Şimdi Ara

GİRİŞ SEVİYE AVR SES SİSTEMLERİ TAVSİYE VE EKİPMANLARI (152. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.083
Cevap
85
Favori
149.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet 861 ı bılıyorum desteklemedıgını cok fazlada bılgım yok yavaş yavaş ogrenıyorum benım ıcın gırıs sevıyesı yeterlı zaten 20mt2 bır alana ses verıcek ama dedıgım gıbı kuru gürültü ses olsun ıstemıyorum ayrıntılı temız yumuşak derin çalsın yeter true dts hd vs bir tarafa bıraksak tavsıyenız hangı amfı olur..
  • dth hd falan önemli değil dolby digital ve dts yetiyorsa 861 varken 322 ye bakmam ben
  • yavuzazgin kullanıcısına yanıt
    Tamamdır görüşleriniz için teşekkürler,,diğer arkadaşlar da fikrini beyan ederse sevinirim,,861 ile dediğim kolonlar için ne düşünüyorsunuz yumuşak derin ve ayrıntılı olurmu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lokooo kullanıcısına yanıt
    Cs980 hic dinlemedim ama cs 5070 kullandim baya bir sure karman corman caliyordu ama hakkini yemiyim saglam tiz vardi .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yavuzazgin kullanıcısına yanıt
    Peki söylediğim özelliklerde çalabılecek önerebılecegınız kolon tavsıyesı varmı ?
  • Arkadaslar sadece film izlemek ve oyun oynamak için bana bi sistem tavsiyesi yapabilirmisiniz müzik hiç dinlemiyorum bütçem 1000-1250 aralığındadır teşeklürler

• Merhabalar ben de ONKYO TX-SR308 av ile bu gruba dahil oldum. Bilgisayardaki ses kartından sonra gerçekten devrim nitelikte değişiklik oldu benim için. sesin tadı resmen değişti. Benim de bu DTS-HDMA ile ilgili sorunum var.

Elimdeki bir çok filmde DTS-HDMA ses var ve amfiye hdmi üzerinden(R7 370) bağlıyım. MPC kullanıyorum ama hangi ayarı yapyıysam DTS-HD ye geçemiyorum. Sadece DTS de kalıyor filmi açınca. Hangi ayarı denediysem de yok. Yardımcı olabilecek var mı acaba? ilk sayfadakileri yapyım ama değişen bir şey olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Laztronot -- 18 Şubat 2018; 14:41:41 >
  • mpc ile madvr+lav audıo+lav video programlarını kur lav audıodan dts hd ve diğer kutucukları işaretle tamamdır forumda madvr kurulumu diye arat detayları göreceksin
  • quote:

Orijinalden alıntı: odesy

mpc ile madvr+lav audıo+lav video programlarını kur lav audıodan dts hd ve diğer kutucukları işaretle tamamdır forumda madvr kurulumu diye arat detayları göreceksin

LAV dan gerekli ayarları yaptım. madVR de sesle alakalı bir ayar göremedim. Ama MPC-HC codec lerinden LAV da her türlü ayarı denedim. master audio lu filmi açtığımda amfi sadece DTS e geçiyor. LAV codec status ekranında da DCA gözüküyor. Bu hafta biraz daha kurcalayıp araştırıcam iyice.
  • Merhaba,

Az önce Amazon.de'den Canton 03437 Movie 135 ve Pioneer VSX-832-B sipariş ettim.

Sabırsızlıkla bekliyorum.

• Merhaba arkadaşlar bu konuda bilgisiz ve tecrübesizim.Yardımlarınıza talibim.Lg55b7v oled tv için bir ses sitemi almak istiyorum.Birincil önceliğim filmlerde surroundu hissetmek ve ince sesleri bile duymak.Ek olarakta oyun oynayacağım.Bilgilendirdiğiniz için şimdiden teşekkür ederim.(salon ölçülerim 5m en 6 mboy tv'yi enine olan kısma yerleştirdim.)
  • Merhaba ,
    Denon x2400 ile kullanmak için hoparlör tavsiyesine ihtiyacım var.
    Amacım %50 film % 50 ps4 ile kullanmak.
    Aşağıdaki hoparlörler iyi midir.1000 2000 TL civarı bütçe ayırdım.

a-Sony cs310 cr (Yaklaşık 1200 TL) 5+1
    b-Pioneer s-Es21TB (Yaklaşık 1000 TL) 5+1
    c-MAGNAT MONİTOR SUPREME 802 HCP ( 802 KULE , 102 SURROUND , 252 CENTER )

veya 1000 - 2000 TL arası başka bir şey bakılabilir mi ?

