Şimdi Ara

GENİŞ BAGAJLI AİLE OTOMOBİLİ TERCİHİNDE YARDIM. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
1
Favori
12.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Scenic + EDC kombinasyonu sırf bu aracı seçmek için yeterli. Biz Scenic'i seçtik çokta memnunuz
  • benzinli dusunurseniz passat variant 1.4 tsi comfortline dsg oneririm. d sinifi bir arac konforlu bagaji genis motor aile araci ihtiyacini karsiliyor. tavan raylari ile sik duruyor. bir tek su dsg de ariza sorunu diyorlar o da sanirim giderilmis.

kendi aracim 1.6 tdci yeni c max. yilda 25000 km yaptigimdan ve ikinci el denk geldiginden aldim. memnunum onu da oneririm ama otomatigi yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dexter_

Scenic + EDC kombinasyonu sırf bu aracı seçmek için yeterli. Biz Scenic'i seçtik çokta memnunuz

evet son zamanlarda scenic e baktım şanzımanı için çift kavramalı şanzımanları daha cok seviyorum .kardeşimde clio yarı otomatik var arabayı sattıktan sonra onu kullanmaya başladım ama hiç sevemedim yokuş kalkış özelliğide yok araç çok fazla geriye kayıyor el fireni kullanmadan kalkmam mümkün değil zorluyor insanı o yüzden yokuş kalkış olsa bileyarı otomatikler iyi değil. çift kavrımalı şanzımanları daha çok tercih ediyorum arkadaşımda volswagen touran var 6 ileri dgs çok güzel bir şanzımana sahip ama benzinli zaten ikinci el harici türkiyeye satışı yok biliyorum .

• quote:

Orijinalden alıntı: migokce

benzinli dusunurseniz passat variant 1.4 tsi comfortline dsg oneririm. d sinifi bir arac konforlu bagaji genis motor aile araci ihtiyacini karsiliyor. tavan raylari ile sik duruyor. bir tek su dsg de ariza sorunu diyorlar o da sanirim giderilmis.

kendi aracim 1.6 tdci yeni c max. yilda 25000 km yaptigimdan ve ikinci el denk geldiginden aldim. memnunum onu da oneririm ama otomatigi yok.

passat çok iyi bir araç ama dediğim gibi uzun burunlu bir araç bu yüzden d sınıfına hiç girmek istemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: trex 700

quote:

Orijinalden alıntı: migokce

benzinli dusunurseniz passat variant 1.4 tsi comfortline dsg oneririm. d sinifi bir arac konforlu bagaji genis motor aile araci ihtiyacini karsiliyor. tavan raylari ile sik duruyor. bir tek su dsg de ariza sorunu diyorlar o da sanirim giderilmis.

passat çok iyi bir araç ama dediğim gibi uzun burunlu bir araç bu yüzden d sınıfına hiç girmek istemiyorum

diger mpv leri bilmiyorum ama c max te koltuk yukseklik ayari ile cok yuksek bir gorus acisina ulasabiliyorsunuz. o acidan oneririm. bir de sesli komut ozelligi cok kullanisli olabiliyor. mesela bu gunlerde hava sogumasiyla camlar aniden bugulanabiliyor. sesli komuta yalnizca bugu giderici acik demeniz yeterli olyor. yol tutus ve performans da tatminkar. yakit ortalamasi da karma 6.0 lt.

• FORD S-MAX
    Ben de alacağım 2.0 TDCi Titanium X (gerçi biraz pahalı ama çok hoş bir araç)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

quote:

Arkadaşlar merhaba forumu uzun zamandır takip ediyorum .bende bir mpv sınıfı almak istiyorum daha önceki aracım c4 dü bagajı yuzunden sattım .5008 test sürüşü yaptım araç çok güzel ama motor açısından kise önermiyor bende ford s max a karar vermiştim fakat 2000 motor olması biraz düşündürüyor beni bir sorum olacak gecen gün sahibinden de bir s max ilanı vardı belki hala vardır araç ağır bakımları yapılmış diyor 8000 tl tuttu diye yazmış bu kadar maliyetli bir araçmı sizce kullanan arkadaşlar yardımcı olabilirlermi .çünkü bu aracı motor ve şanzıman açısından beğeniyorum vergileri pahalı olsada bir mpv araca daha düşüğü olmaz diye düşünüyorum çünkü benim aracım 1.6 110 bg dizel motordu şehir içi harika ama uzun yolda eksikliğini hissediyordum uzun ve eğimi az olan yollarda bu çok iyi gözleniyor.yardımcı olabilirseniz sevinirim

