Şimdi Ara

Gigabyte gtx670

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu kartın 2 versiyonu mevcut aralarındaki tek fark biri 2 gb diğeri 4gb hafızaya sahip sizce aradaki 200tl fiyat farkına değer mi?

4gblik model:

Base clock: 980 MHz
    Boost clock: 1058 MHz
    (standard Base clock: 915 MHz
    Boost clock: 980 MHz)
    Shader Clock N/A
    Memory Clock 6008 MHz

2gblik model:

Base clock: 915 MHz
    Boost clock: 980 MHz
    Shader Clock N/A
    Memory Clock 6008 MHz
    Process Technology 28 nm
    Memory Size 2048MB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bthunv -- 14 Şubat 2013; 22:08:05 >

• 1920x1080 için 2gb fazlasıyla yeterli suan en kral oyun bile full hdde 1600 mb tı geçmiyor yani 200 tlye deymez
  • bende öyle düşünüyorum da işte şuan 1.6 gb olan bi görüntü seneye 2 olabilirmi acaba düşüncesi bile tedirgin ediyor insanı sonuçta ram gibi değil yetmedi sök daha yüksek kapasitelisini tak misali :)
  • Aradaki fark yalnızda hafıza kısmı değil. Saat hızları da farklı. Bir tanesi fabrika çıkışı overclocklu. Ayrıca 4gb lık modelin boost hızı 1058 değil de 1175mhz şeklinde çalışıyor. Yani en azından bendeki öyle.

Ben olsam 4gb lık modeli alırdım. Hem hafızadan dolayı, hem de saat hızlarından dolayı...
  • bütçeniz yeterli geliyorsa 4 gb alın derim
  • Peki bu 2gb lik modelin yakinda cikacak olan gta5 veya sim city(ozellikle bu oyun ve bf3 icin multide). De ram nedeniyle sorun cikarma ihtimali varmidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bthunv

Peki bu 2gb lik modelin yakinda cikacak olan gta5 veya sim city(ozellikle bu oyun ve bf3 icin multide). De ram nedeniyle sorun cikarma ihtimali varmidir.

Gta5 için şu an kesin bir şey söylemek zor. Ama sıkıntı çıkaracağını sanmam.
  • 2gb lık versiyonla 4gb lık versiyon arasında oyunlarda performans farkı yaşamazsınız. ayrıca biri oc lu diğeri değildir gibi bir durumda söz konusu değildir. her iki kartta gpu sunun elverdiği ölçüde boost olamaktadır. ancak ileride sli yapma düşünceniz var ise 4gb lık versiyonu tercih edin çünkü iki ekran kartı, tek bir kartın belleğini kullanır. onun dışında günümüz şartlarında 2gb lık grafik belleği kullanan oyun yoktur ve önümüzdeki 3 yıl da olacağını düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apocalips1453 -- 15 Şubat 2013; 1:51:05 >
  • kısa ve öz olarak 2gb
  • Maxpayne3 bütün grafik ayarları ultradayken bazı noktalarda 2.6 - 2.7gb ram kullandı kendi bilgisayarımda. 1080p de oynuyorum, bence 4gb daha makul bi tercih. Gta4 tam bir donanım katiliydi, ben 5 inde farklı olacağını düşünmüyorum. Bence 4gb olan modeli tercih edin, eğer bütçeniz elveriyorsa 200liradan kaçmayın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.