Bu işte yeniyim yardımcı olabilir misiniz?
  • yalionur kullanıcısına yanıt
    Ürünler cuma günü geldi.

GİRİŞ SEVİYE AVR SES SİSTEMLERİ TAVSİYE VE EKİPMANLARI
     GİRİŞ SEVİYE AVR SES SİSTEMLERİ TAVSİYE VE EKİPMANLARI

• Ben de Pioneer VSX520 ve S-ESR2TB + S21W ile giriş yaptim. Teşhir ürünü 900 TL ye aldım her sey içinde ( kablolar, kumanda vs. ) Cihaz hoşuma gitti. Filmlerdeki ve oyunlardaki ses kalitesi cok iyi, müzik ise stereo amfi kadar olmasa da idare eder. HD sesleri cozebilmesi de ayri bir güzel. 1000 TL ye kadar butcesi olanlara tavsiye ederim. Bunun alternatifi olarak vsx322 ve denon 1311 setleri de var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak0308 -- 21 Ağustos 2018; 7:50:33 >
  • Merhabalar,
    Pioneer VSX 420 ile kullanmak üzere Pure Acoustics Spark mı Pioneer S3TB veya ES21TB mi önerirsiniz? Bütçe en fazla 1000 TL, ikinci el düşünmüyorum. 5.0 sete ihtiyacım var.
    Teşekkürler.
  • Selam arkadaşlar,

Giriş seviyesinde 4k görüntüyü de taşıyabilecek birkaç model söyleyebilir misiniz? Hoparlör de yok. Onları da orta halli birşey alabilirim ancak.

Genelde film izler, müzik dinlerim arada da oyun oynuyorum. Oyun olayı çok önemli değil ama 4k ve hdr10 aktarması önemli benim için. Media center olarak xbox one x kullanacağım.

• İlk AVR setimi seçmemde yardıma ihtiyacım var çok araştırma yaptım ikinci el piyasasında, çoktan seçmeli şıklarla oluşturduğum konuma beklerim efenim;
    https://forum.donanimhaber.com/2500-tl-civari-coktan-secmeli-set-secimi-siklar-iceride--136663766#136663766

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihsanünal -- 11 Ocak 2019; 21:42:32 >
  • arkadaşlar, 6 bin lira civarında atmos destekli bir set kurmak istiyorum, bu fiyat civarında önerebileceğiniz set ve avr nedir?çok geniş kapsamlı bir soru olduğunu biliyorum ancak bi destek olursanız çok sevinirim zira bu avr ve hoparlör işi dipsiz bir kuyu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kralkarga

arkadaşlar, 6 bin lira civarında atmos destekli bir set kurmak istiyorum, bu fiyat civarında önerebileceğiniz set ve avr nedir?çok geniş kapsamlı bir soru olduğunu biliyorum ancak bi destek olursanız çok sevinirim zira bu avr ve hoparlör işi dipsiz bir kuyu.
    bu konu ölmüş sanırım, yardım eden kimse yok.
  • kralkarga kullanıcısına yanıt
    Aslında önceki sayfalara doğru ilerlerseniz, benzer pek çok konuda yazılar olduğu, ihtiyacınızı genel olarak karşılayacak bilgiler edinebilirsiniz.

Ben Marantz NR1607 (amazon.de siparişle aldım) ve Canton CX 80 hoparlör seti ile kurdum sistemimi ve gayet memnunum, tek eksiği AVR sistemine widi yada DLNA veya miracast benzeri görüntü aktarılamıyor. onun dışında sistem çok iyi.
  • 
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.