Şimdi Ara

GM Discovery - Tuş Işığını LED Bildirim Olarak Kullanma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
86
Cevap
11
Favori
20.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tanıtımını yapacağım uygulama GM Discovery telefonumuzdaki kapasitif tuşları LED bildirimi olarak kullanmamızı sağlıyor.

Bu Programla Yapabilecekleriniz:

-Cevapsız çağrıları
    -Gelen SMSleri
    -Gelen mailleri(Gmail)
    -Uygulamalardan gelen notificationları

telefonun tuş ışıklarının yanıp sönmesiyle görürsünüz.
    GM Discovery cep telefonumuzla sorunsuz çalışmaktadır. Denenmiştir.

Ekran Görüntüleri
     GM Discovery - Tuş Işığını LED Bildirim Olarak Kullanma  GM Discovery - Tuş Işığını LED Bildirim Olarak Kullanma  GM Discovery - Tuş Işığını LED Bildirim Olarak Kullanma  GM Discovery - Tuş Işığını LED Bildirim Olarak Kullanma

Ayarların Yapılması

1) Programı marketten yükleyin(Aşağıda market linki mevcut) ve uygulamayı açın.
    2) Feedback yazan yere giriyoruz. (Burası tüm tuş ışığı ayarlarını yaptığımız yerdir)
    Default feedback options'a giriyoruz. Burada mode "repeating non-fading pulse" olacak şekilde ayarlayın. Sonrasında Fully led time yanık kalma süresidir bunu istediğiniz değere ayarlayın. Inactive time ışığın sönük kalma süredir bunu da isteğinize göre değiştirebilirsiniz. Bu ayarları yaptıktan sonra üstteki "Test" tuşuna basıp ayarlarınızı test edebilirisiniz.
    Notifications'dan SMS ve Cevapsız çağrı için ayrı ışıklar ayarlayabilirsiniz.
    Delay kısmından çağrı veya sms geldikten sonra kaç saniye içinde tuşlar yanmaya başlasın onu ayarlıyoruz. (ortalama 4-5 saniye iyidir, böylece mesaj zil sesi de yarıda kesilmemiş olur)
    Timeout ışık yanıp sönmesinin kaç saat devam edeceğidir
    3)Uygulamanın ilk menüsünden miscellaneous'a girin. Buradan Autostart service'i işaretleyin ve telefonunuzu kapatıp açtığınızda bu uygulama otomatik olarak başlasın. Sleep kısmından ise gece uykuda olduğunuz saatleri ayarlayabilirsiniz böylece gece mesaj gelse bile tuş ışıklarınız boşuna yanmaz.
    4) Diğer uygulamalar için Notifications'a girin. Select monitored activities'e basın ve uygulamalarınızı seçin ve daha sonra Notifications with light'ı işaretleyin.
    5) Son olarak da uygulamanın ilk kısmına geliyoruz ve enable diyoruz.

Hepsi bu kadar
    Uzun gibi görünebilir ama aslında 5 dakika bile sürmez ;)

Uygulama Adı: LG Touch Led Notifications
    Uygulama Linki: İndir
    Ücretsizdir

Not:Telefonunuzun root iznine sahip olması gereklidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TacoNikky -- 19 Ocak 2014; 2:05:38 >

• Root gerekli site biliyordum... Gerrklimi
  • fearmusa kullanıcısına yanıt
    Evet root gereklidir
  • Konuya belirt olurmu :)
  • fearmusa kullanıcısına yanıt
    Dikkatli bakarsanız alt kısımda not şeklinde yazıyor ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TacoNikky

Dikkatli bakarsanız alt kısımda not şeklinde yazıyor ;)
    güzel oldu bu
  • GravityBox en kullanislisi. Her bildirimde eposta whatsapp vs fark etmez bildirim cubuguna dusen her seyde yanip sonuyor. Root hayat kurtarir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Peregrino

GravityBox en kullanislisi. Her bildirimde eposta whatsapp vs fark etmez bildirim cubuguna dusen her seyde yanip sonuyor. Root hayat kurtarir.

Nasıl yani ? Nasıl yaptığınızı anlatır mısınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerdesouza

quote:

GravityBox en kullanislisi. Her bildirimde eposta whatsapp vs fark etmez bildirim cubuguna dusen her seyde yanip sonuyor. Root hayat kurtarir.

