Şimdi Ara

GENİŞ BAGAJLI AİLE OTOMOBİLİ TERCİHİNDE YARDIM.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
1
Favori
12.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar iki araç arasında kaldım gibi eğer farklı bir düşünceniz olursa onlara da açığım.
    Birinci aracımız makyajlı kasa grand scenic edcli 1.5 dci privelege -sunrooflu-bixenon farlı-teknoloji paketli fiyat 72500 TL.
    İkinci araç ise 1.4 active select şanzımanlı astra sport tourer bulabilirsem Flexride Paketli ve NAVI600 eklenmiş olarak fiyat tahminimce 62000 e alınabilir diye düşünüyorum.
    Ailemize yeni bir fert katıldığından geniş bagaj önemli,otomatik şanzıman gerekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doidao -- 27 Nisan 2012; 23:04:40 >

• scenic o sınıfta gerçekten iyi durumda şu anda,ben scenic derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: delgadobm

scenic o sınıfta gerçekten iyi durumda şu anda,ben scenic derim

senic ağır basıyor bu durumda :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whoppix

quote:

Alıntıları Göster
    başka bir öneriniz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whoppix

quote:

scenic bomboş araba olsun dizel olması bile tercih sebebidir. bakım fiyatı opelden kat kat ucuz. scenic cebinize para koyar, astra para cıkartırır..

şunuda belirteyim kesinlikle opeli kötülemek icin demiyorum opel cok kronik ve elektroniksel arızalar çıkartıyor. tabikide arızalar bir sekilde gideriliyor fakat opel her ay aracın yazılımlarını sorunlarını güncelliyor ama hızına yetisemiyorlar.. ben astra düsündüğümden astradaki her arastırmayıp yaptım 2 sene sonra alına bilir kıvama gelir opelin aracları...

tabikide sorunsuz arac istiyorsanız durum bundan ibaret ufak sorunları büyütmezseniz ,çözümü olan sorunlar..... opelin navigasyon cd600 sistemi türkiye haritası icin yetersiz bu yüzden sadece iç dizaynın havsına şıklık katar baska bir ise yaramaz...

renaultun heryerde sevisi var ve renultun motorundan anlamayacak usta yok .. opelin zaten servisleri sorunlu ustaların arabalardan anlamsını beklemiyorum.. cok nadir işini hakkıyla yapan servisler var ama bunuda bulmak zor... mesela istanbulda odak, ankara opak servisi cok iyi diyorlar hem memnuniyet hemde fiyatı..
    renaultun bakım fiyatları tekel gibi her yerde aynı, opel tuttura bildiğine fiyat söylüyor

tasarım olaraktan opelin hakkını yigemem, bana göre scenicten daha gösterişli ve oturaklı.
    aracın bakımı olsun, motoru olsun, sorunsuzlugu olsun, cift kavramalı şanzımanı olsun hersey renaultu gösteriyor.

bu kosullarda gözü kapalı scenic alırdım... tasarım karın doyurmadıgı icin opel tercih etmezdim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leon_312 -- 27 Nisan 2012; 14:40:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: doidao

tasarımı hosunuza giderse 3008 düşünüle bilir. panoramik cam tavanı var standart olarak..
    peugeot benim alanıma girmediğinden sorunlumu sorunsuzmu bilemicem. donanım ve fiyatı kıyaslayın. tasarımıda hosunuza giderse alınabilir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

quote:

tasarımı hosunuza giderse 3008 düşünüle bilir. panoramik cam tavanı var standart olarak..
    peugeot benim alanıma girmediğinden sorunlumu sorunsuzmu bilemicem. donanım ve fiyatı kıyaslayın. tasarımıda hosunuza giderse alınabilir..

Alıntıları Göster
    Scenic rahat bir arabadır. Tam bir geniş aile arabası. Fakat ben Astra dan yana kullanıyorum fikrimi. Çok şık bir araç ve (hiç binmedim) scenic kadar rahat olduğunu düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: IslakFasulye

Scenic rahat bir arabadır. Tam bir geniş aile arabası. Fakat ben Astra dan yana kullanıyorum fikrimi. Çok şık bir araç ve (hiç binmedim) scenic kadar rahat olduğunu düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    hocam 5008"i bir incele derim..start-stop özellikli,otomatik vites,dizel,yakıt konusunda özellikle şehir içinde çok iddealı,7 kişilik,geniş ve ferah yayla gibi bir araç...

