Şimdi Ara

Gitar ve Aksesuarları ile ilgili her türlü Soru, Bilgi, Öneri, Tavsiye, [ANA KONU] (719. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.674
Cevap
55
Favori
493.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 717718719720721
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nightwish

quote:

Orijinalden alıntı: Bilim Hayvanı

quote:

Orijinalden alıntı: Anticitizen One

quote:

İyi akşamlar, daha önce ernie ball tel almıştım açıkçası pek memnun kalmadım. Şimdi yine tel almam lazım D'addario ernie ball dan daha mı kötü olur?
    http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=659&gid=276
    http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=2049&gid=648

ikisinden birini almayı düşünüyorum

elixir al rahat et. hem daha ekonomik oluyor

Açıkçası 2.5-3 ay elixir kullanıp sonlara doğru ton kaybı yaşayacağıma aylık yeni tel almak daha mantıklı geldi ve elixirde anti-rust özelliği yeni tellerinde yok

Jim Dunlop al. En temizi

Onun da mydukkanda 012 013 ü kalmış. Dean Markley Blue Steel 2552 LT almaya karar verdim yanında elixir sol,si,mi telleri aldım bir tane de kablo aldım kupon falan derken 34TL tuttu fena değil bence

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İyi akşamlar, daha önce ernie ball tel almıştım açıkçası pek memnun kalmadım. Şimdi yine tel almam lazım D'addario ernie ball dan daha mı kötü olur?

Açıkçası 2.5-3 ay elixir kullanıp sonlara doğru ton kaybı yaşayacağıma aylık yeni tel almak daha mantıklı geldi ve elixirde anti-rust özelliği yeni tellerinde yok

Jim Dunlop al. En temizi

Onun da mydukkanda 012 013 ü kalmış. Dean Markley Blue Steel 2552 LT almaya karar verdim yanında elixir sol,si,mi telleri aldım bir tane de kablo aldım kupon falan derken 34TL tuttu fena değil bence

Benim jack kablom bozuldu en kısa sürede almam lazım. Şöyle 15-20 kağıda tavsiye bi model var mı? 2 sene 3 jack değiştirdim yine iyi dayanmış. İlk kullandığım jack çok iyiydi 1 sene civarı kullandım keşke markasına falan baksaydım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Jim Dunlop al. En temizi

Benim jack kablom bozuldu en kısa sürede almam lazım. Şöyle 15-20 kağıda tavsiye bi model var mı? 2 sene 3 jack değiştirdim yine iyi dayanmış. İlk kullandığım jack çok iyiydi 1 sene civarı kullandım keşke markasına falan baksaydım.

https://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=11222&gid=998 geçen sefer de bunu almıştım dip gürültüsü hiç olmadığı için yine alıyorum sadece single manyetikte dip gürültüsü oluyor o da normal zaten. Kabloyu hor kullandım biraz, kıvrıldığı için jack yerinin biraz üst kısmından ayrıldı.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Jim Dunlop al. En temizi

https://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=11222&gid=998 geçen sefer de bunu almıştım dip gürültüsü hiç olmadığı için yine alıyorum sadece single manyetikte dip gürültüsü oluyor o da normal zaten. Kabloyu hor kullandım biraz, kıvrıldığı için jack yerinin biraz üst kısmından ayrıldı.

Sağolun hocam ama 6tl içinde sipariş verilmez şimdi. Neyse bi kenara not alayım denk gelirsem bi mağazadan alırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Masamune

quote:

Orijinalden alıntı: sserdar93

Dostlar biliyorsunuz ben elektro caliyorum.evde eski bir klasik gitarda var.onunla calabilecegim sarkilar var mi onereceginiz?yani akorlu akdeniz aksamlari falan istemiyorum

Hocam ne önerelim bi ipucu vermemişsin ki Cannibal Corpse - Make them Suffer öneriyorum

ya ne bileyim unutmuşum bile bu mesajı işte klasikle ne çalınır ki ya aklıma akorlu şarkılardan başka bir şey gelmiyor

• Takip edeyim bende ara sıra tıngırdatıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Absolutely_TR

Epiphone Les Paul 100 alacağım bu yazın.Yanında hangi amfiyi önerirsiniz?
    Guns N' Roses,Metallica,Black Sabbath,Osbourne'dan seçmeler çalmayı düşünüyorum.

350 Tl butce var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _BigbyWolf_ -- 6 Mayıs 2013; 19:21:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Guns N' Roses,Metallica,Black Sabbath,Osbourne'dan seçmeler çalmayı düşünüyorum.

