Şimdi Ara

GIRGIR DERGİSİNDEN PEYGAMBERİMİZE HAKARET (YAYINCI KURULUŞTAN KAPATMA KARARI) (27. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
651
Cevap
4
Favori
33.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
201 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Diye buyurdu 12 yaşındaki genç ergen. Mazur görün. :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ertewas E kullanıcısına yanıt
    odtü fizik bilgisayar çift anadal öğrencisiyim tüm kutsal kitapları okudum zeus la allah arasında bir farkın olmadığını çok açık madde enerji arasında bir bağı kişiselleştirilmiş bir varlıkla kurup bunu 650 yılındaki arap hikayeleriyle bağlamanın hiç mantığı yok sizin en büyük probleminiz bilinmezlik ile yaşayamamanız nerden geldiğimizi bilmiyoruz doğamızı tam olarak bilmiyoruz ama tanrı evreni 7 günde yarattı şöyle yaptı 5 vakit namaz kılıp içki içmemizi itaat etmemizi istiyo demek insanı öldürmektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 11THdoctorr -- 18 Şubat 2017; 14:1:37 >
  • 11THdoctorr kullanıcısına yanıt
    Ama Türkçe yazmayı bilmiyorsun.Tüm kutsal kitapları da okuduğuna herkes inanıyo zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: 11THdoctorr

odtü fizik bilgisayar çift anadal öğrencisiyim tüm kutsal kitapları okudum zeus la allah arasında bir farkın olmadığını çok açık madde enerji arasında bir bağı kişiselleştirilmiş bir varlıkla kurup bunu 650 yılındaki arap hikayeleriyle bağlamanın hiç mantığı yok sizin en büyük probleminiz bilinmezlik ile yaşayamamanız nerden geldiğimizi bilmiyoruz doğamızı tam olarak bilmiyoruz ama tanrı evreni 7 günde yarattı şöyle yaptı 5 vakit namaz kılıp içki içmemizi itaat etmemizi istiyo demek insanı öldürmektir

Adam zehir maşallah tüm kutsal kitapları okumuş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • !!!! YAPAY GÜNDEM!!!!

• quote:

yav şakamısın sen İçki zaten dini geçelim din bir kenara normal yaşantıda bile zararlı değilmi kaç tane alkol sürücüsü Küçük çocuk top oynarken veya giderken çarpmıştır araba ile hesapla Alkol zaten zararlı bir şey din dışında bile

Allahtan kork diyeceğim de inanmıyorsun yinede diyorum Biz namazımızı 5 vakit kılıyoruz Harcadığımız zaman ibadetimiz günde sadece 30 dakika 30 dakika bir yaşantım boyunca 30 dakika Rabbime ibadet etmek bana veya bize neden koysun insan nasıl ölür onu anlamadım sana koyan ne burada onu da anlamadım gerçi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forsaken54 -- 18 Şubat 2017; 14:20:3 >
  • quote:

Ben de sana diyorum ki Odtü de fizik okuman sana her şeyi fiziksel olarak açıklamana yetmeyecek. metafizik okumaları yapmaya başlamışsın ama zeusla Allahı aynı zanneden, mitolojiyle ilahi kitabı yorumlamaya çabalayan ateist saçmalıklarına bilim deme sonucuna ulaşma entellektüelliği sergilyecek bir yapıdasınız. Senin kafan 1990 lı yıllarda kalmış materyelist kafa. Bu zihin yapısını daha ilk cümlenden anlaması zor değil. Herşeyi madde ile açıklamaya kalkışan, bilimsel gerçeklik değin her şeyin fiziksel yasalardan ibaret olduğunu sanan anlayış artır demode kaldı.

