Şimdi Ara

Geziparkı Gösterileri (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.453
Cevap
4
Favori
32.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Artık halktan korkuyorlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, dün akşamdan beri protestolara katılıyorum. Sadece ben değil, oturduğum semtteki yaşlı-genç, sağcı-solcu, dindar ya da dinsiz farketmeksizin herkes sokakta. Dün gece yazacaktım ama bu sefer kullanılan ve bariz bir şekilde farklı olan biber gazından dolayı saatlerce düzgün nefes alamadım. Medyaya kanmayın, sokağa çıkın ve eğer İstanbul ya da Ankara'daysanız, medyanın yalanlarını, ikiyüzlülüğünü, satılmışlığını kendi gözlerinizle görün.

Günlerdir süren bir mücadele var ve şu anda da aynı şiddetiyle devam ediyor. Polis heryerde önce su sıkıyor ve ardından biber gazı sıkıyor. Bunu yapmasının asıl nedeni, ıslanmış olan vücut bölgelerinde gazın daha yakıcı hale gelmesidir ve ne limon ne de su işe yaramıyor. Şu anda birçok aktivist biber gazı kapsüllerini topluyor, çünkü kullanılan maddenin portakal gazı olduğu söyleniyor ve bu kapsüller Norveç'e gönderilecek sanırım.

Şu anda sokakta (özellikle Beşiktaş ve Ankara'da) onbinlerce kişi polise karşı ellerinde hiçbirşey olmadan direniyorlar. Gaz yiyoruz ve geri çekiliyoruz. Arkamızdakiler öne geçiyor ve onlar gaz yiyince geri çekiliyor, bir arkadaki grup öne geçiyor. Bahsettiğim insan sayısı, eğer televizyonlara bakarsanız birkaç bin kişi ama gelip görürseniz, büyük ihtimalle yan komşunuza bile denk gelebilirsiniz. Hiçbirimiz sağcı ya da solcu değiliz; Hepimizin tek derdi, diktatörlük hevesindeki insana karşı durduğumuzu göstermek.

Şu anda bile sokaklarda insanlar Taksim ve Beşiktaş'a yürüyor. Taksiler ücret almadan protestocuları getirip yaralıları taşıyor. Yaralı sayısı medyada söylendiği gibi 60 civarı değil, çok ama çok daha fazla. Polis bazı noktalarda plastik mermi kullanıyor ve gözleri çıkan insanlar var. Ancak hiçbirimizde taş ya da sopa yok ve hiçbirimiz CHP ya da Ergenekon istiyor diye sokakta değiliz; tek isteğimiz, bize ait olanı almak.

Çıkın sokağa, durmayın lütfen. Bugün bizim savunduğumuz, uğruna gaz yediğimiz, joplandığımız değerler birgün size de lazım olur. Biz sadece insan gibi yaşamanın, hiçkimsenin padişah olmadığının bilinmesi için kendimizi riske atan sıradan insanlarız. Karşımızda ise, ambulansları bile sadece gaz bombası taşımak için kullanan, en son bir kanalda "Bunların birkaçını sallandıracaksın" diyen eli silahlı ve arkasına medyanın tamamını almış bir güç var. Bu gücün karşısında beni yalnız bırakırsanız, beni ezdiğinde sıranın size geleceğine emin olun. Çünkü derdi ne tarih ne de doğa olmayan, yabancılar için AVM açılışı peşinde koşan Reyhanlı'da kendi beslediği canavarların bombaları üzerinden bile siyaset yapabilen bir güce, bugün dur demezsek, yarın sizin sıranızın da geleceğini, dindar ya da liberal olduğunuz için değil, işine yaradığınız için sizi korur gibi yaptığını göreceksiniz.

https://twitter.com/DirenGeziParki

Yukarıdaki adresten devamlı olarak durum takibi yapabilirsiniz. Ancak, protestolar başladığından beri devletin gücünü elinde bulunduranlar 3G internet bağlantısını kestiği için, sadece kablosuz internet olan bölgelerden bilgi geliyor.

