Şimdi Ara

★★General Mobile GM5 Plus★★ |SORUNLAR&ÇÖZÜM ÖNERİLERİ TEK BAŞLIK ALTINDA| (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
8
Favori
47.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklamayı açtınız mı?
    açtıysanız, adb devices dediğiniz zaman dos altında cihazınızı gösteriyor mu?
    bu işlemleri yaparken telefonu bootloader modunda açmanız lazım. cihaz açık olmayacak.. ses+power tuş kombinasyonu ile açacaksınız yada adb ile komut vermeniz lazım. adb görmüyorsa usb hata ayıklamayı ve sürücülerinizi kontrol edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaramnahya -- 27 Nisan 2017; 11:5:27 >
  • zaramnahya Z kullanıcısına yanıt
    USB sürücüsü kurlu değilmiş aygıt yöneticisinden bulup kurdum ve eski roma döndüm.çok şükür. Yardımlarınız için teşekkürler. Emeğinize sağlık
    Vermiş olduğunuzo 3 link yararlı oldu.
  • enenengin E kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.. sorununuz düzeldimi bari..
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaramnahya

Telefonu önermesine bizde önermiyoruz ama ekran sararması garanti kapsamında değişiyor, sizin farklı bir durum söz konusu olabilir mi?
    Batarya konusunda tamamen haklısınız..

ekran batarya oranına ve ekranın HD olması sebebi ile full HD olmadığından batarya performansı iyi olması gerek. 5 ve 5,5 inçli telefonlara göre iyi olmaması şaşırtıcı.
    Acaba sürekli oyun mu oynuyorsunuz. yada ses kayıt programı açık - sürekli kullanımda olunca da şarjı sömürüyor.Bunun gibi durumlar mı var?

Günde en fazla 3 - 4 telefon konuşması yaparım o da 3 er dkyı geçmez. arada bir face bir iki whatsapp yazışması. hepsi bu. zaten kısık kullanıyorum ekran ışığını çeyrekte.
  • enenengin E kullanıcısına yanıt
    eski mesaja yorum olmuş :) bendeki ve benim gibi epeyi bir kullanıcıdaki sorun odnanımsaldı, gm de bunu kabul etti ve bu sorundan servise gelen cihazlara anakart kasa arasına folyo falan taktılar, tabi olayın neyle alakası var bilemiyoruz, tek bildiğim kullanıcı kaynaklı olmadığı. vasat kullanıcıyım oyun oynamam video izlemem telefona yük bindiren bişey yapmam.. fakat buna ragmen esas sorun herşey kapalıyken hard reset atılıp hiç bişey yüklenmemiş cihazda bile gece %25 batarya kaycı vardı.. şuan galaxy c5 kullanıyorum, net 2,5 gün gidiyor şarjım, geceden sabaha batarya kaybı %1..
  • Merhaba. Discovery quadro 4 rom olan var mı elinde. Allah için var ise paylaşsın. Ekrana görüntü hiç gelmiyor deli olacağım. Sp flash ile de bir iki quadro 4 rom denedim atamadım. Brom dram 5054 hatası alıyorum. Lütfen yardım eder misiniz?
  • Sarj disinda bir problemim yok 3100mah oldugunaninanmiyorum pilin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Herkese, bende gm5 plus kullanıcısıyım, yaklaşık olarak 8 aydır kullanıyorum cihazı, çok önemli olmamakla beraber birkaç sorundan bahsedeyim bende,

*en sıkıntılı sorunum şu an şarj soketi temassızlığı, çok sık telefon değiştirmem, gözüm gibi bakarım telefonlara, hassas kullanırım, buna rağmen, yaklaşık 1 aydır falan, şarj aletini iyice bastırmadan şarj olmuyor, normalde gece şarja takıp, sabah dolu alanlardanım, fakat gece bazen bağlantısı kesiliyor kendi kendine, şarj olmamış halde elimde kalıyor telefon, servise vereceğim ama yedek telefonum yok, içindekileri de yedekleyemedim henüz...

*diğer orta halli sıkıntım, şebeke dalgalanması, 4,5g+ stabil değil, 3g ye düşüyor bazen, o arada şebeke gidebiliyor, telefonla görüşme yaparken nadir de olsa kesilme oluyor (operatördendir diyorum) çözümü kendimce LTE kapatmakla buldum, şimdi artık nispeten daha az dalgalanıyor gibi...

*dokunmatik hassasiyeti problemim zaman zaman var, %70 ihtimal üzerindeki extra film camdandır, bazen tuş basmıyor falan, çokta önemli değil bence...

*telefonun ahize sesi biraz düşük, kalabalık ortamda karşı tarafı duyamıyorum, bazen de telefon çalınca, açtığımda karşı tarafa sesim gitmiyor, tekrar aradığımda düzeliyor falan...

