Şimdi Ara

Gitar ve Aksesuarları ile ilgili her türlü Soru, Bilgi, Öneri, Tavsiye, [ANA KONU] (782. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.674
Cevap
55
Favori
493.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 780781782783784
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

Kardes calacagn sarkilarin zaten yuzde 95 inde Floyd Rose gerektiren yerler olmayacak

O yuzden hic ugrasma,sabit koprulu al gec

Bende İbanez Grg170 Dx var,sabit koprulu.

Tremolosu da var,ama hic kullanmadim

Yani senin de isine yaramaz muhtemelen

Birde akord kacirmasi vs,ugrasma floyd rose la

Şimdi beyler açık konuşayım elektro bilgim çok olmadığı için okuduğumdan da pek bir şey anlayamıyordum bilgilendirme sitelerinde.Sabit köprü deyince benim aklıma tremolo kolsuz böyle sesi uzatan şey (sustain diyoruz galiba ona) yok diye biliyordum.Bu sitede öyle yazıyor yanlış anlamadıysam. Ama sabit köprüsü olup aynı zamanda nasıl tremolo kolu oluyor onu anlayamadım ?? Aydınlatırsanız mutlu olurum.

• Şahan Gökbakar kullanıcısına yanıt
    Sustain in konumuzla alakasi yok

Floyd rose lu tremolo ile sabit kopru tremolunun farki:Floyd Rose ta iki yone de esneme yapabilirken sabit koprulu de tek yone dogru olur

Floyd rose iste bu yapisindan oturu siklikla akord kacirir,ikide bir tune ayari yapmak zorunda kalirsin

Kaldi ki pek cok sarkidaki(bilgin az oldugu icin boyle yaziyorum)sesin titremesi hadisesi yani vibrato gitar klavyesindeki(artik sag-sol el hangisini kullaniyorsan nota basmak icin)parmaginla yaptigin bir harekettir

Floyd rose un bariz bir getirisi olmaz cogu kisi icin

Anca iyice kaparsin isi o zaman farkli heyecan ararsin o zaman alirsin floyd

Bunun da olmasi icin ilk mesajimda dedigim gibi yuzde 95 lik dilimi bitirmen lazim

Bu da basit bir vibrato ornegi

Yani o sesteki uzama ve titresimin floyd rose ile uzaktan yakindan alakasi yok

Onemli olan teknik,manyetikler ve bir parca efekt

Edit:

Farkli heyecanlar arayan biri mesela

Tremoloyu kullanisini gorup,kullandigi yerleri gorup,sese etkisine bakarak cikarim yapabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***Leopard*** -- 29 Ocak 2016; 23:34:23 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• giriş seviye gitar olarak epiphone pro-1 modeli nasıldır? kullanılan malzeme sınfının üstünde deniliyor soundu da ona göre iyi midir videolardan pek birşey anlaşılmıyor kullanan var mı acaba? yoksa yamaha c40 tek seçenek olarak kalacak.
  • Arkadaşlar bas gitar alacağım.Bir kaç önerinize ihtiyacım var.Dinlediğim müzik türlerine alternatif rock,grunge ve bazende caz.Amfi ile beraber 1000 liralık bir bütçem olabilir.Sizede danışmak istedim?
  • arkadaşlar amfiye takılan ve sadece clean ton ile distortion tonlar arası geçiş yapılabilen pedalın ismi neydi? geçiş pedalı değil, bir ismi vardı, o isim neydi onu hatırlayamadım, bulursam onun devresini çıkartıp kendim yapacağım ismini hatırlayamadım
  • Gitar çalmaya başlamak istiyorum. Elektro gitara ayrı bir ilgi duyuyorum. Bu yüzden idare eder bir elektro gitar almak istiyorum. İnternettehttp://www.do-re.com.tr/epiphone-pro-1-les-paul-jr-electric-guitar-performance-pack-ebony-elektro-gitar-paketi bu modeli buldum. Gitarlar hakkında hiçbir bilgim yok. Bu gitar alınır mı veya aşağı yukarı bu fiyata bundan daha kaliteli gitar tavsiyeniz var mı ? Gitarı rocksmith ile de kullanacağımdan bu paket bana oldukça avantajlı geldi. Ayrıca kablo almakla uğraşmak istemiyorum ama gitarın kalitesi kötüyse kablo olayı sonrada halledebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• BlindGuardianNN kullanıcısına yanıt
    Foot Switch değil miydi

• arda_xl kullanıcısına yanıt
    aynen bir üyeye sormuştum yanıtladı, bu , eyv.
  • fender telescaster usa standart satan olursa pm atsın mesajım şurada dursun
    (İstanbul, van bu iki ilde elden teslim alabilirim, cok zorlarsam samsunda olur )
  • yamaha c40 alıcam birazdan boyu yazmıyorda 4/4 tam boy değil mi birde mydukkandan internetten alıcam sorun olmaz değil mi ?
    https://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=363&gid=5#RL
  • SX SST62'ye Vox Pathfinder 10 bağlarsam Arctic Monkeys tonları yakalayabilir miyim?
  • Arkadaşlar enstrüman almak içinwww.1enstruman.com sitesini öneririm. Kaliteli müzik aletlerini güzel fiyatlara alabilirsiniz buradan.
  • Arkadaşlar gitarımı satıyorum belki ilgilenen olur...

http://forum.donanimhaber.com/m_116370381//tm.htm#116370381
  • Merhaba. Forumdaki ilk mesajımı buraya atmaya karar verdim Neyse. Ben anket yaparcasına bir soru soracağım. En sevdiğiniz elektro gitar ne? Benimki Gibson SG. Bu arada Technopat' tan geliyorum burası baya rahatmış Yazım kuralları olarak en azından. Neyse umarım burada da ban yemem.
    Not: En iyi gitar diye bir şey yoktur, herkes kendi müzik tarzına göre seçer demeyin. Kendi tarzınıza göre en sevdiğiniz gitarı yazın işte.
  • serceft kullanıcısına yanıt
    Evet, Yamaha C40 tam boy bir gitar. Zaten rahat kullanmak için 155 santim boyun olsa bile sıkıntı olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Mysterious

MeGaDave06'yla tartışıp,boşuna ellerinizi yormayın beyler .

http://forum.donanimhaber.com/m_53942145/mpage_1/key_MeGaDave06/tm.htm

Hahaha 2012 den beri hiç geliştirememişsin la kendini megamal :D
    5 senedir ona buna laf bıkmadın mı la ergen :d
  • Arkadaşlar gitar askısı arıyorum ama var mı tavsiyesi olan? Şu geniş olanlar var ya onlardan, şu resimdeki gibi. Var mı bilen, kullanan falan?
    Bu mesaja eklenen görseller:

• quote:

Orijinalden alıntı: Mormegil7

Arkadaşlar gitar askısı arıyorum ama var mı tavsiyesi olan? Şu geniş olanlar var ya onlardan, şu resimdeki gibi. Var mı bilen, kullanan falan?

Sende James'de durduğu gibi durmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Obilux

quote:

Orijinalden alıntı: Mormegil7

Arkadaşlar gitar askısı arıyorum ama var mı tavsiyesi olan? Şu geniş olanlar var ya onlardan, şu resimdeki gibi. Var mı bilen, kullanan falan?

Sende James'de durduğu gibi durmaz.

Hocam ona ne şüphe ama çok güzel, öyle geniş olunca ne biliyim çok hoşuma gitti

• alternatif rock için önerebileceğiniz 500 -700 civarı elektro gitar önerileriniz varmı
  • 
Sayfa: önceki 780781782783784
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.