Bilinmesi gereken bir diğer nokta, başta Divan Otel olmak üzere, neredeyse tüm Taksim esnafı seferber olmuş durumda ve protestoculara yiyecek-içecek ve barınma desteği sağlıyor. Bazı aileler evlerini açtı ve gönüllü sağlık ekipleri yaralananların ilk tedavilerini gerçekleştiriyor. Büyük oranda baticon ve sargı bezi isteği geliyor ve yaralı sayısının gittikçe arttığı söyleniyor. Taksim bölgesinde yer alan eczaneler bugün kepenk açma kararı aldılar ve ellerinden geldiğince ilaç yardımı yapıyorlar.

Türkiye daha önce böyle bir dönem görmedi. Herkes, aralarında AKP'ye oy verenler de bulunan onbinlerce insan artık isyan ediyor. Konu Gezi Parkı değil, konu insan haklarının hiçe sayıldığı ve kendini padişah gibi gören, dışarıda birilerine verdiği sözleri tutmak için kendi insanını kıyma makinesinden geçiren güce, yeter demek.

Artık yeter. Eğer fırsatınız varsa mutlaka sokağa çıkın. Elinize sadece tencere ve kaşık alın. Bizim tek silahımız haklılığımızdır ve sonuna kadar da kullanıyoruz. Ben tek başıma gidiyorum ve oradaki insanların çok büyük bir kısmı organize değil. Yeter artık diyen onbinlerce insan birarada ve günlerdir nöbetleşe bir şekilde sayımız artıyor. Benim size ihtiyacım var ve yanımda olun. Yarın sizin bana ihtiyacınız olduğunda, yanımda olmasanız da yanınızda olmak için elimden geleni yapacağım. Ama elimden bişey gelmeyecek durumdaysam, çok geç kalmış olacağız.

Lütfen, eğer gelmeyecekseniz televizyonu kapatın ve videolarından, haberlerinden para kazanmayan, insan olduğu için orada bulunan, maaş almayan, hayatlarını riske atan insanların internet üzerinden paylaştıkları bilgileri dikkate alın. Twitter, Halk TV ve Oda TV şu anda ellerinden geldiğince canlı yayın ya da haber akışı sağlamaya çalışıyorlar. Diğer medya kuruluşları ise eğlence programları ile hayatlarına devam ediyorlar. Eğer biraz olsun araştırırsanız, medyanın hepimizi nasıl uyuttuğunu, iktidar gücünden korktuğunu ya da birlikte rant paylaştıklarını görebilirsiniz. Gezi Parkı olayı bunun en canlı örneği olacaktır.

Biraz dinlenip, insan olduğumu hatırlatma görevime döneceğim. Bir kişi bile katılsa güzeldir.

Not: Eğer imkan bulabilirsem, bu olayla ilgili paylaşacağım çok sayıda görüntü var. Medyanın nasıl bir ikiyüzlülüğe sahip olduğunu göreceksiniz. Başta Doğan Medya olmak üzere, tüm ulusal kanalların satılmış olduğu bugün net olarak ortaya çıktı. Satın alan tarafta olduğunu sanan arkadaşlar, yarın iktidar değişirse, satacakları insanlar arasında yer alacağınızı aklınızdan çıkarmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flatron58

ne kanunsuzlugundan bahsediyosun kardeş sen %50 oy alınmış ülkenin yarısı

Din ve medya gibi 2 silahın olduktan sonra her türlü kazanırsın zaten. Eşek bile koysan başbakan olur. Bundan önceki hükümetlerin hiçbiri bu silahları kullanmamıştı. Herkes rahatça eleştirebiliyordu ve halk herşeyi görüyordu. Şimdi milletin öyle bir şansı yok. İktidar ne gösterirse o. Din konusuna girmiyorum, anlayan anlar.

Ayrıca;
    https://eksisozluk.com/secsis--360579
  • Dün geceden bir görüntü. Aramızda terörist yoktu. Ama hepbirlikte biber gazı yedik. Yer: Harbiye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webbie -- 1 Haziran 2013; 22:56:23 >
  • https 'nin s' sini silerseniz linki DH Tüp'ten linki koyabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: webbie

Arkadaşlar, dün akşamdan beri protestolara katılıyorum. Sadece ben değil, oturduğum semtteki yaşlı-genç, sağcı-solcu, dindar ya da dinsiz farketmeksizin herkes sokakta. Dün gece yazacaktım ama bu sefer kullanılan ve bariz bir şekilde farklı olan biber gazından dolayı saatlerce düzgün nefes alamadım. Medyaya kanmayın, sokağa çıkın ve eğer İstanbul ya da Ankara'daysanız, medyanın yalanlarını, ikiyüzlülüğünü, satılmışlığını kendi gözlerinizle görün.

