelpazemizde GO-KART için motorlar var.

Bizden 6,5HP, 9HP, 13HP manuel ve elektirik startlı motorlar temin edebilirsiniz bunların yedek parçalarınıda bizden aynızamanda temin edebilirsiniz sahibi olduğunuz başka marka go-kart motorları varsa bunlar içinde yedek parça temin edebilirsiniz ( sadece motor ve kavrama aksamı ) fiyatlarımız çok uygun ve mallarımız çok kalitelidir.

Saygılarımla
    Sabri Saç
    0216 5407433
    0533 7312869
    www.katana.com.tr
    katana@katana.com.tr
    sabrisac1969@hotmail.com

Sabri Bey, merhaba.Aramıza katılmanız çok iyi oldu.Sizinle şahsen tanışmıştık(Altan Motor vasıtasıyla).
    Ben size yapım aşamasındaki bazı zorluklarımızı belirteyim.Temin konusunda yardımcı olabilirseniz çok
    memnun oluruz.
    1-Motor olarak, şu an sizin motorları kullanıyoruz ve tavsiye ediyoruz ancak kavramayla beraber maliyet
    oldukça yüksek oluyor.Kavrama olarak da santrifürüj kavramalar bizim için güçsüz kaldığı için Tork Converter tercih ediyoruz ama o da çok pahalı (450-650 YTL).Çin'den, şanzımanlı motosiklet motoru geldiğini
    biliyorum ama nereden temin edilebilir bilmiyorum.Şayet temin edebilirseniz hem araç yapımında, hem de
    sizin satışlarınızda artış olacağından eminim.
    2-Geri vites ve diferansiyel olayı bizim için şu anda aşılmaz bir engel.Bu parçaların temini ile ilgili de yardım bekliyoruz.
    3-Bir de ATV tipi hesaplı tekerlek temini var.
    İş konunuzu bildiğim için, bu parçalara yabancı olmadığınızı biliyorum.Umarım bizi hurdacı hurdacı gezmekten
    kurtarırsınız.

• Sabri bey Aramıza katılmanız büyük şans diye nitelendiriyorum. Firmanızı tanıyorum motorlarınızı inceledim fiyatlarına kadar bilgim var, sağolsun Akın beyi bu konuda sürekli yoruyoruz forumda, Mekanik detayları çok rahat çözebiliyoruz ama Motor,şanzıman,defransiyel benimde başımın derdi.Yapmakta olduğum aracı görmüşsünüzdür. Bu araca benim en az 10- 15 hp motor ve geri vitesi de olan şanzıman koymam lazım.Ama su an hurdadan çıkma yamaha scotter motoru koyuyorum.Yani patinaj yapamayan bir bugy ne işe yararki. Tork konverterde hindistan menşeyli ABD patentli ürünler var,fiyatı Katana motordan pahalı.Eğer baglantılarınız varsa ekonomik fiyatla komple motor, mekanik debriyajlı,vitesli, elektrik startlı, 2 yada 4 zamanlı çok ihtiyaç var. Hatta ilk potansiyel müşteri adayınız benim. beni bu scotter motorundan kurtarın diyorum. Fikir alışverişi açışından işbirliğine açığım. e mail/msn adresim hazarteknik@hotmail.com
    Birde site adresi ekleyeceğim çinden.İnceleyin. Örneğin; benim düşündüğüme yakın bir model bu 2 zamanlı 8500d/dk 250cc 5 vites elektrik marşlı. Model:253FMM

http://www.lifan.com/en/75157125906563072/index.asp

• Arkadaşlar hepinize merhaba
    3 ay kadar bi zamandan beri forumu takip ediyorum
    ve benimde bir projem var
    aracın differansiyel ve geri vites sorununa bir çözümüm olduğunu düşünüyorum.
    Rus yapımı muravey 3 tekerlekli triportörün diferasiyeli bu iş için tek çözüm gibi görünüyor. hem diferansiyel hem geri vites aynı diferansiyel girişi zincir dişli, ve tekerleklere akslarla aktarma yapılıyor hemde bir kol ile geri hareket için kolu mevcut vitesli bir motor uygulanırsa örneğin 5 vites bir motor 5 ileri 5 geri vites olur. incelemenizi tavsiye ediyorum. yanlış incelemiş olabilirim bu konuda görüşlerinizi bekliyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: iyavuz25

