Şimdi Ara

gezinti.com saçmalığı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
2
Favori
21.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • her ay düzenli olrak yönlendirmeler artmakta galiba geçen ay kapatım gezinti hesabını her ikisi için kapalıyı işaretledim her şey normaldi biriden bire aox net uyarıları almaya başladım kapalı olsada her harsukadara tt kaçmadan çare yok herhalde
  • ttnet dns kullanmadıgımdan bizim pc lerde hic cıkmıyor ayrıca IE de kullanmam sadece opera kullanırım
  • ISP ile direkt alakalı değil Gemius olayı. Daha önce seslisozluk.net'de de görmüştüm ve şimdi DH'de de var. Yani hangi site isterse ona eklenebilen bir reklam scripti.
  • bazen yönlendirme alıyorum bezen normal anlamış değilim gezinti hesabım kapalı oldugu halde özelikle bu forumda
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkaradag

127.0.0.1 oix.com 
    127.0.0.1 www.oix.com
    127.0.0.1 a.oix.com
    127.0.0.1 a.oix.net
    127.0.0.1 oix.net
    127.0.0.1 oix[0-9].net
    127.0.0.1 oix0.net
    127.0.0.1 oix1.net
    127.0.0.1 oix2.net
    127.0.0.1 oix3.net
    127.0.0.1 oix4.net
    127.0.0.1 oix5.net
    127.0.0.1 oix6.net
    127.0.0.1 oix7.net
    127.0.0.1 oix8.net
    127.0.0.1 oix9.net
    127.0.0.1 oixcrv.net
    127.0.0.1 oixcrv-lab.net
    127.0.0.1 oixcrv-stage.net
    127.0.0.1 oixpre.net
    127.0.0.1 oixpre-stage.net
    127.0.0.1 oixssp.net
    127.0.0.1 oixssp-lab.net
    127.0.0.1 oixssp-stage.net
    127.0.0.1 oix-stage.net
    127.0.0.1 oixchina.com
    127.0.0.1 phorm.com
    127.0.0.1 www.phorm.com
    127.0.0.1 phorm.kr
    127.0.0.1 phormdev.com
    127.0.0.1 phormlabs.com
    127.0.0.1 phormchina.com
    127.0.0.1 phormkorea.com
    127.0.0.1 phormservice.com
    127.0.0.1 phormprivacy.com
    127.0.0.1 phormsolution.com
    127.0.0.1 phorm.ch
    127.0.0.1 phorm.com.br
    127.0.0.1 phorm.com.es
    127.0.0.1 phorm.com.mx
    127.0.0.1 phorm.com.tr
    127.0.0.1 phorm.es
    127.0.0.1 phorm.in
    127.0.0.1 phorm.ro
    127.0.0.1 phorm.jp
    127.0.0.1 phorm.dk
    127.0.0.1 phorm.biz.tr
    127.0.0.1 phorm.co.in
    127.0.0.1 phorm.co.uk
    127.0.0.1 phorm.hk
    127.0.0.1 phorm.info.tr
    127.0.0.1 phorm.org.es
    127.0.0.1 phorm.nom.es
    127.0.0.1 phorm.tv.tr
    127.0.0.1 phorm.web.tr
    127.0.0.1 phorm.cl
    127.0.0.1 phormdiscover.com
    127.0.0.1 webwise.com
    127.0.0.1 webwise.net
    127.0.0.1 webwise.org
    127.0.0.1 webnavegador.com.br
    127.0.0.1 webnavegador.com
    127.0.0.1 ptreklam.com.tr
    127.0.0.1 ptreklamcrv.com.tr
    127.0.0.1 ptreklam.com
    127.0.0.1 ptreklamcrv.com.tr
    127.0.0.1 ptreklamssp.com.tr
    127.0.0.1 ptreklamssp.com
    127.0.0.1 ptreklamssp.net
    127.0.0.1 ptreklamcrv.com
    127.0.0.1 ptreklamcrv.net
    127.0.0.1 ptreklam.net
    127.0.0.1 openinternetexchange.org
    127.0.0.1 openinternetexchange.com
    127.0.0.1 openinternetexchange.net
    127.0.0.1 gezinti.com
    127.0.0.1 www.gezinti.com
    127.0.0.1 sysip.net
    127.0.0.1 pagesense.com
    127.0.0.1 121media.com
    127.0.0.1 youcanoptin.com
    127.0.0.1 youcanoptin.net
    127.0.0.1 youcanoptin.org
    127.0.0.1 youcanoptout.com
    127.0.0.1 youcanoptout.net
    127.0.0.1 youcanoptout.org
    127.0.0.1 gozatar.com
    127.0.0.1 myclicknet.ro
    127.0.0.1 romdiscover.com
    127.0.0.1 bt.webwise.com
    127.0.0.1 myclicknet.romtelecom.ro
    127.0.0.1 navegador.oi.com.br
    127.0.0.1 navegador.telefonica.com.br
    127.0.0.1 webwise.bt.com
    127.0.0.1 www.bt.com\/webwise
    127.0.0.1 www.bt.com/webwise
    127.0.0.1 ocslab.com
    127.0.0.1 oixcrv-rubyem.net
    127.0.0.1 oixcrv-rubytest.net
    127.0.0.1 oix-rubyem.net
    127.0.0.1 oix-rubytest.net
    127.0.0.1 oixssp-rubyem.net
    127.0.0.1 rubylan.net
    127.0.0.1 rubytag.net
    127.0.0.1 bilgi.ttnet.com.tr