Günlerdir süren bir mücadele var ve şu anda da aynı şiddetiyle devam ediyor. Polis heryerde önce su sıkıyor ve ardından biber gazı sıkıyor. Bunu yapmasının asıl nedeni, ıslanmış olan vücut bölgelerinde gazın daha yakıcı hale gelmesidir ve ne limon ne de su işe yaramıyor. Şu anda birçok aktivist biber gazı kapsüllerini topluyor, çünkü kullanılan maddenin portakal gazı olduğu söyleniyor ve bu kapsüller Norveç'e gönderilecek sanırım.

Şu anda sokakta (özellikle Beşiktaş ve Ankara'da) onbinlerce kişi polise karşı ellerinde hiçbirşey olmadan direniyorlar. Gaz yiyoruz ve geri çekiliyoruz. Arkamızdakiler öne geçiyor ve onlar gaz yiyince geri çekiliyor, bir arkadaki grup öne geçiyor. Bahsettiğim insan sayısı, eğer televizyonlara bakarsanız birkaç bin kişi ama gelip görürseniz, büyük ihtimalle yan komşunuza bile denk gelebilirsiniz. Hiçbirimiz sağcı ya da solcu değiliz; Hepimizin tek derdi, diktatörlük hevesindeki insana karşı durduğumuzu göstermek.

Şu anda bile sokaklarda insanlar Taksim ve Beşiktaş'a yürüyor. Taksiler ücret almadan protestocuları getirip yaralıları taşıyor. Yaralı sayısı medyada söylendiği gibi 60 civarı değil, çok ama çok daha fazla. Polis bazı noktalarda plastik mermi kullanıyor ve gözleri çıkan insanlar var. Ancak hiçbirimizde taş ya da sopa yok ve hiçbirimiz CHP ya da Ergenekon istiyor diye sokakta değiliz; tek isteğimiz, bize ait olanı almak.

Çıkın sokağa, durmayın lütfen. Bugün bizim savunduğumuz, uğruna gaz yediğimiz, joplandığımız değerler birgün size de lazım olur. Biz sadece insan gibi yaşamanın, hiçkimsenin padişah olmadığının bilinmesi için kendimizi riske atan sıradan insanlarız. Karşımızda ise, ambulansları bile sadece gaz bombası taşımak için kullanan, en son bir kanalda "Bunların birkaçını sallandıracaksın" diyen eli silahlı ve arkasına medyanın tamamını almış bir güç var. Bu gücün karşısında beni yalnız bırakırsanız, beni ezdiğinde sıranın size geleceğine emin olun. Çünkü derdi ne tarih ne de doğa olmayan, yabancılar için AVM açılışı peşinde koşan Reyhanlı'da kendi beslediği canavarların bombaları üzerinden bile siyaset yapabilen bir güce, bugün dur demezsek, yarın sizin sıranızın da geleceğini, dindar ya da liberal olduğunuz için değil, işine yaradığınız için sizi korur gibi yaptığını göreceksiniz.

https://twitter.com/DirenGeziParki

Yukarıdaki adresten devamlı olarak durum takibi yapabilirsiniz. Ancak, protestolar başladığından beri devletin gücünü elinde bulunduranlar 3G internet bağlantısını kestiği için, sadece kablosuz internet olan bölgelerden bilgi geliyor.

Bilinmesi gereken bir diğer nokta, başta Divan Otel olmak üzere, neredeyse tüm Taksim esnafı seferber olmuş durumda ve protestoculara yiyecek-içecek ve barınma desteği sağlıyor. Bazı aileler evlerini açtı ve gönüllü sağlık ekipleri yaralananların ilk tedavilerini gerçekleştiriyor. Büyük oranda baticon ve sargı bezi isteği geliyor ve yaralı sayısının gittikçe arttığı söyleniyor. Taksim bölgesinde yer alan eczaneler bugün kepenk açma kararı aldılar ve ellerinden geldiğince ilaç yardımı yapıyorlar.

Türkiye daha önce böyle bir dönem görmedi. Herkes, aralarında AKP'ye oy verenler de bulunan onbinlerce insan artık isyan ediyor. Konu Gezi Parkı değil, konu insan haklarının hiçe sayıldığı ve kendini padişah gibi gören, dışarıda birilerine verdiği sözleri tutmak için kendi insanını kıyma makinesinden geçiren güce, yeter demek.