Arkadaşlar hepinize merhaba
    3 ay kadar bi zamandan beri forumu takip ediyorum
    ve benimde bir projem var
    aracın differansiyel ve geri vites sorununa bir çözümüm olduğunu düşünüyorum.
    Rus yapımı muravey 3 tekerlekli triportörün diferasiyeli bu iş için tek çözüm gibi görünüyor. hem diferansiyel hem geri vites aynı diferansiyel girişi zincir dişli, ve tekerleklere akslarla aktarma yapılıyor hemde bir kol ile geri hareket için kolu mevcut vitesli bir motor uygulanırsa örneğin 5 vites bir motor 5 ileri 5 geri vites olur. incelemenizi tavsiye ediyorum. yanlış incelemiş olabilirim bu konuda görüşlerinizi bekliyorum

teşekkürler dostum ama bu difransiyeli nerden buluruz?
  • akın kardeş uzun bir aradan sonra sana ve herkese merhaba.nihayet gokartın videosunu sizlere izletebiliyorum umarım begenirsiniz.yorum ve elştirilerinizi bekliyorum.herkese kolay gelsin.ilk eleştiride benden olsun motor 6.5 beygir katana bu kasaya biraz küçük kaldı rampada pek tat vermiyor ama düzdede tutana aşk olsun benin ismim gibi jet
    http://video.google.com/videoplay?docid=3962044430270546478
  • ya belki bu soru sorulmuştur ama demirleri kendim alsam go kart için ortakama ne kadar para veririm kaynakçıya tabi ne kadar isterse : ) ama ortalama
  • quote:

Orjinalden alıntı: jet100

akın kardeş uzun bir aradan sonra sana ve herkese merhaba.nihayet gokartın videosunu sizlere izletebiliyorum umarım begenirsiniz.yorum ve elştirilerinizi bekliyorum.herkese kolay gelsin.ilk eleştiride benden olsun motor 6.5 beygir katana bu kasaya biraz küçük kaldı rampada pek tat vermiyor ama düzdede tutana aşk olsun benin ismim gibi jet

Muhammet kardeşim nerelerdesin yahu.Şükür kavuşturana.Araç resimlerdekinden daha büyükmüş.
    Gördüğüm kadarıyla manevra için hayli tur çeviriyorsun.Aynı problemi yaşadığım için ben direksiyon
    kutusundan vazgeçmiştim.Rot başlarından, aracın ortasına sabitlenecek 2 adet çekme yayı koysak, manevradan sonra direksiyonu toplar mı acaba?Ne demek istediğimi anlamışsındır umarım.Yani viraj çıkışında aracın istikametini düzeltmesini kastediyorum.Denemekte fayda var.

• quote:

Orjinalden alıntı: airman26

ya belki bu soru sorulmuştur ama demirleri kendim alsam go kart için ortakama ne kadar para veririm kaynakçıya tabi ne kadar isterse : ) ama ortalama

Bu soruların cevapları bu sayfalarda.Lütfen okuyun.
  • Akın kardesim yay takmaya gerek yok o direksiyon, kendisi toplayacak. :-))
    bugün direksiyonun montajına başlıyorum. Tur sayısı toplam 3.5 tur 1.75 sağa 1.75 sola dönecek. bu tur sayısınıda azaltmaya yönelik bir yöntem düşündüm kutuya müdahale etmeden ayarlayabileceğimi düşünüyorum, bakalım işe yarayacakmı? Atlöyeye bekliyorum. Bak sen geleceksin diye kaynaklarıda sağlamlaştırdım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: jet100

akın kardeş uzun bir aradan sonra sana ve herkese merhaba.nihayet gokartın videosunu sizlere izletebiliyorum umarım begenirsiniz.yorum ve elştirilerinizi bekliyorum.herkese kolay gelsin.ilk eleştiride benden olsun motor 6.5 beygir katana bu kasaya biraz küçük kaldı rampada pek tat vermiyor ama düzdede tutana aşk olsun benin ismim gibi jet

jet100 arkadaşım 6,5 hp motor kullandığınızı söylediniz peki aracın toplam ağırlığı ne kadar oldu?
    ne kadar bir rampada çekiş nasıl ? birde tork konvertör kullandınızmı?tork konverterden tekere yaptığınız aktarımda redüksiyon oranınız ne kadar?
    cevaplarsanız çok memnun olurum.