• quote:

Orijinalden alıntı: IslakFasulye

Alıntıları Göster
    Donanım Haber Ailesine merhaba, bu ilk mesajım ve ilk araştırmam.Şimdiden herkese keyfili günler diliyorum.

ilk önce ailenize yeni katılan bireye hayırlı olsun demek istiyorum.

Senin için ufak bir araştırma yaptım.Bahsettiğin arabalar Scenic ve Astra Sport Tourer.Bir yanlışın olması lazım diye düşünüyorum ( ismen) . Çünkü kıyasladığın arabalardan biri SW. Astra Sport Tourer yerine Opel Zafire Tourer'e bakmanı isterdim.Zafira ve Scenic arasında ise atla deve yok , onun için iki arabadan birtanesini seçerken aklın öteki arabada kalmasın.

Servis açısından yıllarca Renault kullandığımız için hiç bir sıkıntımız olmadı.Nereye gitsek aynı fiyat biçildi ve tuzlu değildi ( bahsettiğim benzinli motor) .
    Opel'in servisi konusunda çok hayırlı şeyler duymadım, ama gidip görmediğim ve yaşamadığım için yargılayamam.
    İç ve Dış dizayn bakımından Opel bir adım daha önde fakat dediğim gibi iki araba arasında atla deve yok.Şu saatten sonra düşünmen gereken bikaç şey olacak.
    -Ben bu arabayı kaç sene kullanıcam ? Eğer ayda 200-300 km yapıcaksan ve sıfır araba alıcaksan kesinlikle dizel almamanı tavsiye ederim.İnadına dizel almak istiyorsan ve ayda 200-300 km yapıcaksada bence temiz 2.el araba bak derim.
    -İkinci düşüneceğin şey ise şu , bazı arabaların ikinci elleri 2-3 senede ölü denecek kadar düşer. Bazı arabalar vardır ki ikinci elleri hala değerlidir başka arabalara oranla.Açıkcası Opel'lerin ikinci el fiyatının değer düşmesi , Renault'a oranla daha az oluyor ( dediğim gibi modelden modele değişiyor, ben ortalama bir fikir söylüyorum, marka bazında.Fakat dizel ile benzinli araçların ikinci ellerini kıyaslamayın).

Dizayn açısından Zafira'ya 10 üzerinden 8 veririm, aynı puanlamayı Scenic için 10 üzerinden 7 verebilirim.
    Farkındaysan motor hakkında hiç konuşmadım , çünkü senin gerçek motor tercihini bilmiyorum.Başka alternatif düşünürsen yazayım güzel tercihlerde var.
    ( Peugeot 5008 , Ford S-Max , Citroen Grand C4 Picasso , Mazda- 5 , Toyota Verso )
    Karar sana kalmış.Şimdiden hayırlısı olsun haberlerini bekliyorum.

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzanCum -- 27 Nisan 2012; 15:28:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: OzanCum

Donanım Haber Ailesine merhaba, bu ilk mesajım ve ilk araştırmam.Şimdiden herkese keyfili günler diliyorum.

ilk önce ailenize yeni katılan bireye hayırlı olsun demek istiyorum.

Senin için ufak bir araştırma yaptım.Bahsettiğin arabalar Scenic ve Astra Sport Tourer.Bir yanlışın olması lazım diye düşünüyorum ( ismen) . Çünkü kıyasladığın arabalardan biri SW. Astra Sport Tourer yerine Opel Zafire Tourer'e bakmanı isterdim.Zafira ve Scenic arasında ise atla deve yok , onun için iki arabadan birtanesini seçerken aklın öteki arabada kalmasın.

Servis açısından yıllarca Renault kullandığımız için hiç bir sıkıntımız olmadı.Nereye gitsek aynı fiyat biçildi ve tuzlu değildi ( bahsettiğim benzinli motor) .
    Opel'in servisi konusunda çok hayırlı şeyler duymadım, ama gidip görmediğim ve yaşamadığım için yargılayamam.
    İç ve Dış dizayn bakımından Opel bir adım daha önde fakat dediğim gibi iki araba arasında atla deve yok.Şu saatten sonra düşünmen gereken bikaç şey olacak.
    -Ben bu arabayı kaç sene kullanıcam ? Eğer ayda 200-300 km yapıcaksan ve sıfır araba alıcaksan kesinlikle dizel almamanı tavsiye ederim.İnadına dizel almak istiyorsan ve ayda 200-300 km yapıcaksada bence temiz 2.el araba bak derim.
    -İkinci düşüneceğin şey ise şu , bazı arabaların ikinci elleri 2-3 senede ölü denecek kadar düşer. Bazı arabalar vardır ki ikinci elleri hala değerlidir başka arabalara oranla.Açıkcası Opel'lerin ikinci el fiyatının değer düşmesi , Renault'a oranla daha az oluyor ( dediğim gibi modelden modele değişiyor, ben ortalama bir fikir söylüyorum, marka bazında.Fakat dizel ile benzinli araçların ikinci ellerini kıyaslamayın).