Artık yeter. Eğer fırsatınız varsa mutlaka sokağa çıkın. Elinize sadece tencere ve kaşık alın. Bizim tek silahımız haklılığımızdır ve sonuna kadar da kullanıyoruz. Ben tek başıma gidiyorum ve oradaki insanların çok büyük bir kısmı organize değil. Yeter artık diyen onbinlerce insan birarada ve günlerdir nöbetleşe bir şekilde sayımız artıyor. Benim size ihtiyacım var ve yanımda olun. Yarın sizin bana ihtiyacınız olduğunda, yanımda olmasanız da yanınızda olmak için elimden geleni yapacağım. Ama elimden bişey gelmeyecek durumdaysam, çok geç kalmış olacağız.

Lütfen, eğer gelmeyecekseniz televizyonu kapatın ve videolarından, haberlerinden para kazanmayan, insan olduğu için orada bulunan, maaş almayan, hayatlarını riske atan insanların internet üzerinden paylaştıkları bilgileri dikkate alın. Twitter, Halk TV ve Oda TV şu anda ellerinden geldiğince canlı yayın ya da haber akışı sağlamaya çalışıyorlar. Diğer medya kuruluşları ise eğlence programları ile hayatlarına devam ediyorlar. Eğer biraz olsun araştırırsanız, medyanın hepimizi nasıl uyuttuğunu, iktidar gücünden korktuğunu ya da birlikte rant paylaştıklarını görebilirsiniz. Gezi Parkı olayı bunun en canlı örneği olacaktır.

Biraz dinlenip, insan olduğumu hatırlatma görevime döneceğim. Bir kişi bile katılsa güzeldir.

Not: Eğer imkan bulabilirsem, bu olayla ilgili paylaşacağım çok sayıda görüntü var. Medyanın nasıl bir ikiyüzlülüğe sahip olduğunu göreceksiniz. Başta Doğan Medya olmak üzere, tüm ulusal kanalların satılmış olduğu bugün net olarak ortaya çıktı. Satın alan tarafta olduğunu sanan arkadaşlar, yarın iktidar değişirse, satacakları insanlar arasında yer alacağınızı aklınızdan çıkarmayın.

Kardeşim benim, yarın bütün gün nöbeti tekrar devir almaya geliyoruz
  • https://twitter.com/DirenGeziParki

Hesap aslıya alınmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet230023

Twitterde günün özeti...

Geziparkı Gösterileri

Sen öyle zannetmeye devam et.
  • Önerin nedir senin vasal
    Ücretin neydi onu da söyle
    Biz ücretsiz yapıyoruz da o yüzden
    Gerçi senin anlayabileceğpin kadar basit değil olanlar
    Sadeleştirmek de benim işim değil
  • Korkuyorlar.Yedikleri kul hakkının hesabını vermekten korkuyorlar.

• elde ettikleri gücü kaybetmemek için her şeyi yapar bunlar.
    Bunların ataları kurtuluş savaşında düşman kuvvetlerine yardım etmiştir.
    Bunların vatan sevgileri yoktur, insan sevgileri yoktur.
    Tek şeye inanırlar güç ve para o kadar.
    Gerisi bunlar için boştur.

• optimist

Git evinde içkini iç diyene,
    git evinde namazını kıl diyebilir misin ?

Kuru gürültü dediğin şey işte buna karşı isyandır.
    Sana git evinde namaz kıl, camiler de x-y saatleri arasında kapatacağız denilse?
    Tepki gösterdiğin zaman kuru gürültü mü denilir sence?

Bu arada, o %50 oyun nasıl alındığıyla ilgili olarak,
    biraz tempest araştır derim. Amerikanın sözünden sapmayan
    iktidarın, nasıl onun teknolojisi ile iktidar olduğunu;
    ama çok fazla oy alıp da kontrolden çıkmasın denilerek
    istenilen kıvamda nasıl tutulduğunu anla diyeceğim de...
    Dinleyecek misin pek emin değilim.
    Adamlar %48 oy alacağını tahmin ediyoruz dediler,
    Akp %48.x oy aldı. Var mı böyle bir şey?
    Nasıl bu kadar net sonuç bulabiliyorsunuz?
    Neyse bu tamamen farklı bir konu.

