Şimdi Ara

GM5 PLUS VS XİAOMİ Mİ4 4G

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Çipset: Qualcomm MSM8974AC Snapdragon 801
    İşlemci: Dört Çekirdekli 2.5 GHz Krait 400
    Grafik Birimi: Adreno 330
    Ekran: 5 inç (Kasa ekran oranı%72), 1080×1920 piksel (FullHD – 441 ppi piksel yoğunluğu), IPS LCD panel, Gorilla Glass 3
    Arka Kamera: 13MP (f/1.8, 1/3″ Sony Exmor RS CMOS sensör, 1.12µm piksel boyutu, LED Flash) 4K-2160p@30fps, FHD-1080p@30fps, 720p@120fps, HDR video çekimi
    Ön Kamera: 8 MP, f/1.8, 1080p@30fps video çekimi
    Hafıza: 16GB(Türkiye) – 64GB (SD kart girişi yok)
    Bellek(RAM): 3GB
    Batarya: 3080mAh çıkarılamaz Li-Ion
    Sensörler: İvme ölçer, gyro, mesafe sensörü, pusula, barometre, termometre
    Bağlantı: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, 4G (LTE), 3G
    Kasa: 139.2 x 68.5 x 8.9 mm – 149 gram – Alüminyum gövde, çıkarılabilir plastik arka kapak
    İşletim Sistemi: Android 4.4.4 Kitkat + MIUI v7.1 ROM

800TL

GM5 PLUS

Gorilla Glass 4 korumalı 5.5 inç Full HD çözünürlüğünde IPS ekran
    8 çekirdekli Snapdragon 617 işlemci
    Adreno 405 grafik işlemci
    3 GB bellek
    32 GB dahili depolama, micro SD kart ile 128 GB'a kadar arttırılabilir
    13 megapiksel (f2.0) çift led flaşlı arka kamera
    13 megapiksel flaşlı ön kamera
    QuickCharge 3.0 teknolojisine sahip 3100 mAh batarya
    Bluetooth 4.2
    USB Tpye-C bağlantı

İkisinin de tasarımı hoşuma gitti gm nin özellikle 2.5d ekran tasarımı mi4 ün de yan tasarımları.

Siz olsanız hangisini alırsınız?

• Xiaomi Mi 4 4G ile Xiaomi Mi 4 lte farklımı.lte nerde satılıyor.
  • ssadıkacar kullanıcısına yanıt
    Xiaomi nin TR garantisi yok ithalatcı garantiye güvenilmez. desteklediği bant genişliği nedeniyle4,5 g de Xiaomi sıkıntı cıkartıyor.
    Yeni telefon alıp Room- root- onu nasıl acarım bunu nasıl aktif ederim birşey olursa garantisi ne olacak diye düşünmek yerine GM5 alır geçerimk i öyle de yaptık
  • Gm5 almayı düşünenlere gm5 başlığını okumasını tavsiye ederim. Bir yakınlık sensörü sorunundan bahsediliyor telefon surata yaklaşınca ekranın kapanmasının düzgün olmadığı anlatılıyor. Halada yazılım bekliyorlar. Telefonun temel fonksiyonunda ciddi bug yada daha kötüsü donanımsal sensör sorunu.

Ne mi4 ne gm5 güvenilir stabil telefonlar değiller. Mi 4 tede global stable ın sıkıntılı olduğu global beta gerektiği falan anlatılıyordu. 800 mhz 4g frekansı varmı onada bakılması gerek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • eskibirkurt kullanıcısına yanıt
    o konuya en çok msj yazan kişi benim 2 date gm5 telefona sahibim dedikodu, duyum öleymiş böyleymiş gibi yorumda yapmıyorum...

telefon kulaga koydugunda ekran kapanıyor sen sensörü acıkta bırakacak şekilde ttutuyorsan yapacak birşey yok. bu konu forumda defalarca tartışıldı donanımsal veya yazılımsalbir sorun yok kulagına koymayı becerememekle ilgili birsorun var ... ...

Telefonun telem fonksiyonlarında hiç bir bug yok bu buglarnelermiş söylerseniz biz 2-3 aydır telefonu kullanan insanlarda öğreniriz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: oskurrr

o konuya en çok msj yazan kişi benim 2 date gm5 telefona sahibim dedikodu, duyum öleymiş böyleymiş gibi yorumda yapmıyorum...

telefon kulaga koydugunda ekran kapanıyor sen sensörü acıkta bırakacak şekilde ttutuyorsan yapacak birşey yok. bu konu forumda defalarca tartışıldı donanımsal veya yazılımsalbir sorun yok kulagına koymayı becerememekle ilgili birsorun var ... ...

Telefonun telem fonksiyonlarında hiç bir bug yok bu buglarnelermiş söylerseniz biz 2-3 aydır telefonu kullanan insanlarda öğreniriz...

Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Bin çeşit telefon var bi gm5 müşterileri mi kullanmayı bilmiyor.

Dedikodu üzerine telefon yorumu yapılmaz. Sen diyorsunki öyle imiş böle okudum şöyle imiş ....

Bende diyorumki 2 tane telefona sahibim ve bu telefonlarda Donanımsal herhangi bir yakınlık sensörü sorunu yok ...

telefonun yakınlık sensörü ekran sana bakarken sol tarafa düşüyor. Sen telefonu sol kulagına aldıgında sağ üst tarafı kulagına gelecek şekilde koyarsan alt tarafta yakınlık sensörü boşta kalıyor. kulagına ortalarsan kapanıyor. bizzat denenmiş uygulanmış test edilmiş forumda konuslmus diğer kullanıcıalr tarafından da belirtilmiş bir konu... binlerce müşteriden 3-5 tanesi bu sorunu yaşıyorsa evet bilmiyor.... çoğu daha önce bu kadar büyük boyutta bir telefon kullanmamış telefona sahip olsaydınız eğersöylediğimi test edip dogrulugunu anlaya bilrdiniz. Ama o öyle diyor bu böyle diyorla yorum yapınca işte söylediğinizşeyin nasıl ldugu neden oldugu hakkında herhangi bir fikriniz olmuyor ancak varsayımla yorum yapıyorsunuz...

diğer yandan tüm telefon lar dasorunsuz değil dir. her arka modelde sorunlu telefonlar cıkabilir cıkıyorda girin forumllara illaha birileri birşeyden sorun yaşıyor marka model ayırd etmeksizin

• quote:

Dedikodu üzerine telefon yorumu yapılmaz. Sen diyorsunki öyle imiş böle okudum şöyle imiş ....

Bende diyorumki 2 tane telefona sahibim ve bu telefonlarda Donanımsal herhangi bir yakınlık sensörü sorunu yok ...

telefonun yakınlık sensörü ekran sana bakarken sol tarafa düşüyor. Sen telefonu sol kulagına aldıgında sağ üst tarafı kulagına gelecek şekilde koyarsan alt tarafta yakınlık sensörü boşta kalıyor. kulagına ortalarsan kapanıyor. bizzat denenmiş uygulanmış test edilmiş forumda konuslmus diğer kullanıcıalr tarafından da belirtilmiş bir konu... binlerce müşteriden 3-5 tanesi bu sorunu yaşıyorsa evet bilmiyor.... çoğu daha önce bu kadar büyük boyutta bir telefon kullanmamış telefona sahip olsaydınız eğersöylediğimi test edip dogrulugunu anlaya bilrdiniz. Ama o öyle diyor bu böyle diyorla yorum yapınca işte söylediğinizşeyin nasıl ldugu neden oldugu hakkında herhangi bir fikriniz olmuyor ancak varsayımla yorum yapıyorsunuz...

diğer yandan tüm telefon lar dasorunsuz değil dir. her arka modelde sorunlu telefonlar cıkabilir cıkıyorda girin forumllara illaha birileri birşeyden sorun yaşıyor marka model ayırd etmeksizin

Yaklaşık bir aydır telefon almayı düşünen biriyim. Gm5 android programında olduğu için ilgimi çekti. 1 ay önce baktım sensör sorunundan bahsediyorlardı. Yaklaşık 1 ay sonra yazılım güncelleme geldi ama düzelmedi diye birileri istişare ediyorlar. Büyük ekranlı çok telefon var ama forum alanlarında böyle bişi okumadım. Kendimde 5 inç telefon kullanıyorum pek ufak değil.

Son gördüğüm mesajda biri telefonu satmak istiyor forumda okuduğunuz kötü yorumlara inanmayın diyor. Yani bu durumun özeti. Isınmadır, ses düzeyidir, abartılan yorumları anlarım ama bu sensör muhabbetinde insanlara güncelleme bekletecek bir durum varsa telefondan soğurum. Tabi güncelleme geldi düzeldi denmiş olsaydı tutumum farklı olurdu.

BAkın foruma kaç kişide var bu sensörsorunu... 100 kişide 1 falandır herhalde... O kişilerde 3 msjda bir aynı şeyi yazıp duruyorlar. Dediğmgibi cihaz eğer elinizde olsaydı ve size söylediğimşekilde denemiş olsaydınız bunun neyden kaynaklandıgını çok iyi anlardınız...

siz bir aydır telefonu almayı düşünüyorsunuz bende 2,58 aydır 2 adet telefon var. VE nisandan beri ben bu gm5 forumu takip ediyorumve aktif olarak yazıyorum... Sizde benim kadar uzun süredir takip etseydiniz aynı kişilerin aynı şeyleri yazdıgını görürdünüz. sensörde yazılımsan yada donanımsal herhangi bir sıkıntı yok. sensörü kulagınıza dayadıgınızda acık bırakıyorsanız telefonu ortalamıyorsanız ekran acılıyor. her telefonda sensöörler aynı yerdeolmuyor. Ve her telefon GM nin hitap ettiği kullanıcı kitlesine hitap etmiyor.

