Şimdi Ara

Gigabyte GTX 460 1GB OC ## Kullanıcı İncelemesi (138. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.042
Cevap
5
Favori
261.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: adilazimdegilx

quote:

Orijinalden alıntı: knnkpln

quote:

Anakart eski efsanelerden 965P DS3 rev.3.3 ama zamanında nasıl olduysa buna BIOS güncellerken 965G DS3 BIOS'u flashlamışım. 965G'de onboard VGA var, DDR2 ve işlemci desteği kısıtlı, raid yok. Ancak 965P DS3 BIOSunu geri atamıyordum çünkü farklı model olduğu için izin vermiyordu Gigabyte programları, Qflash ve FlashSPI. Neyseki çinliler FlashSPI'yi modlayıp SPIFlash adıyla istediğimiz BIOSu flashlayabilecek hale getirmiş. Onu bulup flash disk ile flashladım. Artık anakart olması gerektiği hale geldi.
    Benzer yöntem SLI olmayan anakartlara SLI hack yapıp SLI destekleyen modelin BIOSunu filan atmak için de kullanılabiliyor. MfA bir aralar bu konuyu araştıyordu. Ona bir 460 daha versek bu konuya SLI testlerini de koydurturuz

Napcan 965 çipsetli anakartı.Forumda biri benim anakartın aynısından satıyor 160TL.Ben olsam gider ondan alırım ama velakin 2.el anakarta o kadar verilirmi diye düşünüyorum gerçi birde piyasa da p45 çipset bulmakta zor oldu

LGA775'ten LGA 775'e terfi etmek bu saatten sonra hiç mantıklı değil Zaten 3.6Ghzde sorunsuzca çalıştırabiliyorum işlemciyi, Raid destekliyor, kullandığım her şeye destek veriyor. Sadece biraz handikapı var sistemin performans olarak ama maksimum %5 fark ediyor. Onun için de harcama yapmaya değmez. Zaten 460'ın işi bitince sistemi komple yenilerim.

Doğru söylüyorsun.Bende ivy bridge ve 28nm gpu ları bekliyorum.Sonra komple satıcam kasanın içindekileri.

• quote:

Beyler bana anakartın biosunu zorlu flashlamak için bir program bulun. Sabahtan beri Çin sitelerinde arıyorum, kaç tane üyelik açtım ama yok.

@MFA
    Sen zamanında SLı hack filan diyordun, onun için de gerekiyor, eğer bulduysan işe yarar bir flash programı bana da lazım SPIFlash filan o tarz bir şey arıyorum

Edit: Tamam hallettim. Spiflash.exe yerine spiflash.zip yazınca direkt çıkıyor Anakart sonunda kendi kimliğine kavuştu. Garibim yıllardır başka bir anakart olarak biliyordu kendini. Ayrıca artık 2 disk ile raid yapmama izin veriyor

@MFA
    Sana lazım olursa google a spiflash.zip yazıp arat. SLI hack için istediğin biosu atarsın karta.

eyvallah beni düşündüğün iyi olmuş da biosa gerek yok aslında ufak bir program yükleniyor sonra oluyordu.. sli'yı boşverdim zaten hem işlemcim hem de güç kaynağım kısa gelir

@t3 crysis 2 testi yok.. 1080p custom cfg(extreme+) ile 35 fpsde kitli olarak oynuyorum..

aşağıdaki afterburner ile alınmış kayıt fps hakkında fikir verecektir sanırım.. ortalama 40 fps dyebilirim..

quote:

Orijinalden alıntı: Man From Atlantis

quote:

yenileri eklendi

• Costum cfg'yi bende denedim ama sanki bende ise yaramadı. Benim crysis kalsöründe autoexe.cfg diye bir dosya yoktu. Bende de ortalama 35fps gibi bir değer aldım ama oyun 30fps'de çok yavaslıyor gibi bir his veriyor bana nedense.
  • @MFA: dostum senin custom cfg varolabilecek tüm ayarları ne varsa MAXIMUM köklüyormu dx11 effects falan ? bana bi atsana bakmam lazım acil... guru3d deki elemanınkiyle karşılaştıracam...

