DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
GIRGIR DERGİSİNDEN PEYGAMBERİMİZE HAKARET (YAYINCI KURULUŞTAN KAPATMA KARARI)
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
665
Cevap
4
Favori
30.911
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> GIRGIR DERGİSİNDEN PEYGAMBERİMİZE HAKARET (YAYINCI KURULUŞTAN KAPATMA KARARI)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      409 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      Best Seller

19 Şubat 2017 17:02:12
      quote:

Orijinalden alıntı: teoska

Alıntıları Göster

Sen mi cehalet seviyemi belirliyorsun ya?

Hadi gidin işinize...

cehaleti belirleyen ben değilim
      bir insan örneğin fizik kimya tıp matematikte muhteşem bilgili olur ama din konusunda cahildir
      yada tersi durum olur

demek istediğim şu

bu dergi put eleştirisi yapıyor
      bu açıdan putları kıran yıkan bir din mensubu "bu özgürlüğe aykırı" derse önce gidip inandığı allaha karşı çıkması gerek

HOŞGELDİN RAMAZAN
    • Yüzbaşı
      742 Mesaj
      19 Şubat 2017 17:30:47

+1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      ygtdtm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kim namus ve ahlak şövalyeliği yapıyorsa, bilin ki en namussuzu odur.

Friedrich Wilhelm Nietzsche
    • Yüzbaşı
      318 Mesaj
      19 Şubat 2017 18:03:51
      quote:

Orijinalden alıntı: ygtdtm

Alıntıları Göster

Kardeşim sen sürekli cahil kör mör diyorsun ya asıl cahil sensin. Ruhuna işlemiş cehalet.. Mimar Sinan rum ya da Türk ya da müslüman çok önemli değil yaptıkları insanlığa ne katmış? iyi bir mimar olabilir, sana güzel camiler, medreseler yapmış da olabilir. Fakat bu insanlığa birşey kattığı anlamına gelmez. Global bir katkısı yok. Şimdi pasteurdan örnek vermişsin bak o olur adam aşı bulmuş milyarlarca insana hizmet etmiş, telefonun icadı, elektriğin bulunması, ilaçlar, ameliyat teknikleri, inşaat ve gemi mühendisliği, uzay mühendisliği, kuantum fiziği anlat bakalım nerde müslümanlar?

benim müslümanlarla bir problemim yok. Rahmetli babanem 5 vakit kılardı demezdik kadına dur babanne ne gerek var diye.. kadın ınanıyordu kılıyordu mahallede camiye gidende var ya kardesim ne gerek var hergun hergun demiyoruz kimseye karısmıyoruz. Bizim için problem olanlar işidciler, ona sempatizan olanlar bir de sen ve senin gibi kendini dev aynasında görenler dünya elimizdeydi bizdeydi naraları atanlar. Ulan madem sizdeydi hersey neden parcalandınız? osmanlının hali ortada, arap ülkelerinin hali ortada.. demekki bi halt elinizde degilmiş. kendinizi dev aynasında görüyormussunuz

ve şunu da söyleyeyim sana Türkler tarihleri boyunca şerefliydiler. İslamla şereflendiler diye birşey söylemek hakarettir. İslamdan önce şerefsiz miydi Türkler? asabımı bozma kelimelerini tart da seç. Türk tarihi İslam tarihinden eskidir.

Müslümanlar robot yapıyormuş da falan ne sallıyosun olm sen? hangi kompozit malzeme ile 15. yy da robot yapıyordu? hangi elektronik malzeme, yazılımla? yani öyle bir atıyosunuz ki insanın gülesi geliyor..

uzaya adam gönderdiniz de bizim mi haberimiz yok? Müslümanların elinden bütün batı icadlarını alsan üstünüzde giyecek bir pantolon, hasta oldugunda bir ilac bile olmaz.. Bir çöl bir de deve kalır elinizde ne konuşuyosun

Medeniyet tarihi oku ve cehaletini gider. Müslümanların dünya medeniyetine neler kattığını gör. Meğer hiçbir şeydiler, tüm islam kaynaklarının birçoğuda orjinal metinler ne işi var batı kütüphanelerin de? yer işgal etsin çeşit olsun diye müslüman ülkelerde bile olmayan eserleri neden toplamışlar acaba!