bunları hosts dosyanıza eklerseniz büyük ihtimalle ttnet tacizlerinden kurtulursunuz.

hosts'u dediğiniz gibi değiştirdim.
    şimdilik iyi gidiyor.

• Bu ttnetin de gezinti saçmalığının da Allah bin türlü belasını versin!!!...

Ne hakla benden habersiz beni fişleyebilir bunlar? BTK da adam olsa para cezası vermek yerine direk lisanslarını iptal eder g.t gibi kalırlar ortada...

Bu saçmalıktan kurtulmak için hem şirket hem de bireysel kullanıcılar olarak farklı servis sağlayıcı arayışındayız. Tavsiye edebileceğiniz sorunsuz ve PHORMsuz güvenilir bir servis sağlayıcı var mıdır?
  • banada çıktı(10 dk önce) hayır dedim bune yahu
  • quote:

Orijinalden alıntı: sucukcu-

banada çıktı(10 dk önce) hayır dedim bune yahu

Evet-hayır diyerek oltaya geliyorsun. Hiç dokunmadan o adi reklamın barındığı lanet siteden çıkıp bir daha girmemek en iyisi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Orijinalden alıntı: sucukcu-

banada çıktı(10 dk önce) hayır dedim bune yahu

Evet-hayır diyerek oltaya geliyorsun. Hiç dokunmadan o adi reklamın barındığı lanet siteden çıkıp bir daha girmemek en iyisi.

2 kere direk kapattım 3.de hayır dedim :/

• Kabul etmeyin gençler
  • Türkiye'deki kadar kanunların havada kalıp,işine gelenlerin kanunlardaki boşluklardan yarlanmakla kalmayıp,bizzat bu işle ilgili eğitim alanların kanunları çektiği,esnettiği,kafasına ve çıkarına göre yorumladığı ve en önemlisi onu savunup koruması gerekenlerin ve yapanların her polis çevirmesinde ''Ben milletvekiliyim'' dediği bir ülkede yaşıyoruz.TTNET'in yaptığı apaçık AB,ABD ve dünya hukuk kesabatında suçtur.Bugün dünyanın en yavaş ve pahalı internet hizmetlerinden birini kullanmak zorunda kalıyoruz.Devlet rekabeti teşvik edip,vatandaşın kaliteli ve dünya standartlarında bir internet hizmeti elde etmesi yerine;müdürlüğünü Pol Deni adlı bir yabancının yaptığı Liblya & Other ortaklığının zenginleşmesine göz yumuyor.2006'dan beri TTNET abonesiyim.Dünyanın her ülkesinde arkadşalarım var;Rusya'da arkadaşım 49 MB/S hızla download yapıyor.Bize ise sınırsız,son sürat yalanlarıyla 50 GB AKKli interneti,özür dilerek söylüyorum iteliyorlar.Çünkü farklı alternatifiniz yok!...Tek alternatifiniz devlet kurumu olan Türksat A.Ş. bünyesindeki ''Uydu Net'' onlarda rekabet kurumu yüzünden (daha doğrusu TTNET daha çok vatandaşı sömürsün diye) fiyatları sabit ve yakın tutmaya çalışıyorlar.2006 yılından beri TTNET'in ülke iletişim ağına ciddi bir yatırım yaptığını görmedim.Bizden aldıkları haksız kazançların (haksız diyorum eğer bir hizmete dünya standartlarından daha alt standartlarda sunuyor ve maliyetinin çok çok üstünde ücretler alıyorsanız bence bu bir soygundur.) % 1'ini altyapı çalışmalarına ayırsalardı şimdi Türkiye'nin her yerine fiber hatlar döşenmişti!...

