Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

gigabyte 9550 hakkında... (RESIM EKLENDI)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
21
Cevap
0
Favori
569
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    60 Mesaj
    arkadaşlar malumunuz TI 4200 den sonra ati ye geçtim bu kartlar hakkında hiçbir bilgim yok...

bildiğim kadarı ile, bu kart 250 400 fakat ati toolda 250 200 görünüyor...

şimdi ben sadece oyun oynarken az biraz mhz yi arttırmayı planlıyorum

üstünde güzel bi fan taktım ve ramsink ekliyorum..

şimdi bu programları hiç bilmiyorum bana öneriniz tavsiyeniz varmı? ortalama o.c değerleri nelerdir?

250 400 ü 300 500 olurmu mesela?_ birde programı bana biraz özetlermisiniz ne yapayım ne yapmayım?_

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yabay -- 22 Aralık 2004, 1:10:45 >

|
    |
    tabiki 6 cm fan var üstüdne ... kasa takarken kablo yüzünden resimlere koyamadım... kasaya takarken fanlı...

amacım arada sırada o.c. etmek...

ilgilenene arkadaşlar RAM tining ini sormuştu bilemedim fakat resmini koydum buna göre ortalama o.c. değerleri nedir bu kartın?

nasıl olmuş fikirleriniz?_

|
    |

• Onbaşı
    38 Mesaj
    4ns yani ramler pratikte 500mhz çalışabilir.Tabi potansiyel varsa ramlerde kasarak öğrenebilirsin.Nasılsa ramsink'ler de var.Gigabyte ilk defa gördüm belki iyi overclock olur.
    |
    |
  • Yarbay
    3045 Mesaj
    yaw bende his aldım ii dediler.Kaça çıkarım ki en fazla
    |
    |
    |
    |

Orjinalden alıntı: Pcbuilder

Kaça çıkarım diye birşey yok!! denemen gerekiyor.

Olaya son nokta konmuştur

Harbidende kasın iice...o kartı oc yapmayacaksanız hiç almayın bence..Ama oc yapıncada manyak kart oluor...
    |
    |
    9600xt nin altında bir performans için sonuna kadar overclock yapmalısın bence bunuda adım adım denemelisin her gpu aynı değil biliyorsun ramlerde ole ben mesela 5 tabak makarna yerim sen 3 tabak gibi limitini bulmalısın her 4-5 mhz artımında oyun ve 3dmark felan yap ok.saygılar
    |
    |
    ati toolda ram hızının 200 görünmesi normal.2 ile çarptığın zaman 400 elde ediyorsun işte :)

"üstünde güzel bi fan taktım"
    ben fan falan göremedim.fansız soğutucu ile yola çıkma derim ben gpu sakata gelmesin.

bu arada foto makinenin makro çekimlerini oldukça başarılı buldum
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: Nitrogliserin

heatsinkler boşuna olabilir.500mhz'i pek geçebileceğini sanmıyorum.
    ati toolda ram hızının 200 görünmesi normal.2 ile çarptığın zaman 400 elde ediyorsun işte :)

"üstünde güzel bi fan taktım"
    ben fan falan göremedim.fansız soğutucu ile yola çıkma derim ben gpu sakata gelmesin.

bu arada foto makinenin makro çekimlerini oldukça başarılı buldum

evt cok dogru hele bi de oc yapacam diyosun...ustune hic fazla masraf etmeden bi tan 40mm lik fan tak...
    piyasada bulursun 1-3 milyon arasinda
    |
    |
    |
    |
    articaft larla mı deneyin diyorsunuz
    |
    |
    olup olmayacaııı belli deil
    |
    |
    Arkadaşım bende tıpkı senin gibi orjinal heatsink in küçük olduğunu düşünüyorum
    ve tıpkı aynı yöntem ile bir alüminyum soğutucu takmayı düşünüyom ama senin taktığın biraz küçük
    neden daha büyük bir heatsink takmadın birde alttaraftan takarkan metal pul kullanman tehlilkeli değilmi ?
    başka birşey kullansaydın
    bendeki asus ve aynen omega 2590 driver kullanıyorum şuanda 440-530 da stabil bakalım takınca nasıl olacak
    |
    |
    resme ii bak orda lastik pullar gordum ben metal pullarin altinda
    quote:

Orjinalden alıntı: Azimkar

Arkadaşım bende tıpkı senin gibi orjinal heatsink in küçük olduğunu düşünüyorum
    ve tıpkı aynı yöntem ile bir alüminyum soğutucu takmayı düşünüyom ama senin taktığın biraz küçük
    neden daha büyük bir heatsink takmadın birde alttaraftan takarkan metal pul kullanman tehlilkeli değilmi ?
    başka birşey kullansaydın
    bendeki asus ve aynen omega 2590 driver kullanıyorum şuanda 440-530 da stabil bakalım takınca nasıl olacak
    |
    |

aynı ekran kartından(4ns ramli gigabyte 9550) gecen bi arkadasa toplamıstım. Hcibir mudahale etmeden(yanı ramsink, fan fln yok) 400/500 de full stabil calısıyor kart. Sen thermal macun + ramsink fln yapmıssın ki 420/520 ye rahat cıkarsın gibime geliyor. Kolay gelsin...
    |
    |
    300 e 500 idare eder.ben geforce 4 mx 440 ile 450 mhz cpu 550 mhz ram hızına çıktım
    |
    |
    |
    mx 440 Dx8 ekran karti degilki 7.1 mi neydi.
    |
    |
    arkadaşlar bende bu hafta sonu makina topladım ve gigabyte 9550 aldım.Ancak tüm uğraşlarıma ragmen o/c yapamadım. O/C yapmak icin hangi programları kullanmam gerekiyor, ve nerden bulabilirim (linkini verirseniz sevinirim).Herkese şimdiden teşekkürler.
    |
    |
    kaç paraya aldın bunu ben 3 hafta sonra palit alcam da
    |
    |
Reklamlar
SEO
haberler
son dakika
google reklamları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.