İlim bilgi teknoloji bir gelenektir, Mimar Sinanın 8 bilinmeyenli denklemi çözerek oturtduğu o devasa kubbeyi geleneği devam ettirebilsen daha mükemmelini yapardın. O yüzden batı kanuniye Muhteşem Süleyman derken ondan sonrakilere bir sıfat uygun bulmamış. Bizim kaybettiğimizi batı buldu ve onu geliştirdi, yarın batının geliştirdiğinden fazlasını Çin geliştirir medeniyet oraya kayar. Medeniyeti sırf batıdan ibaret sanmak işte cahillikte sınır o noktadır...

YAPTIKLARIN "BAŞKALARINI" RAHATSIZ EDİYORSA DOĞRU YOLDASIN. AYNEN DEVAM ET!
    • Binbaşı
      1866 Mesaj
      19 Şubat 2017 18:29:39
      Siyasilerin dini kullanmasina tepki gosterip islama sovmekde ayri birsey... herkesin inanci kendine. Bu, islama sovmenizi gerektirmez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

İNTEL CORE İ5 4690 3.5GHZ 6MB CACHE / EVGA GTX 960 4GB FTW GAMİNG ACX 2.0+ / MSI H81M-PRO-VD / HYPER X FURY 8GB DDR3 1600MHZ / SANDİSK EXTREME 120GB / SEAGATE BARRACUDA 1 TB / EVEREST RHİNO 432 / EVEREST EPS-6600 / LOGİTECH G600 WHİTE / RAMPAGE KB R8 MECHANİCAL / STEELSERİES FLUX HEADSET / STEELSERİES QCK+ XL / RAZER KRAKEN CHROMA 7.1 HEADSET / SAMSUNG GALAXY S7 EDGE SILVER TITANIUM / SAMSUNG GALAXY GEAR JET BLACK / ASUS TP200SA 2 İN 1 ULTRABOOK
    • Binbaşı
      1421 Mesaj
      19 Şubat 2017 18:39:18
      quote:

Orijinalden alıntı: ülkücüadam

Alıntıları Göster

Eğer Allah varsa söyle tecavüzlerin, çocuk gelinlerin ve katliamların önüne geçsin bi zahmet.

Allah var ve kendin söyleyebilirsin. bu dünyaya geçici olarak geldiğini unutma. bu dünya test dünyası. herşey olabilir önemli olan birşey olduğunda senin nasıl hareket ettiğindir.

Asus GTX 1080 Strix , Corsair 4x8= 32Gb Quad Ram, i7-4820k , Coolermaster Masterliquid PRO240 sıvı soğutma + Noctua NF-F12 PWM Fan , Asus X79 Rampage IV Extreme , 960Gb Sandisk ultra II SSD , 240Gb Corsair SSD , 90Gb Corsair F80 SSD , 1Tb WD black HDD, 200Gb WD HDD, HAF X kasa + Noctua NF-A14 FLX Fan , SEASONIC 1050W Silent Snow, RAZER Mamba 16000 kablosuz , RAZER Manowar 7.1 kablosuz , Logitech G15 Klavye , Logitech G29 Direksiyon , Saitek X56 HOTAS , Sony 80Wx2 Hoparlör , Samsung 32" LCD TV , DXRACER Racing koltuk, DXRACER Masa, PS4, Xbox One S
    • Yarbay
      11800 Mesaj
      19 Şubat 2017 19:48:29
      quote:

Orijinalden alıntı: Best Seller

Alıntıları Göster

cehaleti belirleyen ben değilim
      bir insan örneğin fizik kimya tıp matematikte muhteşem bilgili olur ama din konusunda cahildir
      yada tersi durum olur

demek istediğim şu

bu dergi put eleştirisi yapıyor
      bu açıdan putları kıran yıkan bir din mensubu "bu özgürlüğe aykırı" derse önce gidip inandığı allaha karşı çıkması gerek

He, ciddi ciddi Misvak dergisindeki o karikatürün sadece puta tapınmayı eleştirdiğini düşünüyorsun yani?

