Şimdi Ara

Gigabyte Marka Telefon Almayın/Aldırtmayın!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
339
Cevap
5
Favori
25.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gigabyte teknik servisini KVK'ya yönlendirdi ve artık neredeyse tüm telefonları arızaı çıkıyor. KVK'da bu konuda çok sıkıntı çıkarıyor. Şu saatten sonra Gigabyte marka akıllı telefon almayın, aldırtmayın!..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi justpassenger -- 12 Ekim 2013; 2:19:22 >

• Root Yapmak:

http://uploaded.net/file/0fpyh5c5 Bu linkteki zip dosyasını indirip bir klasöre çıkartıyoruz.
    Daha sonra çalıştır> CMD diyip ms dos komutunu açıyoruz.
    Dosyayı çıkardığınız dizini kopyalayıp ms dos komutuna "cd dosya-dizi" yazıyoruz.
    Daha sonra "dir" komutunu yazıp ardından "runme" yazıp entera basıyoruz.
    Sonra yeşil yazılı sayfalar gelince 1 tuşuna basıp enter diyoruz ve yüklenmesini bekliyoruz.
    Telefonun ışığı açılıp geri yükleme modu gelecek oraya hatırlayacağınız bir şifre koyup geri yükle diyin.
    Telefon yeniden açılıp kapandığında supersu yüklenmiş ve root edilmiş olacak.

Etiketler: GS202 Root, gs 202 root, Gigabyte G-Smart Gs202 Root, G-smart root, Gigabyte 202 root, Gigabyte gs202 root, gs202 root, gigabyte root
  • Merhaba bende bu telefonundan almayı düşünüyorum. Fakat forumda bir kaç yorum var. Mesela alıp hemen sorun yaşayan italatçı ile sorun yaşadım filan diye yazan var.
    Sizde bir sıkıntı çıktı mı? aldığınız ürünü nereden kaça aldınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AhmetNuriDeniz

Merhaba bende bu telefonundan almayı düşünüyorum. Fakat forumda bir kaç yorum var. Mesela alıp hemen sorun yaşayan italatçı ile sorun yaşadım filan diye yazan var.
    Sizde bir sıkıntı çıktı mı? aldığınız ürünü nereden kaça aldınız?

2 tane aldım bir tane siyah bir tane de beyaz.. Bende hiçbir sıkıntı çıkmadı. İkisi de sapasağlam. Ben Nova Bilgisayar'dan aldım. Sadece almadan önce çok dikkatli incelemek gerekiyor. Onun dışında hiç sorun çıkartmıyor. Sağlam bir alet yani.. Benimki 60 cm yükseklikten de düştü tak diye hiçbir şey olmadı. Diğer babamın kullandığı siyah telefonda da sıkıntı yok. Benchmark skorlarından da iyi puanlar alıyor. Sony Xperia'nın 700-800 liralık telefonlarıyla rahat yarışır donanım olarak..

Almadan önce ise ölü piksele, ekrana ve telefonun kasasına çok dikkatli bakmalısınız. Benimkinin ahize pedi dışarı çıkmış kenarından onu iğneyle geri ittim benim için bir sorun değil ama başkası için olabilir bu yüzden aldıktan sonra mağazada kontrol edin içinize sinmeyen birşey olursa yenisini isteyin. Onun dışında yurtdışından alabilirseniz 1gb ram olan JIAUYU G3 diye bir telefon var onda ram 512 mb daha fazla mesela..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi justpassenger -- 15 Mart 2013; 20:37:09 >
  • bende bimeks'ten almayı düşünüyorum ama mağaza fiyatını anlayamadım.net fiyatı nedir bunun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris0

bende bimeks'ten almayı düşünüyorum ama mağaza fiyatını anlayamadım.net fiyatı nedir bunun?