Anayasanın 20.maddesinde şöyle deniyor:
    ''(1) Herkes, kendisiyle ilgili kişisel bilgi ve verilerin korunması hakkına sahiptir. Kişisel bilgi ve verilerin başkaları tarafından kullanılarak zarara uğratılması halinde devlet tarafından zararın karşılanması şarttır.
    (2) Bu bilgiler, ancak kişinin açık rızasına veya kanunla öngörülen meşru bir sebebe dayalı olarak kullanılabilir. Herkes, kendisi hakkında toplanmış olan veya kayıtlarda yer alan bilgilere erişme, bunlarda düzeltme yaptırma ve bu bilgilerin amaçları doğrultusunda kullanılıp kullanılmadığını öğrenme hakkına sahiptir. ''

Buna rağmen gezinti saçalığıyla insanları taciz ediyorlar ve ayrıca ev telefonlarımızı,cep telefonlarımızı 3.şahıs ve şirketlerle reklam amaçlı paylaşıyorlar.Siz sözleşme yaparken ordaki kutucuğu işaretleyip,dikkatle okuyup imzalamazsanız bunu yapıyorlar.Sürekli firmalardan reklam amaçlı telefonlar alıyorsuz.

Tüm yurtdaşlarıma sesleniyorum!...Bu saçmalıkları sizi temsil ettiğini idda eden milletvekillerinize yazınız,kanunlar çerçevesinde dava hakkınızı kullanmaktan çekinmeyiniz!...

Yoksa yarın birgün gelir bebekten emzik alır gibi,ülkemizide elimizden alırlar;biz burdan yorum yazmaya devam ederiz!...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yunusbeen -- 15 Eylül 2013; 0:16:22 >

• sikayet sitelerine yazın ttnet kapatıyor, tekran çıkarsa sitesinden bu pc ve tarayıcıda kapatı seçin bidaha çıkmıyor, şimdilik sorunsuz.
  • adamlar her yaptığımızı izliyolar, en son incelediğim ürünleri reklamları çıkıyor heryerde örneğin bi markanın xx adlı modelini inceledim fiyatı vs baktım hemen her girdiğim sitede o ürünün reklamları çıkıyor, tm altyapımız çok salam olsa yapılsın deriz ama bu şekilde ztn internet çok yavaş bide bunların yüzünden hepten yavaşlıyo ,ayrıyeten hiçbir avrupa ülkesi bunları barındırmamış sadece türkiye kabul etti, işte böyle bi ülkede yaşıyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunusbeen

Türkiye'deki kadar kanunların havada kalıp,işine gelenlerin kanunlardaki boşluklardan yarlanmakla kalmayıp,bizat bu işle ilgiliği eğitim alanların kanunları çektiği,esnetti,kafasına ve çıkarına göre yorumladığı ve en önemlisi onu savunup koruması gerekenlerin ve yapanların her polis çevirmesinde ''Ben milletvekiliyim'' dediği bir ülkede yaşıyoruz.TTNET'in yaptığı apaçık AB,ABD ve dünya hukuk kesabatında suçtur.Bugün dünyanın en yavaş ve pahalı internet hizmetlerinden birini kullanmak zorunda kalıyoruz.Devlet rekabeti teşvik edip,vatandaşın kaliteli ve dünya standartlarında bir internet hizmeti elde etmesi yerine;müdürlüğünü Pol Deni adlı bir yabancının yaptığı Liblya & Other ortaklığının zenginleşmesine göz yumuyor.2006'dan beri TTNET abonesiyim.Dünyanın her ülkesinde arkadşalarım var;Rusya'da arkadaşım 49 MB/S hızla download yapıyor.Bize ise sınırsız,son sürat yalanlarıyla 50 GB AKKli interneti,özür dilerek söylüyorum iteliyorlar.Çünkü farklı alternatifiniz yok!...Tek alternatifiniz devlet kurumu olan Türksat A.Ş. bünyesindeki ''Uydu Net'' onlarda rekabet kurumu yüzünden (daha doğrusu TTNET daha çok vatandaşı sömürsün diye) fiyatları sabit ve yakın tutmaya çalışıyorlar.2006 yılından beri TTNET'in ülke iletişim ağına ciddi bir yatırım yaptığını görnedim.Bizden aldıkları haksız kazançların (haksız diyorum eğer bir hizmete dünya standartlarından daha alt standartlarda sunuyor ve maliyetinin çok çok üstünde ücretler alıyorsanız bence bu bir soygundur.) % 1'ini altyapı çalışmalarına ayırsalardı şimdi Türkiye'nin her yerine fiber hatlar döşenmişti!...