Yani o karikatürün çizerinin vermek istediği mesaj sadece bu?

Atatürk'e eşek denildiği hiç anlaşılmıyor gerçekten. Evet. :)

[ Steam - Origin: teoska - Social Club - Ubisoft Club: teoska91 ]
      [ MONSTER TULPAR T5 V8.1.1 15.6" ]
    • Android Beta Kullanıcısı
      184 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      SDTZBY

20 Şubat 2017 10:11:41
      quote:

Orijinalden alıntı: sKjaer

Bir size yapılınca "Hakaret özgürlük değildir." diye ağlıyorsunuz. Maraş'ta, Sivas'ta katliam yapan babamdı zaten, gel gelelim aç anayasayı bak "Alalen hakaret" ne diye tabir ediliyor, tam olarak hangi durumlarda yaptırım yapılır, bak sana söyleyeyim;

Bu karikatürde bir inanca dolaylı ya da direkt olarak bir hakaret söz konusu mu? Hayır, mizahi bir hiciv var haklısın, ancak senin bundan alınıyor olman bunu hakaret yapmıyor. Ben gidip köpeğime "Kötü köpek!" diye bağırsam üzülür, ancak bu dediğim şeyi hakaret yapmıyor, hatta söylediğim bu sözde haklı bile olabilirim, bir sözün birden fazla anlamı olur, ancak önemli olan kökeninde vermek istenen anlamdır, karşıdakilerin anladığı anlama bakarsak 100'lerce anlam çıkartılır kaybolur gideriz. Bu karikatürü yapan arkadaş mizahi amaçla yapmıştır hakaret etmek değil, hakaret içeren bir sözcük yok, evet dalga geçmiş ve açıkca "Niye denizi yarmış ki Peygamber gücü savaşmaya yetmemiş mi?" diye çocukca bir dalga geçme söz konusu, ancak bunu hakaret olarak kabul ederseiniz 78 milyonun 30 milyonu mapus yatar bunu da göz önünde bulundurup işinize gelene duyar kasmayın.

Özet; "Hoşuma gitmeyen her şey yokolsun." deyip adamın satirik karikatürünü şikayet edenler gelip bana "Karşıt görüşe saygı"'dan bahsetmesin.

Din ne zamandan beri mizah konusu oldu ve bunu destekleyenler ne ara bu kadar çoğaldı anlamış değilim. Git siyasete mizah yap hiciv yap. Din kutsaldır. Dalga geçemezsin din sözüm ona komiklik yapamazsın bu konu bu kadar net.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

184 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      SDTZBY

20 Şubat 2017 10:18:25
      quote:

Orijinalden alıntı: 480mrt

Sözcü ve türevi gazete derken? Bir sözcü bir de cumhuriyet muhalif zaten. Birinin tepesine cöktüler, diğeri de yakındır

Onlar bilinen muhalif gazeteler. Bir de BirGün v.s

Aşağıdaki siteyi inceleyebilirsin.

http://www.aynahaber.or...te-ve-televizyonlar/517/

184 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      SDTZBY

20 Şubat 2017 10:22:53
      quote:

Orijinalden alıntı: straptezlo

Alıntıları Göster

Misvak dergisi de atatürk'e hakaret ediyor o da kapatılsın

Varsa öyle bir şey kapatılsın. Bir dakika daha açık kalmasın.

184 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      SDTZBY

20 Şubat 2017 10:28:02
      quote:

Orijinalden alıntı: confuest

Alıntıları Göster

Kardeş bi bas git ne gereksiz bir adamsın. Senin gibiler yüzünden ateist insan sayısı son 15 senede tavan yaptı.