350 Tl butce var

ben kullanmadım, daha elektroya bile geçmedim ancak kendi araştırmalarımdan roland micro cube iyi diye duydum
  • Beyler,ben klasik gitar alacagim ve daha önce hiç gitar çalmadım.. Kendi kendime biseyler öğrenmeye çalışacagim.. barcelona lc900 almayı düşünüyorum başlangıç için iyii olduğunu düşünüyorum.. Bu arada solağım gitarda sorun olur mu.. yardım edenlere teşşekkürler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

350 Tl butce var

bende micro cube var memnunum tonları merak edıyorsan yardımcı olabılırım
  • 1000 TL bütçem var şu videodaki ton gibi güzel tonlar almak istiyorum, alacağım gitar ya videodaki gitar yani LTD MH-50 ya da Schecter Omen Extreme - 6. Videonun sahibi ekipmanını yazmış ama onun ses kartı iyi galiba benim bilgisayarımda onboard kart var o yüzden amfi almam gerek sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: meteor4in

Merhaba.Haftalardır kafamı kurcalıyan bir konu var.Ögrenciyim calısarak zar zor biriktirdiğim parayı hayalim olan telecastera yatıracagım.2.el alıcagım fakat 1100 liraya baja telecaster mi yoksa 1500 liraya lite ash(korea) mı alsam bir türlü karar veremiyorum.
    Lite ash te kuş gözü klavye var seymour duncan manyetikler var ve kore üretimi eski bir gitar
    Bajada ise ekstra 4 yollu switch ve s1 özelligi ile 6 ya cıkıyor ton seçenegi.Manyetikleri fenderin yani seymour duncan degil.Meksika üretimi baja.
    2side diş budak gövde ve 21 perde.Alacagım gitar üniversite bitene kadar (4 yıl belki 5 olur ) benle kalacagı garanti ve aldıktan sonra pişman olmak istemiyorum keşke bunu alsaydım diye.Fender telecasterin o kendine has toununu hangisinde yakalayabilirim sizce denemişseniz yada fikir sahibiyseniz 2si arasında cevabınızı merakla bekliyorum.Epiphone les paul standard gitarımda var.Daha çok country blues tarzına daha yatkın olan bir gitar arıyorum.
    Okudugunuz için teşekkürler.İyi geceler

BAJA bence lite ash ı döver. üzerindeki manyetikler duncan değil ama custom shop, zaten 52 tele baz alınarak custom shop çalışanı bir luthier tarafından tasarlanmış bir gitardır üzerinde yanlış hatırlamıyorsam custom shop damgasıda oluyordu bu yüzden. vardı bir ara bende şansına iyisi denk gelirse kaçırma derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Chris Broderick

1000 TL bütçem var şu videodaki ton gibi güzel tonlar almak istiyorum, alacağım gitar ya videodaki gitar yani LTD MH-50 ya da Schecter Omen Extreme - 6. Videonun sahibi ekipmanını yazmış ama onun ses kartı iyi galiba benim bilgisayarımda onboard kart var o yüzden amfi almam gerek sanırım.

bence önce bir bilgisayar ile dene sıkıntı yaşarsan git 150 liraya bir tane line 6 pocket pod al 2. el tak kulaklığı devam et. amfiyi ya adam gibi alın ya almayın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Chris Broderick

1000 TL bütçem var şu videodaki ton gibi güzel tonlar almak istiyorum, alacağım gitar ya videodaki gitar yani LTD MH-50 ya da Schecter Omen Extreme - 6. Videonun sahibi ekipmanını yazmış ama onun ses kartı iyi galiba benim bilgisayarımda onboard kart var o yüzden amfi almam gerek sanırım.

Adamda Podxt varmış, PC'de de Pod Farm adlı yine Line 6'in programı var, kullanabilmek için Line 6 ses kartı gerekiyor. Ben de uzun süre ses kartıyla çaldım ve gitarım da LTD MH-50, bu tonları alabilirsin. Onboard ses kartıyla gecikmeyi çok az indirebilirsin bu yüzden enstrüman girişli ses kartı lazım.

• 2.el bir prosesör almanı tavsiye ederim, küçük roland , marshall amfilerden falan uzak dur.

