Şimdi Ara

Gigabyte GTX 460 1GB OC ## Kullanıcı İncelemesi (140. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.043
Cevap
5
Favori
261.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 138139140141142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -erna-

http://www.merlininkazani.com/Crysis_2_DirectX_11_yamasi_resmen_duyuruldu-oyun_haber-40610p1.html
    iyi ki oynamadım oyunu
    official dx11 yama geliyo beyler

Yama ne zaman çıkar belli değil bence sen dayanamayıp oynarsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: knnkpln

quote:

Orijinalden alıntı: -erna-

http://www.merlininkazani.com/Crysis_2_DirectX_11_yamasi_resmen_duyuruldu-oyun_haber-40610p1.html
    iyi ki oynamadım oyunu
    official dx11 yama geliyo beyler

Yama ne zaman çıkar belli değil bence sen dayanamayıp oynarsın

az oynadım tabii
    valla adamları vuruyorum yere düşüyorlar önlerinde kutu vs oluyor ben vuramıyorum ve adam yerden kalkıp beni öldürüyor
    bir adam ölmeden 3 kere yere düşüp kalkar mı arkadaş
    bundan dolayı dx11 patch le bile hiç oynamayabilirim
  • merabalar benimde bi sorum olucaktı bu ekrankartı ile ilgili. 1 hafta önce 5 yıllık emektar asus 6600gt ekran kartım emekli olup beni yeni bi ekran kartı almaya zorladı. ben güncel oyunlara merakı olan biri degilim ama devamlı oynadıgım bi online oyun var bu sebeble bilgisayarım 7/24 hiç kapanmıyor ve devamlı yük altında diyebilirim çünkü oynadıgım oyunu clentless olarak 5-6 tane acıyorum buda bilgisayarımı baya zorluyor idi.2 ekran kartı arasında kalmıstım malumunuz 6850 vs gtx460 :))Fakat ilk bilgisayarımdan beri intel tabanlı Nvidia grafik kart kullandıgım için 6850 yi eledim Benim oynadıgım online oyun Nvidia tabanlı directx 9 gerektiriyor GTX460 bunu fazlasıyla saglıyor görünüyor ama coklu clent olarak kullandıgım için en iyi performansı alabilecegimden yana teredütlerim var. suan GTX460 kullanan arkadasların içinde online oyun oynayan varmı bilemiyorum varsa beni bilgilendire bilirlermi.Eski kartımı yaklasık 5 senedir kullanıyordum ve gayette mutluydum bu nedenle GTX460 ın asus serileri ile ilgili bilginiz varsa paylasırmısınız GIGABYTE GTX 460 kadar O.C ye uyumlumu? Cevaplarınız için simdiden tesekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: hozaan

merabalar benimde bi sorum olucaktı bu ekrankartı ile ilgili. 1 hafta önce 5 yıllık emektar asus 6600gt ekran kartım emekli olup beni yeni bi ekran kartı almaya zorladı. ben güncel oyunlara merakı olan biri degilim ama devamlı oynadıgım bi online oyun var bu sebeble bilgisayarım 7/24 hiç kapanmıyor ve devamlı yük altında diyebilirim çünkü oynadıgım oyunu clentless olarak 5-6 tane acıyorum buda bilgisayarımı baya zorluyor idi.2 ekran kartı arasında kalmıstım malumunuz 6850 vs gtx460 :))Fakat ilk bilgisayarımdan beri intel tabanlı Nvidia grafik kart kullandıgım için 6850 yi eledim Benim oynadıgım online oyun Nvidia tabanlı directx 9 gerektiriyor GTX460 bunu fazlasıyla saglıyor görünüyor ama coklu clent olarak kullandıgım için en iyi performansı alabilecegimden yana teredütlerim var. suan GTX460 kullanan arkadasların içinde online oyun oynayan varmı bilemiyorum varsa beni bilgilendire bilirlermi.Eski kartımı yaklasık 5 senedir kullanıyordum ve gayette mutluydum bu nedenle GTX460 ın asus serileri ile ilgili bilginiz varsa paylasırmısınız GIGABYTE GTX 460 kadar O.C ye uyumlumu? Cevaplarınız için simdiden tesekkürler

