Şimdi Ara

Gittigidiyor ADATA 120GB SSD 3d Nand Disk 154.90 (Çek ile çok uygun) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
2.883
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    hdd. de kurulu olan sistemin yedeğini başka bir yere alın ,ssd. takıp yedeği ssd.ye yüklerseniz bir şeye gerek kalmadan kullanabilirsiniz (tabi hdd.yi de formatlarsanız 2 sistem gibi görmez

lakin bazı yedek alma programları biraz sorun çıkartabiliyor ,o zaman da ssd.ye normal windows kurup ,tekrardan yedeği yüklemek gerekebiliyor
    zaten sıfır ssd. de sistem ayrıldı bölümü olmayacağı için ,önce ssd. bölümlendirme ve sistem ayrıldı yapılmalı

ben 10 küsür yıllık dizüstü ve masaüstü bilgisayara dahi taktık ,hepsine oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

hdd. de kurulu olan sistemin yedeğini başka bir yere alın ,ssd. takıp yedeği ssd.ye yüklerseniz bir şeye gerek kalmadan kullanabilirsiniz (tabi hdd.yi de formatlarsanız 2 sistem gibi görmez

lakin bazı yedek alma programları biraz sorun çıkartabiliyor ,o zaman da ssd.ye normal windows kurup ,tekrardan yedeği yüklemek gerekebiliyor
    zaten sıfır ssd. de sistem ayrıldı bölümü olmayacağı için ,önce ssd. bölümlendirme ve sistem ayrıldı yapılmalı

ben 10 küsür yıllık dizüstü ve masaüstü bilgisayara dahi taktık ,hepsine oluyor
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. SSD'yi direk notebook'un disk yuvasına bağlayacağım. Bilgisayarın şuan mevcut olan HDD'sini ise aparatla cd-rw yerine takacağım.Bu şekilde bilgisayarda hem SSD hem HDD'yi kullanmayı amaçlıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=JFwt7sEKsr0

Kullandığım notebook serisi videodakiyle aynı. Videodaki arkadaş az önce bahsettiğim yöntemi uyguluyor ve hemen ardından bilgisayarı açtığında sistem v.s her şey olduğu gibi devam ediyor . Bu mümkün olabilir mi ? Yoksa videodaki arkadaş daha önceden dediğiniz işlemleri uygulayıp SSD'Yİ öyle mi taktı ? Bu konuda biraz amatörüm :)

Şuanda windows 7 kullanıyorum ve gerektiğinde 1-2 tuşla ( cd falan takmadan ) bilgisayara format atabiliyorum. Bu özelliği SSD'ye taşıyabilir miyim ? Bilgisayar toplama işi yapan bir arkadaşım , hddyi sök , onu hiç takmadan SSD'ye direk windows 10 kur öyle kullan , 7'de çok verim alamazsın dedi... Fakat notebook'um 6 yıllık olduğu için windows 10'da driver v.s açısından sorun yaşamaktan korkuyorum.

Bu bahsettiğiniz yedeklemeyi harici bir disk kullanarak yapabilir miyim ? Elimde ayrietten 500 gb usb bir disk daha var
  • nocara N kullanıcısına yanıt
    önceden sistem yüklemiştir
    ilk olarak bilgisayardan parça söküp takma durumu olacaksa mutlaka bataryasını sökün (bunu unutmadan söyleyeyim)

sıfır hdd yada ssd. boş olarak gelir ,o nedenle mutlaka sistem kurmak gerekir (yada bir sistem dvd. si yada usb. den başlatıp ayarlamak gerekir)
    onun için öncelikle ssd. hariç başka bir yere sistem yedeğini almalısın (ssd. yi de başka bir bilgisayarda bölümlendirip ona da sistem yedeği alınabilir ama biraz karışık olacağından dediğim yöntem daha uygundur)

zaten şu an kullandığınız hdd. büyük ihtimal bölümlendirilmiştir (C-D şeklinde) böyleyse o zaman D bölümüne yedek alabilirsin)

ancak anladığım kadarıyla siz bu bilgisayarı aldığınız gibi kullanmışsınız ,hiç müdahale görmemiş gibi :)
    siz recovery denilen yöntemle bilgisayarı sıfırlıyorsunuz galiba

eğer öyleyse o zaman ssd. takıp sistem kurduğunuzda o şekilde sıfırlama işi iptal olur ve zaten o sistemi artık kimse kullanmıyor (yani o özelliği ssd.ye taşıyamazsınız diye tahmin ediyorum )

win7 de verim alınamaz diye bir şey yok ,aksine win7 çok daha stabil bir sistem ama artık microsoft desteğini kesti
    win10 da driverler otomatik kuruluyor zaten ,o nedenle driver aramaya da gerek olmuyor ama bilgisayara özel bazı driverlerı kendiniz bulup yüklemeniz gerekiyor ,lakin çoğu win10 da çalışmıyor

win10 da en büyük sorun ekran kartı driverlerinde çıkıyor (özellikle ati ekran kartı olanlarda ,çünkü ati.yi amd.aldıktan sonra yeterli destek vermedi)

siz şimdiki sistemin yedeğini aldıktan sonra isterseniz ssd.ye direk win10 kurup deneyin ,beğenmezseniz o zaman yedeği kullanırsınız (win7 yi)
    yedeği ise harici bir diske yada yeterli alan varsa usb.ye dahi alabilirsiniz

bu bilgisayarı uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız ,benim tavsiyem direk win10 a geçmenizdir ,çünkü gelecekte win7 nin yeri yok (microsoft bilerek bu sistemi yok ediyor)
  • Kaan isimli telefonu isminden dolayı almazsınız eşek James isimli SSD alırsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • batyaz kullanıcısına yanıt
    Bende dün aldım birde hediye çeki aldım 1.5 tlye 150/25 hediye çeki ile 125 tlye geldi ssd bana

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesajım bulunsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar 32 gb ssd üzerinde windows 10 kurulu başka yer kalmıyor. Fotodaki boş slot bu ssd ile uyumlu olur mu? Alıp taktığımda ek depolama olarak kurulu Windowsa tanımlayabilir miyim? Yoksa yeni kurulum mu gerekir?

Gittigidiyor ADATA 120GB SSD 3d Nand Disk 154.90 (Çek ile çok uygun)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de almak istiyorum ama şu çek vs işlerinden hiç anlamıyorum nerden alınıyor bu çekler kimden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoMMeS

Arkadaşlar 32 gb ssd üzerinde windows 10 kurulu başka yer kalmıyor. Fotodaki boş slot bu ssd ile uyumlu olur mu? Alıp taktığımda ek depolama olarak kurulu Windowsa tanımlayabilir miyim? Yoksa yeni kurulum mu gerekir?

Boş slot HDD-SSD slotu.

HDD veya SSD ne alırsanız, alın bu slota takarak, harici olarak kullanabilirsiniz.

Veya direkt OS'u kurabilirsiniz.

Yeni kurulum gerekmez. Ufak tefek ayarlarla harici hale gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: raylaka

Bende dün aldım birde hediye çeki aldım 1.5 tlye 150/25 hediye çeki ile 125 tlye geldi ssd bana
    Çeki nerden alıyoruz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hawk-Claw

Çeki nerden alıyoruz?

hocsm forum içerisinde ki çek satış bölümünde mevcut hemde binlerce

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.