Şimdi Ara

Gittigidiyor ADATA 120GB SSD 3d Nand Disk 154.90 (Çek ile çok uygun)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
2.883
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çek ile bayağı uyguna geldi, James Donkey kaçırana iyi fırsat.

https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/adata-120gb-ssd-disk-asu650ss-120gt-c-520mbs-3d-nand-344397693

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• birkaç gün önce 150 tl. ye satan vardı , 25 tl. çek kullanarak 125 tl.ye aldık (kargo 6 tl. verdik) ,şuan bizim aldığımız satıcı ürün satışını kapatmış yalnız

yaptığımız testlerde sandisk ile hemen hemen aynı değerleri verdi (bir hata yapmadıysak)
    ürün üzerine bir kağıt yapıştırıyorlar A firması B firması diye satıyorlar galiba
  • n11 de 154 tl + kargo lakin 175/20 cekler bolca var ve sdd lerde geciyor.
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    Hocam Sandisk ile ilgili olumsuz çok yorum okudum. Adata önerilmiş hep bu forumda olsun diğer forumlarda olsun. 340 adet satmış bugün.

• benim ssd. sandisk extreme II yaklaşık 3-4 yıl olmuştur (tam hatırlamıyorum) tabi o zamanlar döviz ucuz iken almıştım ve hiç sorun yaşamadım

şimdiki bahsettiğimiz ürün ise ucuz olanı
    ancak bu üründen de 4-5 tane bilgisayarda kullandım ve şu zamana kadar bir sorun yaşamadım
    lakin dediğimiz gibi sandisk ve aynı kategoride gördüğümüz ürünler neredeyse birebir aynı özelliklere sahip

mutlaka sorun yaşayan olmuştur

fiyatı çok uygun gördüğüm için a-data aldım ve sandisk ile değiştirdim (1,5 ay önce alınan)
    her ikisini de test ettiğimde bir tuhaflık görüyorum (nedendir anlayamadım) ,sandisk okuma hızı çok düşük çıkıyor (ilk taktığımızda test etmiştim ve böyle bir durum yoktu)

a-data ise şimdilik sandiskten daha iyi gibi görülüyor (eğer bizdeki sandisk de bir sorun oluşmadıysa)
  • james donkey konusu var, test ekran görüntüleri de geldi, bence ondan alın
  • Bunu aldım ben. İşletim sistemi kuramıyorum bu alete

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • robotica R kullanıcısına yanıt
    Ahci ayarını yaptınız mı?

• Taktigim laptop menusunde ahci ayari yok. Saka gibi ana win 2000 kurdum calisiyor:)))))

ilk nesil dizüstü falan mı seninki :)
    elimden çok sayıda eski bilgisayar geçti ama hepsinde ahci vardı
    gerçi benim masaüstü bilgisayarın ayarlarında da yoktu ama birileri bios güncellemesi ile açmayı başarmış ,bende onu yükleyerek ahci menüsüne kavuştum

ich9 serisinde donanım olmasına rağmen destek verilmemiş (daha eskilere verildiği halde)
    Aşırı düşüş olduysa SSD bozulmak üzere demektir. Sandisk ile iletişime geçip ürünü yollayın derim.

Yok bea 2007 uretimi, hala olmadi :) cildiracagim

• atomcu kullanıcısına yanıt
    bir kaç test daha yapıp dediğiniz gibi garantiye yollasak iyi olacak
    alalı daha 2 ay dahi olmadı (yanlış hatırlamıyorsam)
    benim anakart da 2007 üretimi :)

sizin chipset nedir baktınız mı ?
    Tr Garanti belgesi çıktı mı içinden Adata'dan hocam?

• evet çıktı ,arena garantili

yanlış anlaşılma olmasın ,yukarıdaki mesajda bahsettiğim sorunlu ssd. a-data değil ,sandisk
    Cevap için teşekkür ederim hocam. Ben Cadde Teknolojiden aldım bugün kargo sağolsun akşama kadar bekletti gelmedi.

• yurtiçi kargo ise normaldir :)
    gerçi bölgesel olarak kargo firmaları farklı olabiliyor
    laptop, bir bakayım

• Arkadaşlar bu SSD notebook için uygun mudur ? 6 yıldır kullandığım ASUS K53SD notebook var , bu ürüne takmak istiyorum. Ürünü , şuanki mevcut HDD ile birlikte kullanmak istiyorum. HDD'yi cdrw kısmına takmayı düşünüyorum. Benim burada merak ettiğim mesele şu : Şimdi bu SSD'yi , notebookun anakartındaki yere taktım diyelim ,HDD'yi de cdrw kısmına aparatla taktım. Bu durumda windows direk SSD'de kurulu mu olacak ? Yoksa baştan format falan atmam gerekecek mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nocara -- 12 Mayıs 2018; 22:41:33 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.