1. si 6850 yi elemen gayet mantıklı ve yerinde olmuş zira 6870 bile OC olmuş GTX 460 ın yerine geçemiyor. soruna dönecek olursak asus un bazı modellerinini gigabyte tan dahada iyi OC olabildiğini duydum fakat sende biliyorsunki şans işi bu benim gigabyte 900 olabiliyoekn bazısı 850 olabiliyor mesela. OC şans işi. ama kaliteli markalrın oc modellerini alırsan bu şansı artırabilirisn.
  • ASUS ENGTX460 DirectCU TOP/2DI/1GD5, 1 GB, GDDR5, 256 Bit, Ekran Kartını bi arkadasım önerdi O.C degerleri cok iyi demişti bu arada oynadıgım oyun silkroad online işlemçimi o.c yapmıs 2,93 ten 3,4 e cıkardım suan tek eksigim ekran kartı
  • Merhabalar ekran kartını yeni aldım,cod black ops oynarken bir süre sonra kasadan aşırı fan sesi geliyor,oyuna yetersiz mi acaba veya yüksek ayarları için mi yetersiz?Teknik bilgim pek yok kızmayın şimdi bu konuda böyle bir soruya
  • quote:

Orijinalden alıntı: sert1234

Merhabalar ekran kartını yeni aldım,cod black ops oynarken bir süre sonra kasadan aşırı fan sesi geliyor,oyuna yetersiz mi acaba veya yüksek ayarları için mi yetersiz?Teknik bilgim pek yok kızmayın şimdi bu konuda böyle bir soruya

PSU dan mı GPU dan mı geliyor ses ? Gigabyte %70 te sesini duymak biraz zor diğer bileşenlere göre.
  • Hmm psu dan da böyle çok ses gelebiliyor mu??Ben grafik filan zorluyorsa ekran kartındandır diye düşünmüştüm, sistemin bazı parcalarını yazarsam bence siz anlarsınız nerden geldiğini ben çözemedim pek anlamadıgımdan.
    islemci---- amd phenom II x4 970
    ekran kartı--- gigabyte gtx 460(baslıktaki versiyonundan)
    psu--thermaltake v3 kasanın içindeki kendi psu su sanırım 600 watt olması lazım.
  • quote:

Hmm psu dan da böyle çok ses gelebiliyor mu??Ben grafik filan zorluyorsa ekran kartındandır diye düşünmüştüm, sistemin bazı parcalarını yazarsam bence siz anlarsınız nerden geldiğini ben çözemedim pek anlamadıgımdan.
    psu--thermaltake v3 kasanın içindeki kendi psu su sanırım 600 watt olması lazım.

2.ci el almadığını , bios default , ve default max %70 fan hızında geldiğini varsayıyorum. "aşırı fan sesi" demişsin, yani gigabyte karttan çok yoğun bir ses gelmemesi lazım. CPU fanı ve PSU fan ı olabilir ki , benim 600watt PSU nun fan sesi yeterince yoğunlaşıyor gigabyte ın sesini bastırıcak kadar oyun oynarken. Kasan bu sanırım,http://www.vatanbilgisayar.com/thermaltake-vl86021w2e-vl86021w2e-v3-600w-midt-atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=47674 , açıkcası benim aklıma ilk psu geliyor 2.ci olarak cpu, yada gigabyte ta sorun var dicem fanlarda ama o da zor, şu ana kadar kullandığım en sessiz fanlar. Msi afterburner ile loglara bak istersen fan hızı sıcaklıklar durumlar nasıl. Eğer fan hızı açılmış bios varsa kartta ki %80 - %100 de sesi fazlasıyla duyman mümkün. Black ops gpu tam tersine zorlamıyor bende. Bana psu yada cpu gibi geliyor, MFA ve diğer arkadaşlar yazıcaklardır cevap sana burada. Kasayı yuksek bir yere alıp yan kapağını acıp kendin dinlemeli görmelisin aksamlara dokunmadan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disorderpunk -- 10 Nisan 2011; 1:45:07 >
  • quote:

Hmm psu dan da böyle çok ses gelebiliyor mu??Ben grafik filan zorluyorsa ekran kartındandır diye düşünmüştüm, sistemin bazı parcalarını yazarsam bence siz anlarsınız nerden geldiğini ben çözemedim pek anlamadıgımdan.