İnsanların gerekli mi gereksiz mi olduğuna sen mi karar veriyorsun
      Verecek cevabın yoksa git ötede oyna azıcık. İnsanlar ateist oluyorsa kendi düşüncelerinden oluyor. Benim savunduğum dini kimse aynı düşünceyle savunmak zorunda değil. Sende ateist olabilirsin ve bu benim umurumda değil zira aynı mezara girmeyeceğiz seninle. Ben senin ateistliğine saygı duyuyorsam sende benim dinime saygı göstermelisin. Bu kadar basit bir konu atomu parçalamayacaksın sadece saygı göstereceksin. Senin gibi bir insan için bile zor olmasa gerek bu.

184 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      SDTZBY

20 Şubat 2017 10:31:49
      quote:

Orijinalden alıntı: Zuko

Alıntıları Göster

Dalga geciyorsun degil mi?

Gayet ciddiyim. Varsa öyle bir şey buyurun açın konuyu beraber tepki koyalım. Gerekli yerlere yazılar gönderelim. O dergi de kapatılsın. Bu ülke de milli ve dini değerlere herkes saygı göstermeli ve göstermeyen bu dergi gibi kapatılmalı.

• Yüzbaşı
      585 Mesaj
      20 Şubat 2017 10:33:48
      Güldürmedi ama düşündürdü

Sansürlü kelimeler küfür muhtemelen,

Hayali karakterlere söversinde , gerçek hayattakilere (en azından gerçek olduğuna inanılanlara ) sövemezsin

Cezası kapatmakmıdır , tartışılabilir

KAHROLSUN BAĞZI ŞEYLER
    • IOS Beta Tester
      3181 Mesaj
      20 Şubat 2017 11:00:16
      quote:

Orijinalden alıntı: yeB tadeS

Alıntıları Göster

İnsanların gerekli mi gereksiz mi olduğuna sen mi karar veriyorsun
      Verecek cevabın yoksa git ötede oyna azıcık. İnsanlar ateist oluyorsa kendi düşüncelerinden oluyor. Benim savunduğum dini kimse aynı düşünceyle savunmak zorunda değil. Sende ateist olabilirsin ve bu benim umurumda değil zira aynı mezara girmeyeceğiz seninle. Ben senin ateistliğine saygı duyuyorsam sende benim dinime saygı göstermelisin. Bu kadar basit bir konu atomu parçalamayacaksın sadece saygı göstereceksin. Senin gibi bir insan için bile zor olmasa gerek bu.

Ben ateist değilim ki insanların senin gibi gereksiz konuşanlar yüzünden ateist olmasından endişe ve rahatsızlık duyuyorum yazdığım cümleden anlaşılacağı gibi. Beynini biraz çalıştır,anla sonra cevap yaz.

Bir Yol Vardır Hak Yoludur, Bul Oğlum!
      Yeri Bilmek, Göğü Bilmek Bir Oğlum!
      Çabuk Büyü Çabuk Yetiş, Tez Oğlum!
      Hain Gezen Şu Dağlarda Gez Oğlum!
      Gez Oğlum, Vatanına Göz Dikeni Ez Oğlum!!
      184 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      SDTZBY

20 Şubat 2017 11:09:26
      quote:

Alıntıları Göster

Ben ateist değilim ki insanların senin gibi gereksiz konuşanlar yüzünden ateist olmasından endişe ve rahatsızlık duyuyorum yazdığım cümleden anlaşılacağı gibi. Beynini biraz çalıştır,anla sonra cevap yaz.

Çok basit bir soru soracağım. Yukarıdaki sözde mizah ürünü karikatür seni rahatsız etmedi mi?

• IOS Beta Tester
      3181 Mesaj
      20 Şubat 2017 11:16:08
      quote:

Orijinalden alıntı: yeB tadeS

Alıntıları Göster

Çok basit bir soru soracağım. Yukarıdaki sözde mizah ürünü karikatür seni rahatsız etmedi mi?

