Şimdi Ara

Gigabyte Marka Telefon Almayın/Aldırtmayın! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
338
Cevap
5
Favori
25.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: baris0

quote:

Orijinalden alıntı: Litminov

quote:

Orijinalden alıntı: baris0

arkadaşlar istediğimiz bir resmi kırpmadan duvar kağıdı yapamıyomuyuz? Önemsiz bişey gibi görünebilir ama böyleyse benim için eksi bir durum.

Android'de duvar kağıdı yapabilmek için kırpılması gerekiyor. Çünkü ana ekranda 5 sayfa varsa sayfalar arası geçişte resmin kaydırılması için ve en ve boy olarak kesilmesi gerekiyor. Eğer kesmek istemiyorsan tam boyut olarak koyabilirsin resmi ancak o zaman da sayfa arası geçişlerde resim hareket etmez yani resim sayfalar arasına yayılmaz her sayfada aynı resim gösterilir.

hareket etmesi önemli değil tam sayfa nasıl yapıyoruz anlatabilirmisiniz?

teşekkür ederim deneyeceğim.

• Arkadaşlar, ekran filmi sorununu şimdilik note 2'nin filmini keserek hallettim, mükemmel değil belki ama işimi görecek biçimde.
  • Kullandığım LG kılıf ve Note 2'den keserek yaptığım ekran filmini resimde görebilirsiniz. Ekran filmi için çok uğraşmadım, fakat biraz daha titizlikle çalışınca gayet başarılı bir sonuç elde edilebilir diye düşünüyorum. Ekran filmi 3 TL, kılıf 5 TL...

Gigabyte Marka Telefon Almayın/Aldırtmayın!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netkingv -- 29 Mart 2013; 21:28:43 >
  • Bir sorum olaracak, Gigabyte GSmart GS202 ya da lg olympus p970 almayı düşünüyorum ama kararsızım.Sizce hangisini almalıyım..?
  • quote:

Orijinalden alıntı: merv_e

Bir sorum olaracak, Gigabyte GSmart GS202 ya da lg olympus p970 almayı düşünüyorum ama kararsızım.Sizce hangisini almalıyım..?

Aralarında bariz bir fark yok. Ben farklarını yazayım sen karar ver.

- Gs202 çift çekirdek, P970 tek çekirdek
    - GS202 10.9mm, P970 9.2 mm
    - GS202 çift sim kartlı ve normal, P970 tek sim kart ve mini simkart destekliyor.
    - 140gr , 109gr

Geri kalan kamera, gpu, pil v.s herşey aynı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi justpassenger -- 30 Mart 2013; 20:36:59 >
  • Şu Gs202'nin çift çekirdek olup olmadığı meselesi netleşti mi, ben okuduklarımdan bir türlü kesin bir sonuca varamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: merv_e

Bir sorum olaracak, Gigabyte GSmart GS202 ya da lg olympus p970 almayı düşünüyorum ama kararsızım.Sizce hangisini almalıyım..?

Arkadaş farklarını yazmış, bir de lg olympus p970'in sar değeri yüksek (1.27 W/kg), GS202'nin 0.24 kadar, bunu da unutmamak gerekir
  • quote:

Orijinalden alıntı: netkingv

Şu Gs202'nin çift çekirdek olup olmadığı meselesi netleşti mi, ben okuduklarımdan bir türlü kesin bir sonuca varamadım.

Evet ss koymuştum benchmarklardan çift çekirdek yazıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • telefonun batarya performansı baya iyileşti şu an 4 gün hala %20 şarjı var sesli aramalar 30 dakika wi-fi 3g kapalı telefon özelliği dışında hiçbir fonksiyonunu kullanmadım onuda belirteyim.
  • Wifi, 3g kapalı iyi gidiyor ama oyun ve internette çok iyi gitmiyor. İnternette gezdim, program falan kurcaladım. Şarj 100den 56'ya indi. 2 saat internet, 6 saat açıktı telefon..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi justpassenger -- 3 Nisan 2013; 13:07:43 >
  • Kılıf alternatifi

Cihaz tam oluyor. İlk alındığında biraz zor giriyor.

http://www.hizlial.com/u02.021.7092.0015/bouletta-gigabyte-g-smart-gs202-antik-deri-kilif
  • Bu daha güzelmiş ancak şöyle silikon falan arka kılıf bulamayacağız sanırım.

• Sanırım adam gibi jelatin veya silikon arka kılıf bulamayacağız bide bende s3 ün jelatinini kestim ancak bir türlü yapıştıramadım sürekli hava boşluğu kalıyor kart felan herşeyi denedim ama gitmiyorlar.Deneyimli olan varsa nasıl yapıştırdığını yazabilirmi acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 34İSTANBUL58

Sanırım adam gibi jelatin veya silikon arka kılıf bulamayacağız bide bende s3 ün jelatinini kestim ancak bir türlü yapıştıramadım sürekli hava boşluğu kalıyor kart felan herşeyi denedim ama gitmiyorlar.Deneyimli olan varsa nasıl yapıştırdığını yazabilirmi acaba.

