Şimdi Ara

Gigabyte G31M-ES2L kullanan varmı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    e7400 işlemci /3mb/1066/2.80
    2 gb ddr2 ramim var
    düzenleme: axle hd4870 ekran kartı
    550 watt power (redrock)
    işlemci fanı intel in fanından.

şimdi sizden yardımcı olmanızı istediğim konu bu anakarttan bios menusune nasl girilir? bios menüsünden overclock nasıl yapmalıyım?
    yani şu çarpan meselesini nasıl yükseltmeliyim? nereden yapmalıyım?
    daha hiç overclock yapmadım lütfn yardmcı oln arkadslarr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hexerboy -- 28 Ocak 2010; 14:43:51 >

• 550w Redrock PSU sahtedir. Gerçek gücü vermezler, dün o kadar sana dedim bu bu bu PSU'lar alınmaz dedim gittin almısın. O kadar seni uyardım cunku orda ki adamlar sana yanlis aldiracagını biliyordum ve sen beni dinlememişin.

http://www.cizgi.com.tr/psu/

quote:

Uzak durulması gereken markalar: Inca, bross, Minton, HIPRO, casecom,Quake, firsby, redrock, HEC, bien, thermal master, raidmax, everest, inca, feel , rain, codegen, boots...

Burda boşa anlatıyoruz ama kaybeden sen oldun. Hem karta hem parana hem sistemine yazık ettin.

http://www.darkhardware.com/st.php?u=reviews/psu_test-ekim09-07 Al bak incelemesine sonuc BAŞARISIZ.

quote:

RedRock 550W içinse söylenebilecek pek bir şey yok. Ürün etiket değerinden çok uzak, gerçek güç değeri belirtilmemiş, akım kapasitesi düşük, kutu üzerinde yazan özellikler üründe yok. Başarısız bir ürün, söylenecek başka bir şey yok. Kategorisi için aşırı düşük fiyatı, zaten bu ürünün gerçek bir 550 Watt güç kaynağı olamayacağını anlatıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 28 Ocak 2010; 15:01:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mert AYAN

550w Redrock PSU sahtedir. Gerçek gücü vermezler, dün o kadar sana dedim bu bu bu PSU'lar alınmaz dedim gittin almısın. O kadar seni uyardım cunku orda ki adamlar sana yanlis aldiracagını biliyordum ve sen beni dinlememişin.

http://www.cizgi.com.tr/psu/

quote:

Uzak durulması gereken markalar: Inca, bross, Minton, HIPRO, casecom,Quake, firsby, redrock, HEC, bien, thermal master, raidmax, everest, inca, feel , rain, codegen, boots...

evet haklısın ama fiyatı uygun geldi.Abiye dedim.anakart üzerndeki bütün parçaları yakabiliyormuş felan dedim.bişi olmaz deddi
    şuana kadar bi sorun olmadı ama inş. ilerdede hiç olmaz.

• yooo ekran kartıyla prostreedi denedim gayet iyi full yüksek ayarda oynuyor.
  • 1- Mert'e katılıyorum redrock psu ya para vererek yazık etmişsin. Ha illede sistemin zarar görecek demiyorum, belkide 3-5 yıl hiç sorunsuz da kullanırsın. Ama bu demek değilki emin ellerdesin, sistemin her zaman risk altında olacak.

2- oc konusunda ilgili bölüme bakabilirsin, ilgili bölümde detaylı-resimli anlatımı var.http://forum.donanimhaber.com/m_22460774/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 28 Ocak 2010; 15:05:13 >
  • ahhhhhhhhhh keşke FSP Blue Storm II alsaydm

adamın gazına geldik bişi olmaz deddiiiydiiiiiii.bi an önce adam akıllı bi power alacam
  • quote:

Orijinalden alıntı: hexerboy

ahhhhhhhhhh keşke FSP Blue Storm II alsaydm

adamın gazına geldik bişi olmaz deddiiiydiiiiiii.bi an önce adam akıllı bi power alacam

Maalesef piyasadaki birçok satıcı (en güvendiklerinizin bir kısmı dahil) bu yönteme başvuruyor. Müşteri kaçmasın diye ellerinde olan malı kitleme yöntemi. 3 krş kar edebilmek adına bir insanın belki aylarca biriktirdiği para ile aldığı donanımları riske ediyorlar. Bu zihniyette para kazanmak her şeyin önüne geçmiş maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

quote:

Maalesef piyasadaki birçok satıcı (en güvendiklerinizin bir kısmı dahil) bu yönteme başvuruyor. Müşteri kaçmasın diye ellerinde olan malı kitleme yöntemi. 3 krş kar edebilmek adına bir insanın belki aylarca biriktirdiği para ile aldığı donanımları riske ediyorlar. Bu zihniyette para kazanmak her şeyin önüne geçmiş maalesef.

peki benm sisteme ekran kartı yük altındayken 500 watt yada 480 watt power yetermi? // şuan alamam ama 2 ay sonra felan inş.