Dizayn açısından Zafira'ya 10 üzerinden 8 veririm, aynı puanlamayı Scenic için 10 üzerinden 7 verebilirim.
    Farkındaysan motor hakkında hiç konuşmadım , çünkü senin gerçek motor tercihini bilmiyorum.Başka alternatif düşünürsen yazayım güzel tercihlerde var.
    ( Peugeot 5008 , Ford S-Max , Citroen Grand C4 Picasso , Mazda- 5 , Toyota Verso )
    Karar sana kalmış.Şimdiden hayırlısı olsun haberlerini bekliyorum.

Saygılar...

Alıntıları Göster
    ozancum yorumun için teşekkür ederim. yaklaşık yılda 20000 km yapıyorum.
    zafira tourer i çok beğeniyorum ancak ek özellikleri eklediğim zaman fiyat şişiyor.Yüksek fiyat verip üstüne 1.4 benzinli alırsam maliyetide şişirmiş olurum diye düşünüyorum.astra tourere dönüş;geniş bagajı yakalamak ve ,benzinli olmasından dolayı fiyatı daha düşürebildiğim bir model olması .keşke otomatik olsada insignia sport tourer e bakabilsem.Şimdi kullandığım aracımın şanzımanı yarı otomatik tek kavramalı bu yüzden 5008 e soğuğum
    biraz,ford s max pahalı diye biliyorum yanılıyor muyum?citroen kasası ve teknolojisi biraz eskimiş gibi geliyor. verso nun otomatiği olsa önceliğim o olurdu kullandığım araçtan , servisin iyiliğinden ve ikinci elin güçlü olmasından dolayı.
    ikinci elde fiyat düşüşünden çekincem var bunda haklısınız ama türk insanı bu arabalara rağbet etmediği sürece bu arabalar 2. elde değerlenemeyecek.İstediğim özelliklere bakarakta bunları en iyi karşılayan araçlar benim sorduklarım ve sizin saydıklarınız.
    Hala kafam karışık ama yardımlarız için teşekkür ederim yorumlarınızı bekliyorum.

• quote:

ozancum yorumun için teşekkür ederim. yaklaşık yılda 20000 km yapıyorum.
    zafira tourer i çok beğeniyorum ancak ek özellikleri eklediğim zaman fiyat şişiyor.Yüksek fiyat verip üstüne 1.4 benzinli alırsam maliyetide şişirmiş olurum diye düşünüyorum.astra tourere dönüş;geniş bagajı yakalamak ve ,benzinli olmasından dolayı fiyatı daha düşürebildiğim bir model olması .keşke otomatik olsada insignia sport tourer e bakabilsem.Şimdi kullandığım aracımın şanzımanı yarı otomatik tek kavramalı bu yüzden 5008 e soğuğum
    biraz,ford s max pahalı diye biliyorum yanılıyor muyum?citroen kasası ve teknolojisi biraz eskimiş gibi geliyor. verso nun otomatiği olsa önceliğim o olurdu kullandığım araçtan , servisin iyiliğinden ve ikinci elin güçlü olmasından dolayı.
    ikinci elde fiyat düşüşünden çekincem var bunda haklısınız ama türk insanı bu arabalara rağbet etmediği sürece bu arabalar 2. elde değerlenemeyecek.İstediğim özelliklere bakarakta bunları en iyi karşılayan araçlar benim sorduklarım ve sizin saydıklarınız.
    Hala kafam karışık ama yardımlarız için teşekkür ederim yorumlarınızı bekliyorum.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar tavsiyesi,yorumu olan yok mu?

• quote:

Arkadaşım hayırlısı ile ailemize yeni bir fert katılacak diyorsun güzel hoşda o kadar para verceksin bu söylediğin scenic güvenlimi sence,birkez daha düşün derim son pişmanlık fayda etmez,allah korusun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saruhan33

quote:

Arkadaşım hayırlısı ile ailemize yeni bir fert katılacak diyorsun güzel hoşda o kadar para verceksin bu söylediğin scenic güvenlimi sence,birkez daha düşün derim son pişmanlık fayda etmez,allah korusun.