S MAX için ağır bakım 8000 TL diye yazmışlarsa o araçta mutlaka rutin bakım dışı değişen birçok şey olmuştur yoksa sadece triger seti ve rutin bakım o paraları tutmaz, S MAX ın bu kategorideki en büyük dezavantajı 2000 motor nedeniyle vergisidir. birde doğal olarak 1.6 e-hdi ye göre daha çok yakacağı kesindir.

Vallahi anlayamadım dostum öyle yazınca korktum birden çok beğendiğim bir araç vergisi malum fakat ikinci el alacağım için verilebilir diye düşündüm tabi yorumlara açık düşündürücü de ama mükemmel bir görüş mesafesi ve bagajı var arka koltuklar daha yüksek direk on cam görünüyor ve 7.koltukta bile çok rahat oturulabiliyor mesafeler geniş bu yüzden tercihim ama araştırıyorum hala kimsede bu araç için pek yorum yazmiyo artı ve eksilerini bulamadım hicbiryede zaten saranda alanda çok kişi yok

ARKADAŞLAR SAKIN SAKIN S MAX'İ 1.6 MOTOR ALMAYIN!!!!!
    Benim önceki mondeo'm 1.6 durateq (smax'inki ile aynı) idi.Araç 1390 kg olmasına rağmen kalkmıyordu yokuşta hep balatalar yanıyordu.Kİ S MAX 2400 KG!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: 34Brs34

S-MAX - C-MAX VE B-MAX DE İYİ SEÇENEKLERDEN BİRİ

Yalnız B MAX Fiesta'dan sadece 12 cm daha uzun.Hoş bir araç ama çok küçük.
  • vw touran
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kefalci

FORD S-MAX
    Ben de alacağım 2.0 TDCi Titanium X (gerçi biraz pahalı ama çok hoş bir araç)
    Öncelikle S Max 2400 kilo değil 1700 kg dir, zaten Türkiyede 1.6 S Max çok azdır sanırım, birçoğu 2.0 L TDCİ motordu, ilk çıkanlar 140 HP, 340 Nm torkludur 2008 ve onrasında 163 Hp ve 380 Nm torklu olan versiyonlarıda vardır 2008 sonrasında alırken buna dikkat etmek lazım, ama 2006-2007 lerin neredeyse tamamı 2000 cc 140 hp 340 Nm torklu TDCİ motordur (mondeo ile aynı) zaten aracın elektronik ve yürüyenide mondeo ile aynıdır , D sınıfı olarak Türkiyede bulunan nadir MPV lerdendir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kir-pi -- 20 Kasım 2012; 21:59:05 >
  • işim icabı araçla standartların üstünde yolculuk yaparım.şu an 2012 model 5008 sahibiyim.şubat ayında almıştım.10 ay falan oldu.75 bin km"yi devirdim..şuana kadar rutin bakımlar haricinde servise gitmedim.bu aracı tercih etmemin sebebi düşük yakıt tüketimi ,geniş ferah iç mekan,düşük vergi ve otomatik vites olması.birde bakım maliyetleri oldukça düşük.daha önce passat kullandığım için(malum doğuşun fiyat politikası genelde araç sahiplerini üzüyor) bana ilaç gibi geldi.motor konusunda kesinlikle bir sıkıntı yaşamassınız.auto6r"ın karekteristik özelliği olarak 1 ve 2. viteste ki yığılmaları dert etmeyecekseniz(oda zamanla alışılıyor genelde benim yanımda oturanlar artık vites değiştirdiğini bile hissetmiyorlar)ondada sorun yaşamassınız.
  •  GENİŞ BAGAJLI AİLE OTOMOBİLİ TERCİHİNDE YARDIM.
  • mpv lerin kralı 5008.....