Artık güç kaynaklarında da akıllı fan kontrol var.Sistemden çekilen güç arttıkça güç kaynağı daha çok ısınıyor haliyle güç kaynağı kendini soğutmak için fan hızını arttırıyor hele ki güç kaynağındaki fan 12cm ise ve ısınınca fan 1200rpm hızı geçerse duyabileceğin rahatsız edici fan sesi normaldir.
  • ASUS ENGTX460 DirectCU TOP/2DI/1GD5, 1 GB, GDDR5, 256 Bit, Ekran Kartında karar kıldım arkadaslar sizce GTX460 serisi diger ekran kartlarına göre iyimidir?
    http://www.eksenbilgisayar.com/?urun-detay_37758_ASUS_ENGTX460_DirectCU_TOP_2DI_1GD5__1_GB__GDDR5__256_Bit__Ekran_Karti.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: hozaan

ASUS ENGTX460 DirectCU TOP/2DI/1GD5, 1 GB, GDDR5, 256 Bit, Ekran Kartında karar kıldım arkadaslar sizce GTX460 serisi diger ekran kartlarına göre iyimidir?
    http://www.eksenbilgisayar.com/?urun-detay_37758_ASUS_ENGTX460_DirectCU_TOP_2DI_1GD5__1_GB__GDDR5__256_Bit__Ekran_Karti.html

Ürünün açıklamasında yazanlar abartıdan başka birşey değil.Voltage tweak %115 performans falan filan
  • ama iyidir yinede ya asus gigabyte msi OC modelleri iyi oc oluyor... hakkını yeme yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: disorderpunk

quote:

2.ci el almadığını , bios default , ve default max %70 fan hızında geldiğini varsayıyorum. "aşırı fan sesi" demişsin, yani gigabyte karttan çok yoğun bir ses gelmemesi lazım. CPU fanı ve PSU fan ı olabilir ki , benim 600watt PSU nun fan sesi yeterince yoğunlaşıyor gigabyte ın sesini bastırıcak kadar oyun oynarken. Kasan bu sanırım,http://www.vatanbilgisayar.com/thermaltake-vl86021w2e-vl86021w2e-v3-600w-midt-atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=47674 , açıkcası benim aklıma ilk psu geliyor 2.ci olarak cpu, yada gigabyte ta sorun var dicem fanlarda ama o da zor, şu ana kadar kullandığım en sessiz fanlar. Msi afterburner ile loglara bak istersen fan hızı sıcaklıklar durumlar nasıl. Eğer fan hızı açılmış bios varsa kartta ki %80 - %100 de sesi fazlasıyla duyman mümkün. Black ops gpu tam tersine zorlamıyor bende. Bana psu yada cpu gibi geliyor, MFA ve diğer arkadaşlar yazıcaklardır cevap sana burada. Kasayı yuksek bir yere alıp yan kapağını acıp kendin dinlemeli görmelisin aksamlara dokunmadan.