Alıntıları Göster
    fert katıldı ailemize,
    doğruyu söylemek gerekirse tam anlamıyla araştırmadım,düşük müdür güvenliği?
    sizin tavsiyeniz nedir?

• quote:

fert katıldı ailemize,
    sizin tavsiyeniz nedir?

Alıntıları Göster
    Başlık konunuzun içeriğini anlatır olmalıdır, lütfen düzeltiniz.
  • quote:

fert katıldı ailemize,
    sizin tavsiyeniz nedir?

hocam internet elinin altında euroncap,esc testlerine bir bak oradan bir fikir edinebilirsin güvenlik konusunda..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

quote:

fert katıldı ailemize,
    sizin tavsiyeniz nedir?

hocam internet elinin altında euroncap,esc testlerine bir bak oradan bir fikir edinebilirsin güvenlik konusunda..

Alıntıları Göster
    renault grand scenic aracımı yaklaşık 2 senedir kullanıyorum ve oldukça memnunum.bana bu 2 sene içinde can sıkacak hiç bir sorun çıkarmadı...
    motor olarak 1.5 ton ağırlığındaki aracı gayet iyi kaldırıyor...yaz aylarında dalış tüpleri taşıyorum aracımda ve zorlanmadan uzun yokuşları rahat bir şekilde taşıyorum.eğer spor araç gibi bir motoru olsun derseniz bu araçtan da uzak durunn..

astra da çok güzel araç özellikle tasarım konusunda scenicten önde ancak genişlik,kullanım açısından ve rahatlık olarak scenic astradan çok çok önde...özellikle arka koltuklardaki rahatlık çok güzel...

bir arkadaş güvenliğine bakın demiş,ben size söyleyim bu araç güvenlik testinden 5 yıldız almıştır...zaten internetten araştırırsanız görürsünüzde...güvenlikle ilgili hiç bir sıkıntısı filan yoktur...

sizin baktığınız araç faz2 olan ve yeni çıkmış makyajlı kasadır ve yeni donanımlar var araçta.bende aracımı değiştirmeyi düşünüyorum ve kısa kasa olan modeli için fiyat aldım...bütün donanımlar dahil 64.500 fiyat aldım düz vites ve bütün donanımlar dahildir.sizde bayilerden daha çok indirim almak için zorlayın bence

şöyle söyleyim mpv sınıfında bir araç kullanan biri yine bir mpv sınıf araç almak ister.bu genişliği,konforu yine aynı arabada bulur ancak...

• Yılda 20bin km yapıyorsanız ve aracınızı minimum 3 sene satmayı düşünmüyorsanız sıfır dizel araba almak mantıklı ( sıfır aldığınız dizel aracınız 3 yılda benzinli araç ile arasındaki ilk alım farkını amorti edeceği için ) .Şimdi baktım internetten zafiranin kampanyali fiyati 65 ile 71 arasinda oynuyor. Sen en iyisi ilk bos zamaninda once renault a daha sonrada opele git derim.kim ne derse desin kendi gozunle gor, hisset.
  • Guvenlik konusunda sakin kotu dusuncelerin olmasin , biri opel zaten bahsetmeme gerek yok digeri ise yillardir euroncp'ta 5 yildiz alan bir marka.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OzanCum

Guvenlik konusunda sakin kotu dusuncelerin olmasin , biri opel zaten bahsetmeme gerek yok digeri ise yillardir euroncp'ta 5 yildiz alan bir marka.
    Motor takıntın yoksa 72 bini scenice bağlayana kadar;
    http://www.sahibinden.com/ford-s-max-2.0-tdci-titanium
    Vergi diyeceksin arada 25 bin lira var hatırlatırım.
    50 civarına Garantisi devam eden 7 kişilik tank gibi forda binersin.
    1.5 dci motorla falan mpv yerinden kalkmaz,ağlatır adamı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 28 Nisan 2012; 1:45:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

Motor takıntın yoksa 72 bini scenice bağlayana kadar;
    http://www.sahibinden.com/ford-s-max-2.0-tdci-titanium
    Vergi diyeceksin arada 25 bin lira var hatırlatırım.
    50 civarına Garantisi devam eden 7 kişilik tank gibi forda binersin.
    1.5 dci motorla falan mpv yerinden kalkmaz,ağlatır adamı.

Alıntıları Göster
    Alternatif olarak seat altea xl bakabilirsiniz.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.