500 küsür genelde fiyatı.. Bimeks'de 530 lira olması lazımdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Litminov

quote:

bende bimeks'ten almayı düşünüyorum ama mağaza fiyatını anlayamadım.net fiyatı nedir bunun?

bugün 549 liraya bimeksten aldım.ilk izlenimlerime göre bu fiyatı fazlasıyla hakedeceğini gösteriyor.umarım bir sorunla karşılaşmam.
  • quote:

quote:

quote:

bugün 549 liraya bimeksten aldım.ilk izlenimlerime göre bu fiyatı fazlasıyla hakedeceğini gösteriyor.umarım bir sorunla karşılaşmam.

Ne renk aldınız? Bir sorun v.s olursa bana danışabilirsiniz.
  • çok enteresan bimseks te internette 492 tl mağzada 549 tl bende bimeks çek var ama internette kullanılamıyor. mağzada kullanırsam da zaten zararına gidecek çek
  • quote:

Orijinalden alıntı: AhmetNuriDeniz

çok enteresan bimseks te internette 492 tl mağzada 549 tl bende bimeks çek var ama internette kullanılamıyor. mağzada kullanırsam da zaten zararına gidecek çek

Evet internetle mağaza fiyatları çok fark ediyor. Bence internetten alın çeki başka birşey için kullanırsınız eğer alacaksanız.
  • bu cihazda ki işlemci MediaTek MT6575 cortex a9 tabanlı bu yönüyle gayet iyi yalnız çift çekirdek olsaymış çok daha iyi olacakmış ve grafik birimide sgx531 buda 540 civarı olsaymış tadından yenmezmiş fiyat biraz daha yükselirdi ama 10 numara ciha olurmuş sanırım bunda gorilla glass yok
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Ne renk aldınız? Bir sorun v.s olursa bana danışabilirsiniz.

siyah rengini aldım.sorun olursa size danışacağım teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sendomi

bu cihazda ki işlemci MediaTek MT6575 cortex a9 tabanlı bu yönüyle gayet iyi yalnız çift çekirdek olsaymış çok daha iyi olacakmış ve grafik birimide sgx531 buda 540 civarı olsaymış tadından yenmezmiş fiyat biraz daha yükselirdi ama 10 numara ciha olurmuş sanırım bunda gorilla glass yok

İşlemci çift çekirdek zaten ancak gpu da daha güzel olabilirmiş tabi..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • vallla bu telefona tav oldum. Ancak gorilla glass olmaması düşündürüyor tabi insanı. Almışken bir kere alıyoruz sonuçta. Bilemedim açıkcası :(
  • telefon çok güzel ancak çift çekirdekmi emin değilim hiçbir yerde belirtilmemiş çift çekirdek diye,gorilla glass yok ve şarj süresi sıkıntı bence sgx531 ekran kartı olması sıkıntı bekleme süresinin az olmasının sebebi bence sgx531 olması çünkü 65nm ile üretilmiş yinede bu fiyata bundan iyisi şamda kayısı
  • Merhaba

Bende bimeksten bir adet aldım elime geçti. Üretici siteisinde yeni yayınlamış bir rom var. Bu romu yüklemeke mantıklı olur mu acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sendomi

telefon çok güzel ancak çift çekirdekmi emin değilim hiçbir yerde belirtilmemiş çift çekirdek diye,gorilla glass yok ve şarj süresi sıkıntı bence sgx531 ekran kartı olması sıkıntı bekleme süresinin az olmasının sebebi bence sgx531 olması çünkü 65nm ile üretilmiş yinede bu fiyata bundan iyisi şamda kayısı

Telefon çift çekirdek benchmark skorlarında çift çekirdek gösteriyor. Gorilla glass yok ama telefonu çok hor kullanırım ve tek bir hasar bile yok kasada dahi.. GPU ise Adreno 205'ten iyi değerler veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kankabir

Merhaba

Bende bimeksten bir adet aldım elime geçti. Üretici siteisinde yeni yayınlamış bir rom var. Bu romu yüklemeke mantıklı olur mu acaba ?

