Şimdi Ara

Gigabyte DQ6 ide problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar benim 1 adet dvd, 1 adet cd-rom'um var 2 adet de ide hdd. var ama bu anakartta sadece 1 ide girişi var. Ben tek kablo üzerinde 2 ide girişi bulunan ide kablosu kullanıyorum böylelikle 1 hdd ve 1 cd-rom çalıştırabiliyorum. Digerlerini nasıl çalıştırabilirim biraz acamiyim yardım ederseniz sevinirim. Ne kullanmam gerek vs. bilmiyorum. teşekkürler

• Selamlar,

Piyasada 3 ide çıkışlı kablolar da var , ama bu durumda da donanım çakışması yada boot sorunu yaşayabilirsiniz. Bir olasılık da , anakartınız 2 ide aygıtından fazlasını kabul etmeyebilir. Şansınıza küsün.
  • Çok enteresan yaa çalıştıramıyacakmıyım ben şimdi bunları
  • İlk olarak yapabileceğiniz şey, 3 yada 4 çıkışlı bir ide kablosu alıp denemek.

Eğer olmazsa , PCI' dan ide çoğaltıcı kartlar var mı bilmiyorum ama araştırın derim. Yine de bir bilene sorun.
  • IDE - SATA Çevirici SATA 150 hard sürücülerden birine bağlanabilir
    SATA 150 cihazlarınızı IDE üzerinden çalıştırmanızı sağlar
    transfer hızı 66/100/133/150 MB/s'dir
    SATA 1.0 ve 2.0 uyumludur.Bu sekılde bi Ide-Sata çevirici işini görür sanırım

• quote:

Orjinalden alıntı: Deltorya

IDE - SATA Çevirici SATA 150 hard sürücülerden birine bağlanabilir
    SATA 150 cihazlarınızı IDE üzerinden çalıştırmanızı sağlar
    transfer hızı 66/100/133/150 MB/s'dir
    SATA 1.0 ve 2.0 uyumludur.Bu sekılde bi Ide-Sata çevirici işini görür sanırım

Arkadaşa katılıyorum; ancak anakartınız oldukça eski ise SATA desteklemiyor da olmayabilir. Konfigürasyonu bize yazar mısınız?

• Arkadaşlar saolun bilgiler içinde anakart eski degil Gigabyte in çıkardığı en son ve en iyi anakartı.. 400 ytl para verip bu anakarta birde böyle bi problemle karşı karşıya kalınca delirmemek elde degil
  • quote:

Orjinalden alıntı: CUBISM

Arkadaşlar saolun bilgiler içinde anakart eski degil Gigabyte in çıkardığı en son ve en iyi anakartı.. 400 ytl para verip bu anakarta birde böyle bi problemle karşı karşıya kalınca delirmemek elde degil

İyi güzel söyluyorsun madem anakart o kadar para verdin Hdd yide sata alsaydın böyle bı sorunla karsılasmazdın.Yani sen arabanın karbüratorunu değiştir motor eski kalsın senınkı böyle bı durum.Madem bu istemion al sata hdd rahatla
  • quote:

Orjinalden alıntı: CUBISM

Arkadaşlar saolun bilgiler içinde anakart eski degil Gigabyte in çıkardığı en son ve en iyi anakartı.. 400 ytl para verip bu anakarta birde böyle bi problemle karşı karşıya kalınca delirmemek elde degil

Arkadaşım, sıkıntınızı anlıyorum. Pahalı ve yeni bir board almışsınız.

Ancak, "en son teknoloji ve en yeni ürünler, daima en iyisidir ve her şeyi çalıştırır, her şeyi destekler" gibi bir mantıkla yaklaşmamak gerekir. Bu bilgisayar teknolojisi böyle maalesef ... Bir çağı kapatır, bir başka çağı açar. Yavaş yavaş İDE devri bitiyor.

Zaman geçtikçe, Her türlü bilgisayar aygıtı ve donanımın , bir başka modifikasyonu çıkmakta ve bir öncekini demode etmekte. Bu dünyanın kanunu maalesef.

Ben bilgisayar kullanımına 486 ile başladım ve benim makine, EDO RAM icad edilmeden önce kullanılan RAM tiplerine sahipti...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.