Arada telefonu kapatıp-açmak gerekiyor, o zaman bir süre daha stabilitesini koruyor...

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, iyi forumlar...

• Kobarsterm kullanıcısına yanıt
    hala aynı sorunların devam ettiğini duymak üzücü..
  • Hiç servise de gitmedim, başka yerlerini de bozarlar mı acaba diye :) gittiği yere kadar idare edip, garanti bitmeden vericem servise...

Bozulmaz merak etmeyin verin servse iyice bozulmadan rahat rahat kullanın. bulundugunuz şehirde varsa 1 saat içinde tamir edip veriyorlar
  • oskurrr kullanıcısına yanıt
    İstanbulda oturuyorum da, peki telefonun içeriği siliniyor mu? Bilgilerimi silmek istemediğimden servise bırakmak istemiyorum, donanım sorununu telefonu açmadan, kapalı halde değiştirip veriyorlarsa aslında 1 saat beklenebilir ?

Telpa merdiven altı servis değil kardeşim merak etme hiç bişey olmaz.. sorunlu telefonu neden kullanasın, garantisi var sonuçta ver servise için rahat olsun. Telpa nın işçiliği (çok nadir istisnalar haricinde) iyidir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaramnahya -- 2 Haziran 2017; 8:31:2 >
    Bildirirsiniz durumu fakat cihazı teslim alırken veri kaybı için bilgi veriyorlar. Sonucta sorun donanımda olsa test için cihazı sıfırlıyorlar..
    Yedek almak zor bir olay değil iki dakikalık iş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaramnahya -- 2 Haziran 2017; 8:33:15 >
  • Bugün telefonu telpaya servise verdim!! telefon ısınmadan bildiğin yay şeklini almıştı servise götürdugum de bunu kabul etmediler üstüne oturmaktan yada üstüne cocuk basmaktan sebep olabileceğini ve garanti kapsamında olmadıgını ve 320 lira gibi bir tamir ücreti cıkardılar artık tek cıkar yol tüketici mahkemesine gitmek sizlerin basına bu tip şeyler geldimi ? ne gibi yollar izlediniz ?
  • sonunda gm servısı tarafından 2 hafta once batarya degısdı suan 5 6 saat arası ekran suresı alıyorum sarj soketı kulaklık girişşi ve ekranda degısdı cıta kırılmasından telpa ıyı calısıyor
  • yüz tanıma özelliği çalışmayan var mı? Ben smart lock kısmından yapıyorum ama bir türlü açmıyor, yüz tanıma ile kiliti anlatıldığı gibi yapıyorum
  • demirkoparan kullanıcısına yanıt
    Telefonda yüz tanıma özelliği de mi varmış ? :)

Yukarıdaki 1 haziran mesajıma istinaden, en sonunda haziran sonu gibi telefonu servise verdim, 1 saat gibi kısa sürede 'ücretsiz" batarya değişmiş, şarj soketi değişmiş, şarj aleti ve kabloları (2 adet) değişmiş, şebeke problemi için ayar çekilmiş, kulaklık girişi temizlenmiş, formatlanıp verildi.

Yenilenmiş halde haydi yeniden kullanayım dedim, şebeke sorunu devam ediyor, hala zaman zaman görüşme kesiliyor, karşı tarafa bazen cızırtılı yada kısık seste gidiyor konuşmalarım, ama ahizeden duyamama sorunu düzelmiş.

Ekran süresi 4 saat civarı alıyorum, eskiden 2,5 saat falandı, onda da artış var. Herşeye rağmen, telefonu anneme verdim, o kullanıyor şu an, ben başka cihaz aldım.

Sonuç, gm discovery ile gm markasıyla tanışmıştım, 2 adet hala elimde var, en sağlam telefonu oymuş sanırım :) annemde bir adet Gm 4g var ki, şu son dönemdeki sanırım Gm in çıkardığı en sorunsuz telefon, bir de gm 5 plus var...

Ben gm defterini kapattım, zira çok telefon değiştirmeyi seven bir adam değilim, stabil ve uzun süre dayanması kıstas benim için, aradığım telefonu başka bir markada buldum sanırım, herkese iyi forumlar...

• Arkadaşlar dün yatarken telefonda alarm kurdum ve uyudum sabah kalktığımda power tuşuna basmama rağmen ekran gelmiyordu siyah ekranda takılı kaldı başka cepten kendimi aradım çalıyor ama benim telefonda ne ses geliyor ne görüntü ne yapmam gerek dün hiçbirşey yoktu sabah kalkınca oldu ?
  • Mons35 kullanıcısına yanıt
    Servis.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.