Gürültü, bu gece bizim sokaktan geçen arabaların yaptığıydı.
    Onlarca belki yüzlerce araç geçti.
    Kornalarıyla gürültü yaptılar.
    Yürüyenler (saat 24:00'de yürüyen kalabalıklar var) slogan atıp gürültü yapıyorlardı.
    Türk bayrakları sallıyorlardı.

İlk kez bir gürültü kulağıma müzik gibi geldi. Bu gece biraz olsun içim huzurlu uyuyacağım.
  • Arkadaşlar bu olayda Türk Medyasına kesinlikle inanmayın.
    Bulunduğunuz yerde eylem varsa gidin görün.
    Her gruptan insan var. Ankara ve İstanbul'da eylemi destekleyen çok sayıda insan var.
    Eğer Ankara ya da İstanbul'daysanız kafanızı kaldırıp bu insanlar marjinal mi diye bakabilirsiniz.

Olaylar boyut değiştirdi ama çıkış noktasını unutmayın.
    İnsanlar kendilerine yapılan kibre ve saldırılara karşı geliyorlar.
    Marjinal gruplardan şikayet ediyorsanız siz çıkın sokağa.
    Oturduğunuz yerden görmeden eyleme katılanların hepsini yaftalamayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi destroyer39 -- 2 Haziran 2013; 0:54:30 >
  • OPTİMİST
    Reyhanlı da 52 kişi öldüğünde neredeydin?
    Optimist, başbakan reyhanlı yerine Abd'ye gittiğinde neredeydin?
    Optimist başbakan Reyhanlı halkını uzaklaştırıp, oraya kendi adamlarını yığıp miting yaptığında neredeydin.
    Bunlar olurken ağzını açmadın, açamadın, dilini yuttun.
    Şimdi polis insanların gözünü çıkartıyor, insanları öldürüyor, kullanılması yasak biber gazı atıyor, medya sansür altında eziliyor ve sen bunları destekliyorsun.
    Bravo sana, senin zihniyetinden beklenen davranış budur.
    Kirli çıkarlarınız her şeyin üstünde değil mi, hak etmeden geldiğiniz yerden ayrılmak istemiyorsunuz değil mi.
    İşte sizin zihniyetiniz yüzünden ülkenin her bir yanındaki insanlar isyan ediyor.
    Aferin size optimist, sizin zihniyetiniz bu ülkedeki herkesi bir çatı altında topladı.
    Artık yeter, diktatörlüğe yeter.
    Başbakan bütün kibriyle oraya toplu kışlası yapacağız, olacak dedi.
    Bu kibrinizin hesabını vereceksiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ssff_allthing

quote:

Orijinalden alıntı: OPTİMİST

Mesajı hemen silmişler..

@nocen

Terbiyesizliğin luzümu yok kardeşim, 2 tane fikir yazın şuraya dişimi kıracağım, anca iğneleme, alaya alma, yok ücretin ne falan. Ne yapmaya çalıştığının farkındayım, siz bu şekilde devam edin, akıllanmadığınız içinde ilk sandıkta sonuç yine hüsran. Önce sandıktan çıkan sonucu sindireceksin, meşru iktidarın sokak gösterileriyle düşeceğini sanıyorsanız çok beklersiniz.

Sandıktan diyelim Chp %50 oyla iktidar olsa.Camilere giriş yaşını +24 olarak belirlese.Bunun yanlış olduğunu düşünen insanların sokağa çıkıp gösteri hakkı olmadığını söylersem sen bana evet yoktur mu diyeceksin.Böyle saçmalık olur mu.Bu gösteriler park olayıyla başladı ama bu kadar büyümesinin nedeni polisin aşırı güç kullanması ve iktidarın ben oraya istediğimi yaparım kimse karışamaz zihniyetidir.Baskıcı rejime doğru giden hükümete insanlar gereken dersi verdi.

abi bunlara laf anlatılmaz.
    Bunların tek derdi para ve güç elde etmek.
    Bunun içinde her şeyi yapmaya hazırlar.
    Vicdanları yoktur, vatan sevgileri yoktur.
    Tek amaçları torpille bir yerlere gelip, kendilerini adamdan saydırmaktır.
    Ellerindeki gücü korumak içinde her türlü yöntemi gözlerini kırpmadan uygularlar.
    Demokrasi bunlar için araçtır.