Doğanı mı bilmek istiyorsun? Allahı tanıyacaksın. Seni sadece maddi değil manevi unsurlarla yaratan o. Psikoloji bir bilim değil mi? Ruh denen bir varlıktan bahsediyor değil mi? Hani nerde %100 bilimsel tanım, açıklama. Yüksek fizik formüllerinizle ruhun matemetiksel karşılığını görmek istiyorum? yoksa yok mu ruh denen varlığın fiziksel karşılığı? Ama bunu anlamak için bir bilim dalı kurmuş, neden acaba! Sen önce seni sen yapan ruhu tanımla ki sonra Allahı belki anlayabilirsin. Yunus Emre diyorya. Bir sen var, senden içerü. Seni sen yapan asıl içindeki seni bulmadan birşeyi ne anlar nede tanımlayabilirsin...
  • kingocd kullanıcısına yanıt
    Hocam aynı şeyleri savunuyoruz fakat burda adamlar kendi görüşünü kendi içinde yaşamıyor tam da dediğiniz gibi başkalarına şahsi zarar verecek şekilde yaşıyor misvak dergisi Kemal Atatürk'e hem put hem de bi cisim benzetme yapıyor aynı benzetmeyi sevenlerine de yapıyor bu sizce kendi içinde kendi görüşünü savunma ve özgürlük müdür?Yoksa kendinden olmayan görüşlere müdahele ve aşağlama mıdır?Bence ikincisi ve bunun için de cezaya mağruz kalmalarını istiyorum laik demokrat bir ülke de yaşıyoruz kendi görüşünü istediği şekilde yaşasın ama benim görüşüme ve bana hakaret ve bir cisim benzetmeler yapmasın.Yapıyorsa da cezasını çekmeli.Yoksa bence de herkes özgür ben gidip misvak dergisi şu görüşü savunuyor o görüşün de savunanlarınında... Diye lafa girmiyorum sadece bana ve bize dokunmadan görüşlerini savunmayı bilsinler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ülkede ne inanmayanların inananlara saygısı var ne de inananların inanmayanlara.
  • flowerhorn kullanıcısına yanıt
    ve sonucunda Kuranı Kerimin basit olduğuna karar vermiş.
  • majestece kullanıcısına yanıt
    paul dirac ın the principles of quantum mechanics diye bir kitabı var evrenin gerçek güzelliği o kitapta görebilirsin ben agnostiğim bir tanrı varsa da onu yaratan değil doğurgan bir tanrı olduğunu düşünüyorum ve doğada koyu bir determinizim olduğu gerçeği çok aşikar yani muhammed in göğe yükselmesi musa nın denizi yarması tanrı varsa bu onun tarzı değil şuan türkiye de inançları yüzünden sömürülen büyük toplum var benim karşı çıktığım şey bu islamın cihatcı kadın düşmanı bir din olduğu için mide bulandırıcı buluyorum yoksa insanlar ruhsal huzuru bulmak için bişeylere inanabilir
  • quote:

paul dirac ın the principles of quantum mechanics diye bir kitabı var evrenin gerçek güzelliği o kitapta görebilirsin ben agnostiğim bir tanrı varsa da onu yaratan değil doğurgan bir tanrı olduğunu düşünüyorum ve doğada koyu bir determinizim olduğu gerçeği çok aşikar yani muhammed in göğe yükselmesi musa nın denizi yarması tanrı varsa bu onun tarzı değil şuan türkiye de inançları yüzünden sömürülen büyük toplum var benim karşı çıktığım şey bu islamın cihatcı kadın düşmanı bir din olduğu için mide bulandırıcı buluyorum yoksa insanlar ruhsal huzuru bulmak için bişeylere inanabilir

Yani diyorsun ki bu sözü söyleyen peygamber efendimizin dini kadınları aşağılıyor öyle mi ?

Hanımlarınızı üzmeyin. Onlar, Allahü teâlânın size emanetidir. Onlara yumuşak olun, iyilik edin!)

• KONUYU TAKİP EDİYORUM
  • 11THdoctorr kullanıcısına yanıt
    Hocam o dediğiniz kitaptaki güzellikleri görmek için nasıl belli bir altyapı gerekiyorsa, Kuranı Kerimdeki güzellikleri görmek için de belli bir altyapı gerekir. Calculusu bilmeyen principle of quantum mechanicsden anlamaz, Kuranı Kerimi anlamak da oyle 1 kez okumakla olmaz.
    Sizi eleştirdiğim şey,dini hassasiyetler konusunda biraz daha önyargısız yaklaşmanız. Basit kitap demek kitabımız Kuranı Kerim için ya da arap toplumuna gönderilen bir insan demek peygamberimiz için hoş değil.
  • Eğer bu dergi kapatılıyor yasaklanıyor ise kuran müslüman olmayan bütün ülkelerde yasaklanmalı. Çünkü Kuranda inanmayan ve Yahudilere karşı nefret ve hareketler içermekte. Hayali bir tanrının insanlara hakaret etmesini din diye özgürlük ve saygı hak ettiğini düşünüyorsanız bu gibi dergilerin karikatürünüde saygı ve özgürlük diye kabul etmeniz gerek.

İslam faşizmi dedikleri işte bu. Benim özgürlüğüm olmalı ama benim dinimin onayladıklari cezalandırılmali...

