Şimdi Ara

Ghost 11 (Windows YEDEKLEME) ve Disk isleri hakkinda HERSEY (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
2
Favori
15.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • yedeğini aldm demişim yükledim-açtım dememişim..
    elimde sistemin yedeği var ve sağlam kontrol ettim diyorum ama başka hddye açmak istedğmde primary etkisiz görünüyor..
    kafam toplu vaziyette
    google dan baktm mbr düzeltme işini yapacam ama primary partition ghostta gri çıkıyor orayı seçemiyorum.
    sırf bu yüzden o kdar uğraştğm yedeği silip ghostu da hayatmdan çıkarıp (bunca yardmsever arkadaşa rağmen!) başka program kullancam galiba....
  • coook fazla sayida program var, zevk senin.

sana pm ile verdigim ghost ile yapilamayacak bir is degil bu yapmaya calistigin, donanim olarakta bir sorun bildiren olmadi, yapmaya calistigini da ben defalarca yaptim. Geriye sadece kullanici hatasi kaliyor.

sirasi gelmisken donaniminida soralim. anakartinin modeli, guney koprusunu (yada koprulerini) ve disklerinin sata-eide-raid vs vs bilgilerini yazarsan sevinirim.
  • msı p35 neo2 fr/ICH9R
    intel e6750 CPU
    WD 320 GB SATA2
    SEAGATE 250 GB SATA2
    ASUS 1814BLT
    2 GB OCZ PLT.
    8800GT.

bu sistemle yeni win kurdum wdye. ghost ucubesyle de aldm yedeği seagate içine.
    seagate tek takıp win yükleyim dedim nalet program primary partı açmadı..kafayı yememek elde deil ya
    benm zoruma giden tek şey bunca uğraşmama sonuç alamayşmm ve hala bende hata bulunması...
  • çok güzel bir konu olmuş.bende deneyeceğim.umarım bir sorun çıkmaz.şimdiden çok teşekkürler

denedim süper bir çalışma yapmışsın teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nexus7 -- 20 Ağustos 2008; 10:18:07 >
  • Bu program hatırlansın ve güncelliğini yitirmesin diye yazmayı uygun buldum.
    Bu sayfalardan öğrenerek Ghost 11 ile yedek almıştım.Dün bilgisayarım göçtü.Ve yedekten yükleyince daha önce format atmaya ayırdığım zamanlara ve emeklere acıdım. 5 dakikada bilgisayar tertemiz oldu.
    Çok kaliteli bir program ve çok kolay.Denemekten korkmayın.
  • bende deneyeceğim bakalım ghost 14 ü indirdim şimdi göreceğiz hep birlikte
  • Emre I

Böyle şeyler okumak güzel, eline saglik.
    bu konu basliginda bir terbiyesiz yüzünden ve dh yönetiminin algısızlıgından konuya ve cdlere guncellemeler yapip yeniden açtım, ilk mesajdada bu konuya gelen gelen arkadaslar rahat bulabilsin diye linki uzun süre once verdim :)

http://forum.donanimhaber.com/m_23995938/tm.htm

Mavi Korsan:

http://forum.donanimhaber.com/m_23995938/tm.htm nin en basinda "Neden Ghost 11: " yazdim, sitede de aramalar yaparak daha cok bilgi edinebilirsin. Ghost 11 e bekleriz

Herkes:

Bu konu ve icerigi artik burada bulunuyor

• Lancelot_Real bu konuda en büyük katkı sizin bilgi ve emeğinizi esirgemeyin.