GENİŞ BAGAJLI AİLE OTOMOBİLİ TERCİHİNDE YARDIM.
  • quote:

Öncelikle S Max 2400 kilo değil 1700 kg dir, zaten Türkiyede 1.6 S Max çok azdır sanırım, birçoğu 2.0 L TCDİ motordu, ilk çıkanlar 140 HP, 340 Nm torkludur 2008 ve onrasında 163 Hp ve 380 Nm torklu olan versiyonlarıda vardır 2008 sonrasında alırken buna dikkat etmek lazım, ama 2006-2007 lerin neredeyse tamamı 2000 cc 140 hp 340 Nm torklu TDCİ motordur (mondeo ile aynı) zaten aracın elektronik ve yürüyenide mondeo ile aynıdır , D sınıfı olarak Türkiyede bulunan nadir MPV lerdendir.

Evet aynen dediğin gibi zaten benzinli her nekadar alırken ucuz gozuksede sonradan seni kemiriyor 50 tl ile gidilecek yola 80 lira vermek daha zor olur araç alınırken o para bir şekilde veriliyor ama yakıt parasına gelince araç kapıda kalıyor sadece .her zaman dizel almak daha iyi .S.-Max ci arkadaşlar çoğaldı:) gerçekten kimse net bir bilgi edinemiyor bu araçla ilgili

• quote:

Orijinalden alıntı: omerka48

mpv lerin kralı 5008.....

Evet güzel bir araç test sürüşü yaptım viteslerde titreme var ama tek kavramali bi araç için normal tabi birde bu araçlar daha yeni çok fazla km yapmış kimseyi görmedim mesela 100000 i devirmiş bir araç nasıl oluyor hala iyi durumda kalabiliyormu kimse bilmiyordur herhalde

• quote:

Orijinalden alıntı: doidao

başka bir öneriniz var mı?

Renault Fluence 530 Lt bagaj
  • quote:

Öncelikle S Max 2400 kilo değil 1700 kg dir, zaten Türkiyede 1.6 S Max çok azdır sanırım, birçoğu 2.0 L TCDİ motordu, ilk çıkanlar 140 HP, 340 Nm torkludur 2008 ve onrasında 163 Hp ve 380 Nm torklu olan versiyonlarıda vardır 2008 sonrasında alırken buna dikkat etmek lazım, ama 2006-2007 lerin neredeyse tamamı 2000 cc 140 hp 340 Nm torklu TDCİ motordur (mondeo ile aynı) zaten aracın elektronik ve yürüyenide mondeo ile aynıdır , D sınıfı olarak Türkiyede bulunan nadir MPV lerdendir.

Wikipedia'nın yalancısıyım
  • Belki Nissan Quashquai+7 alabilirsin.VW Touran ve yine SMAX'ı öneririm.Toyota Verso,5008,Grand Scenic (pek önerimem aslında),Opel Zafira Tourer,C4 Picasso vs.Fakat Ford Galaxy tavsiye etmem.Çünkü aracın gösterge paneli vs. trend donanım tarzında (titanium alsan bile).Ayrıca 111.000 TL etmez o araç. GENİŞ BAGAJLI AİLE OTOMOBİLİ TERCİHİNDE YARDIM.

Asalet

• http://www.youtube.com/watch?v=jQEVGnR5nMw

Bu videoyu bir incele derim.(bu titanium x paketi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kefalci

Belki Nissan Quashquai+7 alabilirsin.VW Touran ve yine SMAX'ı öneririm.Toyota Verso,5008,Grand Scenic (pek önerimem aslında),Opel Zafira Tourer,C4 Picasso vs.Fakat Ford Galaxy tavsiye etmem.Çünkü aracın gösterge paneli vs. trend donanım tarzında (titanium alsan bile).Ayrıca 111.000 TL etmez o araç.Bir de şu Fiat Freemont var.Bence o araç da 93.000 TL'yi hak etmiyor.O kadar para ver Albea direksiyonu olsun.UVV Beybi

Asalet

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.