birde nvidia control panel yada inspector kullanıyormusun CRYSIS 2 için ?

not: istiyorum çünkü artık başlayıcam singlea bıktım şu crytekin dx11 patchını çıkarıp çıkarmaması hakkında yaptığı konuşmalardan adamalr naz yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 30 Mart 2011; 10:03:19 >
  • gtx 460 alma arifesindeyim. bu model ile leadtek 1gb oc 256bit model arasında kaldım. sizce hangisi ? oc yapmayacağım standart ayarları kullanacağım. bunun ışığında hangi modeli tavsiye edersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

@MFA: dostum senin custom cfg varolabilecek tüm ayarları ne varsa MAXIMUM köklüyormu dx11 effects falan ? bana bi atsana bakmam lazım acil... guru3d deki elemanınkiyle karşılaştıracam...

not: istiyorum çünkü artık başlayıcam singlea bıktım şu crytekin dx11 patchını çıkarıp çıkarmaması hakkında yaptığı konuşmalardan adamalr naz yapıyor.

hayır köklemiyor.. inspector profili oyun için henüz optimize değil

• quote:

Orijinalden alıntı: kratostol

gtx 460 alma arifesindeyim. bu model ile leadtek 1gb oc 256bit model arasında kaldım. sizce hangisi ? oc yapmayacağım standart ayarları kullanacağım. bunun ışığında hangi modeli tavsiye edersiniz.

O.C yapmıyacaksan leadtek daha ucuz olduğu için düşünebilirsin ama fiyat sorun değilse MSI Hawk al. Standartı 780mhz olduğu için daha hızlıdır. Gerçi bir tane barı sağa doğru çekmek ne kadar zor olabilir ki?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

@MFA: dostum senin custom cfg varolabilecek tüm ayarları ne varsa MAXIMUM köklüyormu dx11 effects falan ? bana bi atsana bakmam lazım acil... guru3d deki elemanınkiyle karşılaştıracam...

hayır köklemiyor.. inspector profili oyun için henüz optimize değil

köklemiyormu ? neyse yinede at sen bana bir bakayım....

• X-Fı pm atılmıyo sana sanırım. Beta13 ün başlığındaki cfg ler güzel AMA o komutların %80i 1.1 versiyonda çalışmıyor. .pak dosyaları da kitli ve içeriği değiştirilemiyor, engine.pak taki config/Cvargroups içeriğinden kısıtlanmış max değerler komutların. Sanırım DX11 hazırlığı için. Asıl dx11 patch gelince düşer esas configler, şu an için kasmanın bi anlamı yok :) Guru3d takip etmeye devam.

Leaked versiyonda çalışıyor komutlar o ayrı, ama onda da eksik shaderlar var :p Config yapıcaklara sabır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disorderpunk -- 30 Mart 2011; 15:15:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disorderpunk

Hocam ben bişey anlayamadım ama ,bu advanced g.optionstaki mouse_accel_max değeri normalde kaç(uygulayınca 100 yapıyo)
    Bu prg ı uygulayınca mouse sapıtıyo,normalde bende config dosyası yok crysis in içinde
  • quote:

X-Fı pm atılmıyo sana sanırım. Beta13 ün başlığındaki cfg ler güzel AMA o komutların %80i 1.1 versiyonda çalışmıyor. .pak dosyaları da kitli ve içeriği değiştirilemiyor, engine.pak taki config/Cvargroups içeriğinden kısıtlanmış max değerler komutların. Sanırım DX11 hazırlığı için. Asıl dx11 patch gelince düşer esas configler, şu an için kasmanın bi anlamı yok :) Guru3d takip etmeye devam.

Leaked versiyonda çalışıyor komutlar o ayrı, ama onda da eksik shaderlar var :p Config yapıcaklara sabır...

hmm tamam o zaman yaa, patch çıkana kadar bekleyeyim seni ve guru3d yi takip ediyorum ona göre

bana PM atılyor daha dün akşam adamın teki pm atmıştı.

crysis 2 inspector aa ama fps yiyor.. zaten gerek yok böyle uğraşmaya oyun komutlarında baya sağlam aa methodları var güzelde işliyor.. ama isteyen varsa kullansın bunu

quote:

SGSSAA for Crysis 2 - 0x000012C1 works for me with 267.59 (using modded inf).

huge performance drop as usual with this kind of forcing AA.
    with 8XSGSSAA, it's just unplayable (10~20fps)
    with 4XSGSSAA, it's around 40fps but it's still choppy for me to play.
    with 2XSGSSAA however, constant 60fps (vsync 1920 X 1080). it doesn't remove jaggies compeletly but it's alot better than in-game 4XMSAA (using config tweak) for sure.