• quote:

Orijinalden alıntı: antonidas

quote:

quote:

Mesajı hemen silmişler..

@nocen

Terbiyesizliğin luzümu yok kardeşim, 2 tane fikir yazın şuraya dişimi kıracağım, anca iğneleme, alaya alma, yok ücretin ne falan. Ne yapmaya çalıştığının farkındayım, siz bu şekilde devam edin, akıllanmadığınız içinde ilk sandıkta sonuç yine hüsran. Önce sandıktan çıkan sonucu sindireceksin, meşru iktidarın sokak gösterileriyle düşeceğini sanıyorsanız çok beklersiniz.

Sandıktan diyelim Chp %50 oyla iktidar olsa.Camilere giriş yaşını +24 olarak belirlese.Bunun yanlış olduğunu düşünen insanların sokağa çıkıp gösteri hakkı olmadığını söylersem sen bana evet yoktur mu diyeceksin.Böyle saçmalık olur mu.Bu gösteriler park olayıyla başladı ama bu kadar büyümesinin nedeni polisin aşırı güç kullanması ve iktidarın ben oraya istediğimi yaparım kimse karışamaz zihniyetidir.Baskıcı rejime doğru giden hükümete insanlar gereken dersi verdi.

Ellerindeki gücü korumak içinde her türlü yöntemi gözlerini kırpmadan uygularlar.

Çok ileri gidiyorsun ve şuursuz bir şekilde konuşuyorsun, kim olduğum ne iş yaptığm ve nasıl bir hayat standardına sahip olduğum hakkında en efak bir bilgin var mı ? Gözünüz dönmesin bu kadar, kendini tatmin edeceksin diye tanımadığın insanalar hakkında atıp tutamazsın. Bu hırs ve nefret sizi yok etti, düşünemz oldunuz, fikir yok, proje yok, hep yalan iftira , aşağılama, çamur atma, yaratmışsınız kendinize sanal bir düşman onla uğraşıyorunuz, azıcık kendinize gelinde bu ülkeye nasıl faydam olur diye düşünün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OPTİMİST -- 2 Haziran 2013; 1:15:50 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Mesajı hemen silmişler..

@nocen

Çok ileri gidiyorsun ve şuursuz bir şekilde konuşuyorsun, kim olduğum ne iş yaptığm ve nasıl bir hayat standardına sahip olduğum hakkında en efak bir bilgin var mı ? Gözünüz dönmesin bu kadar, kendini tatmin edeceksin diye tanımadığın insanalar hakkında atıp tutamazsın. Bu hırs ve nefret sizi yok etti, düşünemz oldunuz, fikir yok, proje yok, hep yalan iftira , aşağılama, çamur atma, yaratmışsınız kendinize sanal bir düşman onla uğraşıyorunuz, azıcık kendinize gelinde bu ülkeye nasıl faydam olur diye düşünün.

insan öldüren polislerin yanında olanlara ben karşıyım.
    Siz insanları öldürürken ileri gitmediniz mi?
    İnsanların gözünü çıkarırken ileri gitmediniz mi?
    İnsanların üzerinden panzerle geçerken ileri gitmediniz mi?
    Yasak portakal gazı kullanırken ileri gitmediniz mi?
    Ben sadece sözle bir şeyler anlatıyorum. Sana fiziki hiç bir zararım yok, olmaz da.
    Şiddet asla ve asla benim yolum değildir.
    Ama sen insanları öldürenleri, gaz metrolarına hapsedeneri destekliyorsun.
    Ne diyeyim, aferin mi diyeyim.
    Döve döve öldürnüzün insanları.
    Biber gazlarını insanların kafasına atıp, insan öldürmeye teşebbüs ediyorlar ve sen bunları destekliyorsun.
    Ne diyeyim aferin mi diyeyim.

• demokrasiden haktan ve özgürlükten bahsedenler:
    Tv sansürünü
    Polisin insanları kafasından biber gazıyla vurmasını
    Polisin panzerlerle insanları ezmesini
    Polisin yasak portakal gazı kullanmasını
    Polisin plastik mermilerle insanların gözünü çıkartmasını
    tamamen destekliyorlarlar.
    Gördük sizin demokrasi anlayışınızı.
    İfade özgürlüğüne bakın, demokrasiye bakın.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Mesajı hemen silmişler..