• karikatürde hiç bir şey yok anasını satayım. isa ile ilgili yurt dışında neler var marilyn manson her konserinde sahne de incil parçalıyordu bir ara. şu ülkede birşey de doğru olsun anasını satayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: forsaken54

quote:

yav şakamısın sen İçki zaten dini geçelim din bir kenara normal yaşantıda bile zararlı değilmi kaç tane alkol sürücüsü Küçük çocuk top oynarken veya giderken çarpmıştır araba ile hesapla Alkol zaten zararlı bir şey din dışında bile

Allahtan kork diyeceğim de inanmıyorsun yinede diyorum Biz namazımızı 5 vakit kılıyoruz Harcadığımız zaman ibadetimiz günde sadece 30 dakika 30 dakika bir yaşantım boyunca 30 dakika Rabbime ibadet etmek bana veya bize neden koysun insan nasıl ölür onu anlamadım sana koyan ne burada onu da anlamadım gerçi

Öncelikle bence uslübuna dikkat et.. sana koyan ne filan gibi cümleler medeni bir insana yakışmıyor. Ek olarak alkol fazla tüketildiği zaman vücuda zararlıdır bu doğru, fakat belirli oranda alkol örneğin şarap kalbi korur. Bunun dışında adam alkollüyken araba kullanırsa ve bunun için çoluk çocuk ölürse bunda alkolün bir suçu yok. Suç içkiliyken araba kullanmakta. Bende içki içiyorum hatta küfelik oluyorum. Fakat hayatta arabaya binmem. Taksiyle giderim. Arkadaşlarımızla çıktığımızda hepimiz küfelik oluruz ama şöförler ağzına damla içki koymaz. İnsan kendini bilir ve neyi nasıl yapması, yaşaması gerektiğini bilirse sorun olmaz. Şimdi senin bu mantığınla içki içmeyen bir akpli müteahhit 10 katlı bina yapıp kolonlarını normalden daha ince yapar ve %20 daha az demir kullanırsa ne olur? ilk depremi beklemeden bile o bina yıkılabilir. Ne diyeceksin bu durumda? yazık ahmet bey namazında niyazında ekmeğinin peşinde koşan bir iş adamıydı deprem geldi Allahın taktiri doğal afet karşısında ne durabilir ki ? mukadderat mı diyeceksin? bu ahmet değil 5, 555 rekat namaz kılsa ne olacak?

ibadet meselesine gelince. 30 dk ibadetini yapsan problem değil hatta bence 30 değil 300 dk yap daha çok sevap kazan gözümüz yok. Senin tabirinle bize koyan şu kardeşim bak sana örneklerle anlatayım. Ota boka gelince müslüman bir ülkede yaşıyoruz durumu 1. sırada. Öncelikle devletlerin DİNİ olmaz. İnsanların olur. Bir ülkedeki nüfusun %99 u müslüman diye de ülke din devleti ile yönetilmez. Ha yönetilir diyorsan da emin ol o şeriat hükümlerini kullansanız gerçekten bu %99 luk müslüman kitlenin yarısı ya çolak ya topal ya recm cezası ile cezalandırılır.

2. Biz kimsenin dinine, inancına karışmıyoruz. Bize göre mantıksız da olsa siz inandığınız için sert ve kesin ifadelerle eleştirmiyoruz. Fakat sizin yaptıklarınız? Insanlar ramazanda sokakta sigara içiyor diye dövülüyor. İçki satan yerler taşlanıyor. Mahalle baskısı tavan durumda, kız erkek yanyana olunca bile tuhaf bakışlar, biraz kalabalıklaşınca sözlü sataşmalar, dergide karikatür var diye çinli sanıp koreli adamın dükkanını basmalar. Başı açıklara oros.u gözüyle bakmalar o da gece dışarda o saatte gezmesin diye yakıştırmalar. Bunlar doğru şeyler mi?

Asıl trajikomik olanda din, Allah, kitap diye yeri göğü inletenlerin çocuk istismarcısı din görevlilerini, dergahlardaki, tarikatlardaki hocaları, kuran kurslarında yaşanılanlara ses çıkartmamaları. Bütün ülke lanet okurken bu dini bütün gürühtan da tek bir kez "YA SİZ NASIL İNSANLARSINIZ BİZ DİNİMİZİ YÜCELTMEYE ÇALIŞIRKEN NORMAL BİR İNSANIN YAPMASI BİLE ACINASI DERECEDE DEHŞET BİRŞEYİ SİZ Bİ DE DİN ADAMI, ALİMİ OLARAK YAPIYORSUNUZ HİÇ Mİ UTANMANIZ YOK" diye bir çıkış yapmadınız. Şimdi böyle durumda "HOCA İŞERSE CEMAAT SIÇAR" olmuyor mu? bakın yapılanlara.. bakın olanlara... ülke gitgide ideolojik olarak din eksenine kaydı. Din insanla Allah arasında. Kuran böyle buyurmuş. Fakat kulllar özellikle Türkiyedekiler kula kulluk etmede ve kulu emir kulu görüp baskı yapmakta bir numara.

