Şimdi Ara

>>>GEREK VAR MI??...<<<

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar Sistem yükseltmek istiyorum ama ÇOK kararsızım gerek var mı bilemedim. Sizlere danışayım dedim. Hatta 1 tane Ramim bozuldu. aynısından bulamıyorum. 7-8 yıllık pc 2-3 yıl daha götürü mü sizce? RGB manyağı da değilim. Yeni Anakartlar çıkıyor ben güncel kalmayı seven birisiyim B350 cok mu geride beni idare edermi? Anakarttan pek bir beklentim yok ama Wifi olmaması şu bir kaç ay içersinden çok lazım oldu muzdaribim o konuda. aynı konu işlemci içinde geçerli seneye şimdi 6500 felan cıkacaktır cok mu geride kalacağım. Pek öyle bir Oyun manyağı da değilim güncel oyun çıktıkça indirip oynuyorum. en son GOD of War oynadım yüksek ayarlarda banamısın demedi 1080p de ilerisi için düşünüyorum . 2 3 yıl daha beni idare eder mi etmezse hangi parçalar değiştirmem gerekiyor sizlere danışayım dedim.

Ram aynısından bulamıyorum CL 15 sanırım ama CL 15 i yokda 16 sı sorun teşkil eder mi alsam_

>>>GEREK VAR MI??...<<<

Sistemim;

Monitör : AOC 22" inç IPS 5 ms 60Hz 1080p

İşlemci : RYZEN 5 2600

Anakart : ASUS ROG STRIX B350-F GAMING AMD

Ekran kart : ASUS ROG STRIX GTX 1070 8GB 256BIT

Ram : GSKILL RipjawsV Kırmızı DDR4-3000Mhz CL15 16GB (2X8GB) DUAL

SSD : Samsung 250 GB SSD

HDD : 1 TB Seagate 5 yıllık Harddiskim bütün bilgiler bunda.

Kasa ve Psu : CORSAIR CARBIDE SERİSİ SPEC-ALPHA ve 600W Thermaltake 80+ guc kaynağı

sistemim den Gayet memnun aslında ama Kasam dan memnun değilim sanki tıka basa dolmuş gibi içi hava sirkülasyonu sağlıklı değil gibi ama 1 yıl içerisinde toz olmuyor nerdeyse tertemiz şeklinde 1 yılda. Şöyle geniş ferah bir kasada olsa hep içimde hep Aerocool Airhawk Duo yada coolermasterin h500 modelleri gibi kasalar kaldı o tarzda önünde 2 tane büyük Fan lı kasalar cok hoşuma gidiyor. bide Sıvı soğutma aldınmı tadından yenmez gibi geliyor ama gerek varmı sizce şimdi kasa ve sıvı soğutma almak isterim madem onları aldım pc yi yenilesem aklıma geliyor. monitör de baya geride kaldım. işimi görüyor mu görüyor bir TN ekran dan cok cok daha iyi. sizce ne yapmam lazım cok kararsızım.

Bütce sorun değil. Sadece paranın boş yere verilmemesinden yanayım gerek varmı yok mu? tavsiyeleriniz nelerdir?

>>>GEREK VAR MI??...<<<

>>>GEREK VAR MI??...<<<

>>>GEREK VAR MI??...<<<

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi liverpooll -- 22 Aralık 2022; 2:10:48 >

• Ekran kartını değiştirme gibi bi niyetiniz yoksa hiç boşuna işlemciyi değiştirmeyin Çünkü ryzen 2600, GTX 1070 i rahatlıkla besliyen bi işlemci. Yani işlemci upgradesi size pek bi fayda sağlamaz,oyun açısından.Günlük kullanımdada bi fark göremezsiniz.

Kasayı değiştirmeninde sadece görsellik olarak bi faydası olur. Ama cebinizi ,boşaltır Sıvı soğutma derseniz,zaten bu sisteme fazla..

Yani uzun lafın kısası,boşa para harcamayın. Ama 2. rami alın .Tek 8 gb yetersiz.

Anakrtınız,eski ,ama kalite. İlerde ,e.kartı ile işlemci değiştirirsiniz. Anakartı hiç ellemeden.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.