@nocen

Ben sadece sözle bir şeyler anlatıyorum. Sana fiziki hiç bir zararım yok, olmaz da.
    Biber gazlarını insanların kafasına atıp, insan öldürmeye teşebbüs ediyorlar ve sen bunları destekliyorsun.

Hayır dostum, tek taraflı bakmıyorum ben olaya, bilakis polisin uyguladığı politika çok yanlış, bana kalsa oraya gelenlere hiç müdahale etmem, gereksiz yere gerginlik çıkmasına zemin hazırlıyor. Polis meydandan çekilince ortalık gevşedi biraz fakat şu anda iş farklı bir boyut kazandı, son derece masum gerekçelerle oraya gelen insanların tepkisi manipul edildi ve faşist, uç örgüttler sazı eline aldı, meydanın enerjisini kullandılar. Hükümet işin başında diyaloğa açık olsaydı ve talepleri ciddiye alsaydı iş buraya varmazdı, tabi bu durum antidemokratik şekilde şiddete başvuran ortalığı yakıp yıkan, insanları tahrik ve proverek edenlerin yaptıklarını haklı çıkarmaz. Şu söyliyeyim buradan bir darbe ya da devrim bekliyorsanız o da çıkmaz, baş aktörlerin pili bitik çünkü..

Şu yorumda kayda değer, bence dikkate alınmalı :

http://haber.stargazete.com/yazar/finans-oligarsisinin-hortumunu-kesince-ne-olur/yazi-759163

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OPTİMİST -- 2 Haziran 2013; 1:36:40 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Mesajı hemen silmişler..

@nocen

Hayır dostum, tek taraflı bakmıyorum ben olaya, bilakis polisin uyguladığı politika çok yanlış, bana kalsa oraya gelenlere hiç müdahale etmem, gereksiz yere gerginlik çıkmasına zemin hazırlıyor. Polis meydandan çekilince ortalık gevşedi biraz fakat şu anda iş farklı bir boyut kazandı, son derece masum gerekçelerle oraya gelen insanların tepkisi manipul edildi ve faşist, uç örgüttler sazı eline aldı, meydanın enerjisini kullandılar. Hükümet işin başında diyaloğa açık olsaydı ve talepleri ciddiye alsaydı iş buraya varmazdı, tabi bu durum antidemokratik şekilde şiddete başvuran ortalığı yakıp yıkan, insanları tahrik ve proverek edenlerin yaptıklarını haklı çıkarmaz. Şu söyliyeyim buradan bir darbe ya da devrim bekliyorsanız o da çıkmaz, baş aktörlerin pili bitik çünkü..

Şu yorumda kayda değer, bence dikkate alınmalı :

http://haber.stargazete.com/yazar/finans-oligarsisinin-hortumunu-kesince-ne-olur/yazi-759163

olaylardan bir şey beklemiyorum.
    Uyuyan adamın çadırını yakmak cinayete teşebbüstür.
    İnsanları başından iber gazıyla vurmak cinayete teşebbüstür.
    İnsanları metroya kapatıp, üzerlerine gaz atmak sadistliktir.
    Plastik mermilerle insanların gözünü çıkarmak vahşettir.
    Panzerle insanların üzerinden geçmek cinayettir.
    Bunlara dayanamıyorum.
    Bunların sorumlusu ise başbakandır.
    Orası topçu kışlası olacak diyen de başbakandır.
    Bu kadar katı polis şiddetinin arkasındaki adam da başbakandır.
    Sayın Cumhurbaşkanı tam olayları çözüyordu, şiddeti bitiriyordu, birileri polise emir verdi ve yine vahşet başladı.
    Acaba kim. Herkes biliyor kim olduğunu.
    Bıktık kardeşim bıktık. Başbakandan da bıktık, insan yerine koyulmamaktan da bıktık.
    Bunlar yetmiyormuş gibi devlet yöneticileri çelişkili ve tutarsız açıklamalar yapıyor.
    Şiddete, biber gazına karşıyız diyorlar, kameralar gidince telefona sarılıp saldırın emri veriyorlar.
    Bıktık, yalandan dolandan bıktık.
    Polisi insanları öldürmek için görevlendiren başbakandan bıktık.
    Burası Türkiye, başbakanın çiftliği değil.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.