Şimdi Ara

★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi ★★ (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.392
Cevap
229
Favori
1.710.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Booker DeWitt

Bu telefon orijinal bir cihaz mı yoksa başka bir markanın telefonuna general mobile etiketi yapıştırılmış bir cihaz mı?

Bir yanlışım yoksa orjinal.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acaba telpa 4g sahipleri için bi kampanya yaparmı? Mesela 4g'yi verip üste 200-250 tl falan katıp gm 5 verseler?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nuhoglu55 kullanıcısına yanıt
    Telpa ne yapacak sonra o kadar 2. El makineyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi motorsuz adam -- 13 Mart 2016; 19:50:52 >
  • Keşke şu Türkiye de telefona vergi çok diyen videolardaki yetkililer bu çok olan vergileri oturup anlatsalar bize. Piyasa şartlarına bakarsanız 1000 tl ye bile bu özellikler muazzam. Ama 200 euro Avrupa fiyatına bakıldığı zaman insan 1000 tl yi sevemiyor. Euro 3.20 civarı. 3,20.3=640 TL eder.kalan 360 tl yi gerçekten devlet mi alıyor? 1000 tl lik bir cihazda 360 tl vergi çok fazla şayet bu mebla devlete gidiyorsa. Lakin bir sorun daha var Avrupa fiyatına tekabül eden 640 tlnin içerisinden GM kazanıyor, avrupada bunu satan devlet vergisini alıyor, hem de bu cihazı satan teknoloji marketi kazanıyor. E devlet zaten bu 640 tlnin içerisinden para alıyorken tekrar 360 tl vergi aldığına (kendi andıma konuşuyorum) inanmıyorum arkadaşlar. Ben birazda firmaların vergileri bahane ederek haksız kazanç sağladığını düşünüyorum. Uzun oldu ama umarım derdimi anlatabilmişimdir.

• Şu telefona uygulanan vergiyi net bilen biri yokmu bi anlatsin? Ona gore konusalim

• quote:

Orijinalden alıntı: dinazort

Şu telefona uygulanan vergiyi net bilen biri yokmu bi anlatsin? Ona gore konusalim

telefon ham fiyatından %18 kdv + kdv'li fiyattan %25 ötv

yanlış olabilir ben böyle biliyorum
  • quote:

quote:

Şu telefona uygulanan vergiyi net bilen biri yokmu bi anlatsin? Ona gore konusalim

Doğru biliyorsunuz. Üstüne birde telefonda radyo varsa %6 bandrol vergisi var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Booker DeWitt kullanıcısına yanıt
    Aynen oyle. Hatta bu hesapla vergiler dahil 943 lira oluyor telefon.

• nuhoglu55 kullanıcısına yanıt
    Öyle yapsa bile 500 lira kadar para ister ustune. Sen bildigin sifir 4g fiyati olarak saymissin bizim telefonu :)

• onkuba kullanıcısına yanıt
    evet 943tl yapıyo ama 200€ üzerinden. Bu fiyata yani 200e vergide dahil yani maliyet+kar+vergi=200€. Hadi diyelim yurtdışında %10 vergi alsalar, telefonun maliyet+kar=180€ yapar buda TR'de vergileriyle birlikte 850 TL yapıyor. Ben telefonun 999 fiyat etiketiyle çıkacağına inanıyorum ama bu sallama hesaba göre 849-899 bile olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: swat57

quote:

Orijinalden alıntı: unflattering

Mart sonu da bekle bekle gelmiyor.

Ben bir de telefonsuz bekliyorum şuan. Ularım Bin tl altı olur da beklediğime değer be hocam. 850 yapsalar inanın çok iyi satar bu tel. 900 de makul olabilir. Hadi bakalım bin tl altı dediler beklettiler beni

bende telefonsuz bir şekilde bekliyorum :( bi türlü gelmedi mart sonu. umarım bekledeğimize değer.

• Valla beklemişken bin lirada veririm ama sırf 1250lere g4 varken gm 5 plus'a bin lira verirsem yalan yok neden az daha bekleyip g4 almadım derim. O yüzden 900 olsun bizim olsun diyorum

Edit = ayrıca telefonsuz beklemek de zor oluyor cidden ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swat57 -- 14 Mart 2016; 19:55:54 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet yani 1200 tl ye g4 alırım net yani 200 tl için gm5 almam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ridooo

quote:

quote:

yerli üretim (montaj da olsa) olunca bu kadar vergi yok diye biliyorum yanlış mı.

• quote:

Orijinalden alıntı: inexo

quote:

Orijinalden alıntı: Ridooo

quote:

quote:

yerli üretim (montaj da olsa) olunca bu kadar vergi yok diye biliyorum yanlış mı.

O konuda bilgim yok maalesef.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: cem650

evet yani 1200 tl ye g4 alırım net yani 200 tl için gm5 almam.

hepsiburada daki 1200 lük lg g4 evo bilişim garantili

firma çok sorunlu:https://www.sikayetvar.com/evo-bilgi-teknolojileri-servis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5B59C177F -- 14 Mart 2016; 22:21:35 >
  • İşin ucunda google orjinal yazılımı olmasa gm beni bu telefonla kandıramaz da saf android deneyimi başka.

• Aynen hocam 1200 TL lere satılan g4 lerin hepsi ithalatçı garantili. Ve evo gibi insanların memnun olmadığı firmalar garanti ediyor bu telefonları. G4 alırım o fiyata diyenlerin çoğu alamaz garanti korkusundan

• quote:

Orijinalden alıntı: yaniolurbence

quote:

Orijinalden alıntı: cem650

evet yani 1200 tl ye g4 alırım net yani 200 tl için gm5 almam.

hepsiburada daki 1200 lük lg g4 evo bilişim garantili

firma çok sorunlu:https://www.sikayetvar.com/evo-bilgi-teknolojileri-servis

Burada yazılanlardan sonra o cihazları almak cesaret ister. O kadar çok sorun yaşayan olmuş ki.

• beklemedeyiz
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.