• quote:

Orjinalden alıntı: arsipel

Akın kardesim yay takmaya gerek yok o direksiyon, kendisi toplayacak. :-))
    bugün direksiyonun montajına başlıyorum. Tur sayısı toplam 3.5 tur 1.75 sağa 1.75 sola dönecek. bu tur sayısınıda azaltmaya yönelik bir yöntem düşündüm kutuya müdahale etmeden ayarlayabileceğimi düşünüyorum, bakalım işe yarayacakmı? Atlöyeye bekliyorum. Bak sen geleceksin diye kaynaklarıda sağlamlaştırdım.

Hakkı abi pazar günü benim araca atladım geldim ama dükkan kapalıydı.Şaşkın gözlerle herkes beni izledi.
    Utandım valla, bastım eve gittim.
    Abi şu direksiyon çözümünü bir dene de ben de ona göre hareket edeyim.Ona göre perça toplayayım.
    Ben gene senin numarayı telden silmişim.Dükkandayken beni bir çaldırırsan hemen gelirim.

• Arkadaşlar Aksilik çıkmazsa 15 20 günlük işim kaldı. Bugy bitti bitiyor.

Akın bey,direksiyon kutusunun montajı devam ediyor. ilk koyduğum yeri begenmedim. ilk darbede kırılacak şekilde yere yakın oldu o nedenle silbaştan durumdayım.buğün arayacaktım ama pazar sokağı olduğu için ulasım yok. Çarşamba 19:30 dan sonra beklerim. Değişiklik olursa ararım. Telefon numaralarımı e mail adresine gönderdim.

Herkese kolay gelsin.
  • Motor ve direksiyon montajı tamam,ancak direksiyon kutusunun yeri çok kötü değiştiriyorum.

go-kart yapalım

go-kart yapalım
  • Sabri bey Merhabalar, Go kart ile ilgili forumda mesajınızı okuduk, katılımınızdan dolayı memnun olduk, heyecenlandık. Ancak arkası arkasına taleplerimizi sıralayınca bir daha mesaj gelmedi sizden. Olaya ticari açıdan bakınca belkide ekonomik olmayan taleplerdi bunlar.
    Bu konuda herhangibir gelişme varsa bilgilerinizi bekliyoruz, En azından kendi beklentilerimi gözden geçirebilmek adına.
    Tüm katılımcılara iyi çalışmalar dilerim.
  • arsipel motoru saşeye otutturman kolay oldumu yoksa zormu?
  • Motorun kendi tıtresim alıcı ve mafsallı bağlantı noktaları vardı 3 adet. bu noktalardan geçen bir boru ilavesi yaparak bağladım. sadece zincir tarafında gerginlik ayarı var. 3 noktadan bağlantı (motosiklet motoru) bu iş ,için çok uygun çok basitçe bağladım. Tabi iş sonında ortaya çıkacak, Performans!!!
    quote:

Orjinalden alıntı: crazydriver

arsipel motoru saşeye otutturman kolay oldumu yoksa zormu?
  • merhabalar... yaptığınız go kartlara bayıldım. Biz izmir go kart endurans cup ta yarışmak üzere 1 veya 2 adet yarış şasili (mach1, tony, vs) go kart araştırıyoruz. 9hp honda GX270 motor koyacağız üstüne.. Bu şasileri nerden bulabileceğimz hakkında bir bilgisi olan arkadaş bizimle paylaşırsa çok memnun oluruz.... teşekkürler
  • Arkadaşlar benim dizayn Akınco hocamızın ilk testinden geçti, bir iki kırık not aldık ama, düzelticem :-))

go-kart yapalım
  • Arkadaşlar yapacağımız araç toplam yüklü ağırlığı en fazla ne kadar olmalı sizce boyutlar en az kaça kaç olsa iyi olur ?benim düşündüğüm bildiğiniz gibi paletli bir araç olacak 13 hp benzinli motor kullanacağım + şanzuman ve difransiyeli de buldum .
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.