Anayasanın 20.maddesinde şöyle deniyor:
    ''(1) Herkes, kendisiyle ilgili kişisel bilgi ve verilerin korunması hakkına sahiptir. Kişisel bilgi ve verilerin başkaları tarafından kullanılarak zarara uğratılması halinde devlet tarafından zararın karşılanması şarttır.
    (2) Bu bilgiler, ancak kişinin açık rızasına veya kanunla öngörülen meşru bir sebebe dayalı olarak kullanılabilir. Herkes, kendisi hakkında toplanmış olan veya kayıtlarda yer alan bilgilere erişme, bunlarda düzeltme yaptırma ve bu bilgilerin amaçları doğrultusunda kullanılıp kullanılmadığını öğrenme hakkına sahiptir. ''

Buna rağmen gezinti saçalığıyla insanları taciz ediyorlar ve ayrıca ev telefonlarımızı,cep telefonlarımızı 3.şahıs ve şirketlerle reklam amaçlı paylaşıyorlar.Siz sözleşme yaparken ordaki kutucuğu işaretleyip,dikkatle okuyup imzalamazsanız bunu yapıyorlar.Sürekli firmalardan reklam amaçlı telefonlar alıyorsuz.

Tüm yurtdaşlarıma sesleniyorum!...Bu saçmalıkları sizi temsil ettiğini idda eden millet vekillerinize yazınız,kanunlar çerçevesinde dava hakkınızı kullanmaktan çekinmeyiniz!...

Yoksa yarın birgün gelir bebekten emzik alır gibi,ülkemizide elimizden alırlar;biz burdan yorum yazmaya devam ederiz!...

+1907.

• Dünyada bitmiş ve yasaklanmış phorm olayını, TTnet Türkiyede para kazanmak için uygulamaya çalışıyor artık yetti 2-3 günde bir çıkıyor.
  • Çerezlerinize bakın. Gezinti çerezleri duruyordur büyük ihtimal. Ne anlamamız gerekiyor bu çerezlerden izleniyormuyuz?
     gezinti.com saçmalığı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rebeel

Çerezlerinize bakın. Gezinti çerezleri duruyordur büyük ihtimal. Ne anlamamız gerekiyor bu çerezlerden izleniyormuyuz?
     gezinti.com saçmalığı

opted_out çerezi varsa sorun yok ama gezinti sürekli bu çerezleri yokluyor. Daha bugün denk geldi.

• bu gezinti dalgasından nasıl kurtulabilirim dün tam 7 defa çıktı ekrana onaylayın diye az daha kabul edecektim yanlışlıkla
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Orijinalden alıntı: Rebeel

Çerezlerinize bakın. Gezinti çerezleri duruyordur büyük ihtimal. Ne anlamamız gerekiyor bu çerezlerden izleniyormuyuz?
     gezinti.com saçmalığı

opted_out çerezi varsa sorun yok ama gezinti sürekli bu çerezleri yokluyor. Daha bugün denk geldi.

Yani OPTED_OUT ve uid çerezleri varsa izlenmediğimi mi gösteriyor hocam?

• * Üyesi olan Netbook, ReklamZ, İnternetReklam gibi reklam ağları üstünden şimdiden ayda 1,5 milyar sayfada Phorm destekli reklamlar yer alıyor.

http://www.radikal.com.tr/yazarlar/m_serdar_kuzuloglu/nedir_bu_phorm_meselesi-1104210
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.