Alıntıları Göster
    Feedback bölümünde Display Notifications'i ve Always Display'i acarsaniz, bu program da tüm bildirimlerde çalışır. "Notifications/Select monitored activities" kismindan istediginiz istemediğiniz programlari da ayarlayabilirsiniz ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TacoNikky -- 13 Kasım 2013; 23:27:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Lil-W-Tunechi

quote:

Tabii hocam;

Gravity Box>ekran iyilestirmeleri> Tus arka isigi aydinlatma
  • quote:

quote:

quote:

Tabii hocam;

Root edemiyorum. Normalde piyasada ki tüm ROM'ları demedim root atmayi felan biliyorum bayağı bir bilgim var ama dün sıkıldığım için Stock ROMa döndüm şuan root atmaya çalışıyorum ama olmuyor FramaRoot ile denedim Success .... bilmem dedi yani yüklendiği yazdı ama yeniden baslattigimda SuperSu yok. Bilgisayar ile demedim root'u olmuyor. Bir bilgin varsa yardim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Tabii hocam;

Root edemiyorum. Normalde piyasada ki tüm ROM'ları demedim root atmayi felan biliyorum bayağı bir bilgim var ama dün sıkıldığım için Stock ROMa döndüm şuan root atmaya çalışıyorum ama olmuyor FramaRoot ile denedim Success .... bilmem dedi yani yüklendiği yazdı ama yeniden baslattigimda SuperSu yok. Bilgisayar ile demedim root'u olmuyor. Bir bilgin varsa yardim.

Malesef hocam ben bilgisayara baglayarak root ettim. Diger turlu hic denemedim bile.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Tabii hocam;

Malesef hocam ben bilgisayara baglayarak root ettim. Diger turlu hic denemedim bile.

Alıntıları Göster
    Elinize sağlık harika oldu Sadece şöyle bir soru; "Select monitored activities" kısmından bahsetmişsiniz ancak programda bulamıyorum bu sekmeyi. Tam olarak nerede bulunuyor bu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Alfren

Elinize sağlık harika oldu Sadece şöyle bir soru; "Select monitored activities" kısmından bahsetmişsiniz ancak programda bulamıyorum bu sekmeyi. Tam olarak nerede bulunuyor bu?

Alıntıları Göster
    galaxy w de çalışır mı acaba yardımcı olabilecek varmı

• Mesajım bulunmasın direkt yazayım dedim. Ne zamandır arıyordum, çok teşekkür ederim. Fevkaladenin fevkindesiniz :) Rootluyum sorun yok.
  • Alfren kullanıcısına yanıt
    Notifications'ın içinde bulabilirsiniz. Select monitored activities'e basın ve uygulamalarınızı seçin ve daha sonra Notifications with light'ı işaretleyin.
  • Teşekkürler
  • Tuslari kilitledikten sonrada Işıklar yanik kalıyo, bi yerde yanlışlık yaptım ama nerde, Türkçe olmadığı icinde anlayamıyorum malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karhan11

Tuslari kilitledikten sonrada Işıklar yanik kalıyo, bi yerde yanlışlık yaptım ama nerde, Türkçe olmadığı icinde anlayamıyorum malesef.

Belkide yanlış yapmadın, uygulama stabil çalışmıyor da olabilir. Ayrıca Root yetkisiyle çalışan her uygulamaya güvenmemenizi öneririm çünkü sistem dosyalarına hatalı kodlar ekleyip telefonunuzu half-brick edebilirler
  • Uygulama gayet stabil çalışıyor, uygulamada herhangi bir sorun yok.
    Feedback/Default Feedback Options/Fully Led Time 1000 gibi bir değere ayarlı olmalı(çok yüksek değer girmeyin) ve Inactive time da 1600 gibi bir değere ayarlı olmalı. Bunları kontrol edin. Mode Repeating non-fading pulse olmalı.

Buralarda sorun yoksa Miscellaneous/Touch Led options/Touch LED Brightness'a girin burası sıfır olmalı.

Yine olmadıysa uygulamayı silin ve yeniden yükleyin. Programı açın gelen yazılara evet deyin ve karşınıza gelen ekranda sadece enable'ı işaretleyin. Bu durumda da program çalışır, ışıklar 1 saniye yanıp 4 saniye söner, bu şekilde de kullanabilirsiniz ;)

@karhan11
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.