Eğer V14 yazandan bahsediyorsanız yükleyebilirsiniz zaten ışık sensörleri v.b gibi 2-3 ufak pürüzü hallediyor. Çok büyük bir şey değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DallasPage

vallla bu telefona tav oldum. Ancak gorilla glass olmaması düşündürüyor tabi insanı. Almışken bir kere alıyoruz sonuçta. Bilemedim açıkcası :(

Gorilla glass değil ancak normal kullanımda hiçbir sıkıntı yaratmıyor. Başına kaza gelmedikçe ya da anahtar, bıcak v.b gibi cisimlerle çizmedikçe ekran hasar görmez. Bir ben birde babam kullanıyor telefonu ben çok hor kullanırım ama kasada dahi tek bir çizik yok. Tabi bu fiyata daha iyi telefonlar var mı var. JIAUYU G3 gibi ancak onların da imei v.b gibi uğraştırıcı sorunları var.
  • Telefonu almayı düşünenler için bende bişeyler söylemek istiyorum belki yardımcı olabilirim.Teknik konulardan anlamam ama kullanım ile ilgili bişeyler söyleyebilirim.Telefonu aldığım yerde yani bimekste tek çekirdek olduğu söylendi.Ayrıca çoğu sitede de öyle yazıyor.Çift çekirdekse zaten bu fiyata daha iyisini bulmak zor.Dokunmatiği gayet iyi.Menüler arasındaki geçiş gayet hızlı.Ram kullanımı arttıkça geçiş ağırlaşabiliyor.Gereksiz uygulamaları kapatarak ve önbelleklerini silerek ram kullanımını azaltmak mümkün.Uygulamalarda ve oyunlarda donma takılma anlamında bir sıkıntı yaşamadım.hoparlörünün sesi tatmin edici düzeyde.kulaklıkla kullanımdaki performansı çok beğendim.Kamerayla pek işim olmadığı için detaylı incelemedim ama gündüz çekiminin bilindik telefonlardan aşağı kalır yanı yok.gece ise denemedim yorum yapamayacağım.wi-fi'yı yine beğendiğim özelliklerinden biri.Şuan sadece evde kullandım ancak yüksek kalitede çekiyor kopma sorunu da hiç yaşamadım.Isınma sorunu azami düzeyde.Normal kullanımlarda ısınmıyor.Ancak benim gibi oyun ve internet düşkünüyseniz bir kaç saat sonra ısınma oluşabiliyor ki aşırı bir ısınma değil o yüzden rahatsız olduğum söylenemez.İlgilenenleri için söyleyeyim radyosu var ve kayıt yapılabiliyor.İsimleri yazmasa bile otomatik olarak kanal araması da mevcut.Telefon kilidini açmak için ekrandaki gsmart logosunu aşağı doğru indirmeniz gerekiyor.Bence farklı ve güzel bir yöntem olmuş ben beğendim.Telefonun dışıyla ilgili de bir kaç şey söylemek isterim.147 gramlık bir telefon haliyle görünüş itibariyle zarif bir telefon değil.Ancak tasarım olarak ilgi çekici.Kasası gayet sağlam ayrıca toz tutmuyor.Ekranı gorilla glass değil.Çokta umrumda olmayan bişey açıkçası.Gorilla glass'ta olsa dikkatli kullanmadıktan sonra her telefonda kırılma çatlama olabilir.Beğenmediğim özelliğe gelince.Şarj etme süresi çok uzun.2-2.5 saatte anca doluyor.bekleme süresi 200 saatmiş.onuda test ettim 8 saatte yüzde 4'lük bir düşüş oluyor.Wi-fi sürekli açık olduğunda ve ara ara oyun oynadığımda şarj 3,3.5 saat gidiyor.Özellikle bu ikisi yapılmadığında şarjın 1 gün gidebileceğini söyleyebilirim.Almayı düşünenlerin beğenmeyeceği bir noktada çin malı olması.gigabyte tayvan markası olmasına rağmen ürün çinde üretilmiş.Ancak gigabyte anakart üretiyor ve teknolojiye uzak bir marka değil.Ayrıca telefon işinde yeni olmaları nedeniyle piyasada tutunabilmek için kaliteli mal üreteceklerini düşünüyorum.Şu ana kadar da bir kalitesizliğini görmedim.Benden bu kadar soru olursa elimden geldiğince cevaplarım.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.