You need to turn off in-game AA (r_PostMSAA = 0),
    and then override it with msaa. (2Xmsaa with 2XSGSSAA, 4msaa with 4XSGSSAA blah blah something like this)

It works with 16XAF on.

• quote:

Orijinalden alıntı: hellteam

quote:

Hocam ben bişey anlayamadım ama ,bu advanced g.optionstaki mouse_accel_max değeri normalde kaç(uygulayınca 100 yapıyo)
    Bu prg ı uygulayınca mouse sapıtıyo,normalde bende config dosyası yok crysis in içinde

bu mouse fix ile birlikte kullanıyorum bende sorun yok

quote:

Win7 100DPI mouse acceleration fix . 1 e 1 pixel render (fps mp oyunlarının vazgeçilmezi)
    http://www.mediafire.com/?c2wra329x627xow
    custom DPI settings 100 olduğundan emin olun win7 de ve reg uyguladıktan sonra pc restart atmanız lazım >

benim kullandığım
    i_mouse_accel=0
    i_mouse_accel_max=0
    i_mouse_smooth=0

leaked versiyonda default mouse_accel_max değeri 30.
    r_MotionBlurShutterSpeed=0.0001 de deniyebilirsin, 1.1 de bakmadım çalışıyormu komut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disorderpunk -- 30 Mart 2011; 16:02:29 >

• Anladım hocam sağol ,o fix i biliyorum ama config i uygulayınca onun işlerliği kayboluyo

i_mouse_accel=0
    i_mouse_accel_max=100
    i_mouse_smooth=1 yapıyo otomatik

Bi 30 u deniyeyim eve gidince Max ı 0 yaparsam hiç dönmüyo

'r_MotionBlurShutterSpeed=0.0001' buna da bakıyım gidince kaçmış
  • crysis 2 1.2 patch çıktı dx11 yok hala.
  • DX11 Patch gelmeyecek crytek onaylamış

guru3d deki elemandan aldığım config en iyisini o yapmış diyorlar.

quote:

con_restricted = 0
    r_DisplayInfo = 1
    g_skipIntro = 1

sys_spec_full = 4
    sys_physics_CPU = 3
    sys_MaxFPS 60

sys_spec = 4
    sys_spec_ObjectDetail = 4
    sys_spec_Shading = 4
    sys_spec_VolumetricEffects = 4
    sys_spec_Shadows = 4
    sys_spec_Texture = 4
    sys_spec_Physics = 4
    sys_spec_PostProcessing = 4
    sys_spec_Particles = 4
    sys_spec_Sound = 4
    sys_spec_Water = 4
    sys_spec_GameEffects = 4
    sys_budget_videomem = 1024

q_ShaderGeneral = 3
    q_ShaderMetal = 3
    q_ShaderGlass = 3
    q_ShaderVegetation = 3
    q_ShaderIce = 3
    q_ShaderTerrain = 3
    q_ShaderShadow = 3
    q_ShaderWater = 4
    q_ShaderFX = 3
    q_ShaderPostProcess = 3
    q_ShaderHDR = 3
    q_ShaderSky = 3
    q_Renderer = 3
    p_players_can_break = 1

