Şimdi Ara

Gigabyte Ex38-DQ6 Q6600 ve 2x2gb a-data vitesta extreme overclock

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İşlemci INTEL Core2Quad Q6600 2.4GHz G0 Rev.
    Anakart GIGABYTE EX38-DQ6
    Bellek A-DATA Vitesta Extreme Edition 2*2GB DDR2 800MHz
    Sabit Disk 250GB SEAGATE ST3250410AS 16MB Sata2 NCQ (3AAC)
    Ekran Kartı PALIT 8800GT Sonic
    DVD Yazıcı SAMSUNG SH-S202J BEBE SATA DVD-RW
    Kasa LIAN LI PC007-FB
    Diğer LC POWER Taurus 480W PSU

sistemim budur, herhangi bir ek soğutma yok ve stock fan ile çalışıyor, tavsiyelerinizi bekliyorum.a

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rls -- 19 Nisan 2008; 19:20:46 >

• Teşekkürler. Ordaki konulara bakarak birkaç değişiklik yaptım, cpu-z'de hala 2.40 ghz görünüyor ama sistem özelliklerinde 3.15 yazıyor şu anda , verdiğiniz 2. linkteki verileri birebir yaptım, hala işlemci 32-40 derecelerde geziniyor, sizce biraz ileri gitmeliyim ,ram'ler sorun yaratır mı yada psu ?
  • A-Data nın ramleri kalitelidir.. Bi sorun çıkarcağını snmıyorum.. 3.2 ile 3.6 arası kullanabilirsin. Orthos programını 10 Dk aç 50 derecenin üstü olmadığı sürece rahatlıkla kullanabilrisin..
  • Başka bir konuda denk geldiğim
    quote:

Yeni Biosu yükledim (Şubat sonu çıkmış ilk biostan yaklaşık 3 hafta daha yeni ) F2 diye geçiyor.

Benim hedef 3.4 Boşta 40 yükte 60 derece civarı (Elimde su soğutmada var ama kartı takarken üşendim şimdi daha da çok üşeniyorum geçi psu alınca mecburen her şeyi söküceğim o zaman takarım diyorum)

Daha öncede 3.0 ghz de voltaj vererek (1.35) gayet stabil ve görece iyi derecelerde kalmıştım.

Gelelim yaptıklarıma.Bios updateinden sonra bir kaç defa daha deneme yapıp 3.0 ghz ye saibtledim şimdide orthos testi yapıyorum 10-15 dk ram 1 saate yakında cpu testi yaptım çökme etme yok.
    Sıcaklık boşta : 38 derecelerde Orthos testinde yükte : iki core 62 diger iki core da 55 derecelerde (Fan yarı ayarda/Ekstra sesli moda geçmeden tutuyorum)

Ayarlarım :

Cpu Multı Threadıng == ENABLED
    Lımıt CPUID Max == DISABLED
    No-Execute Memory Protect == DISABLED
    Cpu Enhanced Halt (C1E) == DISABLED
    Cpu Thermal Monıtor 2 (TM2) == DISABLED
    Cpu Eıst Functıon ==DISABLED
    Vırtualızatıon Technology == DISABLED

Robust Graphıcs Booster == AUTO
    Cpu Clock Ratıo == 9x
    Cpu Host Clock Control == ENABLED
    Cpu Host Frequency == 333
    Pcı Express Frequency == 100
    C.1.A.2 == DISABLED
    Performance Enhance == Standart
    System Memory Multıplıer == Autoda bıraktım 1000 seçti sonra kendim el ile ayarladım 3.00A var (3 lülerde bir tek o mevcut) o da zaten 1000 oluyor.Ali Veli, Veli Ali oldu
    Fsb Overvoltage Control == standart
    G (MCH) Overvoltage Control == standart

Bir tek şey var : Bu konunun ilk sayfasinda bir tablo verilmiş o tabloda standart 1.28750V yazıyor bu bölüme el ile bu değeri girecekim ama bu bios ekranın en altında default değer olarak (gri değiştirilemez bilgi ekranı) CPU Vore :1.3150v gösteriyor bende cpu v degeri olarak bunu girdim yani 1.35150v

Birde Dram timing i autoda biraktim (Eskiden el ile ayarlamıştım) yan yana iki değer oldu soldaki sanirim default deger orada 5.5.5.18 rakamlari var ilgili bolumleerin karsinda sagda ise benim el ile girmis oldugum degerler olan 4.4.410 mevcut.Autoda biraktigim icin hangisini sectigini bilm iyorum.Cpuz den bakicagim.

Edit baktım Cpuz de memory bolumunde :

Dram frekansi : 499.5 mhz
    FSB : Dram : 2:3
    Cas latency : 5.0 cloks
    Ras to Cas : 7 cloks
    Ras precharge : 7 cloks
    Cycle time : 23 cloks degerleri mevcut Command rate de 2T

ayarlarını yapsam, stock fan ile bir sorun yaşar mıyım acaba ?

• Bu sistemde stabil çalışacak en iyi overclock önerileriniz nelerdir? Diğer bütün konuları inceledim buna benzer sistemlerle ilgili ama çok farklılıklar gösteriyor, ayrıca bios güncelleme yapmalı mıyım?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.