Artık buradan devam edebiliriz.
  • Ghost saçmasıyla alınmayan yedek Acronis harikasıyla çok kolay oldu... tamamen tercih meselesi,tartışmak için değil fikrim olarak söylüyorum.

ikaz: herkes kullandığı kelimelere dikkat etsin...uluorta laf konuşmasın..derdi neyse ve hala içinde kalmışsa delikanlıca söylesin...lüzumsuz şeylerle uğraşmayalım..

yoksa kimseyi kötü zan altında tutup küçük düşürmeye ve terbiyesizliğe bulaşmasın arkadaşlar...
  • toz-koparan

Acronis saçmasıyla alınamayan yedekleme islemleri icin önce sitede arama yapiniz (sizde sorun cikarmamasi baskasinda cikarmayacagi anlamina gelmyior), 2.5 mb lik ghost 11 in şu ana kadar alamadigi bir disk yedek islemi henuz yok. (670kb lik ghost 7 nin de yok)

Hangisi daha saçma diye bir yarış icine girecekseniz, Once ghost11 ogrenin, sonra yazin (ben acronisi fazlasi ile biliyorum) yada sizin tarziniza daha uygun bir sekilde şurada bir konu acar, saçmalık yarışı tutuşturursunuz, fayda gordugunuz amaç icin daha hayirli olur.
    http://forum.donanimhaber.com/forumid_12/tt.htm

ek not: saçma kelimesi toz-koparan'in seviyesine ulasabilmek icin irtifa yitirmek amaci ile kullanilmistir. Gercekte her iki programda her türkü eklentisi (acronis universal pluginleri, sherpya/bart/livexp/vistape universal pluginli eklentileri, 11, 9.5, ghost un tüm sürümleri ekleri ve dokumanlari) ile elimde mevcut, fazlasi ile eksigi ile tartisilabilecek bir konu. Her sistemde calisacagini garanti oldugu icin ghost tercih ediyor, tavsiye ediyor ve kullanmaya devam ediyorum. Zaten her iki programida iyi bilen biri herhangibiri icin sacma diyemez, ancak sadece birini yarim yamalak kullanan biri mantiksiz bir fanatizm sergileyebilir.

• tartışmak için yazmadığımı belirtmişim...yarışa girmek veya birşeyler yarıştırmak istesem yazmazdım.

not 1: bu kadar basit bir ifadeyi kendi seviyesinde algılamaya çalışan bir arkadaşımız biraz irtifa kazanmaya çalışsa daha doğru bir davranış olurdu...
    not 2: fanatizm mi?..hımm..saçmalık yarışına katılmalısınız...
  • son olarak şunu açıklığa kavuşturayım da bazıları cımbızla kelime seçip Türkçe okutmanlığı yaptırmasın:

Ghost un sadece bazı yönleri benim sistemde çalışmadığı yada uyumsuzluğu için ve bu sorunlar nedeniyle saçma kelimesi kullanıldı...
    aynı yönler Acroniste sorunsuz çalıştığı için harika kelimesi kullanıldı...

Not: bu tamamen kendi fikrimdir..umarım anlaşılmıştır demek istediğim...Saygılar..
  • Şu anda; dizüstün'de acronis masa üstünde norton kullanan bir insanım nortonu yeni öğrendim acrosinisi her ayrıntısına kadar biliyorum. Her sistem'de ikisi'nin de ayrıcalıkları var ama şunun farkındayım ben norton biraz daha kullanışlı ve hata alma olasılığı biraz daha az seviyeye indirgenmiş bir durumda. Acronis'de CD ya da DVD oluşturma problemleri diski tanımama sorunları ya da yedeği aldıktan sonra geri dönüşüme başladığınız'da sorun yaratması daha sayabilirim ama her ikisinin'de kullanıcı kitlesine göre hitapları farklı.

Not: Kendi düşüncem ise acronis'i tam anlamıyla kullanmayı bilen bir insansa (DVD-CD-Dönüşümler) tavsiye ederim ama bunlardan birinde sorun yaşıyorsa kesinlikle norton'u tercih ederim.
  • arkadaşlar ide cd okuyucunda ghost 11 okutabiliyorum ama sata cd okuyucular ghost işe yaramiyo onun için bi çözümü olan var mı
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.