e_ObjQuality = 4
    e_WaterOcean = 3
    e_ShadowsMaxTexRes = 1536
    e_shadows = 1
    e_clouds = 1
    e_SkyUpdateRate = 0.10
    e_ProcVegetationMaxViewDistance = 256
    e_VegetationSpritesDistanceRatio = 1.2
    e_VegetationSpritesDistanceCustomRatioMin = 1
    e_TerrainDetailMaterialsViewDistXY = 8192
    e_TerrainDetailMaterialsViewDistZ = 512
    e_TerrainLodRatio = 0.15
    e_VegetationUseTerrainColor = 0
    e_TerrainOcclusionCullingMaxDist = 250
    e_TerrainAo = 1
    e_ViewDistMin = 20
    e_ViewDistRatio = 150
    e_ViewDistRatioCustom = 150
    e_ViewDistRatioDetail = 140
    e_ViewDistRatioLights = 130
    e_ViewDistRatioPortals = 125
    e_ViewDistRatioVegetation = 150
    e_ShadowsCastViewDistRatio = 1
    e_WaterOceanFFT = 1
    e_WaterTesselationAmount = 15
    e_WaterTesselationAmountX = 18
    e_WaterTesselationAmountY = 18
    e_WaterWavesTesselationAmount 18
    e_DynamicLightsMaxEntityLights = 25
    e_particleslod = 1
    e_ParticlesEmitterPoolSize = 8192
    e_ParticlesMaxScreenFill = 256
    e_ParticlesMinDrawPixels = 0.5
    e_ParticlesObjectCollisions = 2
    e_ParticlesPoolSize = 16384
    e_ParticlesQuality = 4
    e_lods = 0
    e_LodRatio = 40

es_DebrisLifetimeScale = 2
    ca_AttachmentCullingRation = 500
    v_vehicle_quality = 4

gpu_particle_physics = 1
    g_battleDust_enable = 1
    g_enableInitialLoginScreen = 0
    g_postEffect.Global_User_Saturation = 1.50
    g_postEffect.Global_User_Contrast = 1.25
    g_corpseMinDistance = 75
    g_corpseMinTime = 35
    g_corpseUnseenTime = 5
    g_radialBlur = 1
    g_breakage_particles_limit = 1000

r_Driver = dx11
    r_ShadersDX11 = 1

r_UsePOM = 1
    r_UseEdgeAA = 3
    r_PostMSAA = 2
    r_PostMSAAEdgeFilterNV = 1
    r_TexMaxAnisotropy = 16
    r_TexturesStreaming 0
    r_TexturesStreamPoolSize 128
    r_VegetationSpritesTexRes 128
    r_MotionBlur = 2
    r_MultiThreaded = 1
    r_Glow = 1
    r_GlowAnamorphicFlares = 1
    r_sunshafts = 1
    r_ColorGrading = 2
    r_DetailNumLayers = 2
    r_DetailDistance = 20
    r_Flares = 1
    r_DetailTextures = 1
    r_RainDistMultiplier = 2
    r_RainMaxViewDist_Deferred = 200
    r_RainMaxViewDist = 200
    r_ShowDynTexturesMaxCount = 48
    r_TexAtlasSize = 4096
    r_HDRRendering = 2
    r_HDRLevel = 10
    r_HDRBrightLevel = 0.75
    r_HDRBrightOffset = 5
    r_HDRBrightThreshold = 10
    r_HDROffset = 12
    r_HDRBlueShift = 1
    r_EyeAdaptationFactor = 1
    r_EyeAdaptationBase = 0.2
    r_hdrgrainamount = 0
    r_SSAO = 3
    r_SSAOQuality = 3
    r_SSAODownscale = 0
    r_WaterReflectionsQuality = 4
    r_WaterReflectionsMinVisiblePixelsUpdate = 0.020
    r_WaterUpdateDistance = 0.01
    r_WaterUpdateFactor = 0.020
    r_Beams = 1
    r_BeamsDistFactor = 0.001
    r_BeamsMaxSlices = 265
    d3d9_TextureFilter = trilinear

s_FormatType = 3
    s_FormatSampleRate = 96000
    s_ObstructionUpdate = 0.05

g_useHitSoundFeedback = 1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 31 Mart 2011; 0:35:20 >

• Dx11 patchin gelmemesiyle Crysis 2 oynamayacağım da kesinleşti o zaman. Napalım onlar parayı seçtiyse ben de kendi seçimimi yaparım Crytek çok düştü gözümde bu oyunla, ya da oyuncakla.
  • quote:

Dx11 patchin gelmemesiyle Crysis 2 oynamayacağım da kesinleşti o zaman. Napalım onlar parayı seçtiyse ben de kendi seçimimi yaparım Crytek çok düştü gözümde bu oyunla, ya da oyuncakla.