+ link için saolasın dostm
    + mert kardeşm sende çok saolasın. deddiğim gibi 2 ay snra fln alacam inş. bi power

• quote:

quote:

quote:

peki benm sisteme ekran kartı yük altındayken 500 watt yada 480 watt power yetermi? // şuan alamam ama 2 ay sonra felan inş.

+ mert kardeşm sende çok saolasın. deddiğim gibi 2 ay snra fln alacam inş. bi power

Xilence'in yukarda ki PSU'larıda giriş seviyesidir kaliteli değildir.

Zaten ürünü dün aldıysan neden belirtmeden paranı geri alabilirsin yada değiştirebilirsin, böyle bir yasal hakkın var.

• Kaliteli 400W PSU sisteminize yeterli olur. FSP, HİGH POWER, ASUS olabilir.
  • 400 watt yetermi ki ? zaten ekran kartı yuk altındayken yaklaşık 300 watt kullanıyor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Xilence'in yukarda ki PSU'larıda giriş seviyesidir kaliteli değildir.

Zaten ürünü dün aldıysan neden belirtmeden paranı geri alabilirsin yada değiştirebilirsin, böyle bir yasal hakkın var.

Bilmem ki.paramı geri alsam + üzerne para eklemem lazm.şuanda çarşıya gidecek yol param bile yok yanımda.ama tavsiyen için çook saolasn.aksam bi arıyım aldıgım adamı.kutusu garantisi vsvs. var ztn.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hexerboy -- 28 Ocak 2010; 15:18:18 >

• quote:

400 watt yetermi ki ? zaten ekran kartı yuk altındayken yaklaşık 300 watt kullanıyor.

Neeeeyyyyyy

Nerden baktınız bilmiyorum ama HD4870 li ortalama bir sistem yük altında (tüm sistem) max. 300W çeker.
  • Kaca aldın ve nereden aldın?
  • quote:

quote:

400 watt yetermi ki ? zaten ekran kartı yuk altındayken yaklaşık 300 watt kullanıyor.

Neeeeyyyyyy

Nerden baktınız bilmiyorum ama HD4870 li ortalama bir sistem yük altında (tüm sistem) max. 300W çeker.

işte
    http://www.pclabs.com.tr/2008/07/14/sapphire-radeon-hd-4870-incelemesi/3/

• quote:

işte
    http://www.pclabs.com.tr/2008/07/14/sapphire-radeon-hd-4870-incelemesi/3/

Orada yazılan yazı;

Aşağıdaki değerlerden en üstteki (W) watt değerine bakın. Sistemin şebekeden çektiği güç bu. Direkt ekran kartının çektiği güç olarak düşünmeyin. Ekran kartını çok zorladığı için 3D Mark Vantage çalıştırdık ve gördüğümüz maksimum değerleri aldık. Yani sürekli ekrandaki değerde çalışmıyor. Verdiğimiz değer en çok ne kadar güç çekildiğini gösteriyor.

• hay anasını be.boşu boşuna gitti desene para ....
    keşke dün sistemi yazsaydım ben 500 wat anca yeter sanmstm.
    offffffffffff offffffffffff
    artık akıllandm ya.oradan iğne bile almıyacam artık.adam akıllı bi power almam lazm yoksa ekran kartı,işlemci,anakart vs.vs. çöpe atmıyım
  • quote:

Kaca aldın ve nereden aldın?

100 lira fln verdim yalçın bilgisayardan adm.konyadan

allah belasnı versn orann
  • Redrock 550W 24 Pin PFC Güç Kaynağı (2Sata-4ide)

http://www.dunyaucuzlukmerkezi.com/Redrock-550W-24-Pin-PFC-Guc-Kaynagi-2Sata-4ide,PR-22974.html

Görüldüğü gibi bu PSU 62 YTL'dir. Kısaca hem güç hem para bakımından seni kandırmıslar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 28 Ocak 2010; 15:34:00 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.