Şimdi Ara

GERÇEKÇİ MÜHENDİS MAAŞLARI 2024 (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (2 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
5.055
Cevap
200
Favori
1.198.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam ASELSAN TUSAŞ roketsan vs başlangıç maaşı nedir her şeyi katınca?

• Oğuzhaan kullanıcısına yanıt

Kardeşim dediği şey şu:" 0,7 ile çarp 30klarda". Ben bunu net rakamı bu şekilde hesaplamış olarak anladım. O nedenle hesap yapip net rakami söyledim. Ona da sen 30k derken brutu kastettin herhalde dedim. Bunun uzerine hayir neti kastettim demek ne demek?

Yani burda yanlış anlaşılma var evet. Ben onu dogruluyorum. Brutu kastettin 30k derken diyorum hayir neti kastettim diyor ya o nedenle itiraz ediyorum.

Doğrudur 30k brut uzerinden net hesabı 0,7 ile carparak bulursun. 31200 un neti de 22k net gibi birşey ediyor. Bu hesaba neden itiraz ediyor ben ona şaşırıyorum.

• 2023 güncelleme bilgisayar mühendisi siber güvenlik 4.5 yıl tecrübe ile 30k + 2 maaş prim. Ortalama 35k net. Özel saglik sigortası , hediye çeki, yakıt yardımı, internet yardimı vs gibi yan haklari eklemedim.
  • Cinali1 C kullanıcısına yanıt
    Orada huawei için net maaş demişim hocam sizin yazınızı görmedim bir daha yazacağınızı tahmin etmiyordum çünkü

Hocam 3 sene tecrübe ile 32k net teklif yan haklarla 36 kabul etmedim bi düşünün derim piyasanın çok altında kalmışsınız. 35-40 arası kovalıyorum şu an

• turtle_peak9 kullanıcısına yanıt

Yan hakları eklersem bu rakam zaten 40k ediyor. Bu sene yan hak bütçem 62k idi. Işin güzel yani bu bütçeyi de istediğim gibi seçebiliyorum. Ister yemek kartina ister ozel saglik sigortasina istersem de hediye çeki akaryakıt karti vs. Bu nedenle firma degistirmek istemedim. Ustelik evden calisiyorum ve 1 ay izin hakkim var. Daha ne olsun.

5 yıl senior zaten 50k net alıyor o yüzden söyledim siz bilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: turtle_peak9

5 yıl senior zaten 50k net alıyor o yüzden söyledim siz bilirsiniz

Ben yazilim sektöründe yapılan birçok anketi takip ediyorum. Hemen hemen hepsinde ortalama maaş en yüksek 25-27-30k civarında. 2023 de %50 zam bile alsalar 40-45k ediyor. Siber güvenlik sektöründe ise durum biraz farkli. Yuksek geliri olan bankalar 40k civarı vermekte. Ama bunların sagladigi istihdam zaten çok az ve evden calisma opsiyonları kısıtlı. Ben kendi şartlarım ile bu bankaları ve ortalamaları göz önünde bulundurarak ortalama sinirda oldugumu görüyorum. Bir de ben bankalarda çalışmak istemiyorum. Gelir kalemleri faizden oluştuğu için.

Bunlardan biri

Bir diğeri

mühendistan
    Bilgisayar Mühendisliği Maaşları Ne Kadar? 2023 | Mühendistan
    https://muhendistan.com/bilgisayar-muhendisligi-maaslari

• kızgın boğa K kullanıcısına yanıt

SAKİN BİRADER

Neden etmiyorum;

Torpilin çok döndüğü yerler, torpille girmiş adamlar var

20 yıldır aynı yerde çalışan geri kafalı PM'ler, Leadler, Direktörlerle dolu

İnternetsiz kapalı ağda geliştirme geliştirme yapıyorsunuz

Remote imkanı yok

5 dakika geç okuttuysan kartı onu tamamlamak zorundasın

Teknolojiler eski

vs vs dolu

Kendine saygısı olan adam durmaz zaten buralarda. Yeteneklilerin coğu yurtdışında ASML gibi firmalara gidiyor ya da avrupa-tr'de startuplara gidiyor

• product owner, iş analisti maaşları hk bilginiz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Falsoluserttop -- 25 Şubat 2023; 10:46:19 >
  • Ritalin06 kullanıcısına yanıt

Hocam ben ayrılalı çok oldu ama çalışan çok yakın arkadaşlarım var.

Yılbaşından önce Mühendis II 27-28bindi, %40 yapsalar yaklaşık 40k oluyor. Yeni mezunu da onu biraz düşürüp söyledim, 30k olsun diye.

TAI kesinlikle çok daha düşük veriyor, hatta çalışma saatleri 1 saat daha fazla ona rağmen.

• Glukhovsky kullanıcısına yanıt
    Hocam ilk yazınızda 24 25 yazıyordu o yüzden dedim , Tai roket arası fark %4.5 tai Aselsan arası da %14 , buna karşın Taide fazla mesai ücreti ödenmekte Taide çalışma saati günlük 30dk fazla

Hocam TAI veya ASELSAN gibi yerlerdeki full stack teknolojileri bile çok geride mi? Mesela web için kullandıkları teknolojiler dahi güncellenmiyor mu. Hadi gömülü sistemleri bir nebze olsun anladım da, hiç modernizasyon yapılmıyor mı anlamadım.

• taha178 kullanıcısına yanıt

Bu sadece iş olanağı değil kişisel bir çok sebeple değişebilir ama iş imkanı olarak değerlendirersek sırası ile

React, Vue, Angular

Java Spring, .NET, NodeJS diyebilirim

• Return to Monke kullanıcısına yanıt

Onları yazan ekipler de var ama diğer ekiplere göre az. Teknoloji olarak örneğin bir radar kapsama analizi, gömülü vs. yazan ekibe göre tabiki daha yeni teknolojiler kullanllıyor ama bir startup veya eticaret ile kıyaslanamaz.

Hocam çalışma açısından destekliyorum makine mühendisi olmasam bende çalışmam içerdeki insan profili çok varoş ve açgözlü, gösteriş meraklısı

Her yıl asgari ücretin değişmesiyle beraber maaşlar şu şekilde olur

Jr: 2x

Mid: 4x

Sr: 6x

alır. Yani bi senior 8.5x6 = 50-51 civarı alıyor şu an. Biraz daha araştırın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: turtle_peak9

Her yıl asgari ücretin değişmesiyle beraber maaşlar şu şekilde olur

Jr: 2x

Mid: 4x

Sr: 6x

alır. Yani bi senior 8.5x6 = 50-51 civarı alıyor şu an. Biraz daha araştırın derim.

Araştırmamı yukarda paylaştım. Rakamlari kafamdan atmıyorum 20 30 bin maaşlı calisanin paylasimda bulundugu anketler ve cevremdeki maasli calisanlardan bahsediyorum.

• Return to Monke kullanıcısına yanıt

Bu şirketlerdeki yazılımın %95'i gömülü yazılım ya da web teknolojilerini içermeyen yazılımlar. Belki sivil projelerde biraz daha fazladır.

• :ArHaus: kullanıcısına yanıt

Ne yapıyorlar hocam peki? Hangi yazılım teknolojilerini, dillerini kullanıyorlar

• 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.