Ayrıca Schecter al kesinlikle , LTD'den çok daha iyi o modellerde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: radical

quote:

Orijinalden alıntı: meteor4in

Merhaba.Haftalardır kafamı kurcalıyan bir konu var.Ögrenciyim calısarak zar zor biriktirdiğim parayı hayalim olan telecastera yatıracagım.2.el alıcagım fakat 1100 liraya baja telecaster mi yoksa 1500 liraya lite ash(korea) mı alsam bir türlü karar veremiyorum.
    Lite ash te kuş gözü klavye var seymour duncan manyetikler var ve kore üretimi eski bir gitar
    Bajada ise ekstra 4 yollu switch ve s1 özelligi ile 6 ya cıkıyor ton seçenegi.Manyetikleri fenderin yani seymour duncan degil.Meksika üretimi baja.
    2side diş budak gövde ve 21 perde.Alacagım gitar üniversite bitene kadar (4 yıl belki 5 olur ) benle kalacagı garanti ve aldıktan sonra pişman olmak istemiyorum keşke bunu alsaydım diye.Fender telecasterin o kendine has toununu hangisinde yakalayabilirim sizce denemişseniz yada fikir sahibiyseniz 2si arasında cevabınızı merakla bekliyorum.Epiphone les paul standard gitarımda var.Daha çok country blues tarzına daha yatkın olan bir gitar arıyorum.
    Okudugunuz için teşekkürler.İyi geceler

BAJA bence lite ash ı döver. üzerindeki manyetikler duncan değil ama custom shop, zaten 52 tele baz alınarak custom shop çalışanı bir luthier tarafından tasarlanmış bir gitardır üzerinde yanlış hatırlamıyorsam custom shop damgasıda oluyordu bu yüzden. vardı bir ara bende şansına iyisi denk gelirse kaçırma derim.

Hadi ya alacagım gün baja satıldı tek seçenegim lite ash kalmıstı onu aldım bende.Gerçi memnunum ama bajanın sesini hiç duymadım tabi.

• Arkadaşlar merhaba elime derme çatma bir akustik gitar geçti.bunun sap ayarını yapmam lazım yalnız 6 yıldır elektro çalmama rağmen akustik gitarla hiç aram olmadı bulursam çalardım.Sap ayarını yapacağım yerde L ve M yazıyor hangi tarafa döndürürsem sap hangi yöne hareket eder söyler misiniz?
    bu arada kullandığım gitar Fender Highway One Stratocaster HSS merak eden olursa soruları cevaplayabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smurats

Arkadaşlar merhaba elime derme çatma bir akustik gitar geçti.bunun sap ayarını yapmam lazım yalnız 6 yıldır elektro çalmama rağmen akustik gitarla hiç aram olmadı bulursam çalardım.Sap ayarını yapacağım yerde L ve M yazıyor hangi tarafa döndürürsem sap hangi yöne hareket eder söyler misiniz?
    bu arada kullandığım gitar Fender Highway One Stratocaster HSS merak eden olursa soruları cevaplayabilirim.

dostum ben 2.5-3 yıldır çalıyorum kendi sap ayarımı yapmıyorum çok milimetrik işler bunlar bir anda sap çıt diye elinde kalabilir . Önerim bir uzmana götürmen olacaktır .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeff Loomis

quote:

Orijinalden alıntı: smurats

Arkadaşlar merhaba elime derme çatma bir akustik gitar geçti.bunun sap ayarını yapmam lazım yalnız 6 yıldır elektro çalmama rağmen akustik gitarla hiç aram olmadı bulursam çalardım.Sap ayarını yapacağım yerde L ve M yazıyor hangi tarafa döndürürsem sap hangi yöne hareket eder söyler misiniz?

dostum ben 2.5-3 yıldır çalıyorum kendi sap ayarımı yapmıyorum çok milimetrik işler bunlar bir anda sap çıt diye elinde kalabilir . Önerim bir uzmana götürmen olacaktır .

bende ondan korkuyorum işte dediğin gibi yapalım bari ama soruma bi cevap verebilirsin seni suçlamam merak etme

• Allah izin verirse bu hafta sonu alacağım. Aklımda oluşan takım böyle.

Gitar:http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=629&gid=110 (Büyük ihtimalle kırmızı renk alacağım. Sizce kırmızı rengi güzel mi?)

Amfi:http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=1615&gid=90 (Bu hoşuma gitti, en son bütçe 300 tl)

Yorumlarınızı, önerilerinizi bekliyorum.

Düzenleme: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Breakage -- 13 Mayıs 2013; 22:21:33 >

• 
Sayfa: önceki 717718719720721
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.