Şimdi Ara

gigabyte p35 ds4 anakart bios problemi??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba forumdaşlar belirttiğim p35 ds4 anakartın biosunu win 7 sistem üzerinden güncelledim f4 biostan f 14 biosa geçtim fakat kasa açılır gibi yaparak açılmıyor yani sürekli tekrar başlama problemi var 15 saniyede bir yeniden başladığı için hiçbiyere giremiyorum anakart pilini çıkardım resetledim nafile hiçbirşey yemedi sizce sorun nedir nasıl çözülür acil yardımlarınızı bekliyorum

• ramleri tek tek deneyin ve yapabiliyorsanız sağlam çalışan bir biostan geri alın biosu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qujaga

ramleri tek tek deneyin ve yapabiliyorsanız sağlam çalışan bir biostan geri alın biosu.

öncelikle cevabınız için teşekkürler, nasıl yapabilirim biraz daha açıklarmısınız ramleride denedik ramlerde sıkıntı yok bios güncellemesinden sonra oldu bu durum dediğinizi bi yerde daha okudum o yüzden ilk iş onlarıda denedim 4 gb ram mevcut ve 667 mhz, ama biosu eski haline çevirme konusunda zayıfım o konu hakkında bir açıklama bulabileceğim bir link varsa oda olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumur -- 29 Aralık 2012; 22:49:55 >
  • biosa girip menüleri inceleyin ve bios automatic recovery gibi bir kısmn açık olup olmadıgını kontrol edin değilse açın ve gigabyte anakartlarda olan hata yapılmış biosları ilk baştaki biosa döndür işlemini aktif edin

web sitesiden ilgili anakartın kurulum dosyasını yani yardım dosyasını (pdf) indirip inceleyin derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qujaga

biosa girip menüleri inceleyin ve bios automatic recovery gibi bir kısmn açık olup olmadıgını kontrol edin değilse açın ve gigabyte anakartlarda olan hata yapılmış biosları ilk baştaki biosa döndür işlemini aktif edin

web sitesiden ilgili anakartın kurulum dosyasını yani yardım dosyasını (pdf) indirip inceleyin derim

malesef biosa giremiyorum çünki oralara gelmeden kapanıyor pc dediğim gibi 15 saniye de bir gidiyor bu böyle devam ediyor devir daim gibi
    biosa girebilsem zaten çözecem olayı ama daha ekran gelmeden resetleniyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumur -- 30 Aralık 2012; 0:05:57 >
  • up yardımcı olabilecek kimse yokmu
  • cumur anakartin cd sini bir bul. bunu okuyucuna tak. sonra makinende ne kadar disk varsa anakartindan ayir. sonra makineni baslat. dvd den otomatik kurtarma yapmasi lazim.
  • yok arkadaşlar servislik bir durum gigabyte anakartlarda dual bios olduğu için servis anakartı bir cihaza bağlayarak diğer biostan tekrar flashlayıp sorunu çözeceğini bildirdi buda bana yaklaşık 45 tl ye maal olacakmış şimdilik durum bu, cd disket falan takmak çare değil çünki okuyamadan sistem kendini kapatıyor, bu dediğim cihaz için anakart kasadan sökülecek ve bu cihaza bağlanacakmış vatan computer teknik servisinin belirlediği bedel bu oradan alındığı için tekrar oraya götürdük tabiki garantisi bitmişti belki başka servisler daha uyguna yapar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumur -- 30 Aralık 2012; 18:24:16 >
  • 45 tl bios yazimi... ilginc. hocam gecmis olsun dual bios olan anakarta 45 tl vermissiniz. cd disket takmak care degil diyorsunuz ben defalarca anakart biosu kurtardim cd si yada kendi hazirladigim cd lerle. cihaza baglanacak vs yok oyle birsey. Anakartin kendi cd si icinde kurtarma konsoluna uygun anakartin cikis biosu mutlaka ama mutlaka bulunuyor. Asus ve gigabyte anakartlar bu sekilde cikiyor. kendi m2n32sli board imi ben bu sekilde kurtarmistim. bir baskasininda gigabyte s648 ini bu sekilde kurtardim. Intel icin zaten jumper cikarin otomatik bios kurtarma islemi yapar vs... keske beni dinleseydiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exeter

45 tl bios yazimi... ilginc. hocam gecmis olsun dual bios olan anakarta 45 tl vermissiniz. cd disket takmak care degil diyorsunuz ben defalarca anakart biosu kurtardim cd si yada kendi hazirladigim cd lerle. cihaza baglanacak vs yok oyle birsey. Anakartin kendi cd si icinde kurtarma konsoluna uygun anakartin cikis biosu mutlaka ama mutlaka bulunuyor. Asus ve gigabyte anakartlar bu sekilde cikiyor. kendi m2n32sli board imi ben bu sekilde kurtarmistim. bir baskasininda gigabyte s648 ini bu sekilde kurtardim. Intel icin zaten jumper cikarin otomatik bios kurtarma islemi yapar vs... keske beni dinleseydiniz.

ilginç olan nedir arkadaşım onu anlamadım, daha uygun bir yer bulamadım şahsen ayrıca cd ve disket devreye girmeden sistem kapanıyor yani daha algılamadan gidiyor pc benim ona yapacak bişeyim yok valla bu yazdığınızı daha önce görseydim tekrar denerdim yinede saolun

• Vatan bilgisayardan 45tl isteme.. benim ilgincime giden sey bu. normalde teknik servisi olmayan bir yer icin 45 tl istenmesi cok ilgincime gitti.
  • quote:

Vatan bilgisayardan 45tl isteme.. benim ilgincime giden sey bu. normalde teknik servisi olmayan bir yer icin 45 tl istenmesi cok ilgincime gitti.

vatan bilgisayarda teknik servis var üstadım bilmiyor olabilirsin, ancak ücret almadılar ücretsiz olrak yaptılar bilgisayarı eskide olsa ordan aldığım için
    müşteri memnuniyeti budur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumur -- 30 Aralık 2012; 22:41:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cumur

quote:

Vatan bilgisayardan 45tl isteme.. benim ilgincime giden sey bu. normalde teknik servisi olmayan bir yer icin 45 tl istenmesi cok ilgincime gitti.

vatan bilgisayarda teknik servis var üstadım bilmiyor olabilirsin, ancak ücret almadılar ücretsiz olrak yaptılar bilgisayarı eskide olsa ordan aldığım için

Arkadasim siz 45 tl demediniz mi? ben anlamadim sizi... 45 tl ucret cikmadi mi? ucret almadilar diyorsun simdi de... zaten zor birseyi yok. teknik servis derken bios yazacak sokecek takacak servisleri var mi sizce?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cumur

quote:

Arkadasim siz 45 tl demediniz mi? ben anlamadim sizi... 45 tl ucret cikmadi mi? ucret almadilar diyorsun simdi de... zaten zor birseyi yok. teknik servis derken bios yazacak sokecek takacak servisleri var mi sizce?

Evet var daha öncede gittiğim için biliyorum teknik servis var vatanda paraya gelince bende anlamadim almadilar dediğim gibi , sabah verdim akşam aldım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.