Zaten donanımhaberin röportajında directx11 ilgili sorunu cevabını ağzında geveleyip durdu kesin cevap vermedi.Hani bazı esnaflar vardır ya dükkanında bir malı sorarsın var mı yok mu diye o da sana gelecek ama sen gelene kadar bunla idare et der istediğin malı hiç getirmez en çok kar ettiği malı satar senin istediklerin umurunda değildir.Aynen o hesap directx11 yaması yapmayacaklar bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi knnkpln -- 30 Mart 2011; 20:26:12 >
  • beyler özellikle MFA ve disorderpunk yukarıdaki kodlara bi bakın lütfen eksik yada fazlalık varsa söyleyin düzelteyim yada daha iyi kalite veren ayar varsa filan.
  • herşeyi eklemişler X-FI , config güzel, ama tavsiyem oyunu ilk açtığında konsolu açman ve orada işlenmeyen kabul edilmeyen komutlara bakman.

bu 2 si işlevsiz
    r_Driver = dx11
    r_ShadersDX11 = 1

sys_spec komutları hernekadar 4 işlenmiş gibi göstersede , oyun içinde sırasıyla 1 2 3 4 değerlerini deneyebilirsin, (sys_spec_shading te daha iyi anlarsın) 4 ler çalışmıyor. Leaked de bulunan Depthoffield ve dof bokeh komutları kaldırılmış durumda ki sanırım DX11 adı altında gelicek bunlar. PDF lerde de vardı örnekleri. Global illumination komutları eksik gibi ama onlarında yarısı kaldırılmış crysis 2 de. DX11 de yayılan photonların miktarı arttırılabilir ve GI amount artırılabilir ekstra sistemi zorlamak için. Cevat Yerli PC kullanıcılarını sevindiricek bir patch yapar mı belli diil ama umarım yapar, leaked deki bütün özellikleri açar.

9 10 tane komut çalışmamış config teki, konsola bakabilirsin.

default : 47.3fps

yukarıdaki config : 43.3fps

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disorderpunk -- 30 Mart 2011; 21:26:53 >

• @disorderpunk: evetde.. DX11 unutun diyor herkes valla benimde ümidim kalmadı. koyacam configi böyle oynayacam napayım... hiç değilse böyle oyuna başalrım dx11 çıkarsada configi siler dx11de oyanrım sonra dx11 config çıkınca onu denerim bide fanteziye bak

multide felan BAN yeme söz konusu olurmu bu configle?

--------------------------------------------

SHIFT 2
    max aa için:

In game select no AA
    In antialiasing compatibility put 0x000010C1
    In antialiasing mode use Override any application setting
    In aa settings use 2x or more multisampling AA.
    In trasparency AA use 2x Sparse Grid Supersampling or more

---
    oyunda herşeyi kökleyince aşağıdaki gibi olamsı laızm dosyanın hali

C:\Users\*USER*\Documents\SHIFT 2 UNLEASHED

<prop name="TextureFilter" texturefilter="5"/>
    <prop name="TextureResolution" textureresolution="2"/>
    <prop name="Brightness" brightness="10"/>
    <prop name="CarDetailLevel" cardetaillevel="2"/>
    <prop name="TrackDetailLevel" trackdetaillevel="2"/>
    <prop name="ShadowDetailLevel" shadowdetaillevel="3"/>
    <prop name="MotionblurLevel" motionblurLevel="3"/>
    <prop name="EffectsDetailLevel" effectsdetaillevel="2"/>
    <prop name="EnvmapDetailLevel" envmapdetaillevel="3"/>

---

benim anlamdığım niye bazı ayarlar oyun menusundne köklediğime rağmen 3 değilde 2 ?? her neyse vardır birşey mutlaka diyip fazla karıştırmadna oyuna başlıyorum motoru işlettim
    edit: physx te CPU işliyor ama sorun yok merak etmeyin inspecotr iyi çalışyor bide

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 30 Mart 2011; 22:06:13 >

• 
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.