Şimdi Ara

Gigabyte DQ6-e6300-Corsair d9 (505fsb!) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
1.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • insanın inanası gelmiyor , default vcore ile %100 giden cpu - ne zaman duracak acaba ? 350 - 400 - 450 - 500 dedik oldu hemde hava soğutma - 550 de dedirtir rahat - 600 olurmu acaba
  • Bircok insan ATI nin R600'unu bekliyor ama dq6 R600lere papuc bırakmayacak gibi.
    RD600 default voltaj 500fsb biraz zor yapar!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xms -- 10 Ağustos 2006; 13:05:52 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: xmsmmgr

Bircok insan ATI nin R600'unu bekliyor ama dq6 R600lere papuc bırakmayacak gibi.
    R600 default voltaj 500fsb biraz zor yapar!

Hocam R600 yapısı gereği evet 500FSB yapamaz ama RD600 yapar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 10 Ağustos 2006; 12:21:41 >
  • doğru diyor hocam r600 atinin yeni nesil grafik çipseti rd600 Intel 975X & ICH7R gibi
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

Bircok insan ATI nin R600'unu bekliyor ama dq6 R600lere papuc bırakmayacak gibi.

hocam hic kacirmiosun:)
    dediklerim rd600 icin de gecerli.
    Gecen yabanci bir sitede rd600 un 450 fsb yaptigi yaziodu...
  • Peki heryerde overclock la dq6 ların kuzey köprüsünün çok ısındığı söyleniyor.

Bu doğrumu.Hiç tam yük altında işlemciyi çalıştırıp ısıya baktın mı....

Nedir durumm
  • quote:

quote:

benim için olay 3d ve rd600 3d için biçilmiş kaftangerçi amd ati yi satın alınca içime kurt düşmedi değil hani bir ibnlik yapmasa amd iyidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digiali -- 10 Ağustos 2006; 23:18:56 >

• Yabanci bir sitede eleman 6300 ile 501 fsb yapmis.
    ramlerine dikkat
    Benimkisinden
    Demekki tesaduf degil
    http://vr-zone.com/?i=3848
    http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=82975
  • giga nın bu günlerini görmekte nasipmiş...çok güzel değerler onun içinde ayrıyetten tebrik ederim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Teacher

Peki heryerde overclock la dq6 ların kuzey köprüsünün çok ısındığı söyleniyor.

Bu doğrumu.Hiç tam yük altında işlemciyi çalıştırıp ısıya baktın mı....

Nedir durumm

Hocam su sogutma olamamsina ragmen ısınma falan yok.
    500fsb de 3500mhz de sabah aksam saatlerce oyun oynuyorum, gayet stabil, sıcaklıklar 40-50 derece arasinda...
  • 40-50 fazla ya bnm kart 270fsb de 4.0 gunluk load ta 3 yı gecmıyor
  • Merhaba hocam sistem bileşenlerini bir yazsan bizde görsek olmaz mı?
    quote:

Yabanci bir sitede eleman 6300 ile 501 fsb yapmis.
    ramlerine dikkat
    Benimkisinden
    Demekki tesaduf degil
    http://vr-zone.com/?i=3848
    http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=82975

• Hocam 40-50 derece dedigime bakma...
    Genelde system sicakligi 43 derecede duruyo. Cpu ise 42-43 derece arasinda.
    50 yi buldugunu hic gormedim sicakligin!

Gigabyte DQ6-e6300-Corsair d9 (505fsb!)
  • quote:

Orjinalden alıntı:Digiali

quote:

quote:

benim için olay 3d ve rd600 3d için biçilmiş kaftan gerçi amd ati yi satın alınca içime kurt düşmedi değil hani bir ibnlik yapmasa amd iyidir

amd nin işi belli olmaz büyük yenilgiye ugradilar yapar yapar dikkat etmek lazım

• Bu conroe ae az ısınıyo ama mmobo lar cok ısınıyo 43 derece yuksek mobo ıcın kaldıkı DQ6 nın sogutması cok guzel
  • Benim dq6 sistem sıcaklığı ki muhtemelen north sıcaklığı bu 40 derecenin üstüne hiç çıkmadı genelde 38 civarı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: fenomenhaa

Benim dq6 sistem sıcaklığı ki muhtemelen north sıcaklığı bu 40 derecenin üstüne hiç çıkmadı genelde 38 civarı...

Hocam sen su sogutma kullaniosun.. ben hava sogutma kullandigim icin ters sirklasyon yapiyo. 43 derece olmasi ondan sanirim...
    Ama yine de problem yapmio!
  • quote:

Orjinalden alıntı: altrea

Merhaba hocam sistem bileşenlerini bir yazsan bizde görsek olmaz mı?

Tagan 480 psu
    Gigabyte DQ6
    e6300
    Corsair 6400c4
    Sapphire 1900xtx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xms -- 11 Ağustos 2006; 17:35:49 >
  • Mehmet hocam yeni sistemin hayırlı olsun.
    Aslında diyecek fazlada bişey yok! Anakart güzel, işlemci güzel, ramler güzel sanada keyfini çıkarmak kalıyor.

Edit:Ekran kartıda fazlası ile güzelmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supremum -- 11 Ağustos 2006; 18:51:50 >
  • Arkadaslar forumda bir cok topicte ayni soruyu soruyorum ustatlara, burada da sorayim dedim..
    Bu yeni nesil ddr2 ram'ler iyi hoslar ama gercekte "frekanslari ne kadar yuksek olsa da, hala kendilerinden bekleneni veremeyen bir bellek cesidi oldugu soyleniyor ve soyluyorlar guvenilir kaynaklar. (or; Chip dergisi' Tom amca' anantech vs) Ve bunun nedeni ise gecikme surelerinin fazla olmasiymis. Yani elimizde isterse dual -800 Mhz Ddr2 ram olsun sonuc olarak kagit ustunde bir perfonmans canavari gibi gozukseler de, pratikte ve gercekte bir ddr3200 u ancaa gecebiliyorlarmis!! BU ikilemi qacikliga kavustrabilecek arkadaslar olursa sevinir hatta hayranlik duyarim kendisine

Bir'de nedense herkes, (ozellikle conroe systemciler' ki, yakinda bende gecicem E6300'e) pc'lerinin perfonmanslarini "sadece, super p sonucuna odaklamis" durumdalar. Iyi'de, pc'de perfonmans demek SADECE "SUPER P" NIN DUSUK CIKMASI DEMEK DEGIL'KI ARKADASLAR! (Bildigim kadariyla tabii) Bunun pc mark'i var, bellek testleri var, hdd testleri var vs vs. Sadece islemci icin bir test bu ama bir pc salt islemci demek degil ki. Bir pc bence, ICINDEKI EN YAVAS PARCA KADAR HIZLIDIR DIYE DUSUNUYORUM.

Kisaca conroe kulllanan arkadaslar salt "super p" olayina takilip kalmadan, system'in genel perfonmansini degerlendiren sentetik ve gercek benchmarklar ile (si-soft sandra, pc mark, div-x encode' dosya sikistirma vs) perfonmans degerlendirmeleri yaparlarsa, kanimca cok daha GERCEKCI, MANTIKLI VE PC NIN TOTAL'deki perfonmansi gorup, degerlendirebilecegimiz sonuclarla yuzlesmis oluruz...

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.