Evet hocam kasa bundan,anladığım kadarıyla benim psu nun 600watt olmasından dolayı zorlanıyor?( kasanın içinde geldiği için çok verimli de değildir heralde?) bu fan sesinden psu yu değiştirmeden kurtulamayacağım sanırım? Eğer öyleyse sessiz bir pc için kaç watt ve hangi marka psu önerirsiniz?
  • @sert1234 , hocam emin olmadan hiç bir parça değiştirme. Denedin mi sesin kaynağını bulabildin mi? Bende de kaliteli sayılabilicek fps epsilon 600 watt var ama saolsun 460 biraz kastırıyor psu yu ve normal olarak fan sesi de artıyor psu nun. Sendeki sorun kaynağını kendin bulmadan lütfen bizim söylememizle bir parça değiştirmeye kalkma. Lütfen Msi afterburner kur, gpu fan hızlarını oyun oynarken ekranda takip et. En basitinden msi afterburner ile gelen kombuster la test et fan hızı ve seslere dikkat et, nerden kaynaklandığından emin ol. Kasa içindeki herhangi bir fan da olabilir , kasa arka fanı, cpu fanı, varsa diğer fanlardan biri. Anakartta yanlış fan çıkışına takılmış bir fan da olabilir bu, cpu kullanımı ısılar arttıkça devreye girebilir ve ses çıkarabilir. Msi afterburner dışında, Open hardware Monitor programını kur, sistemdeki bütün fan hızlarını takip et min max değerlerinden. Aynı şekilde GPU da. Ses kaynağından emin olmadıkça parça değiştirme.
  • Kasanın içinde gelen psu buymuş sanırım:http://www.vatanbilgisayar.com/thermaltake-w0355re-litepower-600w-guc-kaynagi/productdetails.aspx?I_ID=47675 Söylediğiniz programları da indirdim,çözmeye çalışıyorum
  • quote:

Kasanın içinde gelen psu buymuş sanırım:http://www.vatanbilgisayar.com/thermaltake-w0355re-litepower-600w-guc-kaynagi/productdetails.aspx?I_ID=47675 Söylediğiniz programları da indirdim,çözmeye çalışıyorum

%65 verimli PSU , gerçek 600 watt dese de pek inandırıcı diil. Verim çok düşük (600x65%=390watt mı? emin diilim, yeni başlık aç istersen)
    http://microcityweb.com/product/powersupply/pow600the_lp600al2nh.htm

Amperi yeterli gibi duruyor ama emin diilim, tavisye edilen 35A di yanılmıyorsam, burda 25+20 gözüküyor.
    http://www.youtube.com/watch?v=mogiPelzxYs&feature=player_detailpage#t=231s
     Gigabyte GTX 460 1GB OC ## Kullanıcı İncelemesi

Psu konusunda istersen yeni bir başlık aç , orda daha tecrübeli arkadaşlar yardımcı olucaklardır.

@MFA nerdesin :p Yardım et.

Ses konusunda ise , Msi afterburner da GPU fan ı auto yerine bütün ısılarda %40fan hızında sabit kalıcak şekilde ayarlar ve oyun yada kombusterla test edersen sesin nereden geldiğini daha iyi anlarsın. %40 sabit fan olunca asıl sesin nerden geldiği daha çabuk anlaşılır. Ayarları tam anlamadıysan fan vs buraya yazarsan SS verebiliriz.

%40 fan profili
     Gigabyte GTX 460 1GB OC ## Kullanıcı İncelemesi

Bu %40 fan profilinden sonra oyunlarda (yada kombuster 5 6 dk) ses geliyorsa , ses gpu dan diil. Ses gelmiyorsa eskisi gibi sorun gpu da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disorderpunk -- 11 Nisan 2011; 0:07:54 >
  • Arkadaşlar dün Gigabyte GTX460 aldım bir tane vatan bilgisayardan.Isı borularının tam kıvrıldığı kısımda ufak bir tahriş söz konusu.Pütür pütür sanki sizde de öylemi çok önemli bugün gidip değiştiricem ona göre ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ero SenniN

Arkadaşlar dün Gigabyte GTX460 aldım bir tane vatan bilgisayardan.Isı borularının tam kıvrıldığı kısımda ufak bir tahriş söz konusu.Pütür pütür sanki sizde de öylemi çok önemli bugün gidip değiştiricem ona göre ?

Herkesinki öyle bi problem yok.
  • Teşekkürler içimi rahatlattın
  • 
Sayfa: önceki 138139140141142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.