Dediğim gibi senin 30 dk ibadet etmen benim için önemli değil. Allah kabul etsin. Daha çok sevap versin. Bizi rahatsız eden ikileştirmen, diğerlerini ötekileştirmen. Sen desen ki kardeşim ben 7/24 namaz kılarım, camime giderim kimse engelleyemez. Yerden göge kadar hakkındır. Fakat bende desem ki kardeşim ben inanmıyorum. Namaz niyaz bana göre işler de değil. Dilediğim gibi yer içerim sanane kime ne? burda seninde benim senin ibadet etme hakkını savunduğum gibi seninde benim yaşam şeklimi savunman lazım. Ancak ozaman çatışma kültürü olmadan güllük gülistanlık yaşanır.

Tabi herzaman olduğu gibi fitneci bi kitle çıkacaktır. Camiye gidene hakaret edecek, içki şişesi fırlatacak ya da içki içen meyhani taşlayacak.. bunlar herzaman olur. Fakat bu gruplara kendi gürühu yani camiye saldıranlara içki içenler dur derse, içki içenlere saldıranlara da müminler dur derse bu işler biter. Bizde şuanda tam tersi.

Son olarak bende ortaokula kadar ibadet eden biriydim. Sonra Atatürk düşmanı bir din hocamız vardı ataköyde okudum hemde onun yüzünden dinden soğudum. Sonra sorgulamaya başladım. Zaten sorgulayınca çıktı bütün problemler. Dikkat et etraftaki bütün ateistler düşünüp, sorgula der. Kimse çıkıp kedi kesiyoruz ondan dolayı ateistiz demez. Çünkü kedi medi yok öyle birşey. satanist işi onlar. Hadi bir kaç kişi yanılıyor. Dünyada gelmiş geçmiş bütün icadları, bilimsel keşifleri yapanlar hatta şuanda yaşayanların bile çoğu ateist. Sence bu bir tesadüf mü? Bu kadar insanın bu kadar parlak ve insanlığa onlarca yıldır neler katmış, hastalıkları yenmiş, kıtaları aşmış, gezegenleri aşmış bu insanların sence hiç mi haklılık payı olmaz?
  • majestece kullanıcısına yanıt
    ben dindar bir aile ve çevrede büyüdüm dinin katılığını yaşadım o yüzden bir önyargım ve açıkcası nefretim var inanç saygısızlığı yaptıysam özür dilerim
  • Müslümanlar muhalefette iken çok iyi birer demokrattırlar. Levent Gültekin.

Ben demiyorum adamınız diyor. Eski dincidir kendisi. Hal böyle olunca trump gibi bir adam gelir gerçek yüzünüzü görür ve verir kırbacı. Sonra hırsızlanan paralarla hacca gidemeyeceğinizden, dur lan bunu da yaptınız değil mi, neyse abd ye gitmek istiyor kedinin kasap camında yalandığı gibi yalanıp geri dönüyorsunuz. Ağa babanız ise dostum trump çoğh ayıp etti demekle yetiniyor. Bilalettin yarım kalan eğitimini İtalya'daki kara para soruşturması yüzünden tamamlayamıyor.Dışa açılamayınca iç meselelere geri dönüyor son derdiniz gırgır ile uğraşıyorsunuz. Bek güsel. Sıkıntınız bu olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendi tüm değerlerimize ( Yüce Rabbim , Efendimiz Hz. Muhammed S.A.V. , Mustafa Kemal Atatürk ... ) hakaret edenleri , ideolojimiz ve politik aldatmalara dayanarak savunmayı seçiyoruz.

Bu olayların sorumlusu İdeolojiler , Siyasi Partiler falan değil , bu olayların sorumlusu tabi ki bizleriz. Yok şu parti şunu dedi , şu buna hakaret etti falan bırakın bunları.

Herkes için söylüyorum ; Biz değerlerimizi üç beş partinin çıkarları için korumaktan aciz bir milletiz. Kısacası bizden bi s.k olmaz.

Tek bir değerden bahsetmiyorum , sonra boş boş bana saldırmayın :)
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.