Şimdi Ara

GIGABYTE 990FXA-UD5 Rev.3.0 sata hdd yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi geceler arkadaşlar, 900fxA-ud5 rev.1.0. ım vardı garantiden bugün rev.3.0 olan yenisi geldi ama bios samsung 2tb hdd mi tanıtamadım. bios konusunu orta karar bilirim yardım edermisiniz?

• [juggernaut] [ kullanıcısına yanıt
    http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3450#dl
    Bu sayfadan işletim sisteminize uygun sürücüleri yükleyin.Sorun çözülmezse bios update yapmanız gerkebilir
  • açılışta bios hdd yi görmüyorki işletim sistemi görsün
    O takdirde bios update yapmanız gerekir.Bilginiz olmadığından, yardım almanız daha iyi olur.Bir başka hard disk üzerinde işletim sistemi kurup, sistemi açabilmiş olsaydınız. bios update oldukça kolay olurdu.Gigabyte'nin Bios Utility programını kurup, rahatlıkla bios'u güncellerdiniz.Daha sonra 2TB'lık hard diskinize sistemi kurardınız.
  • bi bakarmısın? bios update de de bana göre birşey yok :S
    http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/ga-990fxa-ud5rev_30/download/
  • hocam biosu güncelle
    Son bios 'FCb'.31/05/2013 çıkmış.Bilgisayar açılışında ilk ekranda bios sürümü görülür.Eğer FCb yazıyorsa son sürüme sahipsiniz demektir ki bu beta bios ve Cpu güncellemeleri içeriyor.Sizin sorununuza çözüm olmayabilir.
    1-Bios ayarlarını default'a getirin.Bios'un ilk ekranında'da F7'ye basın.Gelen uyarıya "Yes" deyin.F10 yapıp, gelen uyarıya "Y" tıklayıp "Enter"a basın.Sistem yeniden başlatılır.İlk ekranda F12'ye basıp açılış seçeneklerinden DVD Rom'unuzu gösterip sistemi kurmayı deneyebilirsiniz.
    2-Hard diskinizi anakartın değişik sata bağlantılarında deneyerek sorunuza çözüm arayabilirsiniz.
    3-Hard diskinize takılı sata ve güç bağlantılarını kontrol edin.Güç bağlantısı takılmamışsa veya gevşekse sistem hard diskinizi göremez.
  • Ayni anakarttan bende de var 8 satanin hepsi calisiyor. Baglantilarin dogru mu hangi sokete taktin diskte guc var mi disk saglam mi bunlari da kontrol etsen iyi olur
  • dostum seagate hdd ile gigabyte anakartımda aynısı başıma geldi diğer hdd ile bilgisayarı açıp sata sürücüsünü güncelledim düzeldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: supressor

dostum seagate hdd ile gigabyte anakartımda aynısı başıma geldi diğer hdd ile bilgisayarı açıp sata sürücüsünü güncelledim düzeldi

Hocam, geçen zaman zarfında uzay kasa yapıp hdd yi tekrar denedim ve gördümki hdd voltaj yemiyor. Iceberg kadar soğuk. Başka kasada da denedim yine aynı. Garantisi 2015 e ortasına kadar, garantiden yenisini isteyeceğim. Ama yenisini bile gelse derdime derman olmayacak. Hdd deki aile albümüm gitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [juggernaut] -- 21 Temmuz 2014; 12:04:21 >
    geçmiş olsun hocam üzüldüm gerçekten
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.