Şimdi Ara

gerek yok.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penanggalan -- 14 Ağustos 2021; 13:19:14 >

• dostum 'köklü' üniversite derken genelde kast edilen şey mezunlarının çalıştığı yerler,pozisyonları,maaş skalaları vs az çok belli olan yerler hani maximum ve minimum gelebileceğin yerleri kestirebiliyorsun bu ünilerde veya akademi düşünüyorsan lisansüstünde yine min ve max nerelerde yapabileceğini tahmin edebiliyorsun geçmiş mezunlara bakarak .

• Kanka bu konuyu okul ismi söylemeden açmanın ne anlamı var ki ben anlamadim

Şimdi Elazığ Fırat üniversitesi de köklü, dicle de köklü

Yıldız teknik de köklü itu boun da köklü

Dediğin olaylar mesela ikinci saydığım koklulerde yasanmaz

Şimdi hangisine göre yorum yapalim tahmin mi edicez neyden bahsettigini

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • isim versene üni ismi

• Amacım şu üni kötüdür gitmeyin demek değil bu üni köklü "her" bölümü iyidir diye direkt her bölümü iyidir diye düşünmeyin demek.

• dostum 'köklü' üniversite derken genelde kast edilen şey mezunlarının çalıştığı yerler,pozisyonları,maaş skalaları vs az çok belli olan yerler hani maximum ve minimum gelebileceğin yerleri kestirebiliyorsun bu ünilerde veya akademi düşünüyorsan lisansüstünde yine min ve max nerelerde yapabileceğini tahmin edebiliyorsun geçmiş mezunlara bakarak .

• Saçak köklü üni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haleptıplı -- 14 Ağustos 2021; 13:12:41 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • _MarioGomez33 kullanıcısına yanıt

Siz böyle düşünüyor olabilirsiniz saygı duyuyorum ancak toplumda köklü üni algısı eski üni olarak geçiyor ve çoğu kişide de öyle haksız mıyım ?

• richardfeymanınsaçı kullanıcısına yanıt
    Sen adres versene

•  

• Penanggalan kullanıcısına yanıt

böyle olması normal çünkü belli bir mezun kapasitesine ulaşmışlar bu yüzden daha güvenli tercih olarak görülüyor. dediğinde yanlış değil köklü üniler anlayışsız,dinazor hoca kaynıyor eğitimde günceli yakalayamıyor çoğu

• Penanggalan kullanıcısına yanıt

köklü üniversite mantığı işverenlerden gelir işveren bir insan türkiyenin top 10 ünilerindeki adamlara daha öncelik tanıyor her sektörde çünkü o ünilere girmek için insanlar çalışmış oluyor

• haleptıplı H kullanıcısına yanıt

• Köklü diye gidip Ankara üniversitesinde işletme yazarsan öyle olur tabii ama hukuk isteyen biri gidip Ankara üniversitesi yazarsa hukuk fakültesi köklu ve en iyilerdendir mesela. Bir okul köklü diye her bölümü iyi olacak diye bir şey yok. Bölüm hocalari, yönetimleri full değişiyor. Kalite için okulun adı ve kac yıldır varolduğu tek başına yetersiz bazı durumlarda. Hangi bölüm olduğu önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zamandayolculuketmişadam -- 14 Ağustos 2021; 13:21:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zamandayolculuketmişadam Z kullanıcısına yanıt

anlatmak istedigim buydu ama neyse gerek yok insanlar biliyormuş.

• Eğer İstanbulda bir üniversiteyi kast ediyorsa bu konuda, sırf köklü diye iyi olduğu düşünülen direkt olarak İstanbul Üniversitesi derim. Bizim üniversitelerimiz yurt dışındakiler gibi değil, onlar ne kadar eskide kurulduysa o kadar deneyime sahip oluyor biz de ise ne kadar eskiyse o kadar sistemi değiştirilmiş, kendini koruyamamış oluyor. Her yeni gelen yönetimle yeni fanteziler, atılan akademisyenler, torpiller vs vs. Bir gün solcu bir hava hakimken bir gün sağcı bir hava hakim olur.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.