Şimdi Ara

*** gittigidiyor.com *** da kargo avantajları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
5
Favori
1.561
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Satış yapmak için gittigidiyor.com u tercih edenler gönderecekleri ürünün kargosunun ne tuttuğunu buradan görebilirler.

not 1 : %18 KDV ilave edilecek fiyatlara

not 2 : bazı listeler 20 desiye kadar, eğer sizinki 20 desi üzerinde ise, (20 desilik fiyat + üzerini geçen her desi x desi fiyatı)

not 3 : ağır ve hacimli ürünler gayet uygun fiyattan gönderilebiliyor, örneğin pc kasası ; genelde 20 desi üzerinde oluyor bu ürünler
    PTT ile 10 tl altına gidiyor, diğer firmalarla 15 tl üzerine

not 4 : düşük fiyatlı ve az hacimli hafif ürünler çok düşük fiyata gidiyor, ben PTT ile 2.7 tlye ram gönderdim 3 defa :)

not 5 : desi hesabı şudur cm cinsinden, paketinizin 3 kenarının çarpımı yani hacmi bölü 3000 dir = AxBxC/3000

not 6 : ağırlığı daha yüksek ise desi değil ağırlığı baz alınır, yani paket 12 desi ama ağırlığı 20 kg ise listede 20 nin karşılığı olan fiyat esastır.

not 7 : gittigidiyor ile alakam yoktur, gg yi sevmem bile, sormadan haber vermeden kuponları iptal eden sevimsiz kuralları ve aksiyonları olan bir firmadır, daha önce de "sanalpazarda aras kargo avantajı" nı konu olarak ben açmıştım. yani bizlerin faydası için konu açmış oluyorum birileri kazansın diye değil bizler kaybetmeyelim diye.

not 8 : hangi liste hangi kargo firmasının anlaşılsın diye görsellerin üzerine kırmızı ile yazıldı.

not 9 : genelde kargo ücreti sorun oluyor alıcı ve satıcı arasında ve de belirsiz, diyeceksiniz "gg komisyonu indirimi götürüyor", evet ama çoğu kişi güvenli ve sürpriz kargo ücretleri ile karşılaşmak istemiyor, anlaşmasız olarak en uygun fiyat PTT ile şubede teslim gönderimdir ücreti 6,5 tl dir (1000 gr altı ve de 2 desi altı olan paketler için), 2 gb bir ram aldınız diyelim fiyatı 20 tl, bu şahsa havale yada eft yapacaksınız 1 tl ile 5 tl arası bunun maliyeti var, 6,5 tl de ptt gönderi ücreti, üzerine 10 tl biniyor yani, oysa ggden kargo dahil 25 tlye ilan açılsa 2,5 tl gg komisyonu tutar ve 2,7 tl de kargo ücreti dolayısı ile 5 tl cepte kalır ..

güncel fiyatlara şu linkten bakın , sağ tarafta kargoyu seçin ve görsele tıklayın ayrıntı için, tablo karşınıza geliyor
    link -----> http://www.gittigidiyor.com/servisler/kargo-merkezi

örnek 1 : 1 adet RAM gönderelim kutusu ile yada biz kutu yapalım; kendi kutusu ebatları 16 cm, 8 cm ve 1cm biz paketi korumaya almak için dışına bir şeyler yaptık diyelim ve paketimiz 18 cm, 10 cm 2 cm oldu (diyelim)........ desisini hesaplayalım ---> (18x10x2)/ 3000 = 0,12 (yani 1 desinin altında) 5 farkı liste var ve desinin karşılığı olan fiyatlara bakalım ve KDV ilave edelim :
    ____PTT : 2,27 + KDV = 2,68 TL
    YURTİÇİ : 3,93 + KDV = 4,64 TL
    __ARAS : 5,06 + KDV = 5,97 TL
    _SÜRAT : 4,10 + KDV = 4,84 TL
    ___MNG : 4,50 + KDV = 5,31 TL

örnek 2 : 1 adet ATX anakart gönderelim kendi orijinal kutusu ile ; kendi kutusu ebatları 35 cm, 27 cm ve 7 cm biz paketi korumaya almak için dışına bir şeyler yaptık diyelim ve paketimiz 36 cm, 28 cm 8 cm oldu (diyelim)........ desisini hesaplayalım ---> (36x28x8)/ 3000 = 2,69 (yani 3 desinin altında) 5 farkı liste var ve desinin karşılığı olan fiyatlara bakalım ve KDV ilave edelim :
    ____PTT : 2,65 + KDV = 3,13 TL
    YURTİÇİ : 4,15 + KDV = 4,90 TL
    __ARAS : 5,27 + KDV = 6,22 TL
    _SÜRAT : 5,10 + KDV = 6,02 TL
    ___MNG : 5,50 + KDV = 6,49 TL

örnek 3 : 1 adet PC kasası gönderelim, ebatları 45 cm, 55 cm ve 24 cm biz paketi korumaya almak için dışına bir şeyler yaptık diyelim (köpük-strafor vs.)ve paketimiz 49 cm, 59 cm 28 cm oldu (diyelim)........ desisini hesaplayalım ---> (49x59x28)/ 3000 = 26,98 (yani 20 desi üzerinde 25-26 arası) 5 farkı liste var ve desinin karşılığı olan fiyatlara bakalım ve KDV ilave edelim :
    ____PTT : 7,42 + KDV = 8,76 TL
    YURTİÇİ : 15,33 + KDV = 18,09 TL
    __ARAS : 16,54 + KDV = 19,52 TL
    _SÜRAT : 14,20 + KDV = 16,76 TL
    ___MNG : 14,00 + (7x0,9) + KDV = 23,95 TL
    .
    .
    .
    Yani bir kasayı çok uyguna gönderebiliriz 80 tl ye satmak istediğimiz bir pc kasası için 98 tlden ilan açılabilir hem de kargo dahil şekilde
    .
    .

.
    .
    .

.
    .
    .

.
    .
    .

.
    .
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VLCplayer -- 22 Nisan 2017; 21:43:8 >

• gözlerime inanamıyorum. bir yorum yapma ihtiyacı hissediyorum tarif edemem. ama ne yazacağımı inan bilemedim.
  • Ptt çok uygun. Geçen gün 0.7 desi ürün gönderdim 2.6 TL tuttu.

25-30 liraya kadar ücretsiz kargolu ürünlerde ptt komisyonun şişirilmesinin etkisi dindiriyor ama üstü için %15 komisyon çok fazla.

Sanalpazar pamuk ipliğine bağlı olsada %5+KDV

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 👍

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen gün 60 gr. ağırlığı olan bir kargo için (küçük poşet) 9 TL ödedim. Benim ilgilendiğim kısım bireysel olan bölüm ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ToTeM -- 22 Mayıs 2017; 17:35:32 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.