Şimdi Ara

GM Discovery wifiden Sistem Güncelleme Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
6
Favori
73.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar internete wifiden bağlanıyorum şebekede çok iyi çekiyor sistem güncellemeyi bi kontrol edeyim dedim normalde sistem güncel felan demesi gerekirken "Ağ problemi, lütfen ağı kontrol edip yeniden deneyin." diye uyarı veriyor birkaç gündür deniyorum düzelmedi.. sizdede aynı hatayı veriyor mu?

• evet bendede dünden beri aynı uyarıyı veriyor telefon son güncel hali yüklü. güncelleme kontrolü yapmıyor ağ problemi diyor.güncelleme sitesinden olabilir diye düşünüyorum.
  • benimkide hata veriyor, 2 eylül güncellemesi yüklü, 12 ekim güncellemesini yükleyemiyorum.
  • Normal telefondan internete bağlanınca olurmu acaba bunu deneyen var mı? internet paketi olan varsa deneyip sonucu paylaşırsa iyi olur
  • Ayni sorun bende de var internet paketi ile de olmuyor. Arkadasta 4 GB olan model var onda sorun yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet bendekide 16 GB Acaba bu sorunu bildirmek gerekir mi? daha doğrusu kime bildireceğiz müşteri hizmetleri var mı? Telpayı arayıp sorayım dedim cevap veren yok ki??
  • Türkiye General Mobile Inc.
    Adres:
    Buyukdere Cad. No:195 K:3 Levent Istanbul Turkey
    Telefon : +90 212 371 02 00
    Başka bir forumda gördüm. Doğru mu bilmiyorum. Bi ara istersen?

• srdrkbk S kullanıcısına yanıt
    Bu numara TELPA ya ait arıyorumda bir sürü yere yönlendiriyo bana müşteri temsilcisine bağlanmak için çok bekledim fakat "müşteri temsilcimiz diğer müşterilere hizmet vermektedir beklettiğimiz için özür dileriz" diyip duruyor :)
  • Standart telpa isleri iste :) ama belki yeni bi güncelleme gelecektir. Sistemi kapatmislardir? İnternette yeni guncellemenin geleceğine ait haberler var. Belki öyle biseydir?

Öyle birşey olsa 4GB kullananlarda da aynı hata olması lazım fakat arkadaşın 4GB kullanıyormuş onda hata yokmuş yinede telpaya ulaşmaya çalışcam kafama takıldı.
  • Simdi başkabi arkadaşa daha sordum evet 4 gblarda hata vermiyor. Güncel sürüm diyor direk. Bi haber alirsan paylaş hocam burdan.

• quote:

Orijinalden alıntı: srdrkbk

Simdi başkabi arkadaşa daha sordum evet 4 gblarda hata vermiyor. Güncel sürüm diyor direk. Bi haber alirsan paylaş hocam burdan.

HAYIR 4 GB MODELİ VAR 2 EL ALDIM MERAK AMAÇLI KURACALARKEN GÜNECELEMEYİ KONTROL ETTİĞİMDE AYNI HATAYI ALDIM.ACABA SERVER YOGUN ONDAN DOLAYI DİYEREK GECE 3 DENEDİM MALİSEF OOLMUYOR.TAHMİNİMCE SERVERLAR YENİLENİYOR
  • quote:

Orijinalden alıntı: xeroxe

quote:

Simdi başkabi arkadaşa daha sordum evet 4 gblarda hata vermiyor. Güncel sürüm diyor direk. Bi haber alirsan paylaş hocam burdan.

HAYIR 4 GB MODELİ VAR 2 EL ALDIM MERAK AMAÇLI KURACALARKEN GÜNECELEMEYİ KONTROL ETTİĞİMDE AYNI HATAYI ALDIM.ACABA SERVER YOGUN ONDAN DOLAYI DİYEREK GECE 3 DENEDİM MALİSEF OOLMUYOR.TAHMİNİMCE SERVERLAR YENİLENİYOR

2 arkadasim da ayni şeyi dedi ondan öyle yazdim. Umarim serverlardir.

• quote:

Telpa internet sitesi destek mesajına şikayeti yazdım yaklaşık 1 saat sonra şöyle bir cevap geldi aynısını paylaşıyorum..

SORUM:
    Merhaba 16 GB Discovery marka telefonumda internet bağlantısı olduğu halde sistem güncellemesi kontrolu yapamıyorum ağ bağlantısı hatası veriyor. Bu düzelecek bir durum mudur telefonu servise göndermem gerekir mi bilgi verirmisiniz? teşekkürler

GELEN CEVAP:
    Değerli Müşterimiz,

Cihazınızı kutusu ve faturası ile birlikte aşağıda belirtilen adrese kargo ile gönderebilir yada bizzat servisimize getirip teslim edebilrisiniz. Kargo gönderimi için bir kağıda isim soyisim, açık adres, telefon numarası ve cihazla ilgili şikayeti yazmanız gerekmektedir. Cihazı MNG yada Yurtiçi kargo ile ücretsiz olarak karşı ödemeli gönderebilirsiniz.

Telpa Teknik Servis
    Büyükdere Cd. No:195
    Levent / İstanbul
    Telpa Plaza.
    212 371 15 00

Saygılarımızla.

Şimdi bunlar gerçekten okuyup araştırarak mı bu mesajı yolladılar yoksa herkese standart yolladıkları bir mesaj mı kafama takıldı??

• Büyük ihtimalle standart bi cevap bu. Konuyla alakali birşey yok. Sadece şikayete cevap olarak atilmis bir mesaj bence. Bakaim biraz daha beklicez. Daha sonra duruma gore birşeyler yapicaz. Serverlar da olabilir dediğim gibi. Farkli yerlerde okumuştum güncelleme gelebileceğini.

Bende öyle tahmin ederek 2. bir mail yolladım birçok kişide aynı sorun var standrt cevap mı attınız eger öyleyse ona göre birçok kişi telefonunu gönderecek diye yazdım.. bakalım yeniden cevap gelirse paylaşırım
  • 16 gb telefonumda benimde aynı sorun var, Hatta başlık açacaktım bu başlığı gördüm.

Düne kadar Son sürüm yüklü yazıyordu şimdi ise wifiden de olsa hattan da ağ sorunu yazıyor.

Sanırım genel bi sorun.

Edit: Sorun akşama doğru kendi kendiliğinden çözüldü, şuan yine son sürüm yüklü yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thor10dor -- 11 Kasım 2013; 23:03:24 >
  • moralman M kullanıcısına yanıt
    Standart bir cevap o dostum okumuyolar demek ki.. Cunku bana da farkli bir konu hakkinda tamamiyle ayni mesaji atmislardi..

• Server degisimi bitti galiba cunku ayni hatayi alirken su anda hata duzelmis durumda arkadaslar bilginiz olsun:)

• Simdi denedim olmamis daha benim telefonum. 4 GBmi 16gb mi telefon hocam?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.