Sorun şu ki ateist olan bile beğenmemiş ve karikatür değil diyor. Bana göre de karikatür bile denemez buna. Bir kişi peygambere ya da herhangi bir kişiye istediği kadar sövsün saysın bu hiçbirşeyi değiştirmez. Hak olan batıldan her zaman ayrılır. Tarih haklı ve doğru olanı her zaman temize çıkarır. Sen burada islam adına yaygara kopartarak insanları İslam'dan soğutuyorsun. Gereksizlik derken bundan bahsediyorum. "Kolaylaştırın,zorlaştırmayın ve özendirin nefret ettirtmeyin" bizzat peygamberimizin yeni müslüman olan bir kavime eğitim amaçlı gönderdiği Muaz bin Cebel'e söylediği bir sözdür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi confuest -- 20 Şubat 2017; 11:17:32 >

Bir Yol Vardır Hak Yoludur, Bul Oğlum!
      Yeri Bilmek, Göğü Bilmek Bir Oğlum!
      Çabuk Büyü Çabuk Yetiş, Tez Oğlum!
      Hain Gezen Şu Dağlarda Gez Oğlum!
      Gez Oğlum, Vatanına Göz Dikeni Ez Oğlum!!
      184 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      SDTZBY

20 Şubat 2017 11:32:45
      quote:

Alıntıları Göster

Sorun şu ki ateist olan bile beğenmemiş ve karikatür değil diyor. Bana göre de karikatür bile denemez buna. Bir kişi peygambere ya da herhangi bir kişiye istediği kadar sövsün saysın bu hiçbirşeyi değiştirmez. Hak olan batıldan her zaman ayrılır. Tarih haklı ve doğru olanı her zaman temize çıkarır. Sen burada islam adına yaygara kopartarak insanları İslam'dan soğutuyorsun. Gereksizlik derken bundan bahsediyorum. "Kolaylaştırın,zorlaştırmayın ve özendirin nefret ettirtmeyin" bizzat peygamberimizin yeni müslüman olan bir kavime eğitim amaçlı gönderdiği Muaz bin Cebel'e söylediği bir sözdür.

Daha basite indirgeyelim. Madem bir kişi peygambere dine kitaba istediği kadar sövsün bir şey olmaz diyorsan diyelim ki bir kişi sen annenin eşinin kız kardeşinin yanındayken onlara ağzına geleni saydı sırf canı öyle istedi diye. Şimdi sen çıkıp sövsün bir şey olmaz bir şeyi değiştirmez diyebilir misin ? Ben Türkiye'de böyle bir insan tanımıyorum ki kılı kıpırdamadan öylece geçsin bir şey değişmez desin. Dinde böyle bir şey. Nasıl ki ailene en ufak bir kötü söze tahammülüm yoksa dine de yok. İster sen buna "İslam adına yaygara koparmak" de ister başka bir şey yine ve son kez tekrarlıyorum milli ve dini değerlere "düşünce özgürlüğü" kisvesi altında saygısızlık yapamazsın. Yaparsan kapına kilitte vururlar hapse de girersin.

Kimsenin düşüncesine saygısızlık etmediğimi diğer yorumlarda da görebilirsin. İnsan ateist olmuş musevi olmuş hristiyan olmuş bu konu beni ilgilendirmez. Ta ki benim dini ve milli değerlerime saygısızlık yaptıkları süreye kadar.

Neydi özgürlük ?
      Bir kişinin özgürlüğünü elinden almadığınız sürece herhangi bir kısıtlamaya ve engellemeye maruz kalmama durumudur.

• Çavuş
      59 Mesaj
      20 Şubat 2017 21:18:03

gerçekten de kendinizi bilgilendirmelisiniz .....

yeB tadeS kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      325 Mesaj
      22 Şubat 2017 19:31:01

Buda Misvağın terbiyesizliği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barsav12 -- 22 Şubat 2017; 19:36:10 >
      yeB tadeS kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hayatta en hakiki mürşit ilimdir fendir,,ilim ve fenden başka yol gösterici aramak gaflettir,dalalettir,cehalettir....Yaşasın TÜRKÇÜ TÜRKİYE...
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.