Ben telefoncularda baktımda önce camsil ile temizliyorlar daha sonra yine camsille biraz ıslatıp bantla tozları çekiyorlar sonra kurulayıp tekrar bantla çekip yapıştırıyorlar hiç kabarcık kalmıyor. Ben fazla uğraşmayıp direk takıyorum yavaş yavaş yapıştırıyorum. Yapıştırırken de kartla üzerinden iyice geçerek yapıştırıyorum baloncuk kalmıyor. Az birşey baloncuk kalırsa da kartla yana itekliyorum baloncuklar gidiyor.
  • quote:

quote:

Sanırım adam gibi jelatin veya silikon arka kılıf bulamayacağız bide bende s3 ün jelatinini kestim ancak bir türlü yapıştıramadım sürekli hava boşluğu kalıyor kart felan herşeyi denedim ama gitmiyorlar.Deneyimli olan varsa nasıl yapıştırdığını yazabilirmi acaba.

Ben telefoncularda baktımda önce camsil ile temizliyorlar daha sonra yine camsille biraz ıslatıp bantla tozları çekiyorlar sonra kurulayıp tekrar bantla çekip yapıştırıyorlar hiç kabarcık kalmıyor. Ben fazla uğraşmayıp direk takıyorum yavaş yavaş yapıştırıyorum. Yapıştırırken de kartla üzerinden iyice geçerek yapıştırıyorum baloncuk kalmıyor. Az birşey baloncuk kalırsa da kartla yana itekliyorum baloncuklar gidiyor.

Sizin dediğiniz gibi denedim olmadı en sonunda bir telefoncuya gidip yaptırttım ancak adam pek uğraşmadı pek güzel kesemedi ben kessem daha iyi keserdim.Bide dokunmatik tuşların orda bir baloncuk kaldı adamın yanında yoktu sonradan çıktı.

• quote:

quote:

quote:

Sizin dediğiniz gibi denedim olmadı en sonunda bir telefoncuya gidip yaptırttım ancak adam pek uğraşmadı pek güzel kesemedi ben kessem daha iyi keserdim.Bide dokunmatik tuşların orda bir baloncuk kaldı adamın yanında yoktu sonradan çıktı.

Kartla kenarlara ittirmeye çalışın baloncukları ya da başka bir telefoncuda yaptırmayı deneyin. Biraz zor bir işlem..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kartla kenarlara ittirmeye çalışın baloncukları ya da başka bir telefoncuda yaptırmayı deneyin. Biraz zor bir işlem..

biraz inceledimde o baloncuğun içinde toz kalmış ondan çıkmış baloncuk bizim buralarda bu telefoncudan başka kesip yapıştıran yok artık böyle kullanacağız yakında türkiyede çıkarsa orjinal jelatin o zaman alırız inşallah :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 34İSTANBUL58 -- 5 Nisan 2013; 22:08:42 >

• Demin ebay'den baktım bayağı bir aksesuarı varmış kılıf olarak ancak yine silikon arka kılıflarından yok. Ekran koruyucusu da 1-2 tane var sanırım fiyatları da çok ucuz.
  • gs202'nin adobe flash desteği yok diyorlar, doğru mu?, google play veya başka şekilde bu destek eklenebiliyor mu web browser'a?

gigebyte'ın maya m1 modeli ne zaman Türkiyede olur bilen var mı?

gs202'yi 500TL'ye almamı önerirmisiniz? yokda 850TL'ye sony xperia p'mi almak daha mantıklı olur, yoksa başka fiyat performans oranı en iyi olan marka-model?
    4-5 yıl sorunsuz kullanmak için ne önerirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: consequence

gs202'nin adobe flash desteği yok diyorlar, doğru mu?, google play veya başka şekilde bu destek eklenebiliyor mu web browser'a?

gigebyte'ın maya m1 modeli ne zaman Türkiyede olur bilen var mı?

gs202'yi 500TL'ye almamı önerirmisiniz? yokda 850TL'ye sony xperia p'mi almak daha mantıklı olur, yoksa başka fiyat performans oranı en iyi olan marka-model?
    4-5 yıl sorunsuz kullanmak için ne önerirsiniz.

Xperia P benchmark skorlarında GS202'den düşük puanlar alıyor. 2100-2600 arası quadrant puan alıyor GS202 ise 2900 puan alıyor. P'ye JB güncellemesi gelecekmiş ancak henüz yok. GS202'ye ise JB gelmeyecek.. GS202 512mb ram, Xperia P ise 1 gb ram.. Aralarındaki fark bu tercih sana kalmış.

4-5 yıl sorunsuz kullanman için ikisini de önermem çünkü donanımları şu anda bile kullanıma yetersiz. Tavsiyem 4 çekirdekli 2gb ramli telefonlara yönelmen onları 4-5 sene kullanabilirsin belki.. Mesela Nexus 4 güzel bir seçim olur.

edit: Flash ı söylemeyi unutmuşum. Flash desteği kalktı ancak internetten yüklenince Flash destekleyen Tarayıcılar flaşı açıyor bu her Android telefonda böyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi justpassenger -- 8 Nisan 2013; 8:07:58 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.