YAni yazılımladüzelecek yadadüzelmesi gereken bir sensör vs sorunu yok telefonun. En güzeli siz telefona sahip birini bulun elinizealın deneyin göreceksiniz...

telefonun sağ üst köşesini kulagınza dayarsanız farkında olmadan sol üst köesindeki sensör acıkta kalıyor. tam ortalarsanız sııkıntı olmuyor. Elinizdeolmalıki denemelisiniz... Sağ kulakta bu sorun yaşanmıyor :) Çok enteresan değilmi bu yazılım yada donanımdan olsa neden sağda farklı solda farklı ??? Sağ kulaga telefonu koydugumuzda sensör yukarda kalıyor dolayısıyla kulagı ortala ortalama neresine tutarsan tut sensör kapalı kalıyor.

Dediğim gibi bu tamamen tutma ile alakalı zaten bunuda yaşayn forumdaki yüzlerce kişiden 3-5 kişi... ama bu 3-5 aynı adam hergün 3-5 msj da sürekli bunu yazıyor siz konuyu bizimkadarsıkı takip etmediğiniziçinde malum bunun farkına varamıyorsunuz...

BEnim bizzat bu konuda konusrken göstermek için çektiğim bir video var onu yollayımizleyin ve görün sensörkonusunda herhangi bir sıkıntı yok ...

• quote:

BAkın foruma kaç kişide var bu sensörsorunu... 100 kişide 1 falandır herhalde... O kişilerde 3 msjda bir aynı şeyi yazıp duruyorlar. Dediğmgibi cihaz eğer elinizde olsaydı ve size söylediğimşekilde denemiş olsaydınız bunun neyden kaynaklandıgını çok iyi anlardınız...

siz bir aydır telefonu almayı düşünüyorsunuz bende 2,58 aydır 2 adet telefon var. VE nisandan beri ben bu gm5 forumu takip ediyorumve aktif olarak yazıyorum... Sizde benim kadar uzun süredir takip etseydiniz aynı kişilerin aynı şeyleri yazdıgını görürdünüz. sensörde yazılımsan yada donanımsal herhangi bir sıkıntı yok. sensörü kulagınıza dayadıgınızda acık bırakıyorsanız telefonu ortalamıyorsanız ekran acılıyor. her telefonda sensöörler aynı yerdeolmuyor. Ve her telefon GM nin hitap ettiği kullanıcı kitlesine hitap etmiyor.

YAni yazılımladüzelecek yadadüzelmesi gereken bir sensör vs sorunu yok telefonun. En güzeli siz telefona sahip birini bulun elinizealın deneyin göreceksiniz...

telefonun sağ üst köşesini kulagınza dayarsanız farkında olmadan sol üst köesindeki sensör acıkta kalıyor. tam ortalarsanız sııkıntı olmuyor. Elinizdeolmalıki denemelisiniz... Sağ kulakta bu sorun yaşanmıyor :) Çok enteresan değilmi bu yazılım yada donanımdan olsa neden sağda farklı solda farklı ??? Sağ kulaga telefonu koydugumuzda sensör yukarda kalıyor dolayısıyla kulagı ortala ortalama neresine tutarsan tut sensör kapalı kalıyor.

Dediğim gibi bu tamamen tutma ile alakalı zaten bunuda yaşayn forumdaki yüzlerce kişiden 3-5 kişi... ama bu 3-5 aynı adam hergün 3-5 msj da sürekli bunu yazıyor siz konuyu bizimkadarsıkı takip etmediğiniziçinde malum bunun farkına varamıyorsunuz...

BEnim bizzat bu konuda konusrken göstermek için çektiğim bir video var onu yollayımizleyin ve görün sensörkonusunda herhangi bir sıkıntı yok ...

Kıyaslamak için aynı testin başka telefonda yapılmasında fayda var.

bende 2 adet var diyorum bu testiği yaptıgım telefon da gm5 video yu cektiğimde gm 5

belirttiğim gibi imkanınız varsa gidin kendiniz test edin göreceksiniz ...
  • quote:

bende 2 adet var diyorum bu testiği yaptıgım telefon da gm5 video yu cektiğimde gm 5

belirttiğim gibi imkanınız varsa gidin kendiniz test edin göreceksiniz ...

Şöyle; başka marka 5.5" inç veya büyük telefonda aynı yazılım denenip sensör nasıl işliyor kıyaslama yapılabilir.

aynı büyüklükte sensörü aynı yerde bir telefon bulursanız yaparsınız...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.